Маємо суттєво підтримати вчителів, - Гриневич

Наступного року уряду вдасться підняти зарплату вчителів, але це є недостатнім

Маємо суттєво підтримати вчителів, - Гриневич

У 2017 році вдасться підняти зарплату педагогічним працівникам, але цього недостатньо, оскільки лише від вчителів залежить успіх реформування середньої освіти. Про це заявила міністр освіти Лілія Гриневич під час відвідання Рівненської області.

За її словами, місцеві ради не розглядають нові надходження до місцевих бюджетів, що вони отримали в результаті децентралізації, як потенційні видатки на освіту.

“Ми постійно живемо між бажаним та можливим. В наступному році вдасться підняти зарплату педагогічним працівникам на 50%, але цього недостатньо. Ми маємо суттєво підтримати вчителів – лише від них залежить успіх змін, які ми сьогодні починаємо. Оновлення програм початкової школи, впровадження Нової української школи – усі ці зміни залежать від того, чи зможемо ми працювати разом єдиною командою”, - зазначила Лілія Гриневич.

Вона також наголосила, що дуже важливо передбачити в місцевих бюджетах гроші на підвищення зарплат для педагогічних працівників, яким зарплатню платить місцева влада. Зокрема, працівникам дошкільної освіти, зарплата яких фінансується з місцевих бюджетів.

Як відомо, в уряді планують підняти заробітні плати українським вчителям, зокрема, з 1 січня 2017 року вчитель вищої категорії має отримувати від 5266 грн до 6841 грн, учитель без категорії отримуватиме від 3960 до 4853 грн.

