В МОН хочуть відкрити процедуру надання грифів

Міністерство освіти має намір зробити відкритою процедуру надання грифу навчальній літературі

В МОН хочуть відкрити процедуру надання грифів

Міністерство освіти і науки має намір зробити відкритою процедуру надання навчальній-методичній літературі та засобам навчання відповідних грифів МОН.

У відомстві зазначають, що відкрита процедура надання навчальній літературі грифів має створити систему превентивних, антикорупційних та прозорих механізмів у цьому питанні. Для цього у міністерстві обіцяють створити сайт, на якому буде висвітлюватись процедура надання грифів.

"Відомості про рукописи навчально-методичної літератури на веб-ресурсі оприлюднюватимуться відразу після їх реєстрації в Державній науковій установі "Інститут модернізації змісту освіти", яка організовує роботу комісій Науково-методичної ради МОН та підготовку відповідних матеріалів", - зазначають у Міносвіти.

Зокрема, будуть оприлюднюватись дані про дату і вхідний номер рукописів, терміни розгляду документів, прізвище, ім’я, по батькові рецензентів, експертів, відповідальних осіб за процедуру надання грифа та результати розгляду рукопису.

У МОН наголошують, що відкритість інформації посилить відповідальність науковців за процедуру рецензування та проведення експертизи навчально-методичної літератури.

"Кожен освітянин матиме можливість висловити свої зауваження та пропозиції щодо якості навчально-методичної літератури через веб-ресурс. В разі надходжень суттєвих зауважень, навчально-методичний посібник повторно розглядатиметься на засіданні відповідної комісії науково-методичної ради МОН", - наголошують в Міністерстві освіти і науки.

Як відомо, зараз міністерство проводить аналіз змістової частини навчально-методичної літератури, що видана впродовж 2012-2016 років та має відповідний гриф відомства. Необхідність проведення аналізу викликана ситуацію зі скандальною програмою для шкіл "Сімейні цінності", зміст якої був розкритикований експертами та громадськістю.

Освіта.ua
01.12.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
АЛЕКСАНДР МАКЕДОНСКИЙ
НАХУЯ, ГОСПОДА? ЕСЛИ ЧЕСТНО И С УМОМ ДЕЛАЛИ Б УЧЕБНИКИ, ТО НИКАКОЙ ПОКАЗУХИ ТИПА "МЫ ЩАС ИЗБАВИМСЯ ОТ КОРРУПЦИОННЫХ СХЕМ" НЕ НУЖНО БЫЛО. ВЫ ЖЕ САМИ ПРИЗНАЕТЕ, ЧТО ЛЮДИ, ОТ КОТОРЫХ ЗАВИСЕЛО ЧЕСТНОЕ И ПРОЗРАЧНОЕ ПРИСВОЕНИЕ ГРИФОВ, ЧЕСТНЫЙ КОНКУРС НА УЧЕБНИКИ ДЛЯ ДЕТЕЙ - ЗАНИМАЛИСЬ, ИЗВИНИТЕ, Х У Й Н Е Й. С НЕТЕРПЕНИЕМ ЖДУ КОНКУРСА УЧЕБНИКОВ НА СЛЕД, ГОД ПО НОВОЙ ПРОГРАММЕ. ОПЯТЬ, НАВЕРНОЕ, БУДЕТ ОДНА РАКОВАЯ КАЛИНИНА И САМОЙЛЮКЕВИЧ В ПРОФИЛЬНЫХ КЛАССАХ. ДРУГИХ ЖЕ АВТОРОВ НЕТ, Я ТАК ПОЛАГАЮ. А ИНАЧЕ ЗАЧЕМ ПЕЧАЧАТЬ ЭТОТ ВЫСЕР ДЛЯ ДЕТЕЙ И УЧИТЕЛЕЙ. вроде всё. пока что
1220
У 2014 році у Рівному випустили збірник сценаріїв "Незалежній Україна слава нині і повік"- цитую: "підготовлені співробітниками установ культури України." У першому ж сценарії -- рядки одного з віршів: "щоб завше у садку смерека Весняним квітом під вікном цвіла". Смерека - це хвойне дерево, ялина, який весняний цвіт!!! Та ще й у садку під вікном (висота 20-60 метрів, як каже Вікіпедія).
pasufik
В науковому середовищі існує така практика. Ти береш 5 - 6 існуючих підручників, опрацьовуєш їх і видаєш свій варіант. І це вважається новим підручником, принаймні не плагіатом. Прийшов час раз і назавжди визначитися, що в Україні є підручником, а що посібником ( чи якось інакше). На мій погляд підручником може називатися лише новий варіант з нової програми з якогось предмету. Усе решта - це методичні посібники, які може видавати будь - який спеціаліст середньої і професійної освіти, або науковець з ВУЗу без подання на гриф. Викладачі в змозі самі вирішити користуватися ним чи ні. Пропоную також подавати на гриф не рукописи( зручні для плагіату), а макети готових підручників, аби члени комісії бачили перед собою готовий варіант до видання з усіма його недоліками та перевагами.
pasufik
Можу описати цілу епопею як присвоювалися грифи в інституті модернізації освіти раніше. Рукопис пролежав рік без відповіді. Після письмового нагадування його не могли знайти. Після письмового звернення до директора знайшли і ще 6 міс. розглядали. Рецензент виявився не компетентним, від його аргументів не залишив і сліду, але час затягнули. Виходить подібний підручник якогось автора з київського ВУЗу і я на одній зі сторінок знаходжу свої тексти навіть без виправлень. Тоді виходить з друку мій, виданий за власні кошти і виникає запитання, хто в кого списав? Інститут модернізації освіти - це розсадник плагіату, де працюють ті науковці, які давно навчилися використовувати розум і талант інших. Вони як торгували чужими рукописами так і будуть далі, бо це їх кормушка. Ви ж п.Гриневич як та дитина ведетеся на будь - які бюрократичні "новації" зголоднілих паразитів від освіти! Приватне видавництво гонорару не платить то я вже 5 років сам продаю свої книжки. Дай Вам боже здоров*я п.Гриневич!
совесть
Не забудьте про документи, що свідчать про результати АПРОБАЦІЇ "нової" макулатури, що прагне назватися ПІДРУЧНИК! Після аналізу результатів - на КОМІСІЮ. Ну колись же цей абсурд із "якістю" підручників треба закінчити... На таку кількість "нових підручників" треба ж сотні експертів! Чи достойно платить їм Інститут за таку відповідальну роботу?
Накипелов
Надають грифи. Друкують підручники. А через два-три роки кардинально змінюють структуру навчальної програми, переставляючи розділи, і навіть окремі поняття, із класу в клас, не змінюючи її загального змісту. Таким чином, практично нові підручники йдуть на макулатуру, а держава витрачає колосальні кошти на друк нових, або "збиває" їх з місцевого населення. Від таких корупційних дій наші діти не зможуть успішно вчитися, а вчителі ефективно працювати. Зате видавництва, разом з вищими чинами в міністерстві освіти (в тому числі Гриневич) отримують надприбутки.
Яна
А на каком основании в Уманском нацуниверситет садоводства требуют у студентов 1 и 5 курсов заплатить благотворительные взносы (типа вы же стипендию получаете),иначе грозятся не допустить к сессии?