Osvita.ua Середня освіта Міністр: необхідно виривати дітей з середовища війни
Міністр: необхідно виривати дітей з середовища війни

Система освіти зіграла свою роль у початку драматичних подій на Сході та в Криму

Міністр: необхідно виривати дітей з середовища війни

Неправильно побудована система освіти зіграла свою роль у початку драматичних подій на Сході та в Криму. Про це під час міжнародної конференції «Шлях до миру: людський вимір» сказала міністр освіти Лілія Гриневич.

За її словами, Україна не мала єдиної системи виховання та формування українського громадянина, що б ґрунтувалася на спільних цінностях.

«У нас часто із зовсім різних ідеологічних підходів викладалися предмети, наприклад, історія України, які мають формувати цю дуже важливу для кожної сучасної людини громадянську компетентність», - зазначила Гриневич.

Вона також повідомила, що зараз у питаннях інтеграції непідконтрольних територій та молоді, яка там живе, є тактичні та стратегічні виклики.

Міністр наголосила, що нова система середньої освіти, побудована на нових цінностях та розвитку ключових компетентностей, зокрема громадянської, є стратегічним напрямком реформ, що має вберегти Україну від подібних конфліктів.

Також міністр повідомила, що Міносвіти активно працює з дітьми та молоддю з непідконтрольних територій. Зараз діти внутрішньо переміщених осіб приймаються на навчання до дитсадків та шкіл без документів, без довідок – максимально просто та без зайвих перешкод.

За оперативною інформацією місцевих органів управління освітою станом на 1 грудня до шкіл та дитячих садків України зараховано понад 62 тисячі дітей.

«Наш обов’язок – виривати дітей з того руйнівного середовища війни, яке існує на непідконтрольних територіях. Для них ми створили можливості здобувати освіту за дистанційною або екстернатною формами навчання. На сайті МОН у розділі «Для жителів Криму і Донбасу» оприлюднено перелік шкіл для зарахування на екстернатну або дистанційну форму навчання. Процедура подачі документів максимально спрощена», - повідомила міністр освіти.

Разом з тим, заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука зазначив, що для успішної реінтеграції непідконтрольних територій України необхідно приділяти увагу речам, що створюють нові, глибші соціальні зв’язки між громадянами держави.

«Міністерство освіти і науки зробило дуже багато, щоб не розривалася ця пуповина між вільною Україною та непідконтрольними територіями. Саме освіта, це дуже важливий елемент для подальшого збереження зв'язків із окупованими та непідконтрольними територіями», - зазначив Тука.

У Міністерстві освіти також нагадали, що в 2016 році було удосконалено систему забезпечення рівного доступу до вищої освіти для осіб, які проживають на тимчасово окупованій території. Зокрема, вступ до вишів України здійснювався через освітні центри «Крим – Україна» та «Донбас-Україна» і за спрощеною процедурою без здачі ЗНО.

Освіта.ua
09.12.2016

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
петро
росіяни залізними клешнями вп’ялися за шкільне виховання майбутніх бойовиків,(в самого двое діток в школі лнр.знаю,бачу) це просто жах,ламають через коліно,попи працюють над "смирением,и защитай русскава мира" ...Всі сім’єю сидимо на таблетках "гедозіпам" тиця меншому 7 рочків," жінка; -та я пів пігулочки" зацькували за те що викрикнув (а я Українець)ми тут вмираємо...Дивіться та вивчайте наживо, робіть висновки,та готуйтеся.діти з окупованих територій через 3-5 років поповнять ряди українофобів,і вони дуже небезпечні,загострені тільки на знищення Українця України,всього що зв’язано з Українством...
Оксана
Та не живіть ви ілюзіями: діти Криму і ДНР, то вже втрачене, і не сьогоднішні тюхтії міністри його повернуть. Краще погляньте на формування українського громадянина в Україні зараз. Де ті спільні цінності? Не обманюйте себе - ніякі суперкомпетентності не вбережуть Україну. Слова не виховують - тільки діла і живий приклад. А з цим у нас халепа.
ТАРАС
Для Оксана: 100% !!!!!!
Олена
что за бред????? лягте и сложите лапки! легче стало?
Коментувати
----------------------
полностью поддерживаю человека с Буковины. Радует, что встречаются разбирающиеся в проблеме люди. Просто радует...
З Буковини
Система освіти - це цілеспрямований вплив батьків, школи та суспільства на особистість громадянина. І справа не у підходах до викладання історії. Учні просто ігноровані державою. Напрклад тільки 40 % з них здатні вступити туди, кдуи дійсно мають бажання. Коупція, ЗНО яке просто поглинає бідних дітей, платне навчання, хабарі за вступи і крім того повністю не фінансово спроможні батьки. Робочі місця не створюються, мала зарплата, важкі умови життя. Ви Гриневич не в ту сторону дивитися. І більшість питань пов`язаних з вихованням залежать не від освіти.
О ЗНО!
Для З Буковини: Тут действительно противоречия. Человек имеет возможность чесно вступить у ВУЗ. Но сравните учебную программу и задания ЗНО! Без предварительного посещения репетитора ничего не будет. А откуда брать деньги? Уровень преподавания в школе, особеннo где "Рівень стандарту" практически никакой. Вот над этим надо хорошо подумать! И если посмотреть статистику, год за годом результативность падает. У нас на физ-матах учатся с балом 105. Какие могут быть потом перспективы?
с Буковины
Почему не подумать о ВНО по информатике? Надо и очень надо. Кроме того, ДПА в форме ВНО чем не вариант?
а вот нет, есть другие
Для с Буковины: варианты. Проводить ДПА в условиях ВНО. Гораздо лучше.
Коментувати
вчителька
Шановна, п.Гриневич! Про яку нову систему освіти, побудовану на нових цінностях ви тут говорите? Щоб ви хотіли знати, то в школах нічого не змінилося в кращий бік! Більше того, маю двоюрідну сестру, яка вчителює в одній зі шкіл, що були під сепаратистами. Так от у них ті, хто пропагував "русскую весну" і закликав до підтримки Новоросії продовжують працювати на своїх посадах і "калічити" голови дітям своєю "руською" політикою! Кому потрібен ваш дешевий популізм?
А подробиці?
Цитата: «Міністр наголосила, що нова система середньої освіти побудована на нових цінностях». На яких «цінностях» побудована Верховна Рада ми дізнались з електронних декларацій, а які «нові цінності» у середньої освіти?
Deutch Welle
Гриневич, в чому проблема? Автомат в зуби і впірьод на Луганду і ПРуський Крим виривати дітей з гаслами: "За родіну!!! За Сталіна!!!", може окупанти зі сміху луснуть. Строчити пости в фейсбуці (або пи3 діти ху Й ню на конФФеренціях) любий сепаратист зможе, а реально допомогти державі - зась!!!
Deutch Welle
Автомат в зуби і впірьод на Луганду і АРК виривати дітей з гаслами: "За родіну!!! За Сталіна!!!", може окупанти зі сміху луснуть.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!