Позашкільна освіта має бути доступною, - МОН

У Міністерстві освіти і науки зазначають, що позашкільна освіта має концентруватися навколо дитини

Позашкільна освіта має бути доступною, - МОН

У Міністерстві освіти і науки відбулась нарада, учасники якої обговорили питання нового формату позашкільної освіти та її взаємодію з формальною освітою в рамках Концепції «Нової школи».

Заступник міністра освіти Павло Хобзей наголосив на важливості впровадження компетентнісного підходу до навчання як у формальній, так і в неформальній освіті, особливо, коли мова йде про соціальні і громадянські компетентності, підприємливість, які можна розвивати не тільки в школі, під час уроків, а й в позашкільних навчальних закладах.

«Позашкільна освіта повинна допомогти школі розвивати компетентності учня в позаурочний час, а також бути доступною для кожної дитини», - підкреслив Павло Хобзей.

Він також звернув увагу учасників наради на позитивну роботу позашкільних навчальних закладів державної форми власності, серед яких Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді, Національний центр «Мала академія наук України». Такі центри розвивають таланти дітей, впроваджують stem-освіту, займаються питаннями екології та розвитку науки, збирають обдарованих дітей на сесії та навчають їх. Інші центри краєзнавства мають свої філії в областях.

«Такий досвід треба поширювати. Наше завдання полягає не тільки в показниках охоплення позашкільною освітою, а позашкільна освіта має концентруватися навколо дитини, її потреб і запитів», - додав заступник міністра.

Під час наради також порушувалися питання про наближення позашкільної освіти до місця навчання дітей, роботу гуртків на базі шкіл, змісту та підготовки педагогів для позашкілля. На думку експертів, робота в загальних середніх навчальних закладах має відбуватися під координацією позашкільних навчальних закладів.

У свою чергу, начальник відділу позашкільної освіти, виховної роботи та захисту прав дитини МОН Алла Середницька, повідомила, що питання нового формату позашкільних навчальних закладів будуть обговорюватися на форумі, що відбудеться у жовтні. У заході зможуть взяти участь делегації від кожної області та висловити свої думки щодо концептуальних засад позашкільної освіти.

Освіта.ua
15.09.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Простомама
Так доступная для всех. У кого деньги имеються. Мне как для троих детей совсем не доступные никаких кружков.
Марина
Керівники отримують зарплатню на рівні техробітників. Кабінети на базі шкіл - звичайні кімнати, у яких зранку йдуть уроки, там нічого не можна залишити ні дітям, ні керівнику. Усе з собою... Журнали купи за свої... Хто може, вже давно втік, залишились або пенсіонери, або ті, кому зовсім нікуди йти, або дійсно фанати своєї справи, але таких просто одиниці.
misskatya
Для позашкільних занять своїй доньці знайшла репетитора тут http://repetitor.org.ua/repetitory Доньці подобається займатися, викладач дуже класний, пояснює добре та й ціна за нанятие не велика.
Сергій
Усе, як завжди(стару цю історію про розвиток "Фіндіпошу", змальовано у романі "Аристократ" їз Вапнярки, авт. О. Чорногуз)... спочатку заклади позашкільної освіти займалися гуртковою роботою, а за відсутності фінансування почали вивчати досвід гурткової роботи з подальшим вивченням попиту на ці потреби учнівської громади. Ось тепер нарешті завзято візьмуться за керівництво школою! Боже, порятуй Україну від таких "вельмиповажних" чиновників з МОНу бо наступним кроком буде закриття закладів позашкільної освіти з імітацією розвитку гурткової роботи під шкільним дахом, що зовсім не потребує коштів, як що додати до посадових обов’язків вчителя безкоштовне ведення гуртка ...
Наргис
Позашкiльна освита будет доступной для всех детей, когда её начнут финансировать власти.А пока что её упорно и систематично разваливают.Родители не всегда в состоянии дать всё необходимое ребёнку и в школу и в кружки одновременно,особенно в провинции и в сёлах. И приходится бедным педагогам докупать на свои деньги,чтобы начальство тешилось"результатами,наградами,и всякими преференциями" Пора уже развернуть свои полномочия,господа министры и замминистры к насущным проблемам,а не озвучивать и без того очевидные вещи.
VV18
Позашкільні освіта зараз виживає в дуже тяжких умовах особливо та що ниже рівня області. Коштів вистачає лише на заробітну плату та комунальні послуги. Участь у змаганнях, конкурсах, походах, екскурсія лише за рахунок батьків. Про придбання спорядження чи майна лише можна тільки мріяти. Є бажання займатися в вело секції приходу з власним велосипедом, лижами також з власними лижами, футболом зі своїм мячом ... Поїхати на змагання : проїзд, харчування, проживання у 9 з 10 випадків за рахунок батьків. Екскурсії та походи 100 % за рахунок батьків. Ще років 10-15 і не залишиться викладачів, тренерів, які ще помятають, яке саме забезпечення навчально-виховного процесу було раніше, як якісно здійснювати відбір спортсменів, проводити збори, організовувати змагання та здійснювати суддівство. Молоді викладачі та тренери повинні це все бачити кожного дня і навчатися у колег. Середній вік викладацького та тренерского складу в ПНЗ в кращому випадку 45 років.
очунялись???
«Позашкільна освіта повинна допомогти школі розвивати компетентності учня в позаурочний час, а також бути доступною для кожної дитини». Развалить - развалили. Не будет финансирования, не будет НИ - ЧЕ - ГО. Это закон. Людям необходимо кушать и семьи кормить. А болтовня, всего лишь болтовня... Будут Д Е Н Ь Г И - будет и внешкольное образование
Сергей
Який розвиток? 90% мановських робіт пишуть вчителі або викладачі ВНЗ. А потім "натаскують" учнів. Кому потрібна така показуха? Доки директори шкіл будуть примушувати брати в цьому участь? Зрозуміло, що без примусу вся ця "академія" буде складатися максимум з 10-20 учнів, а не з десятків тисяч, як зараз. Обріжуть фінансування, а то й взагалі закриють проект. Тому і немає спокою вчителям
Тата
Для Сергей: 100% правди. Або батьки платять керівникам секцій або вчитель як проклятий займається з дитиною абсолютно безкоштовно.
Коментувати