Освіта.ua
24.11.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
КОЛЯ
скільки заплатять побачемо лише в лютому. І то все разом і знімуть подвійний податок
Oleg Soloshenko
Не від вчителів залежить " успіх реформування середньої освіти", як пише Гриневич, а виключно від фаховості працівників Міносвіти України та науковців з педагогіки! А шкільним вчителям треба тільки виконувати вимоги вже розробленних програм! А якщо хтось з вчителів не вміє цього робити фахово, то таких треба просто повиганяти зі школи, а не піднімати їм з/п.!!!
Позитив
У вчительській професії є і позитивні моменти: червень, липень, серпень!
Овод
Честно, накипело!!!Кому верить-то. Одни умные говорят, что получать будут все учителя ( кроме тех у кого высшая категория - 12 тарифный разряд) 3200 грн + надбавку за пед стаж+ у кого проверка тетрадей и классное руководство, заведование кабинетом и это все грязными. Где же здесь министерские подарки)) А так согласен грязными учителя до 12 тарифного разряда будут получать до 4853 грн., а теперь отминусуйте 21,5%. Вот и все покращення)
Oleg Soloshenko
Сучасні вчителі не можуть навчити своїх учнів в відповідності до вимог ЗНО Цей факт засвідчується кількістью абітуріентів, вступивших на навчання за бюджетні кошти у ВНЗ країни. Всі студендентами стали тільки після курсів підготовки до ЗНО, репетиторів або ті, хто мае у своїй родині гарних( по IQ розвитку) родичів! Просто так після школи вступає менше 1%. Питання: за що платити більше вчителям шкіл, якщо вони робити можуть тільки "брак"???
filolog
Для Oleg Soloshenko: cудячи з Ваших слів про" айкью", той "брак" "зробили" батьки...
Ася
для Oleg Soloshenko:напевно, ви і себе відносите до тих "брак", А ЩО ДО ТОГО ,ХТО ПОСТУПАЄ БЕЗ РЕПЕТИТОРІВ,то ви глибоко помиляєтесь.З мого класу з 12 учнів 8 поступило у вуз ,а на бюджет 6. І діти займались самі. І тому не вам судити про вчительську зарплату.
Зима
Треба, щоб діти хотіли вчитися,щоб сенс був у вищій освіті, а то ні роботи, ні платні потім
Коментувати
ЮЛІЯ
Шановна пані міністр ! Читаю коментарі і дивуюсь.Чому така не справедливість .Ми всі вчителі , працюємо в Україні , однаково платимо податки , чому ж до нас не однакове ставлення - одні - отримують престижність 20% , а інші -ні ,одні -отримують премії ,причому щоквартально, а інші- ні , одні - отримують доплати за методоб"єднання ,а інші -ні, одні - отримують індексацію ,а інші -ні,одні - отримують 13 зарплату .а інші-ні , причому є різниця навіть в межах однієї області ,розумію , що скажете ,що все залежить від місцевої влади ,а хто має її контролювати про виконання , невже вчитель.
Власна думка
Шановна Пані міністерко! Дайте можливість школі повноцінно працювати. Ще років 20 тому підручники були джерелом знань, а зараз - це джерело збагачення "писак" (і скажу не завжди найкращих). Моя дитина та і я разом з нею порівнюючи підручники 8 класу в попередньому виданні та теперішньому були здивовані - різниці майже немає. Все слово в слово! Хіба що теми місцями поміняли. Так би мовити логіку викладання змінили. Була логіка десятиліттями, а тут раптом змінилася??????? Щорічні реформи... від міністра до мінстра...Ви говорите про зменшення кількості паперу. Та ми зараз від нього просто задихаємося, конкурси - це добровільна справа, то чому нас примушують брати в них участь? Фінансування завкладів - це взагалі фантом. А порні школи, а виборні посади? Ви вважаєте, що людина, яка буде виборна і може працювати не більше 2 виборних строків під час другого строку буде працювати??? Та вона буде чергу відбувати, не більше.
Oleg Soloshenko
Працюйте на результат і буде все добре! А за "брак" платити взагалі не треба!!!
Коментувати
Елена
А Киевский район Харькова своим педагогам за престижность платят 3 процента, как вам?
вчитель
Зарплатню може й піднімуть, але не у всіх районах міста Харкова. Кожен район Харкова виплачує відсоток за престижність на свій розсуд. Так Холодногірський район міста виплачує вчителям 20% за престижність, а Жовтневий (Новобаварський) район міста виплачує чомусь лише 10%. Поясніть, будь ласка, чому така різниця ? Чи це залежить від районного голови?
яка наглість!
Якщо хтось сомніваєтья у ідеї відмінити олімпіади то проведіть їх, як ЗНО. Подивимося тоді на добре підготовлених обдарованих дітей. Такі діти раховані!!! Навіть не старайтесь забивати баки вашими мелодраматичними історіями по індіго, які по чистій випадковості трапляються тільки у тих хто присутній в журі. Весь фарс важко відмінити, оскільки на основі таких псевдозмагань побудовані цілі схеми. І вже не дивно, коли призер навіть обласної олімпіади здає ЗНО на 105 балів. І сором всім, котрі тут намагаються довести протележне. Олімпіади, конкурси, турніри - все маленька гілка великого корупційного дерева, яке бере очевидно коріння з верхів нашої держави. Тому облиште ту писати мемуари, про доблесних перевіряючих, які самі не здатні виконати всі завдання і оприлюднити на сайтах районо правильні відповіді. Минулорічний досвід - це показав.
