Osvita.ua Середня освіта МОН реформує психологічну службу системи освіти
МОН реформує психологічну службу системи освіти

Інститут модернізації змісту освіти розробить нове Положення про психологічну службу

МОН реформує психологічну службу системи освіти

Інституту модернізації змісту освіти разом із заінтересованими структурними підрозділами Міносвіти, а також місцевими органами управління освітою та обласними інститутами післядипломної педагогічної освіти доручено розробити та провести громадське обговорення нову редакцію Положення про психологічну службу системи освіти України. Відповідний наказ підписаний міністром освіти Лілією Гриневич.

Згідно з документом, робота з розробки та громадського обговорення нового Положення має бути завершена не пізніше 1 червня.

До 1 липня цього року Інститут модернізації змісту освіти має розробити План заходів щодо підвищення ефективності діяльності та удосконалення науково-методичного забезпечення психологічної служби системи освіти на 2017-2020 роки.

До 1 серпня планується внести зміни до штатних нормативів навчальних закладів в частині доповнення штатів навчальних закладів посадами практичних психологів та соціальних педагогів.

Також буде розроблена система показників розвитку психологічної служби системи освіти та здійснено збір, опрацювання та аналіз статистичних показників в розрізі типів навчальних закладів та регіонів на початок 2017/18 навчального року.

