У Профспілці кажуть про брак фінансування освіти

Недостатність фінансування освітньої галузі до кінця цього року становить 7,2 млрд грн

У Профспілці кажуть про брак фінансування освіти

Недостатність фінансування освітньої галузі до кінця цього року становить 7,2 млрд. На цьому, під час свого виступу на розширеному засіданні Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, наголосив заступник голови Профспілки працівників освіти і науки Сергій Романюк.

За його словами, дефіцит обсягів освітньої субвенції складає 3,7 млрд грн, видатків місцевих бюджетів – 2,2 млрд. грн, недофінансування професійно-технічних навчальних закладів – 1,3 млрд. грн.

Також серед головних проблем навчальних закладів та їх працівників заступник голови профспілки назвав заборгованість із заробітної плати, яка станом на 1 вересня становила 30,4 млн. За інформацією профспілки така ситуація склалася у шести областях: Івано-Франківській, Закарпатській, Сумській, Чернівецькій, Чернігівській та Хмельницькій. Чисельність працівників, яким заборгувала держава складає близько 9 тисяч осіб.

Романюк також повідомив, що гострою є проблема оптимізації мережі загальноосвітніх навчальних закладів шляхом створення опорних шкіл та філій, об’єднання малокомплектних шкіл, зміни їх типу та ступеня, особливо у сільській місцевості.

«Законодавчого підґрунтя для створення таких типів та структур навчальних закладів немає. Не передбачається узаконення діяльності опорних шкіл та їх філій в підготовленому до повторного першого читання проекті закону «Про освіту». За інформацією Міністерства лише в цьому році попали під скорочення приблизно 4 тисяч вчителів, закрито понад півтори сотні малокомплектних шкіл. Хоча за нашими даними їх значно більше», - зазначив Романюк.

На переконання заступника голови профспілки, не сприяє підвищенню якості освіти і низький рівень заробітної плати педагогічних працівників.

«Через порушення законодавства середній розмір посадових окладів педагогічних працівників на сьогодні складає 2334 грн. або 38,5 % від законодавчо гарантованого. Згідно з законом «Про освіту» він мав би становити 6064 грн., тобто на рівні середньої зарплати в промисловості за липень 2016 року», - сказав Романюк.

