МОН реформує психологічну службу системи освіти

Інститут модернізації змісту освіти розробить нове Положення про психологічну службу

МОН реформує психологічну службу системи освіти

Інституту модернізації змісту освіти разом із заінтересованими структурними підрозділами Міносвіти, а також місцевими органами управління освітою та обласними інститутами післядипломної педагогічної освіти доручено розробити та провести громадське обговорення нову редакцію Положення про психологічну службу системи освіти України. Відповідний наказ підписаний міністром освіти Лілією Гриневич.

Згідно з документом, робота з розробки та громадського обговорення нового Положення має бути завершена не пізніше 1 червня.

До 1 липня цього року Інститут модернізації змісту освіти має розробити План заходів щодо підвищення ефективності діяльності та удосконалення науково-методичного забезпечення психологічної служби системи освіти на 2017-2020 роки.

До 1 серпня планується внести зміни до штатних нормативів навчальних закладів в частині доповнення штатів навчальних закладів посадами практичних психологів та соціальних педагогів.

Також буде розроблена система показників розвитку психологічної служби системи освіти та здійснено збір, опрацювання та аналіз статистичних показників в розрізі типів навчальних закладів та регіонів на початок 2017/18 навчального року.

Освіта.ua
13.03.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Валентина
Підкажіть. будь ласка, чи може психолог. який працює на 0,5 ставки одночасно працювати на 0,5 ставки соціальним педагогом у школі.
Ольга Дойжа
Доброго дня! Підкажіть будь ласка, чи може психолог який працює на 0.5 ставки, працювати ще й асистентом на ставку. Дякую
Соціальний педагог
Увага, колеги, скидаю посилання на проект нового Положення http://www.doshkillia.ua/proekt-polozhennya-pro-psixologichnu-sluzhbu-sistemi-osviti-ukra%D1%97ni/
Соколюк Оксана
Подивіться передачу Дмитра Корпачьова "Кохана, ми вбиваємо своїх дітей". Хіба можна було б хоч одну з цих психолого-педагогічних ситуацій вирішити без роботи з батьками? Адже всі "складні" діти з’являються саме через неправильне батьківське виховання. А ви пропонуєте цю ділянку роботи винести за межі робочого навантаження психологів? Це неправильно і згубно для дітей.
Соколюк Оксана
Прошу усунути дискримінацію стосовно практичних психологів позашкільних закладів. Нас вважають педагогічними працівниками, проте до списку осіб, що мають право на пенсію за вислугою років, внести забули. Усі кричать - юридична колізія, а я кажу: "НЕСПРАВЕДЛИВІСТЬ!"
Марина
Чи готовий вже проект Положення? Де відбувається обговорення?
Наталя
1. уроки психології в школі, які введені в навчальні плани 2. перегляд робочого часу 3. розумне ведення робочої документації 4. перегляд нормативів введення штатів практичного психолога в навчальні заклади 5. корекційні програми для роботи з дітьми з особливими освітніми потребами, затверджені МОН - ось, напевно, перші кроки реформи психологічної служби в школі
Молчанова І.І.
Психолог - це найменш незахищена категорія в школі.. І на заміну, і на супровід дітей, а ще виловлюй дейтей на корекцію після уроків. а на перерві у 10 хвилин проведи консультацю. Зарплатня найменша. Коли підійшла до бухгалтерії і показала 20 годин в школі, 20 поза школою, мені розсміялися в обличчя.
Альона
Для Молчанова І.І.: А тому виходить, що ми працюємо безпосередньо в закладі 40 годин, а потім вдома до ранку, так як у кабінеті неможливо протягом дня повноцінно попрацювати над підготовкою, обробкою, розробкою та і просто опрацюванням фахової літератури. Адже у кабінеті психолога завжди "відкриті двері".
психолог днз
