Уряд ініціює подвоєння мінімальної зарплати

Кабінет Міністрів ініціює збільшення мінімальної заробітної плати до 3200 грн

Уряд ініціює подвоєння мінімальної зарплати

Уряд ініціює двократне збільшення мінімальної заробітної плати – до 3200 гривень. Про це, відкриваючи засідання Кабінету Міністрів, заявив прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

"Ми пропонуємо, щоби у 2017 році мінімальна заробітна плата в Україні дорівнювала 3200 гривень. Ми з вами забезпечимо в країні двократне збільшення мінімальної заробітної плати. Це означає єдине, що з 1 січня жоден громадянин України не буде отримувати менше ніж 3200 грн", - заявив Гройсман.

Він зазначив, що ця ініціатива попередньо була обговорена з президентом, представниками фракцій коаліції парламенту, усередині уряду і було знайдене спільне рішення, яке дає можливість зробити перші кроки з наведення порядку і оцінки праці українських громадян.

Також прем'єр відзначив важливу роль профспілок і федерації роботодавців у формуванні необхідних рішень.

Голова уряду наголосив, що праця українських громадян є недооцінена.

«У зв'язку з цим, потрібно створити систему, за якої праця українських громадян розпочне отримувати належну заробітну плату», - наголосив Гройсман.

Прем’єр-міністр нагадав, що уряд напередодні затвердив споживчий кошик, який у 2017 році дорівнюватиме 3200 грн.

"У країні цього ніколи не було. Люди завжди жили за межею можливого. Вони вдвічі менше отримували кошти, ніж мінімально необхідні для життя", - зазначив Володимир Гройсман.

Також запропоновано встановити тарифний розряд єдиної тарифної сітки у розмірі 1600 грн.

"Це абсолютно відповідає нашим можливостям і ми можемо це забезпечити з 1 січня 2017 року. Ми не просто виконуємо зобов'язання - ми їх перевиконуємо. Це наш обов'язок - виконувати соціальний контракт", - наголосив Гройсман.

Голова уряду також наголосив на необхідності відв'язати мінімальну заробітну плату від нарахувань на заробітну плату, "що були популярними і модними у країні". Він навів приклад, коли щоб підвищити мінімальну заробітну плату на 10%, потрібно підвищити заробітну плату іншим чиновниками на ті ж 10%. Таким чином, наприклад, суддя має автоматично отримати збільшення заробітної плати до 16 тис грн.

"Відв'язування МЗП (мінімальної заробітної плати) від нарахувань на заробітну плату буде відповідати соціальній справедливості, механізм якої ми запроваджуємо сьогодні у країні", - наголосив прем’єр-міністр.

"Це перші кроки наведення порядку в країні і це перші кроки, які робить влада, щодо пересічного громадянина нашої країни. Маємо все зробити для того, щоб кожен український громадянин став забезпеченим. І це тільки початок", - підкреслив Володимир Гройсман.

Він також доручив Міністерству фінансів та Міністерству соціальної політики напрацювати необхідні рішення і врахувати збільшення вдвічі мінімальної заробітної плати до прожиткового мінімуму у Державному бюджеті 2017 року.

