В Україні функціонує 178 опорних шкіл, - міністр

Сьогодні понад 60% сільських дітей навчаються у класах з наповненістю менше 15 учнів

В Україні функціонує 178 опорних шкіл, - міністр

Опорні школи створюються з метою забезпечення рівного доступу до якісної освіти по всій Україні. Сьогодні вже функціонує 178 опорних шкіл, які мають 511 філій. Про це повідомила міністр освіти і науки Лілія Гриневич під час виступу на Раді регіонального розвитку.

За її словами, сьогодні понад 60% сільських дітей навчаються у класах з наповненістю менше 15 учнів, з них 33,5% дітей навчаються у класах, де менше 10 учнів, часто в таких школах один учитель читає більше 3-х предметів, що нівелює шанси цих школярів на отримання якісної освіти.

«Люди, що промовляють гасло «немає школи – немає села», втрачають з поля зору найголовніше – школа існує заради дитини, а не дитина існує для того, щоб стояла будівля школи чи оплачувалися години вчителя. Школа потрібна для того, аби наші діти отримували якісну освіту, яка стане для них квитком у майбутнє. І тому наша мета – створити таку інфраструктуру закладів, щоб ми могли підвезти до якісної, добре обладнаної школи, в якій є хороші вчителі, кожного українського школяра», – зазначила Гриневич.

Вона повідомила, що до трійки регіонів з найбільш неефективною мережею шкіл на сьогодні входять: Чернігівська, Сумська та Кіровоградська області.

Зокрема, у Чернігівській області менше 10 учнів навчається у 55% шкіл І ступеню, менше 40 учнів – у 65% шкіл І-ІІ ступеню та менше 100 учнів – у 50% шкіл І-ІІІ ступеню.

Міністр освіти також додала, що у 2017 році освітня субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам становить 52,6 млрд грн. При цьому виділено 0,2 млрд грн для підтримки осіб з особливими освітніми потребами, 300 млн грн – на обладнання природничо-математичних кабінетів та лабораторій, 200 млн грн – на автобуси, а також ще 300 млн грн для об’єднаних територіальних громад на обладнання шкіл та придбання автобусів.

