Osvita.ua Середня освіта середня освіта
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
ГласZНарода
а сама академія наук із всім її стадом прожерливих кандидатів, професорів, докторів що зробила для науково-технічного прогресу в країні за останні 20 років??? Нічого, саме низькокваліфіковані "професійні науковці" його заморозили
Алла
Для ГласZНарода: А зі скількома науковцями ви співпрацювали?
ГласZНарода
Для Алла: працюючи в іппо із багатьма, то не науковці, то заробітчани, вони нічого не винаходять, а тільки переливають із пустого в порожнє і дивляться, де хабара можна взяти.
Алла
значить Вам не пощастило, я спілкувалася з іншими...Хоча диплом кандидата чи доктора зараз мало чого вартий
Коментувати
Олекса Позняк
Як знищували мою фізику.Повводили нові предмети за рахунок скорочення фізики.Наприклад у випускному класі у мене було 4 години +1 година астрономії при СССР.Тепер скоротили наполовину а програму залишили ту ж саму.Учитель вирячивши очі жене програму не встигаючи ні експеримент поставити ні задачку вирішити.А саме за можливість покрутити своїми руками, складати схеми, розвязувати цікаві задачі учні люблять фізику.Немає у фізика тепер часу на технічну творчість - усі гуртки читають падруги директора.Забрали екзамен з фізики, ввели ЗНО. ЗНО непогана штука але страшенно деформує учня.Навіть у 7 класі я уже чув - а я фізику здавати не буду на ЗНО то й учити її не потрібно.Літературу потрібно, історію потрібно а фізики-хімії нехай корейці вчать у них голова кругла. А хто буде нові технології освоювать які рано чи пізно до нас прийдуть?Ви загнали природничі науки в гетто і віршами та оповідками про князів думаєте в 21 століття прорватись? Патріотизм формують не казочки а платіжки за тепло..
простоктото
Для Олекса Позняк: редкий случай- но я со всем согласен!!!
Кіра
Для Олекса Позняк: +++++++++++++++
Otto
+
Коментувати
Владимир Белый
Чи ж зможе наш владний менежмент з найвищими державними повноваженнями ПОБАЧИТИ ось у цій очевидності: "Протидія «злочинам, спричиненим соціальною аномалією», у тому числі корупційним, не може бути ефективною без реформ, у результаті яких буде усунено власне цю аномалію — тобто без змін, у результаті яких жити і працювати чесно стане вигідно" ПРЯМИЙ ЗВ’ЯЗОК з тим, що у тій моделі освіти, де природно схильний до гуманітарної галузі випускник штучно (низький вступний поріг) втягується до сегменту природничої освіти НЕ МОЖЕ у ньому навчатися по-чесному і викладачі не можуть його по-чесному навчити? Без реформи спрямованої на усунення атмосфери сприятливої для псевдоосвіти держава і "природничу освітк не спасе" і сама себе вреші-решт погубить. Натомість "водорозділ" через поглиблену цільову ПРОФІЛЬНУ освіту і всі її сегменти спасе у природній для них пропорції і державу виведи з руйнівної кризи, якій зараз кінця краю не видно -http://zbruc.eu/node/62840 .
Otto
Для Владимир Белый: Наберіться сміливості прочитати те, що написали вище. Ви вмієте нормально викладати думки ? Суцільний потік пустих фраз, хаос в висловлюваннях, побудові речень. Пан-товариш висловлюється як методист чи як вчитель ? ;)
Іван
Згоден,тексти Бєлого не можна читати без літри оковитоі. Така наша наука!!!!!
Антиекперт
Він же експерт - тому після кожної експертизи не просихає. У когось заплітається язик, а у нього пальці та думки, хоча про останнє існує сумнів.
Коментувати
Учитель хімії і фізики
Повністю підтримую НАН, це призведе до знищення природничої освіти.
Владимир Белый
Для Учитель хімії і фізики: Природничу освіту ніхто ніколи і ніде не знищить, навіть, якщо того захотіли б самі вчителі-природничники. Супільний запит на неї як був, так і буде завжди. Крім того і у наявній, і у майбутній структурі НАШОЇ шкільної освіти нею в однаковому обсязі та змісті покриваються ВСІ учні початкової і основної школи (1 - 4 та 5 - 9 класи). Далі у 10 - 11 класах нею також охоплюються ВСІ учні: гуманітарного спрямування - в обсязі узагальнених базових понять без складних завдань застосування вузько-спеціалізованих питань теорії та природничого профілю - у форматі обсяжного і поглибленого вивчення. тільки й того, що через два роки в Україні припинять поголовно ВСІХ заганяти у складні тенета теорії наукоємних дисциплін. Називається це принципом природовідповідності людській натурі, за що ратував ще наш мислитель Григорій Сковорода: "Справа сродна до душі" має бути життям людини. От, щоб не було "а віз і нині там" у той час, коли світ давно забув про примус щодо дітей .
