Osvita.ua Середня освіта середня освіта
Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
А автор хто
Підсумовуючи коментарі задам питання. Для чого особисто ви тиснете на дітей, заставляючи їх примусово-добровільно йти на олімпіади? Ще раз особисто ви.
Оксана Шевченко
Для А автор хто: чтобы сильный ребенок, сходив на олимпиаду, принес школе призовое место, рейтинговые очки, за это меня похвалят. Если призовых мест по моему предмету не будет- поругают, при случае припомнят про недостаточно хорошую работу с одаренными детьми и отсутствие индивидуального подхода, это одна из обязанностей учителя. Личная шкурная заинтересованность, работа такая.
Оксана Шевченко
Для А автор хто: другое дело я не давлю, а формулирую, что это тренажер по работе в стрессовой ситуации, умея отработать на олимпиаде ты сдашь любой экзамен ЗНО легко, опыт очень полезный. Умные дети оценивают, а других какой смысл посылать?
Коментувати
Роман
Олімпіади непотрібні і їх треба було відмінити давно.Або якщо залишити то тільки для гімназій, ліцеїв і великих міських шкіл, обов’язково в добровільній формі і з стимулами суто для учнів, такими як гроші, призи, і т. д. Сучасна система олімпіад є можливістю для зловживань чиновників від освіти і підтримання схем і оборудок. Крім того це одна з можливостей викручувати руки вчителям, разом із конкурсами, звітами, моніторингами і іншими шкідливими для освіти речами.Доки в школі буде керувати не вчитель, а захланний і бездарний чиновник, ніяких позитивних змін і реформ в освіті чекати не варто.
Викладач
Для Роман: А такі вчителі, як ти, потрібні? Що ти знаєш про олімпіади, крім примусу дирекції школи забезпечити в них участь своїх учнів? Чому ти вважаєш, що учні сільських шкіл не можуть на рівних змагатися з міськими однолітками? Наведу приклади: востаннє 6 та 5 років тому призові місця на Всеукраїнській олімпіаді з інформатики для нашої області завоювали саме учні сільських шкіл; в цьому році на районній олімпіаді вже інші учні тих же сільських шкіл теж були першими - 100 та 92 бали зі 100 можливих, залишивши позаду представників міських шкіл та районного ліцею. Нагадаю, що олімпіади з інформатики проводяться за спільними завданнями для всіх класів, а згадані вище учні навчаються відповідно у десятому та сьомому (!!!) класі. Крім того, у минулому навчальному році єдине призове місце на Всеукраїнській олімпіаді з фізики приніс області саме учень сільської школи, який був також серед переможців обласних олімпіад з математики та інформатики. Тому краще вже помовчіть, ніж писати дурниці!
Роман
Не треба тикати викладач не знаю чого там. Учні не неможуть, а не хочуть ні вчитися, ні брати участь в олімпіадах тому що бачать що хто не вчиться той живе багато, а хто вчиться в Україні нічого особливо не досягне.Успішні люди це бізнесмени, які в школі вчилися на два бали. Стимулу вчитися в дітей немає і тому спостерігається байдужість до всяких там олімпіад, "звірячих конкурсів" тощо.Потенціал в сільських дітей звичайно не малий, але до чого тут це, якщо система олімпід побудована на командно - адміністративних принципах, як і сама освіта, що гасить у вчителях і учнях всяке бажання брати участь в цьому дурдомі.Тому замовкніть і не вискакуйте зі своїми призовими місцями.А ще питання, чому вчитель повинен тратити свій час і сили на підготовку до олімпіади, якщо ніхто йому це не оплачує? Заради престижу.Чи щоб учень потім сказав чого той дурень вчитель причепився із своєю олімпіадою.
ххх
Для Роман: А ще питання, чому вчитель повинен тратити свій час і сили на підготовку до олімпіади, якщо він не здатний це робити?
Коментувати
Вчитель
Нарешті розумні ідеї !!! Надоїло умовляти учнів прийняти участь, а потім батьків відпустити на область. Сама возила дітей за 250 км в мороз, стара газель, слизька дорога і відповідольність за дітей. Участь в олімпіадах повинна мати іншу мотивацію ніж моя обіцянка на кращу оцінку, ясно що приймають участь і так учні високого рівня.
Іван
Якщо все це відомо давно,чому нічого не робиться?
Как это, ничего не делается?
