Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Хто
1. Що таке вивчення інформатики в 2-4 класах, якщо читають вчителі початкових класів то це заповнення робочих зошитів і читання підручника. Жах одним словом. 2 Алгоритмізацію потрібно читати на якійсь мові, як не дивно а найкраще на Паскалі, ну є таке середовища Алго ну просто чудово для початку. 3 Ну а далі починається жах з відсутністю кадрів, бо потрібно читати програмування на сучасній мові з навиками роботи на ній
Можна ЗНО і обов`язково
Інформатика викладається з 2 класу до 11 учні мають бути АСИ. Ну хоч елементарні уявлення мати.
інше
Варто зазначити наступне. 1. На перших кроках мінімум програмування. 2. Увагу можна звернути на кодування інформації, ПЗ, Пакет офіс, алгоритми. 3. У подальшому слід прийняти єдиний стандарт мов програмування. Завдяки цьому можна буде пізніше пропонувати запитання з програмування у необхідній кількості. 4. Якраз із застарілих мов потрібно починати. Вірніше навіть не мов, а вчити складати алгоритми. Якщо учень складе алгоритм він без проблем запише його навіть на Алголі. Останнє. Треба було дійсно білье годин передбачити на фізику та математику. Напевно у дуже багатьох школах взагалі програмування не викладається. Здебільшого тому, що предмети не викладають учителі, які навіть мінімум зможуть навчити. І про це мовчати не треба. Послухайте наступне. Учні у 70% взагалі не опанують візуальне програмування. І не тому, що погані учителі. Для мінімум знань при переході на Делфі, Лазарус, інші. Учень вже повинен знати хоч Паскаль. Тоді буде результат.
Михайло Чиж
Для інше: Погоджуюсь із усім написаним! Лише додам із власного досвіду: розмочинати з візуального програмування це все рівно, що навчання іздити на велосипеді розпочинати із спортивного велосипада марки Butterfly Trek Madone (вважається найкращим в світі). Так от: допоки людський організм сам не навчиться тримати рівновагу ніяка крута марка велосипеда в цьому йому не допоможе. Так само і з програмування, де основним навиком є вміння правильно виконати постановку задачі і складати алгоритм її рішення. А вже сама реалізація алгоритму - це суто технічний бік, що зводиться до написання текстів певною мовою. Приведу ще один приклад для аналогії. Ми всі вміємо писати слов, речення. Хтось грамотно, хтось - не дуже. А от для написання віршів потрібен хист. От і для створення алгоритмів рішення задач потрібен хист, а написати програму за створеним алгоритмом - справа досить легка.
Коментувати
Марія
Для 5 го класу є підручник. Коли дадуть інший - невідомо. Але у вчителя є програма. І є інтернет. А оснащені кабінети фізики, хімії, лінгафонні є в кожній школі? А ЗНО діти здають!
Оля
Для Марія: За новою програмою маєте підручник?
Руслан
Є за новою програмою. Але треба купувати за власні кошти. Ціна від 72 грн
Коментувати
Оксана
Вчителі не бояться ЗНО, але для того щоб його здавати потрібні і відповідні умови. Не кажучи про комп’ютери з 2003 року це один з кращих варіантів. А хто має підручник для 5 класу? Почався 2 семестр.
реаліст
Для Оксана: Ніхто!!!!!!!!!!!!!!!! А кому він треба??? У вчителів же є Інтернет!!! Та і в дітей теж є Інтернет!!!!!!!!!!!!!! Розумійте як хочте, як іронію, як вам хочеться!!!!!!!!!! Ви ж розумієте, що будуть носитися з ідеєю ІНФОРМАТИКА - ЗНО, забуваючи, що діти 5-х класів без підручника, а через півроку без підручника будуть діти і 6-х класів теж!!!!!!!!!!!!!!!! Кого це хвилює ??? НІКОГО !!! Лише вчителів, що працюють з дітьми! Міністрам, радникам, помічникам помічників давай зно-інформатика, що-небудь аби пукнути, вибачте за мою українську... Вчилися собі діти потихенько - хай вчаться, чи ще не всі розуміють не треба експериментів в освіті! Та освіта вже й так глибоко в ... Чим далі - тим цікавіше (страшніше)...
Коментувати
1
Ще й зробіть з інформатики ЗНО обовязковим для всіх, як з української мови. В школах працюють на тих компютерах, яким далеко не один рік. Виходять із того, що можна зробити на таких дровах. А значить шлях до вступу на ІТ багатьом учням буде закрито. Бо комусь, бачте, забажалося рівнятися на передові країни. Чи точніше підзаробити на цьому. А від того що учні в школі вчать Паскаль, його не перестали викладати в університетах, бо заскорублих викладачів, які мають наукові ступені, ніхто не зможе змусити змінити стародавню програму.