Найперші проблеми, які виникають – це відсутність у практичного психолога законних підстав для користування і керування організаційно – методичними годинами поза закладом. В керівників основний критерій - відбування, відсиджування восьмигодинного робочого дня. Для чого ж здобувалася вища освіта? Невже для того, щоб приходити з прибиральницею і з нею ж таки закінчувати робочий день? Вихователеві дошкільного закладу для забезпечення навантаження на повну ставку вистачає 6 годин, і не всі з них мають вищу освіту. Практичний психолог з вищою освітою працює на ставку щодня 8 годин + година обідньої перерви і того виходить 9 годин щодня «тюрми». Психолог днз є заручником, повинен бути такою собі «паличкою - виручалочкою» для керівника: будеш робити все, що я кажу – може й випущу на годину раныше. А домовлятися на місці з керівником (як нам радять з Києва), означає приходити з такими собі подаруночками, цукерочками і т.д. і бути невідказними в усіх проханнях. Скільки приниження!
людмила
Для Соціальний педагог: дуже вірно!
Коментувати
ірина
Погоджуюсь з попeрeднім комeнтарeм, протe хочу замовити слово щe й за соціальних пeдагогів закладів освіти. Вони є складовою психологічноі служби, протe становищe у них нe кращє. Ті ж 40 годин, нeвизначeність (дe факто)у посадових функціях, вeличeзна кількість нікому нe потрібних папeрів. Самі психологи плутають і називають колeг соц. працівниками... Щодо розподілу навантажeння взагалі цікаво, чим кeруються посадовці: так, нeщодавно ввeдeні соціальні пeдагоги у навчално-рeабілітаційних цeнтрах (а цe ж робота з дітьми з особливими потрeбами )мають 0.5ставки, тоді як психологи там жe - 1ставку. Пояснити причину ніхто нe спромігся. Такий штатний розклад.
Психологиня
Повністю згодна з колегами, стосовно розподілу робочого часу. Якщо уже і прирівнюють нас до педагогічних працівників, то прирівнювати потрібно і по годинах. Чому у вчителя 18 годин ставка, а у нас 40? Та що там у вчителя, у ЛОГОПЕДА - 18 годин!!!!! Чим ми гірші?. Стосовно пасивних годин і слухати ніхто нічого не хоче!!!! Тому доводиться після 16.00 приходити і працювати вдома? Де це бачено??? На робочих місцях не має ні комп’ютерів, ні принтерів, я вже про інтернет мовчу!!!! Так, якщо думаєте підвищувати ефективність діяльності, то почніть будь ласка з легалізації пасивних годин!!!! А то ми працюємо, як адміністрація по годинах, а зарплатню отримуємо практично таку як технічний персонал!!!
Альона
Для Психологиня: У кабінеті психолога та соціального педагога(разом) немає не тільки комп’ютера з принтером, там взагалі немає нічого, якщо цей самий психолог не принесе це з дому або не купить: папір, канцприладдя(і не тільки для себе, а й для тих дітей, які прийдуть на заняття, тобто всього і побільше), іграшки, навіть меблі. Потрібно без комп’ютера та принтера виготовити безліч кольорових карток та іншого роздаткового матеріалу, роздрукувати безліч бланків, інформацій на стенди, пам’яток та рекомендацій. Меблі в цих кабінетах(у сільськійй місцевості) - це брухт, який викинули з інших кабінетів, який вони фабують та прикрашають, знову ж таки, за власний кошт. А потім складають все це у величезну торбу(окрім меблів) і везуть у сусідні школи(адже ставка в сільській місцевості - це робота в 3-4-х школах, де теж для них нічого немає. Їдуть туди маршрутками, пішки і автостопом(що страшно, а взимку ще й холодно на трасі). І там вони проводять заняття, де вчать дітей поважати себе та інших.
психолог днз
