Osvita.ua Середня освіта середня освіта
Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Баба
А олімпіада з екології в 10-11 класі ( предмет вивчається в ІІ семестрі 11 класу, 17 годин). Учні готують до олімпіади ЕКОЛОГІЧНИЙ ПРОЕКТ (це МАНівська робота, зрозуміло, що готує вчитель), а потім ще і теоретичний тур (потрібно до олімпіади пройти весь курс екології). Кому потрібна ця олімпіада? Коли вчитель, замість того, щоб займатися підготовкою до уроків, роботою з класом, пише екологічний проект пару тижнів та проходить з дитиною курс екологіії теж після уроків.
Сергій
Для Баба: Те, що ви описали готується на ІІІ етап олімпіади.На ІІ етапі лише тести та задачі. На рахунок 17 годин в 11 класі теж не дуже вірно, у природничому профілі екологія вивчається в 10-11 кл. по 2 год на тиждень. У нас в районі є такі школи.
Дід
Для Баба: Предмет повинен вивчатися по 0,5 год. протягом всього навчального року : 1 урок на 2 тижні. Це ваша адміністрація полегшила собі роботу по складанню розкладу.
Баба
Для Сергій: І звідки Ви взяли, що на ІІ етап проект не потрібен? Мабуть, Ви не так олімпіаду цю проводите. Наберіть у пошуку "Методичні рекомендації щодо створення та оформлення екологічних проектів для ІІ етапу олімпіади з екології". У нас готуємо такі роботи, що ого го. А якщо не візьмеш участь, то директор голову прогризе. Я згодна, щоб ці олімпіади проводили серед профільних класів, де екологія в 10-11 класах по 2 години на тиждень. У нас класи не профільні, лише 0,5 годин.
Коментувати
Да ну это все!
Этот сайт читают много стран мира. Эмигранты есть везде. Наверное интиресно людям как в нашей стране боряться с корупцией и наводят порядок. ПОЗОР ГОСПОДА, ПОЗОР.
А що з того?
Повністю стаття відображає реальну ситуацію. Тільки хто наважиться внести зміни. Олімпіада - це не фінансова система. Законодавчу основу можна підготувати за пів року. Такого плану змагання перш за все нівичить свідомість учнів. Друге - це не після урочна підготовка. Учнів забирають з уроків на тиждень, а часом і два. Зрозуміло на добровільній основі ніхто не буде дітей нікуди возити. Саме тому нам завжди пропонують стару систему принуділовки. Інакше все це розвалиться.
Анатолій
Давно пора олімпіади не проводити а О Г О Л О Ш У В А Т И і не розпинати вчителя за те що він не представив учня зі свого предмета, а то виходить що у сільській малокомплектній школі 4 учні в класі а олімпід 12. Ось і рейтинг школи та району в цілому.
джон
Для Анатолій: Верный вывод у Вас, тоже это наблюдаю много лет. Сами себя хвалят в школе, мухлюют, сотрудничают с м/д собой, категории и звания присваивают "себе любимым" - просто жируют. А как, что, то энто МОН плохий. Пора наказывать и диров, и замов за такое. Сайты школ - смех - все в фотках- фотошопах. Информатику кто ведет? Кто отвечает за наполнение сайта школы, где правдивость, где материалы по педсоветам, шмо(кам), где ролики с уроками, ...Чем дир и замы заняты?
Коментувати
Тая
Если проводить олимпиаду по этих " кроках " то будет ещё больше бюрократии и бессмысленной работы. Текста много, смысла мало.
вчитель
Найстрашніше те,що ніхто нічого міняти не буде з олімпіадами.Все.що підказує навіть здоровий глузд-відкидається.Школи тонуть у всіляких конкурсах.фото-звітах і пр.Ніколи не буде створено умов для нормальної роботи вчителя.Одним із критеріїв роботи школи департамент з гуманітарних питань виставив успішність та якість знань учнів (для рейтингу) піля кожного семестру та в кінці року.ВИ уявляєте про що говорить нам завуч на оперативках? Двійок не ставимо.робимо як мінімум по 50% якості
Світлана Петренко
Дуже часто призове місце на олімпіаді - це заслуга не стільки вчителя, як учня . Якщо вчителеві пощастило і в нього з’явився талановитий учень, який цікавиться предметом - буде такий педагог щороку мати подяки від адміністрації, аргументи для позачергової атестації, присвоєння звань і т.д. Якщо ж такого здібного учня не виявиться, яким би майстерним не був учитель, не зможе він чесним способом отримати переможця олімпіади і матиме в такому разі лиш несхвальні погляди і критику адміністрації , яку хвилює перш за все рейтинг навчального закладу, що напряму залежить від кількості призових місць на олімпіадах.
13
Для Світлана Петренко: Дозволю собі з Вами не погодитися. Оскільки система "з"їдає" талановитих учнів (можливо не у всіх регіонах). Адже, як пояснити ситуацію, коли дитина на уроках (так би мовити, на загальному рівні) отримує максимум 8-9 балів, а на олімпіаді, де без знань загального рівня ну нікуди не дітися - призове місце. Хоча є випадки, коли дітки з одного класу отримують кардинально різні результати: той, хто на уроках (особливо відчутно з мовних дисциплін) два слова до кучі не зв"яже, а на оліпіаді випереджає в рази. Чия заслуга? Напевне, питання риторичне...