Олекса Позняк
Для Владимир Белый: Ось ми закінчили більш - менш нормально 9 класів. Чи є сенс вивчати фізику у курсі "Людина і природа"? Якщо на фізику припаде меньше години тижневого навантаження то чи зможемо на більш високому рівні у старшій школі щось вивчити? З новим математичним апаратом який отримають старшокласники можна досягнути досягнути вищого рівня але не за 1 годину. Який тоді сенс її вивчати у старшій школі взагалі? Шоб було? Повторювати знову на рівні 7-9 класу ? А навіщо? Теж саме можна сказати про хімію-біологію.Недавно пінились що предмети що мають 1 урок на тиждень не засвоюються учнями, а тепер на такі важливі технологічні предмети виділяють меньше однієї години.
Владимир Белый
Після, скажімо 9-а та 9-б класів за розвитку стану справ у бік врахування індивідалаьних схильностей та здатностей учнів, при чому мова про врахування сами учнями, а не їхнім директором, уже не має бути, скажімо 10-а та 10-б чи взагалі лише 10-а, а у якійсь школі може 10-а, 10-б та плюс нового 10-в класів з ПОПЕРЕДНІМ списком учнів. Буде інший склад учнів. А від чого паніка, що всі запишуться у гуманітарні класи, коли апріорі через чотири роки не можна буде вступити на ІТ без обов’язкового ЗНО з фізики, на економічний факультет без математики, на усі технології ліків, харчування, будівництва без хімії/біології і Т.Д.?
Коментувати
Владимир Белый
ГРОМАДА – ОСВІТА – СУЧАСНІСТЬ: друге відкрите звернення до РНБО Друге, тому що першим у п’ятницю до РНБО звернулася НАН України зі «своєю» офіційною позицією щодо запропонованого МОН України проекту типового навчального плану для 10-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів - https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1849314845352199&id=100008211030257&pnref=story
Владимир Белый
" Нещодавно спілкувався з директорами опорних шкіл з різних регіонів України. Мова йша і про проект нових навчальних планів для 10-11 класів. Всі директори підтримують це нововведення. А до академіків (НАН України виступила проти навіть розгляду цієї пропозиції) питання: чи проводили вони в своєму житті уроки в школі?" - Григорій Науменко (НАПНУ). Для небайдужих щодо освіти старшокласників, їх батьків та педагогів-практиків системи загальної середньої освіти є зрозумілими кроки освітнього менеджменту вищого державного рівня (МОН та НАПНУ) по формуванню адаптаційно-перехідного механізму впровадження справжньої профільної старшої ланки (10-12 класи), яким є цей проект НП, як елемент більш системного проекту "Нової української школи", який у свою чергу став ще й офіційною політичною пропозицією українського УРЯДУ.
Владимир Белый
Щойно принесли результати анонімного анкетування десятикласників нашого ліцею. Питання стояла так: "Ви за те, щоб у вас (А) залишалося на етапі 10 – 11 класів 21 обов’язковий для отримання атестату предмет як зараз чи за те, щоб у вас (Б) на цьому етапі було всього 14 - 16 предметів, серед яких три профільні з їх поглибленим вивченням? Моя відповідь: ___________" У підсумку маємо, що із 65 охвачених опитуванням 51 учень дав відповідь Б, що складає майже 80%. При цьому ніяких роз’яснень учням не надавалося. Зараз у ліцеї вони профільно-поглиблено вивчають математику, фізику та інформатику.
совесть
Для Владимир Белый: А якщо б ви запитали:" Чи Ви за те, щоб залишити у 11 класі лише профільні предмети, чи ті, що будете складати на ЗНО?" Цікаво, щоб тоді вони відповіли? Маніпуляціїї... Просто явно потрібен 12-й рік (чи ВІЛЬНИЙ ВІД ІНШИХ ПРЕДМЕТІВ ЧАС) для підготовки до зно! щоб трохи розтрусити програму, надати час для ПОВТОРЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЇ ПОТРІБНОГО НА ЗНО МАТЕРІАЛУ, а не до останнього дня 11 класу вивчати нове (а підготовка до зно якось так, само по собі все повинно триматися за 11 років навчання в голові дитини...)! Це й прибере таке наднавантаження на відповідальних дітей в 11 класі! Час визнати, що не всі учні засвоюють програму й мають отримувати атестат про середню освіту! А за тим і вимоги до дипломів про вищу освіту підтягнуться...
