Міністр закликала школи приєднатись до GoCamp

Міністр освіти Лілія Гриневич закликала українські школи приєднатися до проекту мовних таборів

Міністр закликала школи приєднатись до GoCamp

Лілія Гриневич закликала школи приєднатися до проекту мовних таборів із залученням іноземних волонтерів GoCamp. Про це вона сказала під час прес-конференції.

"У нас дуже амбітна мета - охопити мовними таборами, в яких викладатимуть носії англійської мови, 100 тисяч дітей. Успішність нашого задуму також залежитиме від кількості іноземних  волонтерів, що подадуть свої заявки та приїдуть до нашої країни", - зазначила міністр освіти і науки.

Міністр закликала всі навчальні заклади України скористатися можливістю зробити такий літній табір, отримати можливість провести його з волонтерами з інших країн, навчити своїх вчителів новим компетентнісно-орієнтованим практикам.

Реєстрація іноземних волонтерів та шкіл для участі у проекті розпочнеться 10 жовтня 2016 року на сайті gocamps.com.ua. Кожна школа має виконати творче завдання, яке оцінюватиметься ініціативою GoGlobal, Міністерством освіти і науки, Британською радою та Посольством США в Україні.

Прийом заявок триватиме до 1 грудня 2016 року. За результатами оцінок формуватиметься рейтинг шкіл, для яких вже з грудня починатиметься відбір волонтерів.

За допомогою спеціально розробленої програми волонтери розвиватимуть у школярів цінності, компетенції та навички, яких вимагає сучасний світ. Ідея проведення належить GoGlobal – ініціативі громадської організації Global Office.

"У нас дуже багато ініціатив в країні відбувається за рахунок грошей грантів. Це реальність, в якій ми живем. Ми вирішили трішки змінити наш фокус і вважаємо, що цей проект має стати національним. Для цього ми починатимемо рухатися у напрямку повної відмови від іноземного фінансування - ми хочемо, щоб всі фінанси для цієї ініціативи надходили з українського бізнесу і закликаємо долучатися до підтримки цієї ініціативи", - зазначив співзасновник ГО Global Office, народний депутат Мустафа Найєм.

Також він зазначив, що, як свідчить досвід минулого року, спілкування з іноземцями сильно впливає на сприйняття світу дітьми. Вони отримують можливість розширити рамки свого сприйняття, побачити більше, ніж до цього, особливо це стосується дітей, що проживають у віддалених місцевостях та окупованих територіях.

"80% волонтерів в минулому році завітали в маленькі міста і села України, і лише 20% потрапили у великі міста і села України. У більшості міст це був перший іноземець, що взагалі завітав туди", - наголосила директор ГО Global Office Оксана Нечипоренко.

Як відомо, улітку 2016 року було реалізовано перший англомовний табір GoCamp, учасниками якого стали 127 волонтерів із 40 країн світу та 9 000 дітей віком від 10 до 15 років. Задля посилення міжкультурного діалогу, всі волонтери проживали в приймаючих українських сім’ях.

Освіта.ua
07.10.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
До речі
На відсутності підручників (конкретних) не попіаришся, а на GoGlobal-таборах (ефемерних) - скільки завгодно. І так у всьому. Печально...
Интересно ...
как оценивалась эффективность «мовних таборів»? Насколько свободно дети заговорили по-английски после того, как им «за допомогою спеціально розробленої програми волонтери розвивали цінності…»? И, судя по высказыванию Наема, как всегда, финансирование – организаторам и волонтерам-иностранцам, а украинским учителям – сбор учеников и финансов для волонтеров.
Іван
Для Интересно ...: Волонтерам ніхто не платить.організаторам також. Головне в таборах створення позитивноі мотиваціі до вивчення мов. І це ім дуже вдається. Перевірено практикою 16 року.
Коментувати
Іван
Проет - бомба! Минулого року ми виграли право його провести.Волонтер,методики - все просто супер! Пишіть заявки.Навіть сіські школи можуть отримати волонтера.Заодно взнаєте рівень володіння мовою.Готуйтесь до гіршого.
Влад
а як на рахунок польськомовного табору? Історія села має багато польського, багато родичів у Польщі, часто навідуються поляки.
Сергей Очеретный
Амбітна мета...слів нема... Рік почався жз того що у 11-му класі -не вистачає 50 % книжок, 10-му -97 %!!!, 7 - 75%!!!. У 5-му (відхрещується від російської) - але з німецької ЖОДНОГО підручника. Що тут говорити - з українсько не вистачає. А міністр про своє, європейське...
Ольга
Для Сергей Очеретный: ми спробували- нам і головне- дітям- сподобалося. Знаєте, як тільки по підручниках вчити- себе не поважати.
Сергей Очеретный
Пробував без книжок (правда уявіть урок так би мовити на пальцях), а домашне задав -відразу гнівні дзвінки батьків(мовляв спочатку я ПОВИНЕН (ніби я сам міністр) роздати підручники, доступу до інших джерел в них не має, у фінансах обмежені). Доступу до кабінету ІТ не має. Так ми до первісного ладу скоро дойдемо. А самому яке фнансове навантаження - спробуй на кожен урок купу роздруківок - адміністрація тільки руками розводить... Сам схожий на волонтера, иільки на уроках :(( На початку року на конференції було сказано, що на район був аж 1 (один) волонтер (донька вчительки :)) ) Як керівник ЛМТ з труднощами набирали дітей, ще й гроші з них збирали бо нереально його провести за свій кошт. Намагалися як найцікавіше провести табір, але відразу після школи дітям це не те.... Дійсно, якщо їх "запроторити" до табору, де тільки їдальня, та медсестра україномовні, то результат буде очікуваний.
Коментувати