Для Іван: Дела идут полным ходом по накатанным дорожкам. Бизнес процветает. В свое время, на мои настойчивые попытки предложить более объективные формы проведения олимпиады, организатор прямо спросил: «Вы что, хотите мне здесь все поломать?»
Одноразовий член журі
Був членом журі обласної олімпіади. Мав особливу думку з приводу задачі з правознавства. Сам проти всіх. Виявилося, що я був правий, ....більше мене в члени журі не запрошували. Журі - це закрите товариство, та ще й з обмеженою відповідальністю. Але, коли були пільги при вступі для переможців, ніхто не купував журі - купували відповідні дипломи зі скромним третім місцем в області ( 200 доларів - в олімпіаді брати участь не обов’язково)
Коментувати
УчительКА
Любое действие должно быть целесообразным. Почему бы все эти олимпиады не проводить вузам для поиска себе студентов, с правом внеконкурсного зачисления на бюджет? 99% участников ничего не получают от этих олимпиад - ни знаний ни опыта. А так - написали кучу олимпиад дети - и что дальше? Они по-большому счету никому не нужны.
Anna
Для УчительКА: смотря какого уровня олимпиады, если ходить на 10 районных олимпиад то понятное дело это тебе ничего не даст. Если же заниматься каким-то предметом серьезно то это хорошо тренирует устойчивость к стрессу ( мне на ЗНо было намного проще ибо я уже привыкла не волноваться на олимпиадах), создает хорошее окружение из таких же умных людей, также победы на международных олимпиадах дают плюшки при поступлении заграницу. Ну и конечно ты реально лучше узнаешь предмет ( в Киеве например проводят всякие сборы участников олимпиад, там начивают интересные лекции, также есть математические лагеря и другие прикольные штуки).
УчительКА
для Anna: 99% так и ходят именно на районные. Сборы проводят во всех областных центрах - для подготовки к республиканской олимпиаде - НО - туда попадает пару десятков учеников по предмету. Лекции начитывают преподаватели вузов - да, что-то внепрограммное ты узнаешь. Но это не целесообразно для 99% участников олимпиад - они туда не попадают. А вот вузы реально бы могли себе найти достойных студентов - но этим почему-то заниматься этим не имеют желания. Самое прикольное не в этом, а в том, что у многих учителей некого выставить для достойного участия в олимпиадах, особенно по предметам математического и естественнонаучного цикла - ну нельзя сравнивать учащихся физ-мат гимназий и обычной школы - и количество часов разное и подбор учащихся. Так что я не вижу необходимости обязаловки в участии в олимпиадах - это обычная отбываловка.
вчитель географії
Для УчительКА: А ви не думали, що в багатьох учнів немає саме достойного вчителя, який би підготував їх до олімпіади?
Коментувати
Проблеми танцюриста
Той, хто складає завдання, без докорів совісті, за певні вигоди (спокуси) у різних «дозах», залежно від рівня навчальних досягнень учня, просто продає і буде продавати ці завдання, визначаючи наперед результати «інтелектуальних змагань». Можна приклади?
Ol Pozn
Для Проблеми танцюриста: да у меня есть примеры и не один -на районном уровне.На город более честно
Коментувати
А судді хто
Коли будуть чесні змагання, то ж...лизи не допоможуть ось таким директорам. А то звикли брати на роботу по принципам... За рівень викладання повинен відповідати директор своїм насидженим місцем
А судді хто
Змагання між школами повинні бути. Беремо тіж Штати, в коледжі на стипендії беруть спортсменів, або ботанів.Питання не в змісті олімпіад, а в судді хто?
Директор
Проведення предметних олімпіад часто перетворюється на змагання серед шкіль та вчителів, а ще, не є секретом, що часто завдання і місця "купляються". То цілком резонно виникає запитання Кому це потрібно? Підтримую думку, що якщо і потрібні олімпіади то не у такому вигляді як сьогодні.
Ольга
Для Директор: Для мене чути від директора,що місця купуються,за межами поганого сну!Так і хочеться запитати: " А Ви купували?" Якщо так,то "гріш Вам ціна у базарний день"-як говорила моя бабуся.Я більше 10 років у журі,але НЕ ЗАВЖДИ учні членів журі є переможцями,І на обласні олімпіади возила дітей,але НІЧОГО ПОДІБНОГО не БАЧИЛА!!!А поганому танцюристу завжди щось заважає!!!!!