Марія
Для 1: Перш ніж писати ознайомтеся з програмою Іщерякова для профільних класів. А друге: чому на повинні йти діти, які поняття не мають у програмуванні? Чомусь на медицину потрібно добре знати біологію та хімію. Ніхто з нульовими знаннями цих предметів не може вступити в медичний. То чим гірші ІТ? А відносно комп’ютерів - кожній дитині батьки купляють комп’ютер. Якщо нема нормального викладання - є в Інтернеті матеріал, відеоуроки, було б бажання в дитини вчитися. А то йдуть діти на ІТ, які не мають ні навиків програмування, ні здібностей. Тільки тому, що це престижно. А інша дитина, яка не є вундеркіндом з фізики, а блискуче програмує, змушена тернистими шляхами пробиватися до справи свого життя:коледж, заочка, контракт і т.д. У випадку ЗНО з інформатики такі діти здадуть на 190-200 балів, і зможуть бути хорошими студентами і спеціалістами у своїй галузі.
Anna
Для 1: вообще мало в каких университетах есть рабочие компьютеры, так что если ученик поступил на прграммирование в вуз ему так или иначе придется приобрести ноут ибо без него он не сможет делать лабораторные и сдавать их. Так что аргумент: есть дети у которых нет компьбтера не принимается))
Коментувати
Марія
Повністю згідна з паном іщеряковим. ЗНО з інформатики повинно бути обов’язково! По-перше: буде стимулювати учнів і батьків до вивчення інформатики, яка на сьогодні повинна бути одним з найголовніших предметів разом з українською та англійською.По друге: поставить у рівні умови тих дітей, які захоплюються програмуванням з дитинства, разом зі знавцями фізики чи хімії.Тепер доходить до смішного - дитина відпрошується з уроку інформатики (яку прекрасно знає), щоб піти на додаткове заняття з фізики, щоб вступити на комп’ютерні науки! Знаю, що є багато противників. !)Вчителі, які незадоволені, що ввели інформатику у початковій та середній школі, зменшивши таким чином такі важливі уроки як етику, валеологію та ін. 2)Слабі вчителі інформатики, які бояться, що ЗНО покаже результат їх роботи. А завдання на ЗНО повинні бути загальні, не прив’язані до певної програми. По таких завданнях уже давно здають заліки вчителі інформатики
Олена
Для Марія: На рахунок "повинна бути одним з найголовніших предметів разом з українською та англійською", я також згідна, особливо, якщо її ставлять останніми уроками у розкладі, бо зараз вона належить до Технологій. Хочу бачити, як дитина може нормально сприйняти програмування на 7 уроці. Хоч, можу сказати, що є діти, які не погано з цим справляються.
Коментувати
Оксана
Інформатика це не тільки програмуванн. Це і офісні програми і графіка і Інтернет і багато таких програм без яких не може обійтись користувач. Ази програмуванн давати в школі, а програмістами вже у ВНЗ. Тому що всі не будуть програмістами, математиками, поліглотами... А ЗНО можна здавати з всіх предметів тому що на кожному уроці є тема і мета.
А автор хто?
Взагалі нам потрібні тільки прокурори, економісти, перекладачі, історики, мовники і т. д. Який же ідіот захоче сушити голову програмуванням
CS Teacher
Ідея чудова. Але реалізація її буде жахлива. Тому що на ЗНО з інформатики учнів будуть питати, як працює КОНКРЕТНИЙ програмний продукт, читай, Майкрософт. Їм дадуть питання про мову Паскаль, і нічого, що вони вивчали Рубі чи Пайтон. Я підтримую ЗНО з інформатики тільки якщо 1) будуть завдання про будову компʼютера і ноутбука - до речі, як це може бути застарілим, якщо в школи навіть вводять прогресивний курс Циско IT Essentials? 2) будуть завдання на знання операційної системи на вибір, але краще Лінукс 3) будуть завдання з алгоритміки та мови програмування на вибір 4) будуть завдання на знання html css.
Андрей Виноходов
Хотілось би спитати автора цього опусу, а він читав шкільну програму з інформатики? Думаю що ні. Наприклад 7 клас. По розділам Електронне листування, Алгоритми, Табличний процесор. Де тут застарілі знання??? Де я тут їх вчу створювати папку та з чого складається комп’ютер? Їх цьому вчать набагато раніше, відповідно їх вікових можливостей. І не треба забувати, що досі існують сім’ї, і таких дуже багато, які не мають комп’ютера, не кажучи вже про інтернет. ЗНО з інформатики це дурна ідея, повірте мені, як вчителю інформатики!
Оксана
Для Андрей Виноходов: тут йдеться про інформаційно-технологічний профіль у 10 і 11 класах де впроваджують дуже багато мов програмування. І вчитель інформатики їх має вивчити сам .... або піти на ПЛАТНІ курси.
А автор хто?
Для Оксана: Які багато мов? Досить одної, двох але сучасних. Он пан Андрей Виноходов сказав А але промовчав про Б. Що вчать діти у 8 класі. Створення кнопочок, коли базові знання тупо пропустили. Хтось вирішив що створення кнопочок це Основи алгоритмізації. Бажано щоб в профільній викладав не вчитель, а людина яка дійсно вміє програмувати, а не тільки вчити інших
Оксана
Ви не бачили програми для інформаційно-технологічного профілю! Там і андроїд, і джава і .....Для того щоб профіль впровадити потрібно підготувати вчителів усіх, а не з 5 обл., а міністерству перед тим як коригувати шкільні програми потрібно елементарно випустити підручники
Коментувати
Anna
Очень странно писать письменый тест по такому предмету как информатика. Это звучит также глупо как ЗНО по физкультуре или трудам.
