Соціальний статус учителя повинен зростати, - міністр

Закон “Про освіту” має бути прийнятий, навіть якщо він потребує додаткових видатків з бюджету

Соціальний статус учителя повинен зростати, - міністр

Реформ без інвестицій не буває, тому Закон “Про освіту” має бути прийнятий, навіть якщо він потребує додаткових видатків з державного бюджету. Про це сказала міністр освіти Лілія Гриневич під час зустрічі з освітянами Чернівецької області.

«Я сподіваюсь, що представлена нами концепція сприятиме суспільному прийняттю Нової української школи, це буде поштовхом для депутатів не зволікати з прийняттям потрібних освіті законів. Шановні колеги, реформ без інвестицій не буває! Є речі, які ми можемо зробити без грошей. Наприклад, програми початкової школи було оновлено без грошей - все на голому ентузіазмі, але для того, щоб вчитель підвищив свою кваліфікацію і був добре підготованим до професії, його соціальний статус повинен зростати», - зауважила Лілія Гриневич.

Вона зазначила, що низька зарплатня і, відповідно, статус вчителя у суспільстві сьогодні не дають залучати успішних та талановитих дітей до цієї професії.

«Ми не можемо далі так ставитись до вчителя, адже це демонструє як держава оцінює їхню працю», - наголосила Міністр освіти і науки України.