Іван
Для Ольга: Згадалися слова одного директора навчального закладу, на базі якого проводився Всеукраїнський турнір (до речі, народного вчителя України): я знаю, як все це робиться, перше місце має бути у господарів, а решта - як вже вийде. Не склалося так, як гадалося. Господарі тоді взагалі не стали призерами, а їх конкуренти з місцевого ліцею в чесній боротьбі завоювали призове місце.
марья
Для Іван: хозяева область, получили
Коментувати
А-avtor-hto
Для Вчитель інформатики: Шановна пані, яка вважає себе інформатиком. 1 Яке програмування без математики? 2 Якщо людина опанує фізику з математикою то і програмування також їй подолати. Більшість випусників фізмат шкіл ідуть якраз на комп. науки. 3. Чисті кодери дійсно потрібні, але потрібніші спеціалісти які вміють програмувати. А для пані Юлії зустрічне питання, іноземну вивчають також з 2 класу і годин там в рази більше, але хто її знає ))))
Вчитель інформатики
Для А-avtor-hto: Шановний пане (пані)! Інформатиком себе не вважаю, а працюю понад 20 років. Маю багато випускників, що є спеціалістами-комп’ютерщиками, багатьох призерів обласних олімпіад, чого і вам бажаю досягнути! 1) Повністю згідна, що дитина, яка осягнула математику і фізику може і програмування осягнути. Йдучи по Вашій логіці, дитина яка добре знає фізику, осягне і біологію і хімію То чому ж у медичний вимагають тести з хімії і біології, а не фізики????? 2) Чому дитина, яка є призером Всеукраїнської олімпіади з фізики має додаткові бали при вступі на комп’ютерні науки, а та, яка має таке місце з інформатики додаткових балів не має при вступі на ту ж спеціальність?
Андрей Козак
Для Вчитель інформатики: возможно потому, что эти ваши олимпиады по информатике "запомни где в меню ворда какая кнопка" и вправду не отбирают подходящих для изучения компьютерных наук детей?
Коментувати
Вчитель
Працюю вчителем 2-й рік, відповідно стільки ж раз їду на олімпіади з дітьми, витрачаю свій вихідний, який ніяк мені не оплачується... Але зараз не про це, реформування олімпіад потрібно вкрай, перевіривши протоколи олімпіад, виявив цікавий факт, що із членів журі, лише 1-2-3-є не мають призових місць, а буває і таке, що іноді кількість призових місць члена журі складає 3-4 призові місця (тільки в різних класах). Діти втомлюються від Олімпіад, адже переважно одні і ті ж учні їдуть на різні предмети, а кожен вчитель хоче гідно підготувати представника. Часто доводилося давати відповідь учням, чому їм потрібно їхати, адже призові місця будуть в учнів членів журі. Мої пропозиції: 1. Відкриті результати Олімпіад (кожна робота після перевірки сканується та розміщується у відкритому доступі) 2. Члени журі (або з іншого району, або такі, чиї учні не беруть участь в Олімпіаді) 3. Олімпіада повністю комп’ютеризована (відповідна програма, де є банк тестових завдань, що і здаватимуть учні
юля
Це вірно ЗНО з інформатики потрібно, бо цей предмет, якщо не помиляюся вчать з 2 класу по 11. То учні всі повинні здавати ЗНО на 200 балів. А тл навіщо його вивчати ще з молодших класів.
Юрий
Для юля: А Ви пробували програмування вивчити? Чи бази даних, чи табличний процесор? Кучу термінів? Тому я вважаю, що 200 балів з ЗНО з інформатики отримають зовсім мало, або взагалі не отримають. Спробуйте пройти ЕГЭ з інформатики, яке відбувається у Росії, де інформатику вже здають досить тривалий час.
Вчитель інформатики
Для юля: Повністю згідна з Вами. Сьогодні на комп’ютерні спеціальності вступають чи не найбільша кількість дітей, конкурси максимальні. Але дитині, яка дійсно з 6-7 класу займається програмуванням, проте не дружить з фізикою і мовою, шлях туди закритий. І на комп’ютерні вступають ті, що мають під 200 балів з фізики, мови, математики, і з проблемами набирають на клавіатурі своє прізвище. А про програми - лише знають що таке програма телебачення! А так було б добре: фізикам - фізика, математикам - математика. Дитині, яка захоплюється вивченням комп’ютера - звичайно, комп’ютерна спеціальність! І нічого не втратить світ, коли на комп’ютерну спеціальність не зможе пройти дитина, якій важко засвоїти Word чи Access, чи поняття про програмування!