Оксана
Немаю нічого проти програмування у школі. Обурює той факт, що немає шкільних фахівців. У ВНЗ один викладач читає у студентів одну мову програмування!!! Коли в інформаційно-технологічному профілі близько 6 мов програмування андроїд жава і... т.д. Додати до цього відсутність підручників. В даному випадку вчитель залишається з сам з своїми проблемами лабораторні і практичні придумай, а їх дуже багато якщо не урок то через урок і лекції до теми уроку. І читала про навчання вчителів з кількох областей, а ЗНО для всіх областей. Я думаю тут немає що коментувати.
Світлана
Спробуйте спочатку забезпечити школи нормальними комп’ютерами. А то ввели інформатику з 2 класу, а у школі один комп’ютер, який нормально працює, а 3 комп’ютери ще перших випусків від яких голова болить. Що можна навчити дітей на таких комп’ютерах?????? Про яку ІТ-освіту можна говорити за таких умов?????
Ольга
Замовна стаття, метою якої є PR Центру підготовки сертифікованих програмістів. Щоб запровадити ЗНО з інформатики спочатку треба створити умови для вивчення дисципліни у школі. І самоціллю вивчення математики у школі не має бути підготовка IT-фахівців, а отримання навичок для комфортного послуговування інформаційними технологіями у повсякденному житті після закінчення школи.
А автор хто?
Для Ольга: Шановна пані, Ви розумієте що таке профільна освіта? Скільки дітей іде в Вузи на ІТ, не знаючи що це таке. Коли в тебе все потрібно переналаштувати для того щоб стати просто кодером навіть. Тому то і так відомо що з 100 тільки одиніці можуть бути програмістами Умови в школах є, а от кадри відсутні і будуть відсутні і в подальшому
Коментувати
Валентина
"Бред" черговий: "В Україні терміново потрібне ЗНО з інформатики". Ще хочуть загрузити учнів ЗНО з інформатики. Майбутньому програмісту перш за все потрібні високі знання з математики! Краще поглибленно вчити математику-тоді будуть й гарні програмісти.Та в нас і так гарні програмісти. Якби державі вони нашій потрібні були та вона дбала про таких людей. Бо щось всі гарні фахівці тікають з України. Перш за все потрібно змінити програми в ВУзах на ці спеціальності. А в нас вчать студенти що попадь. В мене син вчиться на спеціальності "Програмна інженерія". А пану Сергію Іщерякову, директору Центру підготовки сертифікованих програмістів потрібно провести анукетування на цих спеціальностях-от він й почую чому й як вчать наших студентів. Тоді може зрозуміє, що потрібно змінювати не в школах програми , а у ВУзах. Та й поцікавиться як навчають цієї спеціальності за кордоном у Вузах
А автор хто?
Для Валентина: "Бред сивої кобили." В групі студентів на першому курсі вириваються вперед ті хто чуточку програмував, а інші так і залишаться в більшості продвинутими користувачами з азами програмування. Всі мої учні, що вступили на ІТ жаліють що було ліньки займатися програмуванням в школі. І дуже вдячні що входять в першу групу
Коментувати
А автор хто?
Дійсно потрібно Тоді чудово вписується ЗНО для вступу 1 Інформатика - профільний 2 Українська 3 Фізика або математика на вибір. Одне основне но, відсікаються повністю сільські школярі Було підготовлено близько 100 вчителів, які підготували близько 350 дітей на шкільних заняттях, і ще близько 100 - в гуртках Менше 4 дітей на вчителя
А автор хто?
Дійсно потрібно Тоді чудово вписується ЗНО для вступу 1 Інформатика - профільний 2 Українська 3 Фізика або математика на вибір. Одне основне но, відсікаються повністю сільські школярі
Nedolya
ЗНО з інформатики не потрібне. Достатньо ЗНО з математики. Потрібно зупинити цю ЗНО вакханалію. Достатньо двох іспитів, як у багатьох країнах: українська мова - щоб студент міг розуміти, писати та говорити нею і був у змозі засвоїти матеріал, який викладається українською; та профільний предмет - математика для точних наук і історія для гуманітарних. На іноземній філології українську можна замінити на іноземну. Все інше - це бездумне витрачання бюджетних коштів без позитивного ефекту. Виші самі розберуться як навчати студентів і поради шкіл їм у цьому не потрібні. ЗНО має на меті відобразити рівень знань вступника і нічого іншого. Тому потрібно відмовитися від порогів та коефіцієнтів, а визначати абсолютну оцінку знань. Автономія внз означає, що виші самі визначають як і кого навчати і як підбирати студентів. Головне, щоб такий підбір здійснювався на державні місця за одними правилами і на конкурсній основі, як записано в Конституції. Всі ці "псевдопроблеми" - це буря у склянці води.