Місцева влада зможе утримувати школи, - Гройсман

За 11 місяців 2016 року додаткові надходження до місцевих бюджетів сягнули 44 млрд

Місцева влада зможе утримувати школи, - Гройсман

Передача на місця повноважень щодо утримання закладів освіти та охорони здоров'я на 2017 рік стимулюватиме місцеву владу до енергоефективності та заощаджень. Про це під час виступу у парламенті сказав прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

«З усією відповідальністю як людина, яка розбирається у місцевому самоврядуванні, і людина, яка має відношення до створення децентралізації в країні у тому числі фінансової, я заявляю, що жодних втрат, жодних проблем у місцевих бюджетів немає і не буде», - наголосив Гройсман, коментуючи передачу на місця повноважень щодо фінансування на оплату комунальних послуг та енергоносіїв закладів охорони здоров’я, загальноосвітніх навчальних закладів, оплату праці обслуговуючого персоналу та інші видатки з утримання цих закладів.

Також він зазначив, що держава забезпечить фінансування заробітної плати освітянам.

«Загалом у бюджеті на 2017 рік уряд передбачив 14,9 млрд грн дотації обласним та районним бюджетам на фінансування переданих видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров'я обсягом для того, щоб допомогти невеликим районам, невеликим громадам та на підтримку слабких, тим, яким буде потрібна ця допомога», - підкреслив прем’єр-міністр.

За його словами, децентралізація складається з трьох частин: повноважень, фінансів і відповідальності.

«Якщо ми просто передамо кошти, то їх будуть просто витрачати на власний розсуд. Але коли ми передаємо кошти, фінансові інструменти і визначаємо завдання, тоді ці завдання влада починає виконувати», - зазначив прем'єр.

Він також повідомив, що за останні декілька років у результаті децентралізації місцеві бюджети в Україні щороку зростають. Зокрема, за 11 місяців 2016 року додаткові надходження до місцевих бюджетів сягнули 44 млрд грн.

«Кошти, що надійшли до місцевих бюджетів у результаті децентралізації, мають бути інвестовані в енергоефективність, розвиток місцевої інфраструктури, економіки та підвищення якості життя людей. Наше завдання, щоби кошти місцевих бюджетів, які сьогодні лежать на депозитах - а це десятки мільярдів по року - були інвестовані в енергоефективність, в інфраструктуру, в альтернативні джерела енергії, врешті-решт в умови, в яких перебувають сьогодні діти в школах, садочках і лікарнях», - заявив Гройсман.

Освіта.ua
07.12.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
нік
Мені цікаво: тільки у нас в місті у кожній школі 2 - 3 "мертві душі" (лаборант, двірник, техпрацівник)... це щодо коштів у місцевому бюджеті
ГолосzнародаГолосzнарода
Для нік: мертві душі працюють на Вашого директора.
Коментувати
Deutch Welle
Звідки 44 мільярди? Вони там наркотою торгують чи займаються рекетом? Всі природні багатства (газ, нафта, торі, бурштин, дрова) знищуються, як і в часи Януковича, приватними компаніями. Гроші, відповідно, капають в кишені олігархів, а не в місцеві бюджети. P. S. Тепер зрозуміло, чому повстав народ Донбасу, проти київських магнатів. Правда "сєпари", нічим не кращі... Багатостраждальна Україна...
Уточнення
Для Deutch Welle: «Народ Донбасу повстав», як тільки Янукович і К* втекли. «Київські магнати» тоді не встигли навіть оком моргнути, не те щоб щось «вимагати». А ще «народ Донбасу» кричав «Путин прийди!» - то це як пояснити?
Коментувати
нетка
«Якщо ми просто передамо кошти, то їх будуть просто витрачати на власний розсуд. Але коли ми передаємо кошти, фінансові інструменти і визначаємо завдання, тоді ці завдання влада починає виконувати», - зазначив прем’єр. Увы, проблема в людях, что живут в центре или городе, районе, селе. А так, это "сизифов" труд. Слаб человек, падок на "золотого тельца". Спасти всех, везде - может только КОНТРОЛЬ честный, но ...это опять же люди...
Іван
Місцеві бюджети вже "піклувалися" про ПТУ. Так буде і з школами....
самое интересное не это,
самое интересное - КАКОЙ ПРОЦЕНТ НАЛОГОВ, КОТОРЫЕ ПЛАТЯТ ЖИТЕЛИ, ОСТАНУТСЯ В МЕСТНОМ БЮДЖЕТЕ? И - какой процент налогов местные руководители перечислять станут на содержание центральных нахлебников? Ответ на эти вопросы покажет насколько врёт центр
Голосzнарода
Для самое интересное не это,: так місцеві неофеодали можуть обложити населення налогом до 90% відсотків, вони схеми добре знають
Подожди, Голос,
сперва следует знать ответ на мой вопрос. А уж после смотреть, что будет дальше... Как говорит один, думаю, умный, стьюдент:"Решать проблемы следует по мере их поступления". Хотя с твоим утверждением я, конечно, соглашусь. Но с поправкой на "могут"
Коментувати
Олександр
Та навіть необхідним не можуть забезпечити школи, книжки діти не отримали, як вчитись???
2 2=?
"Передача на місця повноважень щодо утримання закладів освіти та охорони здоров’я на 2017 рік стимулюватиме місцеву владу до енергоефективності та заощаджень." - это как в анекдоте, после подорожания водки - папа ты теперь будешь меньше пить, нет ты теперь будешь меньше есть.
Олекса Позняк
Для 2 2=?: самый энергоэффективный метод : не топить!
Коментувати
Саша
Школи нажаль утримують тільки батьки. Починаючи з смітникових кульків і закінчуючи партами. І поки це буде тривати невідомо.
Українська вчителька
Чим більші місцеві бюджети-тим більше з них можна вкрасти! Так вважає 99.9% чиновників на місцях. А цими словами Гройсмана від школи відмовляється держава й не почне піклуватися про неї й місцевий бюджет! В цій ситуації школа, як дитина-сирота, або помре, або цілковито ляже на плечі батьків учнів! А тоді почнеться загравання з заможніми батьками та місцевими чиновниками! Про якусь якість освіти вже йти мова не буде!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Оксана
МІсцевий бюджет нашого району складається так, що нам , вчителям щороку не вистачає 2 зарплати до кінця року, знімають надбавки. А тепер стане ще гірше.
Голосzнарода
чомусь я думаю, що місцеві бюджети ті кошти вже розпиляли, недарма ж вони всі там зубами за крісла тримаються.
Наталя
Не всі місцеві бюджети зможуть витримати на своїх плечах освітні установи... Врешті-решт, це приведе до закриття шкіл.