Освіта.ua
13.03.2017

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Наталя
1. уроки психології в школі, які введені в навчальні плани 2. перегляд робочого часу 3. розумне ведення робочої документації 4. перегляд нормативів введення штатів практичного психолога в навчальні заклади 5. корекційні програми для роботи з дітьми з особливими освітніми потребами, затверджені МОН - ось, напевно, перші кроки реформи психологічної служби в школі
Молчанова І.І.
Психолог - це найменш незахищена категорія в школі.. І на заміну, і на супровід дітей, а ще виловлюй дейтей на корекцію після уроків. а на перерві у 10 хвилин проведи консультацю. Зарплатня найменша. Коли підійшла до бухгалтерії і показала 20 годин в школі, 20 поза школою, мені розсміялися в обличчя.
ірина
Погоджуюсь з попeрeднім комeнтарeм, протe хочу замовити слово щe й за соціальних пeдагогів закладів освіти. Вони є складовою психологічноі служби, протe становищe у них нe кращє. Ті ж 40 годин, нeвизначeність (дe факто)у посадових функціях, вeличeзна кількість нікому нe потрібних папeрів. Самі психологи плутають і називають колeг соц. працівниками... Щодо розподілу навантажeння взагалі цікаво, чим кeруються посадовці: так, нeщодавно ввeдeні соціальні пeдагоги у навчално-рeабілітаційних цeнтрах (а цe ж робота з дітьми з особливими потрeбами )мають 0.5ставки, тоді як психологи там жe - 1ставку. Пояснити причину ніхто нe спромігся. Такий штатний розклад.
Психологиня
Повністю згодна з колегами, стосовно розподілу робочого часу. Якщо уже і прирівнюють нас до педагогічних працівників, то прирівнювати потрібно і по годинах. Чому у вчителя 18 годин ставка, а у нас 40? Та що там у вчителя, у ЛОГОПЕДА - 18 годин!!!!! Чим ми гірші?. Стосовно пасивних годин і слухати ніхто нічого не хоче!!!! Тому доводиться після 16.00 приходити і працювати вдома? Де це бачено??? На робочих місцях не має ні комп’ютерів, ні принтерів, я вже про інтернет мовчу!!!! Так, якщо думаєте підвищувати ефективність діяльності, то почніть будь ласка з легалізації пасивних годин!!!! А то ми працюємо, як адміністрація по годинах, а зарплатню отримуємо практично таку як технічний персонал!!!
психолог
Реформувати психологічну службу потрібно, лише щоб реформатори були мудрі. Теж не погоджуюсь на рахунок тривалості робочого часу психолога, бо більшість керівників не розуміє такого поняття. як пасивні години. І ще в посадовій інструкції написано, що посада психолога є адміністративною...Не смішіть. Ми потрібні адміністрації тільки тоді, коли потрібно зробити паперову роботу, яку всі відфутболюють. бо вважають, що це не до них. Є хороші психологи у навчальних закладах, потрібно тільки ставлення до них змінити, а не лякати дітей "зараз підеш до психолога..."
Марія Іваніана
Скажіть будь ласка люди . Хтось читає і провіряють чи ми пишемо так як нема кому сказати . Це крик душі . І ми нікому не потрібні . Чи у нас у Мукачеві можно купити диплом і не вситися . Наші знання у МДУ нікому не потрібні а потрібні тільки гроші
Студенти
Для Марія Іваніана: Ідіть в УЖНУ! Там краще! Ціни на порядок вищі!
Коментувати
Марія Іваніана
За Мукачивський державний університет ганьба ректору заступнику Гоблику та декани які обирають студентів. Пишуть магістерські роботи за 500 долларів. Теми повторюються з рока в рік . Не дають писати самому такі викладачі як Щербан Фізеші Гоблик Теличко ..., іздять на джипах і не брезгують ни картоплею ні молоком із села ))))
володя
не приведи господи, щоб такі психологи магістри , однорічки, які виходять із стін мукачівського вишу(навіть тезнолог чи комерсант тепер за окрему плату може отримати диплом магістра), тим більше в МДУ, де конкретно ректор є доктором наук психологом, коли усі знають за скільки вона купила собі докторську дисертацію і хто їй написав той труд...сама математик за освітою стала психологом, яка практично толком і не викладала, так як всі роки обіймає адміністративні посади проректора і ректора, зате вершки знімає з усього саме вона, державні екзамени, магістерські, дипломні тощо , все через неї "психічноневрівноваженого" психолога, та й коли має час все встигати, усі роки за неї читають лекції її підлеглі з кафедри асистенти , ст.викладачі. позор
Голосzнарода
Що, не подобаються модераторам коментарі, то треба видалити, а як же свобода думки та слова, яка цензура може бути в демократичному громадянському суспільстві.
Голосzнарода
Зазвичай психолог не має реальної влади і реальних повноважень, навіть часто він і не має права голосу. Не може психолог направити учня, чи вчителя, чи директора на спеціалізовану експертизу, коли ті постійно себе неадекватно ведуть, щоб їх хоч трохи полікували. Навіщо давати додаткові обовязки людям, які не мають ніяких повноважень та ресурсів.
Голосzнарода
До чого тут психологічна служба - вона ніяк не впливає на вирішення проблеми фізичного, інтелектуального та емоційного перевантаження та виснаження учнів, вона як приший собаці хвіст, бо суть проблем зовсім в іншому. А якісь видимі реформи психологічної служби є лише косметичними потугами приховати справжню проблему та не зменшувати навчальне навантаження учнів. Ці потуги схожі на те, як прийшов пацієнт до лікаря і жаліється на біль в животі, а лікар йому береться лікувати пальця, який ніби-то є причиною хвороби :0
Tet-a-tet
У моєму НЗ є і психолог, і соц.працівник, але толку від них мало. Освітянка пише правду, на ці посади призначають не кваліфікованих спеціалістів-медиків, а тих, кого потрібно було скоротити з основної роботи. Одним словом кормушка для безробітних. Тому скільки Положень не пиши, якщо керівник закладу ставиться до цього питання формально результат буде нульовий. Але чого ми чекаємо від МОНу?, вони ж не прийдуть у конкретний НЗ і не зроблять потрібну роботу за директора. Ту має бути контроль з боку місцевої громади, а він, поки що, не дієвий і тільки зароджується. Дай боже нам мудрості і наполегливості у вихованні власних дітей.
Ніна
Для Tet-a-tet: Чи не здається ВАМ, що ви не розрізняєте, як і більшість "компетентних" працівників освіти, такі професії як практичний психолог і психіатр. Рекомендую почитати Закон України про освіту!!!
Sveta
Так і це практично більшість людей плутають психолога з рсихіатром , я працюю в дитячому санаторії практичним психологом і в нас психолог прирівнян до інших працівників це сторож та водій.
Коментувати
Галина
Цікаво де буде опублікований проект і проходити обговорення
освітянка
Знов переливатимуть з пустого в порожнє та додадуть ще більше паперової роботи плюс нікому не потрібних анкет? Працюю в психологічній службі не перший рік і з упевненістю можу сказати - головне не те, як ти працюєш, а чи є в тебе вся макулатура. Сумно..Посада психолога так тільки дискредитується, а реальні спроби щось змінити в кращу чергу натикаються на чергову бюрократичну стіну і, як не дивно, опір значної частини самих психологів.
Марго
Для освітянка: бідолашні. Пожаліти ВАС пр.психологів треба. А як до діла: то Ви не хочете, то Ви не розумієте, то у Ваших посадових непрописано. Все роблять за Вас кл.керівники та заступник з НВР. А Ви плани на поч. року написали і звіт-аналіз в кінці року. Допомога від Вас тільки вказати, хто замість Вас за це відповідає.
Психолог
Якщо ви попали на гнилого психолога, то не треба брудом обливати всіх!!!! Педагогів хрінових теж дофіга, ви ж не знаєте специфіку роботи психолога!!!
Марина
Для освітянка: Яка саме, на Вашу думку, документація не потрібна психологу? Що саме Ви називаєте макулатурою? Щодо анкет, зазначу, що кожен фахівець, самостійно планує свою діяльність на навчальний рік, враховує, при цьому, потреби закладу, дотримується системного підходу, передбачає реалізацію пріоритетних завдань, що визначені МОНУ, в даному плані. Можу погодитись лише з тим, що є практичні психологи, які не знають, що є інструментарій крім анкет, надійний та валідний, анкетують, та не знають що з цим робити далі. Але, на щастя, то поодинокі випадки! І зараз, коли Психологічну службу реформують, у Вас є можливість внести конкретні пропозиції! Пропонуйте, поки є можливість! Натхнення Вам!
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!