МОН отримало грант на розвиток освітньої статистики

Світовий банк надав Міністерству освіти грант на розбудову системи освітньої статистики

МОН отримало грант на розвиток освітньої статистики

Світовий банк надав Україні грант на розбудову системи освітньої статистики. Про це повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки.

Зокрема, під час зустрічі першого заступника міністра освіти Володимира Ковтунця з представниками Світового банку було обговорено діяльність Інституту освітньої аналітики.

«Сьогодні одне із проблемних питань системи освіти - якісна статистика. Саме тому в минулому році був створений Інститут освітньої аналітики, завданням якого є збір освітньої статистики, що дасть можливість отримати повну картину функціонування системи освіти та покращити управління системою», - зазначив Ковтунець.

Він також подякував Світовому банку за надання Україні гранту траст-фонду на розбудову системи статистики та наголосив на важливості участі України у Міжнародній програмі оцінювання навчальних досягнень учнів РISA - вимірюванні рівня знань серед 15-річних учнів, яке буде проводиться OECР у 2018 році.

За словами заступника міністра, отримана інформація цього дослідження, в якому країна вперше візьме участь, допоможе визначити слабші та сильніші місця української системи освіти й вибудувати орієнтири, за якими далі формуватиметься освітня політика в Україні.

У свою чергу, керівник глобальної практики з питань освіти Світового банку Крістіан Аедо повідомив, що грант буде спрямований на підвищення інституційної спроможності Інституту освітньої аналітики, розвиток інтегрованої інформаційної системи управління освітою DICO (EMIS), підтримку участі України в міжнародному порівняльному дослідженні РISA.

Освіта.ua
25.10.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Голосzнарода
десятиліттями чиновники в освіті один на одному сидять та один одного перепльовують в показусі, а проте достовірної статистичної інформації так і не існує про освітню систему в країні :0. І вона не скоро зявиться, бо стаду чиновників не вигідно показувати правдиві дані, правда всіх лякає, а особливо тих, хто її знає...
Нові-старі граблі
Згадалися тести Табачника, які усі школи повинні були купити, протестуватися і прозвітуватися. Правда, звіти були кумедні, нікому не потрібні. Шуму було багато, а толку, звичайно, ніякого, ні для кого, окрім МОНУ, яке освоїло кошти. От і тепер, МОНУ отримало кошти, які потрібно освоїти. А вчителі, які навчатимуть 15-річних учнів, (згідно статті), будуть «допомагати» МОНУ «безвоздмездно», щоб «зібрати освітню статистику та отримати повну (!) картину функціонування системи освіти та покращити (!!) управління системою»…
Volodymyr
Це що, звітів менше стане? Чи, може, за кожен звіт вчителю доплачуватимуть?
Р
Статистика - це так як у всьому світі, чи як у нас - у кого на скільки совісті вистачить збрехати? Чи може ЄДЕБО таки доведуть до ума? (До речі, цікаво, "Інститут освітньої аналітики" якось причетний до постановки технічних завдань щодо розвитку ЄДЕБО? Чи вони навіть не чули один про одного? ) Чи все закінчиться так само, як і ті проекти, до яких мав стосунок пан Ковтунець - наприклад, система "Конкурс" (з 2012 року (з моменту запуску ЄДЕБО) більш відома як vstup.info)? А пан Ковтунець знову буде розповідати казочки про те, що система, бачте, не працює через дощ, сніг та інші несприятливі природні умови, а не тому, що її від початку неправильно спроектували? Бо зараз виходить якась нісенітниця - ЄДЕБО браво рапортує, що всі обласні управління освіти мають доступ до бази, тобто, логічно припустити, що мають всю статистику отримувати там, але навчальні заклади постійно отримують листи "терміново пришліть такі-то дані у такій-то формі"... От така ось статистика...
Кузьміч
Для Р: Буде чергове пиляння коштів або нова велика купа паперу.
Коментувати