Чітко розмежувати організаційно – методичні години від годин активних (практичних) неможливо. Психолог в закладі, отже від нього цілий день щось треба. Це надзвичайно виснажливо, адже в нас своя специфіка роботи з різними категоріями, учасниками навчально – виховного процесу. І після роботи, беремо папери і йдемо ж таки додому їх заповняти.Ну невже за стільки років неможливо працівникам психологічної служби дошкільного закладу чи школи встановити 30 – годинний робочий тиждень (зняття щодня 2-ох пасивних годин:10 в тиждень). Хотілося б, щоб нас прирівняли до педпрацівників. Психологи живуть з чистої ставки, адже нема можливості підробити в іншому закладі – 8 годин і відсидіти мусиш. Чому ми в кінці рахуємо години, як математики, для цього ж є щоденник - зайва макулатура. Чому в психолога днз тривалість відпустки менша, ніж в школі?! Чи всі СПЕЦІАЛЬНО глухі до справжніх проблем
Психолог
Яка мова про комп та інші необхідні дрібниці, коли даже робоче місце сумісне.... "Працюйте у вільному класі"....
Коментувати
психолог
Реформувати психологічну службу потрібно, лише щоб реформатори були мудрі. Теж не погоджуюсь на рахунок тривалості робочого часу психолога, бо більшість керівників не розуміє такого поняття. як пасивні години. І ще в посадовій інструкції написано, що посада психолога є адміністративною...Не смішіть. Ми потрібні адміністрації тільки тоді, коли потрібно зробити паперову роботу, яку всі відфутболюють. бо вважають, що це не до них. Є хороші психологи у навчальних закладах, потрібно тільки ставлення до них змінити, а не лякати дітей "зараз підеш до психолога..."
Марія Іваніана
Скажіть будь ласка люди . Хтось читає і провіряють чи ми пишемо так як нема кому сказати . Це крик душі . І ми нікому не потрібні . Чи у нас у Мукачеві можно купити диплом і не вситися . Наші знання у МДУ нікому не потрібні а потрібні тільки гроші
Студенти
Для Марія Іваніана: Ідіть в УЖНУ! Там краще! Ціни на порядок вищі!
Коментувати
Марія Іваніана
За Мукачивський державний університет ганьба ректору заступнику Гоблику та декани які обирають студентів. Пишуть магістерські роботи за 500 долларів. Теми повторюються з рока в рік . Не дають писати самому такі викладачі як Щербан Фізеші Гоблик Теличко ..., іздять на джипах і не брезгують ни картоплею ні молоком із села ))))
володя
не приведи господи, щоб такі психологи магістри , однорічки, які виходять із стін мукачівського вишу(навіть тезнолог чи комерсант тепер за окрему плату може отримати диплом магістра), тим більше в МДУ, де конкретно ректор є доктором наук психологом, коли усі знають за скільки вона купила собі докторську дисертацію і хто їй написав той труд...сама математик за освітою стала психологом, яка практично толком і не викладала, так як всі роки обіймає адміністративні посади проректора і ректора, зате вершки знімає з усього саме вона, державні екзамени, магістерські, дипломні тощо , все через неї "психічноневрівноваженого" психолога, та й коли має час все встигати, усі роки за неї читають лекції її підлеглі з кафедри асистенти , ст.викладачі. позор
Голосzнарода
Що, не подобаються модераторам коментарі, то треба видалити, а як же свобода думки та слова, яка цензура може бути в демократичному громадянському суспільстві.
Голосzнарода
Зазвичай психолог не має реальної влади і реальних повноважень, навіть часто він і не має права голосу. Не може психолог направити учня, чи вчителя, чи директора на спеціалізовану експертизу, коли ті постійно себе неадекватно ведуть, щоб їх хоч трохи полікували. Навіщо давати додаткові обовязки людям, які не мають ніяких повноважень та ресурсів.
психолог днз
