В ІМЗО кажуть, що обрали найкращі підручники

28 квітня колегія МОН має затвердити перелік підручників, що можуть друкуватись коштом держбюджету

В ІМЗО кажуть, що обрали найкращі підручники

Незабаром світ побачать дійсно найкращі підручники для дев'ятикласників. На цьому наголосив в.о. директора Інституту модернізації змісту освіти Володимир Ткаченко під час оприлюднення результатів конкурсу підручників для 9-го класу.

«Голос кожного вчителя, який брав участь у голосуванні, врахований завдяки злагодженій роботі Репозитарію. Він був створений і обслуговується фахівцями Інституту. Втім ми відкриті для пропозицій щодо удосконалення системи в майбутньому, модернізації процесу голосування та підведення підсумків»,- наголосив керівник установи.

Також в інституті повідомили, що з 21 по 25 квітня 2017 року автори проектів підручників та видавництва, які брали участь у конкурсному відборі, в разі незгоди із оприлюдненими результатами , можуть подати апеляцію.

28 квітня має відбутись засідання колегії МОН, на якому будуть розглянуті протоколи конкурсних комісій і остаточно затверджено перелік підручників, що можуть друкуватись коштом державного бюджету.

В Інституті модернізації змісту освіти звертають увагу громадськості, що певна частина якісної нової навчальної літератури не набрала необхідних 20 тисяч голосів вчительства та зауважують, що видавництва можуть видавати книги власним коштом.

Освіта.ua
19.04.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
ВИДАВЕЦЬ
eartheHunter    Для ВИДАВЕЦЬ: Інформація 100% підтверджена, після попередньообраних підручників до 18 квітня, додали ще одну спробу до 10 травня, попередньо зібравши директорів і вказавши "що і як" було обрано не так, а які підручники треба обирати "правильно". Ідля чого знову робити собі лице, якщо те що вибрав вчитель, все одно переграють в сторону відкату для виробника централізовоним наказом зверху
ВИДАВЕЦЬ
Є негласна вказівка директорам навчальних закладів замовляти найбільш масові підручники, а не ті, які були попередньо вибрані. Перевірити буде легко - якщо кінцеве замовлення підручника з невеликим тиражем істотно зменшиться порівняно з попереднім замовленням, то план Гриневич спрацював.
Адмін
Як на мене дуже дивні результати при виборі підручників з інформатики для 9 класу. Я не говорю про фальсифікації чи щось в цьому роді. Але цікаво б почути думку, чому Ривкінд і Морзе, по традиції?
123
Для Адмін: Тому, що міські/районні відділи освіти обрали один підручник за принципом: по якому автору йшли, по тому й продовжуємо. А якщо автор один в усіх школах, при зміні контингенту (кількості учнів на паралелі) легше передавати підручники з однієї школи у іншу. Фінансовий принцип у дії, бо безкоштовні підручники учням треба надати, навіть якщо у подальші роки паралель 9-х класів буде більшою, ніж наступного, для якого обираємо. У моїй школі вибір за усіх вчителів здійснила бібліотекар, як сказали зверху. У підручники багато хто з вчителів і не заглядав, а коли заглянули, то було вже пізно, заявка була подана. Цікаво, ведеться моніторинг кількості переглядів підручників у репозитарії? Можна було б порівняти з кількістю виборів підручників.
123
Ще один аргумент на користь однакового підручника у місті/районі - можливість обміну між вчителями планами/конспектами/презентаціями/програмним забезпеченням/іншими дидактичними матеріалами. А який саме обирати - вирішує голова методоб’єднання чи методист/спеціаліст управління освіти. І перевіряти школи легше, якщо усі йдуть за одним підручником.
Re
Авжеж, обрали за вказівкою згори ширпотреб, а радше - ширнепотріб
Коментувати