![]() |
Недостатність фінансування освітньої галузі до кінця цього року становить 7,2 млрд грн |
У Профспілці кажуть про брак фінансування освіти
Недостатність фінансування освітньої галузі до кінця цього року становить 7,2 млрд. На цьому, під час свого виступу на розширеному засіданні Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, наголосив заступник голови Профспілки працівників освіти і науки Сергій Романюк.
За його словами, дефіцит обсягів освітньої субвенції складає 3,7 млрд грн, видатків місцевих бюджетів – 2,2 млрд. грн, недофінансування професійно-технічних навчальних закладів – 1,3 млрд. грн.
Також серед головних проблем навчальних закладів та їх працівників заступник голови профспілки назвав заборгованість із заробітної плати, яка станом на 1 вересня становила 30,4 млн. За інформацією профспілки така ситуація склалася у шести областях: Івано-Франківській, Закарпатській, Сумській, Чернівецькій, Чернігівській та Хмельницькій. Чисельність працівників, яким заборгувала держава складає близько 9 тисяч осіб.
Романюк також повідомив, що гострою є проблема оптимізації мережі загальноосвітніх навчальних закладів шляхом створення опорних шкіл та філій, об’єднання малокомплектних шкіл, зміни їх типу та ступеня, особливо у сільській місцевості.
«Законодавчого підґрунтя для створення таких типів та структур навчальних закладів немає. Не передбачається узаконення діяльності опорних шкіл та їх філій в підготовленому до повторного першого читання проекті закону «Про освіту». За інформацією Міністерства лише в цьому році попали під скорочення приблизно 4 тисяч вчителів, закрито понад півтори сотні малокомплектних шкіл. Хоча за нашими даними їх значно більше», - зазначив Романюк.
На переконання заступника голови профспілки, не сприяє підвищенню якості освіти і низький рівень заробітної плати педагогічних працівників.
«Через порушення законодавства середній розмір посадових окладів педагогічних працівників на сьогодні складає 2334 грн. або 38,5 % від законодавчо гарантованого. Згідно з законом «Про освіту» він мав би становити 6064 грн., тобто на рівні середньої зарплати в промисловості за липень 2016 року», - сказав Романюк.
Освіта.ua
22.09.2016