Наш пріоритет – український вчитель, - Гройсман

За словами прем’єра, заробітна плата вчителів буде підвищена на два тарифних розряди

Наш пріоритет – український вчитель, - Гройсман

Якісна освіта забезпечить прорив України у економіці та інших сферах. Про це заявив прем’єр-міністр Володимир Гройсман під час спілкування із журналістами у Тернопільській області.

"Якісна освіта дасть прорив країні і економіці, і в інших сферах, якісна освіта – це прорив для України, якісна освіта – це те, що дасть нам можливість рухатися далі. У такому непростому конкурентному світі освіта має бути на передовій", - переконаний прем’єр.

За його словами, сфера освіти та її якість є одним з головних пріоритетів для уряду.

"Наш пріоритет – український вчитель", – зазначив він, коментуючи показники проекту бюджету на наступний рік.

Він нагадав, що урядом передбачено підвищення заробітної плати  вчителям. Зокрема, вона буде підвищена на два тарифних розряди і збільшиться до 50% порівняно з розміром заробітної плати до 1 грудня 2016 року.

Глава Уряду також підкреслив, що реформа децентралізації дала достатні ресурси і повноваження на місця та забезпечила самодостатність громад. Таким чином, місцева влада отримала можливість надавати якісну освіту і забезпечити доступну школу.

"Від садочка до завершення школи у наших дітей є тільки один шанс отримати якісну освіту. В школу ми більше ніколи не повернемося. Тому в загальноосвітній школі і в дитячому садочку від самого початку освіта має бути якісною. Треба теж поставити крапку на тому, що десятиріччями освіту знищували і вона трималася на плечах ентузіастів-освітян. Наше завдання – якість, і привести цю якість у всі сфери життя", – наголосив Гройсман.

Як відомо, нещодавно прем’єр-міністр заявив, що передача на місця повноважень щодо утримання закладів освіти стимулюватиме місцеву владу до енергоефективності та заощаджень.