Освіта.ua
20.03.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Шипшина
Дуже жаль, що села українські будуть вимирати. У нашому селі вже пустіють вулиці. Молодь не хоче жити у таких селах. Хто захоче свою дитину возити кудись далеко? А як дитині треба терміново прибігти додому, а чуже село далеке, тоді як бути? Буде стояти ця дитина в розпачі і ридати. А всім багатим дядькам і тьотькам начхати... Вміють у нас нашкодити людям, мало хто би міг допомогти. Хоч би психіатрів мудрих вчили, бо скільки людей злетить від того всього з котушок....
Pasufik
Для Шипшина: У моєму селищі прекрасна школа, з басейном навіть, а половина випускників старших класів закінчують її з середнім балом 4-5. То хто винен, відстань до школи чи лінощі учнів та байдужість батьків? Села вимирають не тому, що там немає школи на 15 учнів, а тому, що дітям не прививають любов до землі. Коли дитина щодня чує, як батьки зі завистю відгукуються про райське життя у місті якого розвитку села тут можна сподіватися? Я знаю села,де чверть мешканців регулярно їздить на заробітки, але село не покидають, хата на хаті, по чотири на батьківській оселі. Бельгієць приїзджає у наше село, одружується, заводить козячу ферму і показує нашим піякам, як можна жити безбідно своєю працею. Біда у тому, що молодь шукає легкого хліба, потім переконується, що у місті гроші на асфальті не валяються, але час упущений і часто безповоротно. Живу у місті. але обробляю дачу, допомагаю у селі і не чекаю милості від держави. Так жили мої батьки і ніколи не нарікали на Бога.
Коментувати
Tet-a-tet
Для Накипелов. Ніколи рівного доступу до вищої освіти не існувало, держава або чиновники завжди придумували способи, при яких освіта ставала доступною або добре підготовленим, або добре "нафаршированим грошима". Щодо навчання у школі то тут усе просто:хто хоче вчитися - тому ніяка неякісна школа не перешкода, на жаль бажаючих старанно вчитися все менше і менше. Ніяка досконало організована школа не вирішить питання якісного навчання, поки самі громадяни не усвідомлять, що їм більше потрібно- знання чи уміння занести хабар.
Накипелов
Вірніше 178 шкіл в яких змінили вивіски із звичайних на оПорні. Навіть, якби ті порно школи реально існували, постає питання: де РІВНИЙ доступ до ЯКІСНОЇ освіти??? Кожний учитель - менеджер, але не кожний менеджер УЧИТЕЛЬ (про Гриневич).
Кот Матроскин
Пропоную пані міністру поселитись десь за містом так щоб кілька км по снігу до станції а потім в переповненій електричці до Києва а тоді на метро до міністерства тобто на своїй шкурі спрбувати як воно. Може б тоді більш адекватні думки в голову лізли.
гість
"часто в таких школах один учитель читає більше 3-х предметів, що нівелює шанси цих школярів на отримання якісної освіти." Так вони ж уже виконують програму майбутнього, де інтегровані предмети ще тільки будуть вводити
Tet-a-tet
Для гість: Моя знайома, щоб назбирати годин на ставку читає в ПТУ 5 спецпредметів і нічого, дослужилась до ст. викладача. Справа не в предметах, поганому танцору завжди ноги заважають. Освоїти можна будь-який предмет, якщо тобі подобається передавати знання іншим.
Коментувати
Людмила
Цікаво, а що це за 11% шкіл І ступеня у Києві, в яких навчається до 10 учнів? Столиця ж, мегаполіс!
мирослав
Скажіть, чи знаєте, Ви, мудрі міністерскі мужі та дами, скільки займаються дома батьки з своїми дітьми початкової ланки навчання щодня в домашніх умовах, доповнюючи роботу вчителя початкових класів? Не має значення, чи в селі, чи в містах,чи з наповнюваністю 5 учнів , чи 30 учнів у класі? Чи не здається Вам, що нарешті треба змінити підходи до навчально-виховного процесу з бізнесових до загальнолюдських. Освіта втрачає людське обличчя, втрачає мораль, людину перетворюють в станок для обробки грошей. В імя чого? Чи може в аморальному суспільстві виховатися моральної чистоти особистість?
Tet-a-tet
Для мирослав: Морально чистим був тільки Христос. Щодо занять батьків з дітьми вдома. З кожною дитиною потрібно до 5 класу робити разом уроки, аби прищепити обов*язковість і старанність, далі вже можна не контролювати, і Ви нічого з цим не поробите, такі потреби характеру дитини. Хто це розуміє -має спокій потім, хто упустив цей час- постійні проблеми з успішністю. Це результат моїх спостережень за 55 років педроботи. Щодо решти Ваших думок то вони безумовно справедливі, але як у хворому на мамону суспільстві може бути інакше? Напевно цю хворобу ми мусимо пережити як її переживали усі суспільства у період капіталістичного накопичення. Після апогею обов*язково прийде усвідомлення істинних людських цінностей. Усе розвивається по спіралі.
Коментувати
Сільська школа!!!
Вихід один: у селі робіть опорні школи,а дітей везіть із міста(там і так класи переповнені), везіть туди,де не вистачає,а не туди,де забагато! Чи є якась різниця між дітьми? А щодо вчителів,то вони вчилися у вузах разом ,так що освіта у них однакова, і працюють теж не гірше,головне,без хабарів...
Сільська школа!!!
А чи не спеціально так ведуть війну з сільськими школами чи селом? Адже село - це і є Україна !!! Скільки у нашій державі вкрадено грошей,але це нікому не заважає продовжувати ... Ви що думаєте,що закриття сільських шкіл - це великий прибуток грошей? Кому ці гроші вже потрібні? Кому заважає село? Чи,може,місто буде краще жити,коли зникнуть села? Ні! Зникне Україна ,бо тільки в селах все українське !!! А скільки відомих,вчених людей є вихідцями із села?!
Просто вчитель
У класі, де від 3 до 10 учнів, учитель має змогу "достукатитись" до кожного учня, заглянути до кожного(!!!!) учня в зошит і не один раз за урок, індивідуально пояснити. Погано, що в класах до 5 учнів , зменшують кількість годин. Наприклад , не 4 години математики, а лише 3 або й менше. Все залежить від учителя і його відношення до роботи. Можна, будучи не спеціалістом, читати 3 предмети і вкладати в них душу, а можна і 1 предмет - як-небудь.
корнеля
Яка б не була шикарна школа iз супер учителями i пiдвозять автобуси по "супердорогах", але якщо у класi 35 учнiв, то це теж не навчання, мука...
Коля
Хто хоче вчитися то буде вчитися і в сільській школі.
Валентина
«Люди, що промовляють гасло «немає школи – немає села», втрачають з поля зору найголовніше – школа існує заради дитини,а не дитина існує для того, щоб стояла будівля школи чи оплачувалися години вчителя".Хочеться насамперед зауважити,що в першому реченні після слова найголовніше потрібно все-таки ставити двокрапку.Але це так, витребеньки сільського"малограмотного" вчителя.Думаю, що справа закриття сільських шкіл буде доведена до кінця.І дійсно, нікому діла немає до доль нещасних сільських учителів.Так би мовити,відпрацьований матеріал.
Україна
Яким транспортом, по яких дорогах, за скільки кілометрів Ви плануєте возити дітей до опорних шкіл? Чи маєте приміщення для функціонування Ваших опорних шкіл, які помістили б усіх тих нещасних діток, яких маєте намір виселити із тих шкіл, які намагаєтеся "похоронити" разом із селами. Далекі Ви пані міністре освіти від реальності! Зійдіть зі свого престолу, оцініть реальну ситуацію в сільських школах. Подивіться, як зараз вони виживають і наскільки їх фінансують.
Керівник
скажіть будь ласка, чому вам так мішають сільські школи? А що учителі цих шкіл викладають не за тими підручниками, чи програмами?
Наталія
Для Керівник: цілком з Вами згодна. На жаль дітям обіцяють рай, але поки дитина доіде до цього раю, вона пройде декілька кіл аду, і що то буде потім за навчання?
мамалюба
для Керівник:то чому діти сільських малокомплектних шкіл,де вчителі викладають за тими ж підручниками іпрограмами що і міські,у яких наповнюваність більше 28 учнів,показують такий низький рівень знань
ТЕТЯНА
З УСІМ ЗГОДНА!!!!!!!! І СКАЖУ ОДНЕ - ЗАПЛАНОВАНИЙ ГЕНОЦИД НАЦІЇ - В ДІЇ!!!!!!!!!!
Коментувати