Освіта.ua
26.10.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олекса Позняк
Коллега год наазад бросила школу - пошла в технички.Вечером 2 оффиса убирает=зарплате учителя.Говорит - наконец то сплю нормально и голова перестала болеть.В СССР профессию учителя приравнивали к шахтёрской по трудоёмкости
Простий вчитель
Для Евгений: Не знаю хто вам таке сказав про вчителів. Не можу говорити за всіх, проте особисто БЕЗПЛАТНО заробляв у школі відкоси на вікнах після встановлення металопластикових. Кожен урок - викладаєшся на 100%, звісно якщо хочеш позитивних результатів. Дуже часто докладаєш власні кошти, бо держава не дає навіть елементарного. Списуєш за рік сотні аркушів паперу і це все навіть не за дякую. А після цього, людина котра в житті не провела жодного урокузаявляє, що: "НАГЛЕЕ И ЦЕНИЧНЕЙ ЛЮДЕЙ В НАШЕЙ СТРАНЕ НЕТ КРОМЕ УЧИТЕЛЕЙ И ДЕПУТАТОВ". Ви не сказали нічого нового, адже доволі часто ми це чуємо від батьків учнів, кожен із котрих вважає своє "чадо" пупом землі, а вчитель хто? Простий, банальний, легко контрольований наймит держави, котрий тепер, зауважте, за кваліфіковане виконання обовязків получатиме як прибиральниця? Невже вчителі і дальше мовчатимуть та чекатимуть на милість пана (маю на увазі держави чи профспілки)?
Валентина
Для Евгений Я, вчитель із 30-річним стажем та вищою категорією, званням у селі, просто змушена крім основної роботи (18 годин - ставка)утримуватти величезне господарство, в якому 3 корови, лише ддля того, щоб дати освіту власним дітям. Таких як я багато. Тому не треба нам, сільським вчителям, закидати звинувачення подібного роду.
Евгений
Учителя вообще обнаглели в жызне кроми ручки нечего не держали и мало им все а уборщица пашыт целыми днями , разве она не заработала етих дених .СТЫДНО МНЕ ЗА НАШЫХ УЧИТЕЛЕЙ НАГЛЕЕ И ЦЕНИЧНЕЙ ЛЮДЕЙ В НАШЕЙ СТРАНЕ НЕТ КРОМЕ УЧИТЕЛЕЙ И ДЕПУТАТОВ .Хоть один из учителей пойдёт пол мыть о чем вы говорите да вы И недели не протяните уборщиками или на ферме навоз кидать А ещё ноете УЧИТЕЛЯ .Люди минималку получают И не так плачут как учителя,
Учитель-универсал
Для Евгений: Работа учителя дает возможность человеку «освоить» огромное число «смежных» профессий – менеджера, психолога, медсестры, инженера, программиста, режиссера, поэта, писателя, критика, конферансье и т.д. Ну а без таких, крайне необходимых навыков строителя и уборщицы, учитель просто «не выживет»! Лично мне приходилось это делать очень часто. Обращаю ваше внимание, что это бесплатно! Другими словами, в учителя очень много разнообразных хобби! (Признаюсь, навоз кидать еще не приходилось. Но скоро дело и до этого дойдет. Еще не решили, в кого кидать).
Олекса Позняк
Для Евгений: женя иди в учителя, тут так легко работать и денег валом.Чего эта молодёжь год поработает и убегает?
Коментувати
Александр
Згідно з цим "підвищенням" прибиральник службових приміщень, сторож, кухар і т.д аж до вчителя І категорії матиме посадовий оклад 3200грн.З моїми 15 годинами і другою категорією, краще піти працювати сторжем і навіки забути про перевірки і паперотворчість.Соромно за наш уряд, повернемося в "період зрівнялівки"
Просто вчитель
Нас знову принизять, вчитель отримує і буде отримувати мізерну зарплату.
Юля
Для Просто вчитель: Цікаво, а субсидії з нового року перерахують, чи ні?
Коментувати
Оксана
Залиште в спокої технічок. Миття туалетів після всіх - невже поміняєтесь? Я - ні! Зарплата депутата чи міністра-нероби в 10 разів вища. Хочеться достойної винагороди за нелегку працю вчителя, але не треба так низько морально опускатися, шановне вчительство!
Вчитель
Колеги-запасаймось швабрами,може директора шкіл по пів ставки технічок нам дадуть.Буде конкурс,ЗНО із знання швабри чи ще якась дурня.
Отже
Ну не смішно вже зовсім, колеги. Уряд або запустив друкарський станок на гроші - результат девальвація гривні(пшик інакше), або страх перед виходом проти уряду народу (обіцянка, яких вже вдосталь надавали, і її невиконання - брак коштів). Ну не смішно!
Олена
з 1 січня зарплата технічки 3200 гр а вчитель буде отримувати на ставку на 30 %більше ніж зараз От скажіть тепер хто дурний технічка чи вчитель (зарплата на ставку вчителя 3000гр з 2017 року)
Що то є
Дивлюсь на статтю, дивлюсь (там, де реклама) на вусатого хлопчика у червоній шапці із буквою М , який невпинно "працює" А може то натяк на те, що відбувається з освітянами
ОЛЯ
Дивлюсь на це все і світ перевертається . Нам вчителям з вищою категорією зп 2512, а скільки бумаг ,перевірок, зараз розробляюь тести ,таке враження ,що хотять вижити. Може вже досить над нами експерементувати ,а то через пару років не буде кому працювати в школах. Я не проти зарплати 3200,але в мене питання -для чого я вчилась 9 років,щоб технічка отримувала більше мене ?
Классик
Свежо предание, да верится с трудом. Эти обещания слушаем целый год, а толку 0. Народ и так зверем смотрит на учителей, думают, что все обещания уже в жизнь воплощены.