Освіта.ua
30.08.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
людина
Цього року у вишах змінили коофіцієнт навантаження викладача - філолога: на одну ставку-14 студентів замість 9,5. Невже це один із кроків реформи, і чому так покарали тільки викладачів української мови та літератури? Дуже прошу компетентних у цій сфері пояснити доцільність такої обдиралівки. А ще краще- підказати, де можна про цю зміну прочитати.
Соціальний статус
це підтримка держави. На даний час держава на стороні учня.
Сергей Лимонов
Для Соціальний статус: На даний час держава на стороні олігархів з офшорними рахунками! А ви ,педагоги , як мурашки плутаєтеся під ногами у можновладних Гулліверів!
Коментувати
совесть
Усіх СПРАВЖНІХ вчителів вітаю зі святом! Дякую, що Ви є! Бажаю наснаги у вирощуванні з маленьких розгублених діток ВЕЛИКИХ УКРАЇНЦІВ! Це важко, дуже важко в кожній дитині розгледіти й допомогти розвинути її таланти. Але в тому й є покликання Вчителя, педагогічного колективу школи! Зі святом!
Олекса Позняк
Да вы хоть не аплодируйте на линейках, хоть как то покажите протест
Вчитель Інф.
Чого ж наше таке розумне міністерство не врахувало цього, для чого було замовляти, купувати ці підручники, розробляти уроки. Чи не можна було розвантажити програму без зміни основної структури? Я думаю, що можна було б, але ж для цього не потрібно буде відмивати знову о ті мільйони, замовляти сайти репозиторії за кордоном, залякувати вчителів перевірками, атестаціями, проводити безглузді конкурси.
Вчитель Інф.
Чому постійно говорять про розвиток інформаційної компетентності учнів і вчителів? Якщо у школі навіть мишки та клавіатури не має за що купити, не говорячи уже про сучасні мультимедійні засоби, учні 5-го класу "молодші" за комп’ютери, за якими їм доводиться працювати. Вводяться якісь електронні атестації. Невже ви, міністри, не розумієте, як наші вчителі, особливо старші, володіють навичками роботи з комп’ютером? Цікаво скільки грошей відмили на оцих так званих "вебінарах" для вчителів, де нічого корисного і нового не було сказано? В СПРАВЖНІХ РЕФОРМАХ НАША ВЛАДА НЕ ЗАЦІКАВЛЕНА!!!
Вчитель Інф.
Я вчитель інформатики Маневицької гімназії №2 (Волинська обл.), працюю вже 5 років. Мав переможців районних, обласних олімпіад, возив учнів два рази на Всеукр. олімпіаду з ІКТ. Останні два роки з введенням нового держ. стандарту програм, була надія що підручники і програми кожен рік не мінятимуться. І цього року вкотре все, починаючи з 2 по 9 клас було змінено (назвали, що спрощено, адаптовано), і підручники, які випустили в минулому році вже абсолютно не відповідають програмі.
Брошкина
Не знаю, как насчет социального статуса учителя, но электричество на 25% завтра уже растет. Министрам, конечно, до лампочки, они смогут и украсть, и оплатить, а что делать нам? Снова экономить? И хочется спросить у Гриневич, я просто взываю к ней: когда нас оставят в покое эти ведомства, присылающие бумажки и заставляющие участвовать во всякой хренотени?
123
1 вересня-тихий бунт Ітак до наступної реформи.
Сергей Лимонов
В защиту Гриневич: я и сам не в восторге от наших руководителей в МОНе и Правительстве- но читая разухабистые комменты многих(!) "педагогов-" просто помираю со смеху (и смех -и слёзы): анонимность некоторым так вскружила голову-что какими только словами не поливают Гриневич: тыкают- оскорбляют-угрожают- обзывают непотребными словами! И кто же у нас такой смелый"борец за правду"-a ??? Зачуханный и забитый "инженер детских душ!!" Наши учителя- "стадо непуганных идиотов"- боящихся собственной тени-это в интернете они смелые и гордые- а в жизни при слове проверка (комиссия- завгороно итд)-просто уписиваются от страха!"Тварь ли я дрожащая или имею право"?-Достоевский Ответ-"Тварь"!
Олекса Позняк
Для Сергей Лимонов: Настоящую фамилию, город и номер школы, пожалуйста напишите
Лимонов,
но нельзя ведь так на себя - любимого наезжать. ТЫ у нас кто. ТЫ уж звиняй, инженер общественного мнения, что й то ни фото, ни, Позняк прав, а ведь Позняк честно признался кто он и что он, ни хфамилии. Али на совесть давишь? Ну-ну. И потом, ты то откуда знаешь, кто из учителей и что делает. А вот кто из учительского чиновничества и как повлиял на подчинённых - молчишь. То-то же
Сергей Лимонов
Лимонов- прав всегда и во всём!
Коментувати
Сергей Лимонов
А как вам система"кормёжки " гостей из райвно (облоно-госадминистрации)-пришли на торжественную линейку а потом застолье с администрацией за счёт учителей! Мне вот интересно-как хватает совести у "шановных "гостей жрать за столом( не стыдно обьедать) коллег -педагогов! Нажрётесь-бляди когда!?
Родион
Для Сергей Лимонов: Шкільного двірника чи сторожа звільнять, якщо появиться на роботі з запахом спиртного. А "дорогим гостям" з директором - вино, коньячок в школі(!) в робочий час. Так чия посада відповідальніша: двірника чи освітянського боса? І про це всі знають, і не тільки в школі, бо директор з головою профкому пояснили для чого і для кого збирають кошти.
Гаврило
Никогда! Это человеко подобные существа:)!
Коментувати
Василий Шмындрук
Складається враження, що міністерські чиновники можуть озвучувати лише гасла.
РЕФОРМА
З 1 вересня краща освіта = краща зарплата. От і вся концепція
Сергей Лимонов
Для РЕФОРМА: З 1 грудня краща освіта = краща зарплата
Олекса Позняк
Для РЕФОРМА: протрезвейте сударыня реформа.Нельзя так безбожно напиваться и нести охинею
Коментувати
1
Статус аж зашкалює. Особливо коли з усіх боків учителів обзивають хабарниками, бо вони, бачте, ремонт у класах не за свою зарплату роблять і в театр всьому класу квитки не купляють. А ще, о боже, цілий букет айстрів отримують на 1 вересня.
для:"Як нам вас не вистачає"
умница как раз ТУДИТЬ без протекции попасть- раз плюнуть. Даааааааааааааааааа уж. Ума палата у некоторых))))))))))))))))))
Людмила
В країні працює така освітня система, яка руйнує те, що залишилось цивілізованого в освіті України. Наприклад, таке запитання: чи може вчитель початкових класів бути директором школи? Відповідь: може, якщо, скажімо, чоловік займає керівну посаду в населеному пункті і має "дах" в м. Київ. Зрозуміло, що такий горе-директор тримається на своїй посаді завдяки таким речам, які не сумісні із здоровим глуздом. Зрозуміло також, що такі горе-директори є тим жупелом, який знищує залишки здорового глузду в освіті. До речі, така схема призначення керівників розповсюджена не тільки в освіті України, а і в інших галузях. Отже, рухаємось до повного піпеця:)!
Кондрат
Для Людмила: Бывает и попроще: за сумку сала место директора или учителя,-обеспечено:)!
Коментувати
вчителька
Може для початку проведете такі ж фінансові зміни, як і у поліції? Хоча б такі ж зарплати...
лето
Для вчителька: поліція захищає владу( коли народу увірветься терпець), а ми можемо навчити майбутні покоління розуміти, як вона нас обкрадає
Коментувати
Вчитель
Почніть нормально фінансувати освіту,підніміть зарплату вчителям, тоді освітяни підтримають реформи.Менше популізму -більше реалізму. Пані міністр поки що вам двійка!
Светлана Иванова
Коменти показали, що вчителі дуже злі, з задоволенням, брутально заперечують будь-яку ініціативу міністерства, але всі знають, як вони плазують перед начальством і мовчать, бо не мають гідності. Сіра, зла, безхребетна маса. Таких більшість. Низько вклоняюсь перед тими, хто віддає серце дітям, але таких меншість. Колеги, не будьте злими рабами, станьте вільними - руйнуйте злі схеми і несправедливість, відмовляйтесь голосно від абсурда і показухи, не мовчіть, коли ваші колеги і начальство некомпетентні, не інтригуйте, не пліткуйте, життя одне - живіть гідно.
Ksena
Для Светлана Иванова: Найпростіше звинуватити вчителя!!! Так, нам потрібно мінятись та почати зміни з себе, але управлінці освіти не дають!!!! Будь-який терпець уривається, потрібна мотивація !!! І не тільки матеріальна! Ваш пост зовсім не мотивує, в ньому лише принизливі звинувачення!
Коментувати
Голосzнарода
Реальна картина стану справ в українській освіті суттєво викривлена, більше того її активно викривляють освітні менеджери весь час, тому що їм це вигідно. Система із вигаданими, а не реальними, стандартами та показниками не може ефективно зростати та розвиватися, вона може лише стабільно занепадати, пригадайте надумані п’ятирічки в Радянському Союзі. Виходячи з об’єктивних чинників та показників українському вчителю не варто очікувати зростання заробітної платні в найближчі 5 років точно, а кому подобається лапша на вушах, тому приємного апетиту.
Олекса Позняк
Для Голосzнарода: Прокурор Кулик наобідав у ресторанах на 650 000 грн за 9 місяців.Можливо справа не цьому??? Не може бути економіка хороша для Кулика і погана для учителя
Голосzнарода
Для Олекса Позняк: мені здається, що недоцільно порівнювати об’єми бізнесу прокурора та звичайного вчителя, соціальний статус та феодальні наділи все ж таки не ті...
Коментувати