Osvita.ua Середня освіта середня освіта
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Накипелов
Подолати нав’язане репетиторство можна лише в тому разі, якщо ввести систему "один учень-один учитель". А псевдопатріотичні реФФорми нашого міністерства (наприклад, класи по 40-50 учнів) тільки сприяють репетиторству. При таких умовах, ні учень, ні вчитель не зможуть нормально взаємодіяти. P. S. 1 хв. на 1 одного учня, що це за урок? Для ЯКІСНОЇ освіти потрібен індивідуальний творчий підхід до кожної особистості...
Serg
Потерпіть колеги ще місяць, може новий міністр заспіває ще веселіших пісень...
Любитель репетиторства
Парадокс у тім, що з моїх ЧИСЛЕННИХ приватних учнів, лише невелику частку становлять учні зі школи, де я працюю (учнів з класів, в яких я працюю, навіть не розглядаю). Левовову частку складають діти з інших шкіл міста. Попит на послуги репетитора ШАЛЕНИЙ. Тільки встигай! Репетиторство - вічне!
Учитель
Якщо батьки згодні платити, щоб їхні діти ПОГЛИБЛЮВАЛИ знання з деяких предметів, то чому б і ні? Вчитель вільна людина, яка має право заробляти на своє життя. Інша справа, дійсно, в тих учителях, які свідомо не вчать дітей на уроках, аби всі йшли до них додатково займатися.Це сумна правда, яка існує в українських школах.А корупцію потрібно шукати не в заняттях репетиторством , а у вищих щаблях керівництва навчальними закладами і районними управліннями освіти, здачі нелегально в аренду приміщень школи, кошти від яких невідомо куди йдуть.
Український вчитель
Репетиторство - смисл моєї праці у школі. В іншому разі і дня не працював би за таку ЖАЛЮГІДНУ, ЖЕБРАЦЬКУ, ПРИНИЗЛИВУ зарплату. Крапка. Репетиторство - вічне! Між іншим, як і корупція)))
Захар
Для Український вчитель: Видно тебя, дорогой, не так то просто заманить в КБС ( комитет по борьбе с симулянтами в школах Украины):)! Так держать, дорогой!
Український вчитель
))))
Коментувати
вчитель-репетитор
Встановити Законом "Про освіту" робочий тиждень вчителю 36 годин, 18 з яких, вчитель проводить на уроках, а 18 год працює В ШКОЛІ індивідуально з дітьми, бере участь в нарадах,виконує методичну роботу... А в суботу і неділю займається репетиторством з ким хоче і за які гроші хоче.
Учителька
Для вчитель-репетитор: Якщо ще 18 год працювати в школі індивідуально з дітьми, то коли готуватися до уроків? Коли робити навчальні презентації, скачувати навчальне відео чи мелодії, набирати та роздруковувати навчальні завдання?!! У школі з метою економії опалюють тільки до обіду, інтернет повільний. Усю підготовку до уроків я волію проводити вдома в теплій кімнаті, маючи ПК з хорошою швидкістю інтернету, принтер, сканер ... і чашку смачної кави.
Коментувати
Иван
Смешно слушать Гриневич. Говорит что берут пример с финской школы, где дети находятся по 9-10 часов в день. Представьте себе, что в наших развалюхах дети будут находиться по 9 часов и за них будет отвечать не Гриневич, а конкретный учитель, с его мизерной зарплатой и въедливыми родителями. Сделайте самую главную на сегодня реформу - улучшите материально-техническую базу школы. Заберите школы из-под местных советов в собственность государства. Поскольку местные советы влачат нищенское существование, то и школы в таком же состоянии. Плюс, на местах процветает кумовство - тому дам, а тому не дам. Поэтому и разные по уровню школы в Украине и как результат и образованность детей разная. А ведь образование - это общегосударственное дело, а не дело местных советов. Передайте Гриневич просьбу, первым делом забрать школы в госсобственность и заняться материальным их оснащением; вторым делом - повысить статус учителя (а это не только зарплата); ну и третьим делом - реформировать учебный процесс.
Pasufik
Зменшіть чисельність учнів у класі до 20, збільшіть тривалість перерв, розвантажте навчальні програми від заумних термінів та не властивих даному віку тем, введіть посади звільнених кл. керівників, введіть різні професійні гуртки, покращіть матер.техн. забезпечення школи і потреба у репетиторстві відпаде сама по собі. От вам реальні кроки, а не пусті балачки про плани МОНУ.
