Підручники для 9-го класу будуть доступні онлайн

Міністр освіти України заявила про появу електронної альтернативи паперовим підручникам

Підручники для 9-го класу будуть доступні онлайн

Вперше міністерство, укладаючи угоди з видавцями, зобов’язало їх, крім паперової версії, надавати ще й електронну. Про це в ефірі телеканалу ZIK заявила міністр освіти Лілія Гриневич.

За словами міністра, видавці підручників дуже пручалися цій новації, але відтепер зобов’язані надавати ще й електронну версію. «Всі нові підручники для дев’ятого класу будуть доступні для скачування за державний кошт», – зазначила Лілія Гриневич.

Щодо інших класів такі договори раніше не укладалися, хоча, за словами міністра, електронні версії є. «У багатьох видавництвах на сайтах вони доступні безкоштовно, а в деяких – за невелику плату», – відзначила міністр освіти і науки.

Наразі міністерство має намір перевести всі електронні версії на єдиний ресурс – і ті, які були раніше, і ті, які закуповують зараз. «Щоб не треба було батькам шукати по різних сайтах видавництв, а в єдиному місці були зведені всі версії електронних підручників», – пояснила Лілія Гриневич.

Також міністр пообіцяла заміну усіх старих підручників. «Вони обов’язково будуть мінятися: з новим стандартом – нові підручники», – підкреслила Гриневич.

Освіта.ua
03.05.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
ВИДАВЕЦЬ
Є негласна вказівка директорам навчальних закладів замовляти найбільш масові підручники, а не ті, які були попередньо вибрані. Перевірити буде легко - якщо кінцеве замовлення підручника з невеликим тиражем істотно зменшиться порівняно з попереднім замовленням, то план Гриневич спрацював.
eartheHunter
Для ВИДАВЕЦЬ: Інформація 100% підтверджена, після попередньообраних підручників до 18 квітня, додали ще одну спробу до 10 травня, попередньо зібравши директорів і вказавши "що і як" було обрано не так, а які підручники треба обирати "правильно". Ідля чого знову робити собі лице, якщо те що вибрав вчитель, все одно переграють в сторону відкату для виробника централізовоним наказом зверху
САМВИДАВ
Цікаво, чи оприлюднять порівняльну таблицю: попереднє замовлення - остаточне замовлення. Порівняємо й дізнаємося, де саме на місцях учителів змусили змінити вибір. Подекуди доходило до абсурду: автори підручника, які працюють в школі, дізналися, що збираються замовляти не їхній підручник, а інший - масовіший. Щоправда, свій підручник їм вдалося відстояти, але факт залишається фактом.
Коментувати