яка наглість! (продовження)
Ніхто не збирається принижувати журі олімпіад, але інколи вони вчинюють такі вчиники, які не мають жодного відношення до порядності, справедливості та педагогічної етики. І апеляційні заяви це підтверджують. А скільки трапляється випадків, коли бали стоять біля звичайної умови, навіть без жодної навіть неправельної відповіді. То чому замість приховувати весь перелік неодліків, краще почати поступати по звичайній людській совісті. Можливо справді окремі люди більше приділяють уваги з обдарованими учнями, але це не має жодного відношення до безліччі протиморальних вчинків, які нажаль часто трапляються на таких заходах. Тут ніхто не збирається привернути увагу до себе. І тим більше жодні претензії не озвучуються. Але коли людина потрапляє в жури вона здебільшого втрачає буь-які гуманні якості. Як наслідок після олімпіад замість відповідальності, вислуховуємо безліч історій про важкі перевірки та "даровані" усім бали. Тільки чомусь не всім, а своїм учням.
Яка дурість!
Для яка наглість!: проводити олімпіади у формі ЗНО. Кілька років так пробували робити у вже згадуваній тут Чернівецькій області. Результати четвертого етапу були плачевними. А переможці третього етапу, як завжди, традиційними.
яка наглість!(продовження)
Колись пропонували в якості спостерігачів, дозволити батькам або 2,3 учителям бути присутніми на олімпіадах. В районо мало матами не почали говорити. Значить є на те причини. А чому ні? Від початку до кінця з підписами в протоколах, як спостерігачі. ЗОВСІМ ТРЕБА МАЛО, ВІДМІНИТИ АБСОЛЮТНО ВСІ РЕЙТЕНГИ, ЯКІ ПОВ`ЯЗАНІ З ОЛМПІАДАМИ. ПЕРЕСТАТИ ВРАХОВУВАТИ НАВІТЬ 3 ТА 4 РІВНЯ МІСЦЯ ПРИ АТЕСТАЦІЇ. ОЛІМПІАДА - ВЛАСНА СПРАВА УЧНЯ. МАЄ УЧИТЕЛЬ ЧАС ГОТУЄ, НІ ЗНАЧИТЬ ВСЕ ЗАЛИШАЄТЬСЯ ТАК ЯК Є. СПОДІВАЄМЬСЯ ДАНІ ПОБАЖАННЯ БУДУТЬ ВРАХОВАНІ. ЛИШІТЬ ВЖЕ В СПОКОЇ ЗВИЧАЙНОГО УЧИТЕЛЯ. ВЧИТИ ДІТЕЙ НЕМА КОЛИ.
Коментувати
Света
Госпожа Лилия, скажите, а как же воспитатели дошкольных учреждений. На них тоже распространяется повышение зароботных плат.
Кіцманчани, Чернівецька область
Л. Гриневич почніть підтримувати учителів з відміни олімпіад. 70 % призерів це учні журі. Ми можемо довести. Зайдіть на сайт відділу освіти і перечитайте наказ про проведення олімпіад. Після того зверніть увагу на протоколи підсумків олімпіад. Більше нічого і не треба. (Про проведення http://kts-osvita.org.ua/files/n_390(2).doc ), Протоколи ( http://kts-osvita.org.ua/files/z_8(1).jpg http://kts-osvita.org.ua/files/z_10(1).jpg http://kts-osvita.org.ua/files/z_9%20(1).jpg http://kts-osvita.org.ua/files/z_11%20jpg(1).jpg) Для прикладу ми взяли зарубіжну літературу, але в інших так само. Якщо таки з цим проханням неможливо достукатися до Вас. То напрацюйте відповідне законодавство. Оцінюють, як їм вигідно призові місця так само. Ми розуміємо, що олімпіади найменше впливають при атестації педагога, але це морально і психологічно нищить учнів та учителів.
вчитель математики
Для Кіцманчани, Чернівецька область: Не олімпіади треба відміняти, а суворо карати за порушення, якщо такі мали місце. Що такі порушення в Чернівецькій області є - цілком впевнений. І треба боротися з ними. А з іншого боку, нема нічого дивного, що багато з переможців є учнями членів журі. Адже, як правило, до роботи в журі залучають вчителів, які систематично працюють з обдарованими дітьми. То ж і високі результати їх учнів цілком закономірні.
вчителю
Для вчитель математики: Такі обдаровані діти на обласних олімпіадах займають передостанні місця. І не говоріть різних дурниць. Контрольну пише на 7, а олімпіаду на 1 місце. Дивні у вас закономірності.
вчитель математики
По-перше, завжди знайдеться учень, який на обласній олімпіаді займе передостаннє місце. По-друге, якщо Ви маєте на увазі конкретного учня, який пише контрольну на 7, і вважаєте, що він переміг на олімпіаді нечесно, то чому ви не ставите питання про це на місці, а думаєте, що всі перемагають саме так? І по-третє, я знаю учня, якому, ще тоді за 5-бальною шкалою, вчителька, за її словами, дарувала 4, а він став другим призером IV етапу Веукраїнської олімпіади з математики. Повірте, це призове місце було завойоване чесно!
Коментувати
Местный
Не успели ещё обещалкины воплотить обещанное в жизнь, а уже всё общество рассказывают как педагоги-миллионеры за просто так получают горы денег. Вот, учитесь, как надо работать: вроде ничего и не повысили, но общество уже уверено в этом.
Міністра
-"Ну вы там держитесь ?..." - -"Ну вы там держитесь!..."
Валентина