Владимир Белый
Мені імпонує напрям Вашої думки і я тішуся, що плани державної влади щодо трирічного ліцею з різними для учнів профілями таки будуть реалізовані, як тим давно живуть мільйони закордонних ровесників наших українських старшокласників. Цей варіант нового НП якраз і є перехідним до того варіантом: один інтегрований курс для природничоспрямованих ("Людина і суспільство) і другий інтегрований курс (Людина і природа) для гуманітарноспрямованих. Адже який сенс природою гуманітарнозаточених осіб силоміць у 10-11-му класах примушувати до природничих дисциплін на складному програмному рівні і за рахунок низького прохідного балу "втягувати" на природничі факультети? Щоб потім випускники таких "факультетів" ВНЗ йшли торгувати чи у пекарні/цирульні/тощо працювати?
вчитель і мама
Чому всі турбуються лише про ВНЗ, та їх наповнюваність? Чому ніхто не думає, що у селі теж люди живуть? А ті діти. яким не потрібна вища освіта лишаються за межами турботи і держави і вас. шановні дописувачі. А хто дасть дитині загальноужиткові знання?
Коментувати
борис
НАН- це зібрання старих дідусів, які апріорі не готові до будь-яких змін в освіті.
Наталія57
Для борис: Не думаю, що така програма зробить нашу освіту краще. Дебілізація нації продовжується. І не треба думати, що то старі кадри не сприймають її. Розумна нація заходу не потрібна!!! А учнів опитуй не опитуй. Учні стали байдужі до навчання. Одиниці хочуть мати сильні знання!!!
Коментувати
Ego
МОН своїми псевдореформами усі роки незалежності цілеспрямовано РУЙНУЄ (!!!) освіту України, знищує інтелект нації! Процес дебілізації населення країни, перетворення його на тупе неосвічене бидло, яким без проблем можна маніпулювати, йде повним ходом!!!
Pasufik
Обізвалась жовта диня...... Нарешті НАН вийшла з летаргічного сну і побачила, що предмети об*єднують не так! А де ж ви шановні були увесь цей час, коли наші педагоги ламали списи, що треба, а що не треба об*єднувати. Має бути у всьому здоровий глузд і головним арбітром мали би бути академіки, за що ми їх годуємо. А оскільки вони ніби проснулися , то може запропонують свій варіант збалансованої навчальної програми з урахуванням думок педагогів, психологів, медиків, соціологів і інших спеціалістів і на тривалий час закриють цю тему, хоча б на років 10, щоб можна було потім побачити ефект, справжній, а не видуманий. Заодно, хтось ще й дисертацію захистить.
Алла
Якщо поглянути на сучасну політичну карту світу, то всі країни, що відносяться до постіндустріальних (високорозвинених) велику увагу приділяють не гуманітарній складовій, а технічній, природничо-математичній. На сучасномі етапі розвитку людства не можливий економічний розвиток без технічно-технологічного прогресу, який в свою чергу не можливий без вивчення природничих дисциплін. Гуманітарні дисципліні сприяють формуванню, переважно, ретроспективного мислення, тоді як природничі і точні - перспективного. Ми говоримо про важливість розвитку STEM-освіти, і викидаємо всі природничі дисципліни на смітник! Ми всі хочемо дихати чистим повітрям, пити чисту воду, їсти натуральні продукти, але географію - єдину дисципліну, яка має комплексний підхід до вивчення системи - "природа-людина(суспільство)-господарство" ми взагалі викидаємо із старшої школи! Екологію ж ми звужуємо до розділу біології. Де здоровий глузд?!
читающий физик
Для Алла: Поинтерисуйтесь глубоко образованием современной Франции, бездуховность убьёт мир технологий, почитайте, Аллочка, Брэдбери Сократить учителей - под заказ подводят теорию Почитайте, как пашут школьники Японии, и продолжительностью жизни в стране
Алла
Середня тривалість життя в Японії 82 роки, проти 67 в україні. І я не говорю що потрібно приміпряти на себе "освітню рубашку" Франції, Японії, США чи Великобританії, але винести в середню школу теми, які діти в силу свого віку не можуть розуміти, скласти програми де відсутні будь-які міжпредметні зв*язки і послідовність вивчення спільних тем в різних предметах, і викинути природничі науки (зокрема й географію) із старшої шкроли - це маразм, а не реформа. Медична реформа вже показала всі "пепреваги" бездумного реформування. Реформа потрібна, але не просто для галочки, потрібна дієва реформа, а це - безглузда.