Кіса ЛК
Для Классик: Звісно, будуть звіром дивитись, коли перші особи держави розповідають про зарплати вчителів, які їм, насправді, навіть і не снилися
Коментувати
Мария
Это давно предлагали сделать для "выбеливания" зарплат, т.к. частный сектор платит, в основном, минималку. Никакой особой "пэрэмогы" - уйдут в "тень", даже с минималки не будут платить налоги. При этом особо доставляет ссылка на "социальную справедливость". Как сердечки с голубками на торте, изготовленном для поминок - неуместно, т.к. не о справедливости речь идёт, а об уравниловке. Чтобы соблюсти справедливость при отсутствии желания поднимать з/п всем тарифам синхронно, надо изменить пропорции между тарифами. Условно - разница д.б. не в 100 раз, а в 10. Единственное, что радует, что бюджетники не будут получать меньше указанной суммы. Хотя, не только лишь все, как сказал наш мэр. Ибо сокращения идут жёсткие.
вчитель
Правильно, тому що освітяни це перш за все освідчені люди які вірять, що все можна вирішити мирним диломатичним шляхом, але як показує практика в нашій країні це є неприпустимо. Страйк освітян 1 листопада міг показати свавілля влади народові, тому таж сама влада вирішила зробити фейк про мінімалку, адже лише недавно говорили про підвищення зарплат вчителям, а тепер привязують тарифну сітку до 1600,відповідно до якої, взагалі дивина, прибиральниця буде отримувати більше ніж я з дипломом магістра. Потрібно щось радикально міняти, адже у мене в школі вчора оголосили про перевірки шкіл, тому що буде скорочення шкіл в тому числі вчителів, ніодин політик не відповів точно звідки візмуться гроші, обходяться лише загальними фразами:знайдуться в економіці країни:)а ми ж то бачимо - зі скорочення освітян та працівників медицини.
Мария
Для вчитель: Как вы похожи на куриц недальновидных со своими "страйками". Когда три года назад вам сценарий последствий ваших майданов расписывали поэлементно, вы отмахивались, пребывая в коллективном экстазе. Теперь просто пожинаете плоды своей примитивности. Вами воспользовались, чтобы парализовать Януковича. Вы провели во власть кровавых хищников, истерзавших Донбасс, а сами плачете по волосам на потерянной голове. И да, я очень злая. Вы меня такой сделали.
Ірина
А який "сценарій "був би , якщо б не було Майдану, і Янукович залишився б? Невже б настав в Україні рай?
Українська вчителька
Для Мария: Шановна! Забирайте свою злість і мандруйте до улюбленого Януковича! А ми без вас будемо вирішувати, чи страйкувати, чи ні, чи залишати Петю, чи послати його слідком за вами!І не треба з хворої голови на здорову все перекидати:люди Донбасу самі собі вибрали на референдумі "русскій мір", от нехай тепер й насолоджуються його щастям, а не шукають винних у Києві!
Коментувати
ех
Якби все, що ось тут коментують - та під стіни адміністрації президента, верховної ради 1 листопада , коли профспілка освітян вийде на страйк.(хоча сумніваюся). Всі правильно говорять, але...
вчитель
А у нас в Одеській області , сьогодні зібрали директорів та обявили про перевірки шкіл в листопаді, особливо в сільській місцевості. Мабуть закривати будуть, скоочувати кількісь працюючих вчителів, ну а інакше звідки брати нереальні гроші на нові зарплати.Взагалі то оця несправедливість попахує третім майданом, адже життя після нього лише погіршилось, ніяких змін реальних на краще не бачу.
Vera Rouz
Для вчитель: Я згодна з тим, що треба закривати сільські школи із малою кількістю дітей.ГОЛОВНЕ НЕ РОБОТА ВЧИТЕЛЮ, а ЗНАННЯ які отримує учень.В малокомплектних школах знання у дітей низького рівня!!!
Макс
Для Vera Rouz: Зате навантаження у вчителів по 30 годин !!! І при низьких показниках якості знань вони починають плакать, що мало учнів, учні слабі ... Зате зарплати сильні. І навіщо їм напрягатися навчити максимум 10 дітей у класі
Світлана Деленко
Для Макса і Vera Rouz: Ви такі ж приземлені, як і наші міністри. Я працюю в сільській малокомплектній школі і діти мої здають ЗНО в межах 180-194 бали. Дуже гірко від того, що ви - такі ж, як і ми, а, навіть нас не знаючи, топите в лайні.
Коментувати
Голосzнарода
Ну це означає тільки те, що ціни виростуть в 2 рази :0, а уряд просто надрукує нових грошей, спуск національної валюти в унітаз :0
Александр
Очередной математический бред от Гройсмана.......опять чего-то напутал.......было уже понятие про посадовый оклад и нарахована зароботная плата........будем ждать......или "будем искать", как говорил герой Юрия Никулина в "бриллиантовой руке"
Не-е-е-е
Для Александр: Судя по его декларации, ничего он не напутал.
Коментувати
гість
от і виходить, що людина без вищої освіти буде отримувати таку ж зарплату як і я, бо тарифікуюсь по 12 розряду. Отже провчившись 6 років у ВНЗ і маючи степінь магістра, це нічого не значить, де справедливість......?????
Сергей Лимонов
Для гість: Дорослі люди, а не розумієте очевидних речей: єдине місце де панує справедливість- це цвинтар! На жаль!
Коментувати