Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Родион
Ліліє, Ви говорите, коли вже справу зроблено. Займіться тим, що ще не пізно: контролем розподілу випускників педуніверситетів на місцях. Припиніть свавілля начальників відділів в своїх вотчинах, особливо в районах, де все вирішують гроші, статус, зв"язки, а корупційний фільтр закриває дорогу розумним випускникам до школи. Де ж відкриті конкурси? Яка роль громадськості? Люди хочуть знати чому відмовили випускнику з "червоним" дипломом, а взяли недоученого заочника.
мимо проходил
Какой смысл сравнивать прошлый год с этим, если система баллов поменялась? Тетя министр, это глупо. Если учителям платят копейки, то никто идти учиться на них не будет. И в это же время, Вы утверждаете, что педагоги должны мотивировать учеников и повышать свою квалификацию. НЕ СТОИТ ТОГО.
Геннадию
лечиться,или операцию делать, будут 70% людей.А это означает,что 98% из них принесут доктору мзду,или официальную плату.А это означает,что доктор будет обеспечен.Учитель же во все времена, кроме козаччины,был изгоем.Туберкулёзным человеком,который постоянно голоден и нищ. Что во времена царской России,а мы как раз туда и вернулись, что сегодня. Да,больше стали нести бабло в фонды школ.Но и людей стало больше, и учителей побольшало... Так что, в принципе,всё повторяется
Kloub
Для Геннадию: а мені встидно за ваше розуміння. Якщо дитина бажає бути лікарем, то ви іі звинувачуєте в тому, що вона вже готова брати хабарі. Це цинізм. Треба не дітей звинувачува у виборі професіі, а боротися з системою держави, а ви звинувачуєте наявність розуму у дітей.
либо
Для Kloub: хороший врач, либо берёт мзду. Третьего не дано. Но поскольку детям необходимо будет жить, то наиболее дальновидные найдут работу в частных клиниках. Наши дети ни в учителя, ни во врачи не пойдут 98%, поскольку Х О Р О Ш И Й учитель Н И К О Г Д А не скажет детям: "Несите деньги". Ни в какой ипостаси. А тот, кто подобное говорит, тот - лишь урокодатель,или репетитор, что то же самое
Оксана
ну должен же кто-то вытаскивать детей хотя бы на уровень зно, если учителям некогда научить. приходится урокодателям)
Коментувати
Геннадий
Дивно якось. Медики теж плачуть, що у них маленькі зарплати, але у медичні вузи найбільші конкурси, і бали, щоб вступити на бюджет повинні бути високими, от 197.
Anna
Для Геннадий: про 197 вы загнули. В Богомольца на леч.дело 172 проходной в этом году. Просто у медиков больше возможностей заработать в частных клиниках и на операциях например (если хирург) . И если человек еще подумает прежде чем отдавать ребенка в частную школу, то когда нужна опреация без которой не выжевешь то отдашь все что есть еще и в долги влезешь. То есть доход у медиков в среднем побольше будет.
Марія
Для Anna:ну 172 -це Ви погарячкували. Адже 0,5 бала залишили для додаткових балів переможцям олімпіад та за курси . Якщо це взяти до уваги . то середній бал в Богомольця не менше 180. А у вчителів зарплата не така вже й маленька , звичайно, не у молодих спеіалістів , а у людей зі стажем , з категрією. Тобто тих людей , які вже мають досвід.Крім того , якщо вчитель вартий , то ще репетиторство ніхто не відміняв , а це дуже і дуже непогана добавка до зарплати.Звичайно , порівняно з розвинутими країнами - це мізер, але ми всі живемо в Україні і всі отримуємо українські зарплати. Медик навчається 8 років ,а коли приходить на роботу в звичайну поліклініку (не всім же працювати в топових установах) , то має зарплату 1500-2000 тисячі.