Для Голосzнарода: В мому днз психолог - це ніхто і ніщо.Людина, результати досліджень готовності до школи обговорюють на педраді, і чітко наказують, що всі діти мають мати тільки високий і достатній рівень готовності, адже престиж садка треба тримати. Це людина яку посилають без кінця на групи, коли вихователь хворий; це людина, яка на роботі до 17.15, яка не має дозволу себе захистити - ти ж психолог, маєш мовчати; праця в інклюзивній групі не оплачується - це й так твоя робота, тотальний контроль. Багато прикладів, дуже важко, бо не має законної підтримки, хоч би вже робочий день зменшили, бо перестаєш себе поважати, можна здуріти
Коментувати
Голосzнарода
До чого тут психологічна служба - вона ніяк не впливає на вирішення проблеми фізичного, інтелектуального та емоційного перевантаження та виснаження учнів, вона як приший собаці хвіст, бо суть проблем зовсім в іншому. А якісь видимі реформи психологічної служби є лише косметичними потугами приховати справжню проблему та не зменшувати навчальне навантаження учнів. Ці потуги схожі на те, як прийшов пацієнт до лікаря і жаліється на біль в животі, а лікар йому береться лікувати пальця, який ніби-то є причиною хвороби :0
Tet-a-tet
У моєму НЗ є і психолог, і соц.працівник, але толку від них мало. Освітянка пише правду, на ці посади призначають не кваліфікованих спеціалістів-медиків, а тих, кого потрібно було скоротити з основної роботи. Одним словом кормушка для безробітних. Тому скільки Положень не пиши, якщо керівник закладу ставиться до цього питання формально результат буде нульовий. Але чого ми чекаємо від МОНу?, вони ж не прийдуть у конкретний НЗ і не зроблять потрібну роботу за директора. Ту має бути контроль з боку місцевої громади, а він, поки що, не дієвий і тільки зароджується. Дай боже нам мудрості і наполегливості у вихованні власних дітей.
Ніна
Для Tet-a-tet: Чи не здається ВАМ, що ви не розрізняєте, як і більшість "компетентних" працівників освіти, такі професії як практичний психолог і психіатр. Рекомендую почитати Закон України про освіту!!!
Sveta
Так і це практично більшість людей плутають психолога з рсихіатром , я працюю в дитячому санаторії практичним психологом і в нас психолог прирівнян до інших працівників це сторож та водій.
Коментувати
Галина
Цікаво де буде опублікований проект і проходити обговорення
освітянка
Знов переливатимуть з пустого в порожнє та додадуть ще більше паперової роботи плюс нікому не потрібних анкет? Працюю в психологічній службі не перший рік і з упевненістю можу сказати - головне не те, як ти працюєш, а чи є в тебе вся макулатура. Сумно..Посада психолога так тільки дискредитується, а реальні спроби щось змінити в кращу чергу натикаються на чергову бюрократичну стіну і, як не дивно, опір значної частини самих психологів.
Марго
Для освітянка: бідолашні. Пожаліти ВАС пр.психологів треба. А як до діла: то Ви не хочете, то Ви не розумієте, то у Ваших посадових непрописано. Все роблять за Вас кл.керівники та заступник з НВР. А Ви плани на поч. року написали і звіт-аналіз в кінці року. Допомога від Вас тільки вказати, хто замість Вас за це відповідає.
Психолог
Якщо ви попали на гнилого психолога, то не треба брудом обливати всіх!!!! Педагогів хрінових теж дофіга, ви ж не знаєте специфіку роботи психолога!!!
Марина
Для освітянка: Яка саме, на Вашу думку, документація не потрібна психологу? Що саме Ви називаєте макулатурою? Щодо анкет, зазначу, що кожен фахівець, самостійно планує свою діяльність на навчальний рік, враховує, при цьому, потреби закладу, дотримується системного підходу, передбачає реалізацію пріоритетних завдань, що визначені МОНУ, в даному плані. Можу погодитись лише з тим, що є практичні психологи, які не знають, що є інструментарій крім анкет, надійний та валідний, анкетують, та не знають що з цим робити далі. Але, на щастя, то поодинокі випадки! І зараз, коли Психологічну службу реформують, у Вас є можливість внести конкретні пропозиції! Пропонуйте, поки є можливість! Натхнення Вам!
Коментувати