У Чернівцях стартував освітній проект #Сортую

У Чернівецькій гімназії №2 стартував проект, метою якого є навчання учнів сортуванню відходів

У Чернівцях стартував освітній проект #Сортую

У Європі почали сортувати сміття ще понад 40 років тому. Саме Швейцарія стала першою країною, яка почала переробляти відходи. Україна ж почала глибоко замислюватись над цим питанням тільки зараз.

У Чернівецькій гімназії №2 стартував освітній проект #Сортую. На першому відкритому екологічному уроці, в рамках цього проекту, учні та освітяни дізнались, як правильно сортувати відходи.

«Це дало поштовх, зорганізувало, надихнуло нас. Тепер кожна дитина в гімназії долучилась до такої важливої справи як сортування. А з маленького кроку починається кожна велика дорога», - зазначає директор навчального закладу Світлана Матвійчина, яка підтримала запровадження такої ініціативи.

За словами керівника громадської організації «Україна без сміття» Євгенії Аратовської, всі вчителі гімназії після заходу отримали спеціальну інструкцію для проведення екологічних уроків. Також їм надали контейнери для сортування сміття, а з перевізником, який буде забирати сортований непотріб, узгодили графік вивозу вже відсортованих відходів на переробку.

«За підрахунками громадської організації «Україна без сміття», якщо ми відберемо усі відходи, які придатні для переробки, а також зменшимо кількість сміття, яке неможливо переробити, то на сміттєзвалища відправлятимемо не більше ніж 10-20% загальної кількості відходів», - зазначає Євгенія Аратовська.

Проект #Сортую є прикладом того, як можуть співпрацювати бізнес, громада та держава у напрямку збереження довкілля України. Ця ініціатива здійснюється громадськими організаціями «Україна без сміття» і «Відкрите суспільство» за підтримки Фундації Кока-Кола.

Ольга Чумак, менеджер зі зв’язків зі ЗМІ розповіла, що цей проект компанія буде підтримувати і надалі.

«Упаковка, це те, куди ми розливаємо воду – це те, що потім перетворюється на сміття, тому є необхідність навчати ще змалку, ще з шкільної лави молодь, що упаковка не є сміттям, а ресурсом вторинної переробки, з якого можна виготовити багато корисних речей», - зазначила пані Чумак.

На екологічний урок завітав і міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак.

«Для розуміння нової культури поводження з навколишнім середовищем дуже важливо працювати з молодими людьми», - зазначив міністр.

Він також зауважив, що сьогодні є багато прикладів, коли діти впливають на поведінку своїх батьків. Місія молоді - змусити старше покоління належним чином будувати свою поведінку.

Ініціатори проекту #Сортую сподіваються, що в результаті плідної співпраці громади, бізнесу та за належної підтримки Уряду вдасться зберегти чисте довкілля, яке буде безпечним для українців.

Освіта.ua
20.04.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Роман
Освітні проекти - це, звичайно, круто. Та, боюся, проект матиме зовсім протилежний ефект, ніж той, на який сподівається "і міністр екології та природних ресурсів". От дивіться, учневі довго й натхненно розповідали, яка це корисна і благородна справа - сортувати своє сміття. Учень приходить додому, розсортовує сміття на кілька видів (пластик, папір, метал, органіка тощо), розкладає по окремих пакуночках і йде викидати. Приходить, а там... Аж один контейнер на все про все. Ну, один раз він вкине все це в той контейнер (ну, не нести ж назад додому непотріб?), другий раз, на третій він вже нічого сортувати не буде. І як на вашу думку, що подумає той учень, коли наступного разу в його школу приїде "і міністр екології та природних ресурсів" і почне розповідати про сортування сміття? Подумає - це якщо він ну дуже культурний. А деякі учні можуть і сказати. Тому, на мою думку, паралельно із освітніми проектами повинні розвиватися і проекти щодо роздільного збору сміття.