Коментувати
Вчитель
Вчителі, які щось знають і вміють, ті, що вчилися самотужки, а не за гроші, мають щонайменше, 25 років стажу. Ще трохи, 10-15 років, і їх не буде. Знаю вчительку, у якої в дипломі записано аж 5 (!) спеціальностей. І вона тепер вимагає їх всі читати. Хоча сама вчилася лише 1,5 роки (це її друга вища освіта після вихователя дошкільного закладу) і на платному. Скажіть, чи може такий вчитель навчити математики, фізики, інформатики, технологій і бути ще й соціальним педагогом? Маразм, по іншому і не скажеш. А вона має право, бо в дипломі так написано.
Михайло Чиж
Пані міністр "відкрила Америку"! Наче ми й самі цього не знаємо чи не бачимо (проблем соціального статусу вчителя).
Василь Якович
Ну, Гриневич, Америку відкрила, як в крісло сіла.Така ситуація 25 років незалежності.
Василіса
Що не день , то нові дебилістичні слова :" необхідності створення мотиваційних механізмів, щоб втягувати в педагогічну професію кращих дітей". Вже можна словник припадочних висловів випускати і робити педради для динозаврів освіти. Та вже к і н ч а й, пані, набридло. Нічого для покращення соціального статусу і тим більше матеріального становища ти не зробила і не зробиш. От такі реалії сьогодення , дорогі колеги освітяни.
Витель початкових класів
ОКРІМ ВИСОКОЇ ЗАРПЛАТНІ ДЕРЖАВІ НЕОБХІДНО ЗМІНИТИ СТАВЛЕННЯ ДО ВЧИТЕЛЯ., ЗАБОРОНИТИ ЗАСОБАМ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ ЗАЙМАТИСЯ МОРАЛЬНИМ ЗНИЩЕННЯМ ВЧИТЕЛЯ, ДОСИТЬ НАС ХАЯТИ! НЕМАЄ ЖОДНОЇ ПЕРЕДАЧІ , В ЯКІЙ ПОХВАЛИЛИ Б ВЧИТЕЛЯ, ВИХОВАТЕЛЯ, ПОДЯКУВАЛИ ЗА ЙОГО НЕЛЕГКУ ПРАЦЮ. НАТОМІСТЬ ВКЛЮЧІТЬ ТЕЛЕВІЗОР- "сТОСУЄТЬСЯ КОЖНОГО", "гОВОРИТЬ УКРАЇНА", ТОЩО, І ТІЛЬКИ ВЧИТЕЛЬ ВИНЕН, ЩО ДІТИ ВДОМА НЕ ВИХОВУЮТЬСЯ, НЕ ВЧАТЬСЯ, БАТЬКАМ ВАЖКО ВЧИТИ УРОКИ ВДОМА, .......і т.д. От би нас всіх не стало, можливо в країні б настало краще життя.
Юля
Так и есть. Но боюсь я, что этих айтишников скоро наплодят столько, что будут рады некоторые из них и в школу информатиками идти работать. У нас из крайности в крайность. Им хочется торговать воздухом, мода нынче такая у этих покемонов, а то, что даже стул, на котором этот айтишник будет сидеть, стол, кто-то должен произвести, об этом мало кто задумыватся.
Anna
Для Юля: лол, вы сейчас пишите комменты на этом сайте благодаря айтишникам. Ваша минкроволновка тоже была частично созданна из-за айтишников. и тд по списку. Сейчас ВСЕ делается с помощью компьютеров и айтишников.
GG WP
Для Юля: не нада тута. У всьому світі треба айтішніки і у мене надзвичайно великі сумніви, що колись буде їхній надлишок. Коли в айтішніків нема роботи, вони збираютсья разом і засновують нову компанію. А щодо стільця, усе зараз автоматизується. Через 10-20 років зникне більшість професій, оскільки усе це буде робитись машинами, які, до речі, будуть розроблені тими самими айтішніками. А в недалекому майбутньому ці самі айтішніки розроблять штучний інтелект і тоді розпочнеться зовсім нова ера в історії людства.