Освіта.ua
08.12.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
pasufik
Звичайно гладко не піде. Десь місцевий князьок-чиновник уріже вчителям зарплату, але у більшості випадків владі доведеться рахуватися з вчителями. Принаймні, це ближче. ніж їхати до Києва під ВР. Залишаюся прихильником місцевого самоврядування, думаю, що з Києва ніколи не вирішать питання справедливої оплати праці . А от громада завжди ближче і до її совісті достукатися буде легше. Як платитиме, таку якість і матиме. Св’ященнику можна побудувати хату, а вчитель має винаймати. Це справедливо, адже і той і той займається духовним вихованням? Звичайно Гройсману не позаздриш, 100 млн. гривень на добу коштує нам війна, контрабанда не припиняється, підприємці продовжують працювати у тіні( 60% товарообороту), Тимошенко ніяк не може взяти реванш і гадить як тільки можна, спробуйте у таких умовах ще й про освіту думати.Потрібно і нам не тільки критикувати, а в першу чергу, допомагати побороти ці всі негативні явища. Так, як це роблять шведи, фіни, німці і ін. Кожен на своєму місці і щодня!
Українська вчителька
Для pasufik: Ви так розповідаєте про важку працю Гройсмана, що аж плакати хочеться! Моя вам порада-всиновіть його й жалійте! З ваших слів-"підприємці продовжують працювати у тіні, 60% товарообігу там!" А ви знаєте, що Гройсман також підприємець, а про Порошенка я вже й не згадую, то нехай виведуть з "тіні" власні гроші, а тоді пробують навести порядок у країні! Місцеві "князьки"-чиновники, як ви їх називаєте, навіть гикнути без відома обласного начальства не можуть, з ними діляться всіба "ліваками" Схеми як працювали-так і працюють, часто в більших розмірах і нахабніше! Ви говорите, що потрібно боротися-згодна, але не на місцях, бо "змажуть" так, що нічого не захочеш! А всенародним протестом! Всіх "стариків" від влади вигнати і посадити в крісла молодь, що тільки в теорії є спеціалістомами високого рівня! Я вважаю, що на практиці вони зроблять збитків менше для України, ніж "досвідчені сьогоднішні можновладці"!
pasufik
Для У.ВЧ. Збитків зроблять менше, а користі -дуже сумніваюся. Згадайте, скільки молодих депутатів повтікали з ВР. Голосити кричалки - це одне, а виконувати щодня марудну роботу потрібно мати талант і високу працездатність. Чому Ви впевнені, що працівники Гройсмана і Порошенка отримуючь чорну зарплату, Ви в них працювали? Гройсман старається вплинути на ситуацію, жаль, що є стільки недоброзичливців, які бажають йому поразки. Наша українська риса завидувати успішному і возносити ледаря та невдаху. Американці обирають президентом мільярдера, а ми підприємця, який сам себе створив ганимо і ображаємо, жаба дусить, що ми не такі успішні . А схеми працюють тому, що ми з вами не протидіємо їм, страх, зневіра, інстинкт самозбереження мають над нами більшу владу, ніж прагнення справедливості. Позбуваймося фаталізму, Україна була і в гіршому становищі, але вороги нас не подолали. Невже ми не дамо собі ради з нечестивцями та хабарниками, порядних людей більше. Принаймні я у це вірю!
Українська вчителька
Для pasufik: Шановний!Я з вами категорично не згодна!Повтікали з ВР ті депутати,у кого "рильце в пушку" і вік тут не показник,бо на сьогодні освідченій молодій людині в депутати без крутих пап чи мам не пройти!Про марудну роботу-чомусь моя марудна робота оцінюється в десятки разів менше, ніж депутатська. Де справедливість?Працівники Гройсмана і Порошенка таки отримують гарну зарплатню,бо лише їх бізнес і бізнес їхнього оточення на сьогодні процвітає,а інші несуть збитки! Я говорила з людьми,що працюють на "Рошен",то повірте-у них "все, дійсно, в шоколаді",у порівнянні з моєю жебрацькою зарплатнею.Я не вірю,що Гройсман,чи "гарант" бажають позитивно вплинути на ситуацію в Україні-це лише "картонна видимість" роботи,щоб було чим"прикритися" від народного гніву падіння рівня життя людей,а в цей час стрімко зростають їхні капітали!Знаєте,хто виграв від падіння гривні?Поршенко,згідно його декларації, більше, ніж на 50млн.А те,що Порошенко сам себе зробив,то неправда,то...
Коментувати
Олег Анатолійович
"Пріорітетність" освіти і вчителів ми спостерігаємо через призму закриття навчальних закладів і ставлення до вчителів. Вже попередній прем’єр "суттєво збільшував" зарплату, на 700 грн. А в реальності отримали на 100 менше. В суспільстві формується думка про те, що вчителі ніколи не задоволені своїм фінансовим становищем, не зважаючи на всі підвищення, про які з екранів ТВ говорять чи не щодня. Недавно в автобусі чув розмову пасажирів. Її суть така: вчителям зарплату підняли майже до депутатської, а вони нічого робить не хочуть тільки вимагають все більше і більше. А одна студентка, приїхавши до дому в село, повідомила, що їм ректор говорив про те, що стипендії платить не будуть, бо гроші підуть вчителям на зарплати.