Розлюченамама
Пані Міністр, а це нормально, що в областному центрі заміни вчителям не оплачують кілька років? Вже кілька років якісно англійська не викладається, а останній місяць її взагалі не має??? І це не село далеке, а велике місто з педуніверситетом! Добре, як в кого є кошти на репетиторів. А в кого немає, а оцінки з інших предметів високі, то куди після 9 класу, бо ЗНО не складе з іноземної.В ПТУ? Вчителі залишаються займатись безкоштовно після уроків. А ось гуртки обов"язкові теж не оплачуються. У нас рабство в освіті? а купи звітів за який кошт роздруковувати на кольоровому прінтері?
Солоомія
Яка розумна Лілія Гриневич:)! Пропоную при кожній школі створити КБС (комітет боротьби з симуляцією). Розробити статут цього комітету. Всі кошти, які будуть надходити від діяльності КБС слід направляти на потреби незахищених державою верств населення. Наснаги Вам, Лілія, нових ідей і пропозицій в справі модернізації освіти в Україні!
Лика Тир
Для Солоомія: КОМІТЕТ - це дуже слушна думка, хто ж буде збирати анонімні доноси і карати вчителяв, якщо не КОМІТЕТ. Вперед до СТАЛІНІЗМУ
Захар
В каждом коллективе школы найдется десяток заблудших баранов, которые это сделают с удовольствием. И к сталину не нужно ходить:). Это хорошо известно гриневичам.
Коментувати
Педагог
У нас купа науковців, але щось жодного дослідження немає, у якому було б науково доведено, що саме та кількість годин, яка відводиться згідно програми на вивчення того чи іншого предмету, є найбільш оптимальною. Для більшості предметів години урізаються, а об’єм навчального матеріалу збільшується. Хтось колись запитав хоч одного учня, скільки часу йому потрібно витратити, щоб підготуватися до всіх уроків, чи посильний для нього той матеріал, що викладається? Хоч одна програма пройшла спочатку апробацію, а тоді впровадждувалася б масово у школи? Так ні, ці питання мало кого хвилюють у МОН. Крайній учитель, хабарник, злодюга (у держави, бачте, краде гроші за репетиторство)!
Pasufik
Для Педагог: Якщо наша НАПН з перестраху раптом зробить таке дослідження то виявиться, що вчитися потрібно не 12 років, а усі 13. Тому вони, аби не втратити свої кормушки, бояться показувати правду. Потім їм ще доведеться червоніти не тільки за роздуті програми, але й за їх завумний зміст у якому навіть вчитель часто не може розібратися. На цю тему є чимало справедливих відгуків, але АПН - це св*ященна корова, яка сама себе сповідає і сама себе причащає!
Коментувати
Местный
Прогнозирую следующие шаги: "МОН планує подолати вільне проведення особистого життя вчителів" "МОН планує подолати перебування з сім’єю та за власними справами вчителів після робочого дня" "МОН планує подолати бажання у вчителів отримувати гідну заробітню плату" "МОН планує подолати небажання вчителів приймати участь в купі безглуздих конкурсів"
олена
більш тупішого не чула , вчителі не викладають весь матеріал, де ви таке бачили, часу не вистачає на уроці буває, годин мало, а крім програмного матеріалу даємо додаткового багатенько, коли встигаємо.Краще боролися локально, а то всіх "под одну гребенку". ТоЛИ ЕЩЕ БУДЕТ!!!!!
Лика Тир
Для олена: Згодна з Вами, на уроці програмового матеріалу надзвичайно багато, крім того є група учнів з якими потрібно додтково попрацювати, щоб зрозуміли, є здібні, яких не обминаємо увагою, не встигаємо вгледіти коли і дзвінок продзвенить. Це ж не в кабінетах сидіти-працювати, їм там важко П Л А Н И будувати
Коментувати
Свій друг
Просто закордонні друзі наголосили на 8 "найбільших" проблемах української освіти, а наше МО, зокрема, так відразу і відреагувало на їх звіти... Авжеж, їм видніше. А почитайте, хоча б інтерв’ю Ілона Маска https://radiolemberg.com/ua-articles/ua-allarticles/ilon-mask-mi-vzhe-v-pevnomu-sensi-kiborgi Якою ж буде наша "ніша" в світовому домі? Ось і освіта має бути туди спрямована.