Світлана Петренко
Більше 20 років працюю в школі, але ще жодного разу не бачила, щоб призер олімпіади мав 8-9 балів з предмета, що приніс йому успіх на олімпіаді.
Оксана Шевченко
Для 13: это какая-то особая ситуация связанная с личными отношениями
Коментувати
Викладач
Як і в будь-якому по-справжньому проблемному питанні, є речі, з якими просто не можна не погодитись, але є й такі, які категорично неможливо прийняти. Дійсно, давно пора закінчити з "обязаловкой" по виставленню дітей для участі в олімпіадах і, особливо, прив’язки отриманих результатів до показників успішної діяльності вчителя та школи. Дуже часто тут заслуга не стільки вчителя, скільки репетитора. А участь обдарованої дітини в олімпіадах з кількох різних предметів, не дає змоги дитині зосередитись на тому, чого вона дійсно прагне. Проте, з іншого боку, обмежитись олімпіадами лише з тих предметів, з яких є ЗНО, - це нісенітниця. Оскільки яскравим прикладом того, якою повинна бути сучасна чесна учнівська предметна олімпіада, - є олімпіада з інформатики (програмування). Але ЗНО з інформатики не має і навряд чи буде. Можна обговорити й інші думки - багато з них достатньо дискусійні - проте беззаперечно те, що олімпіади реформувати потрібно. А от ЯК САМЕ - це і потребує дискусії.
Василь
Для Викладач: Дійсно олімпіада з програмування, є сучасною і чесною (бо все перевіряють автоматизовані системи), але якщо подивитись на результати то вони там не радують, як якісно так і кількісно, немає "обязаловки" і це спонукає 80% вчителів взагалі не посилати туди дітей. В мене особисто був випадок прийшов в нову школу, питаю вчителя який там працює вже роки, на програмування будемо когось посилати? у відповідь, - ні, немає нікого, але через місяць роботи в школі побачив на уроках дітей, які мають задатки і хочуть вчити програмування. Ще місяць занять в післяурочний час і двоє з троьх поїхали на обласний етап, і там також показали пристойніі результати, так що тут палиця з двома кінцями...
Дивуюсь і все!
Для Викладач: Це де проходила чесна олімпіада з інформатики? У нас навіть став модним зовсім інший варіант проведення. Сідає учень за комп`ютер і ніби щось робить. У сусідньому класі, через безпровідну мережу підключений учитель з ноутбуком. Один іншому завдання. А учитель учневі прямо на робочий стіл, оскільки завчасно був наданий спільний доступ до системного диска, готові відповіді. Інша ганебна ситуація, коли журі навмисно видаляє з програм окремі ключові рядки чи формули. СОРОМ, а не олімпіада.
Василь
На базі цієї системи проводиться олімпіада на Львівщині http://algotester.com/ А щоб у сусідньому класі ніхто не був підключений, і щоб учню ніхто нічого не скинув іншим способом, це вже має контролювати журі.
Коментувати
Завуч
Підтримую! але... Коли ж, нарешті, нас почують?
Учитель
Підтримую! Годі годувати своєю співучастю систему абсурду.
холодняк
Боже , спасибі л. Брецко за висловлні міркування. Оці олімппіади , МАНи , конкурси обросли коростою бруду , фальші , корупцією і абсолютною зневагою до учня і вчителя. Вони стали частиною великої брехні , яка привела до розвалу СРСР і успішно допомагає валити Україну. Приклад : на обласних олімпіадах учні району отримали декілька призових місць що дало змогу району похизуватися у загальнообласному рейтингу. А от за наслідками ЗНО практично з усіх предметів на останньому , чи передостанньому. Кому потрібні такі результати олімпіад ? Хватить брехати .
дивуюся
Для холодняк: Хто такий, чи така Брецко ??? Ну висловила людина своє бачення і що ??? Тільки спровокує людей на висловлювання своїх емоцій. На цьому і кінець ...
Колега
Це я дивлюся.. .. хто ТАКА Федір Брецко))) уважніше треба читати, шановний або шановна!!!!
дивуюся
Для Колега: Та й написано так тому, що немає різниці чи це Федір чи Федора. ЦЕ ДУМКА ОДНІЄЇ ЛЮДИНИ. Навіщо нав"язувати її іншим ? Це просто вчитель. І що конкретно змінить його позиція щодо олімпіад. Та нічогісінько!!! Його " кроки" це те саме що " маразми" Громового. Захотіли люди попіаритися і все.
Коментувати
13
Згідна на всі 100%. Волинь 2016 рік - результати олімпіади переглядалися упродовж двох тижнів три рази. Пояснення управління освіти вражають - кожного разу один із вчителів предметників приходив до висновку, що були неправильно підібрані критерії оцінки робіт. Перегляди результатів тривали до того часу, коли найбільш "горлопанисті" вчителі вигризли собі призові місця. Результати кожного разу оголошувалися як остаточні. У цій ситуації вражає цинічність вчителів - про дітей взагалі ніхто не думав - головне призове місце вчителя, бо від цього залежить його премія. Олімпіада - це торгівля дитячою психікою!!!

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!