Шиншилла
Всему корпоративу НАК Нафтогаза повышают зарплату в 10 раз - за наш с вами счет, с этих диких тарифов. Страна катится в пропасть.
Простий вчитель
Побачимо тарифний роздряд, не прогнозований, а реальний, - може і вийдемо на вулицю. А кому воно потрібне, адже дотягнемо до Нового року, оптім свята, вихідні, так імісяць пройде, а там якось воно буде... Так що, слова є? Цифри є? Будемо вірити цифрам, а люди? А хто ми з вами такі з погляду чиновників?
Українська вчителька
Для Простий вчитель: Ми з вами-український народ! Давайте себе хоча б поважати! Вірити потрібно не цифрам і обіцянкам, а діям! А цих дій поки що-нуль (у покращенні життя освітянам, бо собі-улюбленим-вони підняли майже в 3 рази без всілякої говорільні, згадайте це, як тільки-но Гройсман прийшов на посаду прем’єра)! Влада має нас боятися і поважати! А якщо сидіти і терпіти, то вони й надалі будуть витирати ноги об людей! Знаєте, чому вони так нахабно ворують, бо знають, що завтра їм може це урватися! Завтра народ може знову повстати і вони з награбованим розбіжаться по своїм іспанським віллам! То скільки ми їм дамо так себе принижувати-залежить від кожного з нас????????????????????????????????
Коментувати
Проходящая мимо
бла-бла-бла где новые тарифные разряды? не прогноз а реально - а то в прогнозах два варианта
для Сергея Лимонова
Серёжа, повысили молча, посмотрели как прошло, повысили дальше. А пока это всего лишь - ГОВОРИЛЬНЯ в надежде на то, что масса съест. Неужели не понятно? Сколько лет разговорами заменяют дело? Интересно ответ прочитать)
Сергей Лимонов
Для для Сергея Лимонова: припиніть нарешті істерику! все -не так! набрид "Плач Ярославни на валу"! Вчителі ( як і весь народ) варті такого відношення до них політиків і бариг у керма влади!
Серёжа, я не вижу истерики.
Вы ведь умный человек.Разговоры НЕ есть действия.Что касаемо Вашего " варті такого відношення", то мне хочется, чтобы Вы вспомнил все республики бывшего союза, посмотрел как там и что и подумал о том, почему в этих республиках, равно как и у нас, весь этот бардак происходит.Спокойно и ;-)БЕЗ истерики.Иду сегодня по городу,вижу как одна из партий УЖЕ)),понимаете, УЖЕ начала пиариться.Подписи оне собирают.За снижение тарифов.Не за нормальные зарплаты и пенсии, а за снижение тарифов.Не за открытое публичное признание воров ворами, а "за снижение тарифов".Кто-то УЖЕ за пиар неплохо людям платит.А Вы рассказываете об отношении. . .
Коментувати
Сергей Лимонов
Ні в якому разі не захищаючи наш уряд і владу- все ж таки перебуваю в шоці від реакції дописувачів-педагогів( чи то можливо троллі)- все погано -ніякого підвищення не буде і не треба! Не підвищують- не так! Підвищують( поки що на папері) і знову не так! Як вередлива наречена перед весіллям! Педагоги -демагоги- варті цієї влади стовідсотково!
Педагог
Обіцяють підвищити зарплату у грудні , а в бюджет гроші не заклали. Вчора нас попередили, що в грудні потрібно буде брати дні без збереження зарплати, так як грошей не вистачає. Оце таке підвищення!!!
Проходящая мимо
Для Педагог: это к наглой местной власти - врут они в бюджете это заложено
Вы не ориентируетесь
Для Проходящая мимо: в местных бюджетах и бюджетной политике на местах...
Коментувати
Простий вчитель
Пріоритетний пріоритет - перетворити вчителя на останнього жебрака, котрий отримуватиме на руки менше ніж двірник чи прибиральниця, і рпи цьому постійно стверджувати, що ось погляньте, ми підняли зарплати. Відразу видно, що наш примєр погано вчив історію. Адже ми проходили зрівняйлівку в оплаті іще в період "воєнного комунізму", для тих хто не памятає, все закінчилось НЕПом. Однак, нажаль, унас немає свого Леніна, октрий зможе побачити небезпеку такої "турботи". І мова тут не лише про вчителів, а про всіх представників перших 11 розрядів, адже банально немає стимулу підвищувати власну кваліфікацію. За те, як звучить, - мінімальна зарплата 3200!!!
Deutch Welle
Пріоритет Гнойсмана - віджати в українського народу все, що не встигла вивезти з собою в Ростов банда Януковича. Стверджувати, що високі зарплати депутатів підуть на користь країні, а високі тарифи для населення - спосіб притиснути "схемщиків", може лише жалюгідний брехливий кретин. А його СУБСИДІЯ - корупційна схема, в якій приватні постачальники продають енергоресурси державі за завищеними (в 5-10 разів) цінами.