Освіта.ua
22.09.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ярослав
Профспілка завжди багато говорить про брак фінансування, адже це їхній дохід. Більша заробітна плата - більший відсоток для відрахувань. Ще на ширшу ногу заживе наш голова профкому. Наш колектив 95% всім складом вийшов з профспілки і тепер живем не гірше ніж раніше. А то й краще, бо маєм надбавку в 1%. З профспілкою втратили 20% за престижність. А адміністрація яка з нами підписувала заяви на вихід через деякий час повернулась назад, здогадайтесь під чиїм тиском. А нарахунок обіцяних підвищень, поживем побачим. Профспілку анулювати їхньої роботи взагалі не видно.
Элина
Для Ярослав: Согласна с Вами полностью. Вышла из проф. и не жалею. Толку никакого.
Коментувати
Кондрат
За что боролись, на то и напоролись! Гройсманы по ряду причин не будут придерживаться цивилизованной линии в отношении населения Украины. Есть ли у населения Украины возможности сформировать цивилизованное, национальное руководство? Скорее всего нет! Работники сферы образования, по замыслу гройсманов, должны находиться в положении раба, которые будут радоваться брошенной им кости. Такие работники образования, в силу нищенского положения, легко нагибаемые, неразборчивы в выборе высшего руководства страны, а на избирательных участках занимаются фальсификацией за брошенные им медные гроши.
к слову
На июньском пленуме обкома, один из председателей районной организации в своем выступлении отметил, что пора прекращать подписывать очередное письмо к власти, а 1 сентября сделать предупредительную забастовку. Cтали спрашивать по районам, уверены ли они, что его люди поддержат, не испугаются и выйдут на акцию протеста. Мнение большинства – люди побояться поддержать, все переживают за каждый час своей нагрузки, чтобы выжить.
Олекса Позняк
Для к слову: к делу: а на ... ви нам тоді здались.Гроші збирать собі та на ювілеї???І не брешіть - нікого не звільнили б не перший рік. А директори самі зацікавлені щоб учительська зарплата росла - у них тоді теж росте.Мій висновок простий -верхи профспілки стільки накрали що бояться своєї тіні
Коментувати
мурло
А чом всі анонімно пописують? Кого/чого бояться? Правди, директора, недолугої міністерші? Чи втратити милостиню під назвою "зарплата"?
Олекса Позняк
Для мурло: Мурло це Ваше прізвище? Поздоровляємо, відважний наш
Коментувати
Iryna
Дивно, що коментарі не про суть озвученої проблеми, а про ставлення до профспілки. Виходить, що самі педагоги згодні з Урядом, який маніпулює цифрами і даними, і замість висувати претензіїї до урядовців і законотворців, натомість нападають на профспілку. Нагадує відому приказку про невістку, яка вс..., винна в усьому. Профспілка - це не якась абстрактна субстанція, а люди, які є в її складі.
Підтримую2
Для Iryna: Взагалі-то, згідно положення про профспілки це та організація , яка покликана захищати інтереси працівників.
Олекса Позняк
Для Iryna: Я був головою ПК школи - став випадково-людина відмовилась а директор була у відпустці.Так от офіційно заявляю : профспілкове начальство це мафія яка миє руку районо і директору. І якщо ти не катаєшся з ними по курортам -ресторанам за гроші освітян -викинуть тебе як не вписавшогося в систему
Iryna
Шкода, що Вам не вдалося реалізуватись у профспілковій роботі, і рада, що маєте змогу "офіційно" робити заяви, однак це не змінює суті мого коментаря. Проблеми, нарешті, озвучені, і замість того, щоб наполягати на їх вирішенні, нападають на того, хто їх озвучив, а не створює.
Коментувати
українська вчителька
Я не задоволена нашою профспілкою, тому вийшла з неї кілька років тому. Мене підтримали ще дві колеги. Ми працюємо вже третій десяток років у школі і кріп щомісячних відрахувань профспілка за ці роки ніякої ролі у нашому житті не відіграла.Та коли заяви про вихід подали два молодих спеціалісти, то вони були визвані "на коври" і пропісочені так, що заяви вмить забрали і навіть говорити про це більше не стали.А коли я нещодавно звернулася до голови ПК з метою довідатися про її думку і подальші дії щодо виграного суду львівянином. Виявилося, що вона "не в курсі" і нічого робити не збирається! Навіщо така профспілка, що "лягла" під адміністрацію, вона завжди повинна бути в опозиції до неї!!!
Овод
Для українська вчителька: Так? менше слів.Ось ви і очоліть вашу місцеву проспілку і будьте завжди у оппозиції до адміністрації.І не кажіть про ваш вік, і що вам це не потрібно, і про то, що хай інші очолюють.Що ви особисто зробили, щоб вплинути на голову вашої профспілки.Ви же її обирали чи ні? Тільки не кажіть, що від вас нічого не залежить і що все куплено.Ви , мабуть, самі живете по принципу "моя хата скраю" і чекаєте, що хтось за вас буде щось робити: вибивати премії, години, готувати свята. А ви будете лише критикувати всіх і всея.Я Вас вірно зрозумів?