Коментувати
Микола
«Таким чином, пропозиції Міністерства освіти і науки України є загрозою для системи підготовки професійних кадрів та призведуть до скорочення числа висококваліфікованих фахівців у сферах науково-технічної діяльності, оборони, охорони здоров’я, промисловості та інших галузях економіки» - Оце головне, бо розвалили промисловість а за нею і економіку країни популістськими науками типу історії і т.д. А тепер хочуть довалити.
Алла
Так, звести всі прироничі предмети в один це повна дурниця. погоджусь з тим, що потрібно розробити більш інтегровані програми, більший акцент зробити на міжпредметні зв*язки та акцентувати навчання саме не практичному застосуванні знань, але ж не змішувати все. А то виходить що в 5-му класі ми вчимо на природознавстві гіпотези походження Всесвіту та Сонячної системи (Згідно нової програми), а старших класах що... Хотілось би мені почути як шановна пані міністр спробує назвати основні гіпотези і пояснити різницю між ними (без підготовки). У 8-му класі ми даємо оцінку геополітичного положення України (що теж не по віку) і таких моментів ще багато, і не тільки в моєму предметі.
Ася
Ті, хто пише, мабуть не знають, що робиться в 11 кл. Діти, фактично, на уроки не ходять,бігають по репетиторах. І в основному їм потрібні тільки ті предмети, які ідуть на ЗНО. Найчастіше - це укр., історія, іноземна мова.І в носі вони бачили все решта. А батьки їх підтримують!
Алла
Для Ася: Це правда, зібрати 11 клас на навчання в 2 семесті, особливо після весняних канікул та ще й в сільській місцевості справді проблема. Це тому що ЗНО зробили "краеугольным камнем", понгизивши вартість атестата. . Але, можливо, доцільніше б було у квітні-травні зробити начитку за групами по предметах, які учні вибрали для ЗНО, та які будуть необхідними для подальшого навчання в першу чергу. (Щось на зразок оглядових лекцій перед державним іспитом у ВУЗах).
Коментувати
Skarlet
Сьогодні у 10-11 класах - 35 навчальних годин на тиждень . А ще додайте секції, гуртки, спортивні школи, музичні школи, додаткові заняття для поглиблення вивчення предметів? Та ні, нехай не сплять діти, це ж ми для них стараємося. Зміни потрібні. І напрацьовувати їх необхідно не згори, а знизу. Залучати необхідно простих учителів, батьків, учнівське самоврядування, молодь.
Роман
Для Skarlet: У мене клас біолого-хімічного профілю. В їх навчальному плані - 1 - економіки, 1.5- ДПЮ, 0,5 - Людина і світ, 0,5- художня культура, 1- технології, 0,5 - астрономія. 5 годин відкидаємо і отримуємо 30 тижневого навантаження. Але ж за нового стандарту якраз оце все залишається, а інтегрується науковоємна складова.
Елена
Роман, согласна с Вами. Мой ребенок в 10-м классе. При анкетировании в гимназии на вопрос, какие предметы вы считаете лишними в 10-11 классе, именно эти и назвала, правда еще физкультуру добавила - ну не нужна она детям в 10-м классе. Кто хочет и может - занимается вне школы. А в школе - 70% детей со справочками или в группах здоровья.
Коментувати
віта
Видно,що у "реформаторів" були двійки з хімії та фізики. От і помста.Було б смішно, якби не було так сумно. З дітей хочуть зробити беправних малоосвічених рабів.
Александр
Так Міністерством освіти і добивається руйнації вітчизняної системи освіти в загальноосвітній школі та в Україні в цілому...
наталя
А чи почує вас МОН? Надія ледве жевріє.Нинішні очільники МОНу знищують природничу освіту, погляньте тільки на навчальну програму з біологіїї та хіміі.Я вже не говорю про відсутність підручників
ірина
Та чи дослухаються до розумних людей?Щось на це мало надії....
Біолог
Цілком погоджуюся. Крім того, треба переглянути програму для 9 класу. Наприклад, з біології у 2 години на тиждень вмістили те що було на 3 години у 10-11 класах ,незважаючи на вікові особливості дітей.
NS
Для Біолог: Біологічний марафон - так потрібно назвати біологію 6-9 класів.
тетяна
Cкорочення кількості годин для біології - це вірний шлях до знищення здоров’я українців! Нагадую всім, що саме без такого важливого предмету, як біологія, неможливо зрозуміти свій організм, неможливо зрозуміти, як підтримувати своє здоров’я ! Але кого тут в країні ще цікавить здоров’я нації?! Безграмотний щодо свого тіла народ буде шикуватися в чергу до аптек, а не вести здоровий спосіб життя. Що і вимагається для збагачення одних і зубожіння інших!
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!