Александр Македонский
просто УХАУХАУХАУХАУХАУХАУХАУХАУХАУХАУХАУХАУХАУХАУХАУХАУХАУХАУХАУХАУХАУХАУХАУХАУХАУХАУХАУХАУХАУХАУХАУХАУХАУХАУХАУХАУХАУХАУХАУХАУХАУХАУХАУХАУХАУХАУХАУХАУХАУХАУХАУХАУХАУХАУХАУХАУХАУХАУХАУХАУХАУХАУХАУХАУХАУХАУХАУХАУХАУХА
Марія Іванівна
Відповідно до новоприйнятого закону №5130, при обчисленні розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру не враховувалися доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я, за роботу в нічний та надурочний час, роз’їзний характер робіт, премії до святкових і ювілейних дат. «В нас є оклад, надбавка за вислугу років, за інтенсивність та інколи премія. Проте, в новій редакції закону, відповідно до статті 3, в 3200 гривень увійде все – не буде окремо окладу, премій та надбавок», - пояснюють в облраді. Відтак, бюджетники «склали два і два» та зрозуміли, що їм вигідніше працювати з «мінімалкою» в 1600 гривень, але мати доплати і надбавки. Мовляв, якщо зараз вони отримують «чистими» 3200 гривень зарплати, то вже з січня не матимуть і того. Адже з усіма відрахуваннями «на руки» отримуватимуть близько 2500. «Держава декларує, що зарплата збільшиться, а в бюджетників вона навпаки - зменшиться. Все тепер прив’яжуть до «мінімалки», в тому числі і субсидію. І...
Українська вчителька
Люди добрі! Яке це підвищення? Це знущання по-єврейськи називається підвищення??? Два роки тому зарплата була біля 400$, а потім забрали за престиж 20%,забрали індексацію, ввели військовий (нібито тимчасовий на пару місяців)збір. В результаті на руки отримали менше на 100$. Потім скачок курсу $ і дурнувата ухмилка Гонтарєвої, яка говорила, що курс не вплине на продовольчі ціни...То що, не вплинув? Якби це все вона робила без згоди Порошенка, то сьогодні не обіймала б цю посаду, а так маємо нині на руки зарплати в 135$. Все виросло в 2-3 рази в ціні та ще й комуналку зробили "королівською". То як це називається? Покращення вже сьогодні по-порошенковськи? І Гройсман обіцяє десь у лютому отримаємо примарні доплати в 70$? Отже всього буде 205$, а було ж то вдвічі більше, як Порошенка вибирали...нехай-би вони всі показилися від своїх побрехеньок. Пріорітет у них на вчителя...НЕ ВІРЮ!!! Навіщо так безсоромно брехати на всю країну, а ще прем’єр...
Голосzнарода
Для Українська вчителька: ну подивіться на це під іншим кутом : під владою легендарної Новоросії Вас і Ваших дітей казнять, як ворогів народу.
Тётя Мотя
для Голосzнарода: читаю ваші коментарі й іншого висновку немає- ви реально дуркуватий чи придурюєтесь? Недолугі коментарі, агресія, відсутність логіки... З якого ви народу голос? Не може наш народ бути таким як ви.
kvtamber
А поїдь розумашка на Донбас.
Коментувати
Евгений Илюстратов
Взгляд у него как у снайпера, который правильно выбирает ПРИОРИТЕТЫ.
Yana Ivasenko
А якщо у мене перша категорія? Мені як, вище вищої дадуть? От заживемо!!!
он прав
Для Yana Ivasenko: Разряд и категория.... Вот такие мы вчителя, читаем и не розумием...
Коментувати
Я в шоці
За те газ і електрика подрощали на 100 відсотків подорощала.На черзі вода і ЖЕК. Скачемо як на Майдані
Сергей Лимонов
Для Я в шоці: подороЖчали
Коментувати
Педагог
Яким нормативно-правовим документом передбачено підвищення заробітної плати вчителям на два тарифні розряди?
Вчителька
Для Педагог: Ніякого підвищення на два тарифні розряди не буде. Наша бухгалтерія вже підготувала бюджетний запит на 2017 рік - вчитель вищої категорії отримуватиме по 12 тарифному розряду цілий рік без будь-якого підвищення!!!!!
Сергей Лимонов
у вас бухгалтерія має вищі повноваження ніж ВР і уряд?
а у нас бухгалтер
Для Сергей Лимонов: , главный бухгалтер, главнее начальника отдела образования. И прежний был под пятой у главбуха, и новый там же...
Коментувати
Аня
Ще зовсім недавно нагадували, що підвищення буде на 50% порівняно з грудневою... Уже ставки ідуть вниз
Сергей
Для Аня: Теперь с новыми зарплатами нам только безвиза не хватает! Будем на каникулах кофе пить на Эйфелевой башне!
Сільська вчителька
Підвищення зарплати вчителям...Для тих, хто далекий від цієї пекельної праці, пояснюю: з січня місяця офіційно знімаються доплати за зошити, класне керівництво, гурткову роботу, завідування кабінетами. В результаті: ті ж гроші ми отримаємо, що і в листопаді (з кл.керівництвом, зошитами і т.д.) Ось вам і політика уряду...
Ірина
Для Сільська вчителька: а можна посилання на інформацію про відміну цих доплат???
Коментувати