Олекса Позняк
Для Овод: А ти попробуй її очолити! Головою ПК роблять лише довірену директору-районо особу.Плати бабки і мовчи - наші реалії
Овод
Для Олекса Позняк: А що голову ПК та його склад в вашій школі не на загальних зборах трудового колективу обирають раз на 5 років? Чи де розумні, а де язик в одному місці.Чи ви хочете сказати, що й склад ПК не шкільний колектив затверджує?Да в цей шкільний ПК йти ніхто не хоче. Там же на ініціативі працювати треба))). А районний голова можливо й краде і так назначається, як ви й зазначили)
Коментувати
Почуйте!
Тобто, те, що грошей не вистачає на зарплати вчителям, -то нормально?! А хтось ще рахував, що не вистачає? А хтось ще про це заявив? НІ! Отож! Усі слухають, що грошей на освіту немає, на стипендії немає! А на чартери і круті відпочинки депутатіів - Є! Отож! А хто крайній - профспілка! Вийти з профспілки?! Вихід? А хто ж іще тобі буде казати, що НЕ вистачає? А кому ті освітяни потрібні?! Отож! Думайте, шановні! Думайте!
Катерина
А ви дізнавались, чи працює профспілка, як вона працює?? Ви чекаєте,що про її роботу будуть писати комерційні ЗМІ??? Чи покажуть по телевізору, що вона активна? Нашій владі не потрібно, щоб знали про профспілку! Перед тим, як стверджувати, перевірте інформацію. Зайдіть хоча б на сайт цієї ж профспілки http://pon.org.ua Навіть за кордоном знають про результати її роботи, а у нас люди хочуть тільки засуджувати. https://www.ei-ie.org/en/news/news_details/3292 https://www.ei-ie.org/en/news/news_details/3597 http://www.csee-etuce.org/en/news/archive/1427-ukrainian-students-for-decent-future їх ще багато....
Rik
Для Катерина: Можно и не знать как много она работает, но чувствовать что она где то есть и за тебя заботится. И если бы она захотела организовать страйк, то мигом бы все узгнали и рисоэденились, а так нефиг ее защищать!!!!!
Katrina Morena
Було організовано достатньо акцій протесту і проти тарифів, і за підвищення заробітної плати, і проти скасування стипендій! Тепер питання до людей, усіх, і тих, хто критикує! Де ви були, коли вони організовувалися? Протестувати вийшло не так багато народу!Не одна профспілка має стояти там і відвойовувати права всіх людей! Для прикладу, до речі, відміни скасування стипендій добилася саме профспілка! Я не захищаю, а реально дивлюсь на речі, замість того, щоб поливати брудом, варто долучатися до акцій!
Овод
Для Katrina Morena: Підтримую, коли у липні, якщо не помиляюсь 6 липня, організовували поїздку на страйк до Києва, то хто з вас поїхав.Ми ж у відпустці були, хоча профспілка оплачувала дорогу в обидві сторони.Цього мабуть ніхто не бачить. Іхати ніхто не захотів,зато усі щось вимагають!!!Доречі саме профспілка добилася у сьому році, щоб не відбулося скорочення тех персоналу шкіл, а уряд і міністерство це вимагали.Нагадаю, в квітні по школам прийшли "пісульки" від міністерства щодо скорочення персоналу на 10%. Ви розумієте, ці чиновники нас у відсотках рахують.Ось цього не бачать!!!
Коментувати
Проспілка нє нє слышали
Профспілка повинна бути незалежна. А ця хрєнь, що є може тільки всякі меморандуми підписувати і робити чергове китайське попередження
Олекса Позняк
Для Проспілка нє нє слышали: вони можуть підняти хвилю але не хочуть бо Луценко швидко проведе розслідування по крадених санаторіях.Тому обмежуються дописами на сайтах
Коментувати
Натали
проблема в том что они себе решают а мы так мизер и получаем а еще постоянные от чего вы готовы отказаться что бы получить хоть что-то, почему я должна отказываться от чего либо, с такими требованиями к обучению(от учителя), да я наверное треть зарплаты трачу на канцтовары(бумагу, краска для принтера и всякая другая дребедень). скоро зима и я понимаю что у меня нет сапог теплых но купить качественные я себе не могу, поскольку комуналка+"всякая дребедень"=0 а то и полний минус
$
О, оказывается у нас есть профсоюз который вспоминает про педагогов, когда ему не хватает внимания и денег!
людина
Із такої профспілки краще вийти, бо користі від неї-як з козла молока: ну сказали, що нема коштів, а далі що?
Підтримую
Підтримую!!!! Виявляється в освіті такі проблеми, а профспілка лише зараз почала "говорити". В нормальній європейській країні вже б давно страйкували. А у нас (((( Дуже сумно
Овод
Для Підтримую: Страйкуйте!!!Що вам заважає? Створюйте страйковий комітет, обирайте лідера, що буде представляти ваші інтереси, формуйте вимоги. Закон все це дозволяє, якщо Ви не задоволені станом речей
Коментувати