http://strana.ua/articles/analysis/42249-so-sleduyushego-goda-v-ukraine-stipendii-tochno-nachislyat-budut-po-novomu-no-kak-imenno-eshe-ne-reshili.html В проект вже заклали. А говорять, що всі як одержували , так й будуть одержувати стипендії. Та йсесії тому ж переносять всим на грудень Студенти йшли на Майдан, вибирали цю владу. От й отримали самі від цієї ж влади. Так само ж й вчителі отримають у січні. це ВЛАДА, ЯКУ МИ САМІ ВИБРАЛИ, ТАКОЮ ЦІНОЮ.
ОЛЯ
вчитель 1 категорії (10 розряд) після підвищення тарифних ставок з 1 грудня буде мати оклад 2430 гривень, або на 273 гривень більше, ніж зараз. Крім того, він отримає доплати: 20% від окладу за класне керівництво, 10% – за перевірку зошитів, плюс на всю цю суму нарахують надбавку за вислугу років (10%). У підсумку вийде 3475 гривень проти 3085 гривень зарплати в листопаді. Тобто з грудня надбавка складе 390 гривень. Але за січень вчитель отримає таку ж суму.ТО ДЕ Ж ОБІЦЯНЕ ПІДВИЩЕННЯ,ПАНЕ МІНІСТРЕ ?
Дипитлива мама
Для ОЛЯ: А мінімалка - 3200! То чи варто закінчувати ВНЗ, перевіряти зошити, нести відповідальність за кожну дитину у класі, за ведення документації, за результати ЗНО - ДПА, МАН та безліч конкурсів - все це та багато іншого, - всього за 275 грн (та це ж якщо вже є стаж та зошити і надбавку 20% не "урізали"? ЧОМУ молодь не йде у школи?
Коментувати
Kuzmichova
Мрії, мрії.. Уявляю, як з нас будуть стружку знімати, якщо і підвищать зарплати. Зараз і так нормально працювати не дають своїми щорічними перевірками.
Оксана Кравцова
Вірити у підняття зарплатні на 50% у 2017 році! Сміх та й годі! У нашому закладі своя окрема бухгалтерія. Бюджет було пораховано бухгалтером на наступний рік виходячи саме з такої обіцянки. Але пізніше був телефонний дзвінок - перерахувати все, спираючись лише на грудневе підвищення! Зверніть увагу, вже немає обіцяних підвищених обрахунків на освіту з наступного року ні на сайті Мінсоцполітики, ні на інших урядових сторінках. І виступи наших очільників стали дуже обережними стосовно цього питання. Кому вірити?
Володимир
Люди добрі, не шукайте здорового глузду в рішеннях нашої влади. Влада, особливо Президент, працюють над ідеєю фікс - безвізовий режим. А те, що 90 відсотків населення не мають, мінімальної встановленної суми євро для перетину кордону нікого не "колише." Якщо слухати нашу владу, то причина нашої бідності є війна, корупція і Росія. А подивіться хто вирішує питання зупинення кровопролиття на Донбасі, Кравчук і Кучма. До речі, і з памяттю у нашої влади теж проблеми. Вони уже брали участь в одній підреволюції - "Україна без Кучми". Іще. Хвате бідкатись, що вам не платять за те чи інше. Якщо ви виконуєте роботу, за яку передбачена доплата, а вам не платять, звертайтесь до суду. Не було випадків , щоб суд залишив позов без задоволення. Якщо не хочете, цивілізовано, відстоювати свої права, чи сумніваєтесь у своїй компетенції, тоді сопіть дальші.
Василий Шмындрук
Для Володимир: Якщо педагоги стануть бігати по судах з позовами, то коли вони будуть уроки проводити???????? Ніякого велосипеда не потрібно придумувати. Все дано виписано в нормативних актах та положеннях. Але коли в країні влада мафіозно-кримінальна, то вона керується не законами, а поняттями. Безконтрольність фінансових інспекцій, як заклади освіти використовують бюджетні кошти, розбещує адміністраціі, а безнаказанність - тотально дискредитує владу в державі і множить корупцію.
Kuzmichova
Вчителям і без судів нема коли працювати. Класному керівнику требя штук сто бесід тільки за тиждень провести)) А от чому ревізори не перевіряють, куди діваються кошти з районного бюджету на освіту - не зрозуміло..
Володимир
Для Василий Шмындрук: І Володимир , і Василь мають рацію. Усі права вчителя у кількох документах: постанова Кабміну України 1298, наказ МОНУ 557, КЗпП України, Закон України "Про освіту". Просто потрібно керівника навчального закладу заставити виконувати ось ці чотири документи. Керуватись потрібно законодавчими документами! Директора будь-якого навчального закладу, який працює на пенсії за віком більше 5 років, потрібно звільняти від керівної посади. Нехай займається педагогічною діяльністю, бо тепер маючи педагогічне навантаження, вони не проводять заняття. Керувати навчальним закладом має людина, якій колектив працівників довіряє, а довіряє тому, хто піклується про усіх учасників навчально-виховного процесу. Скоро у місті Львові стартує пілотний проект, у рамках якого звільнять керівників шкіл, ПНЗ і ДНЗ, які працюють керівниками закладів, перебуваючи більше 5 років на пенсії за віком.
Коментувати
тетяна
виходячи на пенсію,вихователі однаково получають,що зі стажем роботи 30р..і хто все життя без стажу мотався, а після 40р.пропрацював 5-10р.в д.с.і також заробив мінімальну пенсію.