Головна мотивація – це бажання дитини

Двоє учнів учителя сільської школи А. Шевченко перемогли на І Всеукраїнському фестивалі скрайбінгу

Головна мотивація – це бажання дитини

«Хто володіє інформацією, той володіє світом» – під таким девізом ми вступили в XXI століття. Але сьогодні на людину, особливо дитину, щохвилини обрушується така кількість інформації, що її вже необхідно регулювати. Сучасна цивілізація враховує це, у світі розробляються програми з простого й ефективного споживання інформації, і одна з них – скрайбінг.

Скрайбінг – від слова scribe, що перекладається приблизно як «накидати по ходу» – це відеопрезентація, де кожне ключове слово тексту будь-якої складності синхронно супроводжується відповідною картинкою. Цей ланцюжок зорових образів разом з виразним і чітким звучанням закадрового тексту з легкістю утримує нашу увагу і, відповідно, набагато полегшує розуміння та запам'ятовування навіть великих обсягів інформації.

Звичайно ж, така технологія здатна змінити на краще життя в багатьох сферах – бізнесі, рекламі, ЗМІ, творчості тощо. Але особливо, напевно, такої подачі інформації потребує наймолодше і найбільш мобільне покоління – наші школярі. Перший Всеукраїнський фестиваль скрайбінгу «Покоління мобільного інтернету», ініційований у 2015 році компанією «Київстар», безумовно, став серйозним кроком до цього.

Наша героїня – вчитель математики та інформатики невеликої школи Мелітопольського району Запорізької області Анастасія Шевченко, яка привела до перемоги у фестивалі двох своїх учнів.

Анастасіє, це був ваш перший досвід роботи зі скрайбінг-презентаціями?

На початку 2015 року в нас проходив обласний фестиваль скрайбінг-роликів на тему «Безпечний інтернет». Моя учениця пройшла у фінал. І коли вона виграла мобільний телефон, це була просто бомба! Не тільки школа, а й все село захоплювалося і дивувалося, інші діти відразу ж захотіли брати участь, навіть повідомлення мені без кінця писали: «Я теж хочу!..»

Уявляю, що було, коли з Києва з фіналу всеукраїнського фестивалю зі смартфонами приїхали вже двоє учнів!

Після Києва діти були особливо задоволені. Вони повірили, що насправді можливо самим щось заробити, домогтися успіху. І їм хочеться проявити себе, показати... А ще їм подобається відчувати, що іноді вони знають більше, ніж доросле покоління, і можуть навіть навчити старших чомусь новому. Якщо ви подивитеся скрайбінг-ролики, створені школярами, вас здивують і вразять знання та вміння цих хлопчиків і дівчаток. Я думаю, що шкільна освіта від впровадження цієї технології у навчальний процес дуже б виграла. Напевно, не всі вчителі поки що готові до таких сміливих інновацій, адже не всі люблять виявляти своє незнання в якійсь області. До того ж потрібне спеціальне обладнання, великий екран... Хоча мені здається, що якби я, наприклад, могла вести свої уроки за допомогою скрайб-презентації, адміністрація б не заперечувала, головне – вкладатися в чинну програму, а це дуже важко при нашій завантаженості. Але ж є гуртки, факультативи, де ми з дітьми можемо користуватися такою потужною інновацією, як скрайбінг!

Анастасіє, а як реагують колеги, керівництво на участь у таких проектах?

Заохочують, вважають це потрібним і корисним. До того ж перемога наших учнів принесла школі телевізор – його раніше у нас не було. А наші дітлахи завдяки конкурсам отримують більшу мотивацію до навчання.

Якраз хочу запитати про мотивацію. Адже і ви, і ваші вихованці, сучасні діти, при такій напруженій шкільній програмі повинні якось викроїти сили та час на конкурс?

Для вчителя, звичайно, головна мотивація – це бажання. Ось у мене є величезне бажання робити щось. По-перше, особливо коли ще й бачиш результат, підвищується твоя самооцінка, ти безперервно розвиваєшся, отримуєш нові знання в своїй справі. Я теж, вперше побачивши слово «скрайбінг», і гадки не мала, що це таке. Довелося вивчити, розібратися, щоб потім пояснити дітям.

Я думаю, у людини, особливо вчителя, повинна бути постійна мета – розвиток. Тоді буде і бажання, і мотивація. Якщо просто відпрацьовувати свої години та зарплату – не буде ні результату, ні мотивації. І діти не будуть хотіти! Звичайно, не всі діти виявляють бажання зайвий раз попрацювати, вони ж різні. Для когось хороша мотивація – це ще і радість від того, що можна кудись поїхати, взяти участь, зробити крутий ролик – ти ж потім можеш його і вдома, і друзям показати! Ну і не без того, звичайно, що діти хочуть призи.

А є хоч якийсь відсоток тих, хто має на меті, як ви, самореалізацію, розвиток?

Звичайно. Але це вже у більш старших дітей. Ось, наприклад, мої два переможця. Юля Суботіна, учениця десятого класу – їй потрібно постійно щось нове, ми і на канікулах влітку з нею займаємося – їй хочеться розвиватися, рости. А хлопчик, Міша Сизов, семикласник, спочатку нічого не хотів, але коли спробував і побачив, як це красиво та цікаво – теж загорівся.

До нових конкурсів готуєтеся?

Так. Уже оголошено другий всеукраїнський фестиваль скрайбінгу від Київстар. Тема роликів – «Моя 3G сім'я»: це розвиток ідеї залучення в мобільний інформаційний простір старшого покоління – якраз те, про що ми говорили. Я вже приступила до роботи, моя учениця працює над текстом…

Це та ж учениця?

Ні, інша. Вони ж всі тепер хочуть брати участь у конкурсі! Буду залучати їх по черзі... Завдання – створити позитивний ролик для людей, які поки не користуються мобільними сервісами, розповісти, як можна зробити своє життя зручнішим. Мета – молоде покоління повинне пояснити переваги мобільного інтернету своїм батькам, бабусям і дідусям, донести до них, що за допомогою смартфона можна і до лікаря записатися, і розклад транспорту подивитися, і квитки на поїзд купити, і з онуками по скайпу поспілкуватися – це ж наскільки прикрашає та спрощує життя, звільняє час, такий цінний для кожного з нас!

Як ваші ролики зможуть подивитися їхні адресати, ті самі дідусі-бабусі, далекі від інтернету?

Мета в цьому і полягає! Кожен учасник у своєму оточенні повинен показати, розповісти, запалити – сподіваємося, що спрацює, і близькі наших учнів будуть брати участь в онлайн-голосуванні та підтримувати їх у фіналі вже як інтернет-користувачі.

Бажаємо вам повторити свій успіх і цього року. Головне – знайти той самий безцінний час. Все-таки, напевно, складно це в нашому житті?

Складно для тих, хто не хоче. Якщо ж хочеш працювати та перемагати – час знаходиться.

БІЛЬШЕ ПРО ФЕСТИВАЛЬ СКРАЙБІНГУ

Освіта.ua
31.08.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів