Міністр: необхідно виривати дітей з середовища війни

Система освіти зіграла свою роль у початку драматичних подій на Сході та в Криму

Міністр: необхідно виривати дітей з середовища війни

Неправильно побудована система освіти зіграла свою роль у початку драматичних подій на Сході та в Криму. Про це під час міжнародної конференції «Шлях до миру: людський вимір» сказала міністр освіти Лілія Гриневич.

За її словами, Україна не мала єдиної системи виховання та формування українського громадянина, що б ґрунтувалася на спільних цінностях.

«У нас часто із зовсім різних ідеологічних підходів викладалися предмети, наприклад, історія України, які мають формувати цю дуже важливу для кожної сучасної людини громадянську компетентність», - зазначила Гриневич.

Вона також повідомила, що зараз у питаннях інтеграції непідконтрольних територій та молоді, яка там живе, є тактичні та стратегічні виклики.

Міністр наголосила, що нова система середньої освіти, побудована на нових цінностях та розвитку ключових компетентностей, зокрема громадянської, є стратегічним напрямком реформ, що має вберегти Україну від подібних конфліктів.

Також міністр повідомила, що Міносвіти активно працює з дітьми та молоддю з непідконтрольних територій. Зараз діти внутрішньо переміщених осіб приймаються на навчання до дитсадків та шкіл без документів, без довідок – максимально просто та без зайвих перешкод.

За оперативною інформацією місцевих органів управління освітою станом на 1 грудня до шкіл та дитячих садків України зараховано понад 62 тисячі дітей.

«Наш обов’язок – виривати дітей з того руйнівного середовища війни, яке існує на непідконтрольних територіях. Для них ми створили можливості здобувати освіту за дистанційною або екстернатною формами навчання. На сайті МОН у розділі «Для жителів Криму і Донбасу» оприлюднено перелік шкіл для зарахування на екстернатну або дистанційну форму навчання. Процедура подачі документів максимально спрощена», - повідомила міністр освіти.

Разом з тим, заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука зазначив, що для успішної реінтеграції непідконтрольних територій України необхідно приділяти увагу речам, що створюють нові, глибші соціальні зв’язки між громадянами держави.

«Міністерство освіти і науки зробило дуже багато, щоб не розривалася ця пуповина між вільною Україною та непідконтрольними територіями. Саме освіта, це дуже важливий елемент для подальшого збереження зв'язків із окупованими та непідконтрольними територіями», - зазначив Тука.

У Міністерстві освіти також нагадали, що в 2016 році було удосконалено систему забезпечення рівного доступу до вищої освіти для осіб, які проживають на тимчасово окупованій території. Зокрема, вступ до вишів України здійснювався через освітні центри «Крим – Україна» та «Донбас-Україна» і за спрощеною процедурою без здачі ЗНО.

Освіта.ua
09.12.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
петро
росіяни залізними клешнями вп’ялися за шкільне виховання майбутніх бойовиків,(в самого двое діток в школі лнр.знаю,бачу) це просто жах,ламають через коліно,попи працюють над "смирением,и защитай русскава мира" ...Всі сім’єю сидимо на таблетках "гедозіпам" тиця меншому 7 рочків," жінка; -та я пів пігулочки" зацькували за те що викрикнув (а я Українець)ми тут вмираємо...Дивіться та вивчайте наживо, робіть висновки,та готуйтеся.діти з окупованих територій через 3-5 років поповнять ряди українофобів,і вони дуже небезпечні,загострені тільки на знищення Українця України,всього що зв’язано з Українством...
Оксана
Та не живіть ви ілюзіями: діти Криму і ДНР, то вже втрачене, і не сьогоднішні тюхтії міністри його повернуть. Краще погляньте на формування українського громадянина в Україні зараз. Де ті спільні цінності? Не обманюйте себе - ніякі суперкомпетентності не вбережуть Україну. Слова не виховують - тільки діла і живий приклад. А з цим у нас халепа.
ТАРАС
Для Оксана: 100% !!!!!!
Олена
что за бред????? лягте и сложите лапки! легче стало?
Коментувати
----------------------
полностью поддерживаю человека с Буковины. Радует, что встречаются разбирающиеся в проблеме люди. Просто радует...
З Буковини
Система освіти - це цілеспрямований вплив батьків, школи та суспільства на особистість громадянина. І справа не у підходах до викладання історії. Учні просто ігноровані державою. Напрклад тільки 40 % з них здатні вступити туди, кдуи дійсно мають бажання. Коупція, ЗНО яке просто поглинає бідних дітей, платне навчання, хабарі за вступи і крім того повністю не фінансово спроможні батьки. Робочі місця не створюються, мала зарплата, важкі умови життя. Ви Гриневич не в ту сторону дивитися. І більшість питань пов`язаних з вихованням залежать не від освіти.
О ЗНО!
Для З Буковини: Тут действительно противоречия. Человек имеет возможность чесно вступить у ВУЗ. Но сравните учебную программу и задания ЗНО! Без предварительного посещения репетитора ничего не будет. А откуда брать деньги? Уровень преподавания в школе, особеннo где "Рівень стандарту" практически никакой. Вот над этим надо хорошо подумать! И если посмотреть статистику, год за годом результативность падает. У нас на физ-матах учатся с балом 105. Какие могут быть потом перспективы?
с Буковины
Почему не подумать о ВНО по информатике? Надо и очень надо. Кроме того, ДПА в форме ВНО чем не вариант?
а вот нет, есть другие
Для с Буковины: варианты. Проводить ДПА в условиях ВНО. Гораздо лучше.
Коментувати
вчителька
Шановна, п.Гриневич! Про яку нову систему освіти, побудовану на нових цінностях ви тут говорите? Щоб ви хотіли знати, то в школах нічого не змінилося в кращий бік! Більше того, маю двоюрідну сестру, яка вчителює в одній зі шкіл, що були під сепаратистами. Так от у них ті, хто пропагував "русскую весну" і закликав до підтримки Новоросії продовжують працювати на своїх посадах і "калічити" голови дітям своєю "руською" політикою! Кому потрібен ваш дешевий популізм?
А подробиці?
Цитата: «Міністр наголосила, що нова система середньої освіти побудована на нових цінностях». На яких «цінностях» побудована Верховна Рада ми дізнались з електронних декларацій, а які «нові цінності» у середньої освіти?
Deutch Welle
Гриневич, в чому проблема? Автомат в зуби і впірьод на Луганду і ПРуський Крим виривати дітей з гаслами: "За родіну!!! За Сталіна!!!", може окупанти зі сміху луснуть. Строчити пости в фейсбуці (або пи3 діти ху Й ню на конФФеренціях) любий сепаратист зможе, а реально допомогти державі - зась!!!
Deutch Welle
Автомат в зуби і впірьод на Луганду і АРК виривати дітей з гаслами: "За родіну!!! За Сталіна!!!", може окупанти зі сміху луснуть.