София
Для начала уважаемая госпожа министр расскажите- ка о процедуре оформления аренды в помещении школы.Если честно ,то столкнувшись с данной процедурой я зашла в полный тупик.Итак- сначала вы оформляет ФОП.Далее приходите в бухгалтерию районо и слушаете страшную сказку об аренде.1.Районо не выгодно сдавать в аренду маленький кабинет,потому что их интересует только сумма не менее 2000 гривен в месяц.Не пугает,идем далее,2.Экспертная оценка помещения-2000 гривен.Объявление в газету Крещатик-3000 гривен.Аренду будут оформлять в течении полугода,вы будете платить налоги за ФОП,но при этом вы не имеете права заниматься в этом помещении.Почему же тогда не сделать эту процедуру простой и требовать уплаты всех налогов,а не сесть на голову учителю и ноги свесит? И еще-хочется узнать размер заработной платы гениального министра.
Olexandra Basatska
"...вчителі свідомо не надають на уроках весь необхідний матеріал, таким чином стимулюючи додаткові заняття..." Хотіла би я бачити такого вчителя. Це ж він, мабуть, зернята лускає під час уроку, а клас на вухах стоїть в цей час? І дах над школою трясеться? Я за своїх 35 років стажу весь час відчуваю брак часу на уроках, адже є такі теми, що варто трохи детальніше розглянути, а програма жене вперед. От і економлю на деяких другорядних, на мою думку, темах. А на репетиторство накидатися нема чого - воно систематизує дитині все, що вивчено раніше. 11-класник інакше сприймає тему за 6-й клас, я займаюся репетиторством за чисто символічну платню, і виключно з тими дітьми, яким тільки трохи треба допомогти, з нульовими знаннями - не згоджуюся, мені таких на уроках вистачає.
Микола
Репетиторство має право бути: а) поза школою (або ж у стінах закладу на підставі договору оренди); б) за умови належного оформлення підприємницької діяльності і сплати належних податків; в) питання "своїх" і "не своїх" учнів - це рівень моральності педагога. Я, особисто, не можу брати гроші з учнів чи батьків, за роботу з якими отримую зарплату.
Павлович
інтернет підключите до всіх шкіл ,шановна пані міністр,(та інші), то й передамо Вам, що про використання бюджетних коштів знає ЦЕНТРАЛІЗОВАНА бухгалтерія відділу(управління,департаменту)освіти, а школа не є розпорядником бюджетних коштів,з яких вчителі бачать ТІЛЬКИ свою зарплату!
Богдан
Шановні, мова не про заняття репетиторством. Мова про те, що АМОРАЛЬНО вчити за гроші СВОЇХ учнів.
Олекса Позняк
Для Богдан: іноді не аморально.Коли твій учень вийшов на 10 голів вище і перемагає на обласному-республіканському рівнях то хто ж йогобуде готувать , про оцінку тут не йдеться, ясно що 12
мама учня
для Богдана: А перетворювати людей на дебілів - морально? Середньостатистичний школяр може вчитися хоча би на 7-8 балів по ВСІХ предметах у тому темпі, який нав’язує МОН (чи "друзі" України через МОН)? Моя особиста думка - НІ! Може тому, щоб дитина не вчилася в кожному наступному класі все гірше і гірше батьки ведуть дітей до репетиторів. На вашу думку морально вчити дітей безкоштовно? Можливо у вас діти не такі, як всюди: але за гроші, які батьки витрачають на дитячу освіту, діти стараються працювати на повну потужність, а там де безкоштовно (в школі) - навчаються добросовісно на своєму рівні може півкласу, а подекуди і ще менше... У мене до Вас, Богдане, питання: якщо відмінити репетиторство - всі почнуть навчатися ГАРНО-ПРЕГАРНО? Правильна відповідь - НІ, то навіщо ж його треба відміняти? Чим воно так дуже заважає міністру освіти? Краще б займалися тим, чим треба - наприклад, розвантаженням програм, а то лише самі балачки... а розвантаження немає - є завантаження! Навіщо?
Коментувати
спец
Повиганяти таких псевдоміністрів. Не думає про що базікає. Є програма, є календарний план, план уроку. Крім того, люди чудеса в школах творять, щоб за мізерну кількість уроків навчити учнів в межах діючої програми. І не їхня біда, що не всі все засвоюють. Репетитерство на те і існує, щоб подолати прогалини, навчитися особливим методам і т. п. Якщо за це діло нормально платять, то чого б не заробити?
Богдан
Для спец: Так заробляйте, але не на СВОЇХ учнях.
спец
А хто за додаткові заняття з ними буде платити?
Богдан
А чужі учні до Вас не йдуть? Тільки Ваші і то з примусу?
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!