Anna
Для Вчитель інформатики: математика - основа программирования, по сути прогамирование это прикладная математкиа. И если уж на то пошло, програмистам не очень-то нужен Ворд. К стати я вообще не встречала в жизни людей, младше 50 которым сложно усвоить Ворд ( там усваивать нечего, вся Винда сделана как для дибилов) И сейчас абсолютно все дети ( за очень редкими исключениями) являются свободными пользователями компьютера, смартфона, планшета.
Коментувати
Anna
Не знаю как по другим предметам, но что касаемо математики, то я со многим не согласна. 1. Я действительно много участвовала в олимпиадах по математике разного уровня ( начиная районом заканчивая всеукром) и я ни разу не видела чтобы учителя кому-то подсказывали. 2. Я в этом году помогала одному учителю проверять районные олимпиады ( 11 класс проверяло всего 8 человек, 4 из которых студенты) и все работы были зашифрованы, ни о каком подсуживании речи и быть не могло. 3. Я также много раз ходила на апелляции и оспаривала свои результаты, все делается весьма прозрачно и преподаватели относятся к ученикам с уважением.
світлана
пуста балаканина, ніхто і ніколи цього міняти не буде...........
для Павло, ЗНАТОКИ
http://buknews.com.ua/page/pokalicheni-olimpiadoyu.html Представте сейчас 2011 г. Далее выводы делайте сами. Это все издевательство над учениками, учитилями очень легко устранить. Но хотят другого. И мечтают совсем о ином. Приидут другие и зделают как надо. ВОПРОС НА РАЗМЫШЛЕНИЯ, ЧТО БУДЕТ ПОТОМ?
юля
Скоро у перший клас будуть брати так: здав ЗНО йдеш до школи не здав .......п-ц . Шо ви все прирівнюете до ЗНО. Достали.
с Буковины
Жаль, что вы не видели результатов наших районных олимпиад. Даже до этого стайта дошло обсуждение. (Где-то 2 недели назад). Тихий ужас. Один Сокырянский район сумел достойно и чесно провести например олимпиаду с физики. Все остальные, учителя тупо получали через ММС задания и в течении некоторого времени отправляли ответы. Только у нас 70% тех кто имеет места, это ученики членов жури. А иногда даже целых 100%. И дело не в качественной подготоке. Обычное жульничество. Как может ученик поехать на 10 олимпиад и везде иметь 2,3 место? Такой феномен никто не может объяснить. Надо все это реформировать или вообще отменять. Делайте обласную в 2 этапы для всех. Первый тур отборочный, второй сама олимпиада. Кто захочет приедет.
А-avtor-hto
Для олена:Прийшли відповіді на олімпіаду без розв’язків, потрібно комісії самостійно розв’язати. Прийшлося "пенсіонерам" самим роз’язувати, бо молоді спеціалісти..... Врахуйте що це не методика викладання яка приходить з досвідом, а знання предмету.
Роман
Для А-avtor-hto: Це тому що питання складають на рівні другого курсу університету найбездарніщі методисти ІППО. Вже декілька років це спостерігаю. Напевно вибирають за принципом кого б знайти найгіршого складача питать щоб повністю відбив учнів бажання вчитися і впевненість в собі.
Коментувати
угу.Для А-avtor-hto
Как правило они не терпят. Они ТАК и сами общаются.Удалось послушать разговор студентов педагогического ВУЗа.И да, я ЗНАЮ с какими баллами подавались документы некоторыми.101 балл - математика.И могу себе увидеть будущее той страны,в которой живу,когда препд ЭТОГО ВУЗа в личном разговоре поделился:"Подошёл ректор и попросил поставить екзамен, поскольку хорошая девочка".И ректор,к слову,особо много не имел от этого.По крайней мере живёт в обыкновенной квартире обычного дома.Его,права,давно поменяли неоднократно.И все-обычные люди,без крутых авто и в обычных пальто.Проблема значительно проще, значительно глубже в том,что эти,с позволения сказать ВУЗы берут неучей к себе походить.Учиться они не способны.И те,кто рассказывает о том,что первый курс следует отдать на выравнивание ситуации-либо врут,либо не разумеют ничего в обучении... Но деньги брать за экзамены хотят
Gluschuk Wladimir
Пану Ф. Брецко респект! Ще один приклад деградації освітньої системи винесено на розсуд громади. Діагноз вже вміємо ставити - далі пошук варіантів лікування.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!