я не то что смеюсь,
Для GG WP: но меня несколько напрягает всехняя уверенность в том,что робот создаст стул.От то его создаст.Но параллельно с этим он создаст виселицу,на которой,для наглядной агитации,повесит человека,стремящегося самостоятельно мыслить.Милые мои,да не радуйтесь вы аж так.Я понимаю вашу уверенность в том,что вы будете миллиардерами и кушать будете натуральные продукты.Но это ещё не факт.А фактом есть то,что чипизация паспортов населения,повсеместная компьютеризация обслуживания приведёт к такой ситуации,что Оруэл отдыхает... Подумайте первым делом о том,что имеющего стул,созданный машиной,те,кто не будет иметь возможности даже кушать,будет всеми силами ненавидеть,поскольку тоже будет стремиться иметь стул.Дальше показывать или сами как-то?
Коментувати
Вчитель
Донька минулого року закінчила педвуз, філологічний факультет. Але сказала, що в школу не піде, хоча отримала червоний диплом. Так сталося, що тепер працює в іншій сфері (охоронній). За ці півтора місяці отримала зарплати стільки, що мені, вчителю вищої категорії з 25річним стажем, потрібно працювати 6-7 місяців. Для дитини - це слава Богу, добре. А от для мене - соромно. Соромно за себе і соромно за державу. За оті безсонні ночі, нерви, каракулі, батьківські претензії і нікчемну зарплатню, на яку собі не можеш дозволити навіть елементарного - масла чи морської риби. Про лікування, протезування зубів, відпочинок я мовчу. Соромно і боляче...
Антон
Наскільки громіздка та нераціональна система освіти в Україні, що пані галузевий міністр аж на 25-му році існування держави помітила те, про що говорить громадскість вже три десятиліття. Констатувати факт мало - потрібно діяти. Але усі дії зводяться до створення чергових глобальних концепцій розвитку освіти, які будуть пропагуватися доки ... не прийде новий уряд і новий міністр. Тоді знову все розпочнеться спочатку. Колись небезвідомий Л.І.Брєжнев сказав про Радянський Союз: "Слон уже мёртв. Но он об этом еще не знает, потому, что очень большой...". Тепер в ролі слона виступає вітчизняна освіта. За інерцією МОН хвалиться певними інноваційними ідеями, перемогами в міжнародних олімпіадах, розробляє етичні кодекси вчителя. Але реального фундаменту вирішення проблеми у міністра, на жаль, НЕМАЄ.
GG WP
"інженерію та програмне забезпечення"))) Це називається "Інженерія програмного забезпечення".
L
Я сама вчитель. Коли мій син три роки тому вирішував, до якого університету вступати, я сказала: « Тільки не до педагогічного!» ( До речі, вчився хлопець добре, неодноразово виборював призові місця на міських та обласних олімпіадах). Я ж не ворог своїй дитині, щоб вона працювала майже цілодобово ( я маю на увазі реальний час роботи вчителя, а не тільки той, який оплачується ) і отримувала мізерну зарплатню. Я вже мовчу про відсутність престижу цієї професії, коли відчуваєш себе просто прислугою, а не носієм « розумного, доброго, вічного.» І ось зараз мій син ( ще студент ) підробляє у вільний час і отримує платню більшу, ніж я у школі зі своїми 23 роками педстажу. Коментарі, як-то кажуть, зайві…
Юля
Для L: А на кого учится ваш сын? Стою перед таким же выбором.....
L
Для Юля: программист, специальность: инженерия программного обеспечения
Михайло Чиж
Для L: Схожа ситуація: ми з дружиною вчителі, закінчували фізмат ще при СРСР. Дочки ще в класі 6-му категорично заявили, що вчителями не будуть (хоть ми їх не цю професію і не націлювали). В підсумку - старша навчається в КПІ програмній інженерії (стара назва "інженерії програмного забеспечення"). Менша також планує на ІТ. Впевнений, що ІТ-шники без роботи ніколи не залишаться (дії "криворуких" хто буде виправляти?)
Коментувати
А что,кто-то
ожидал иного? Что,слишком стремительно покатились в яму? Давайте ещё лет 15 погутарим. О том, о сём. Говорить, не делать.
Viktor Kirilchyk
Для А что,кто-то: Все правильно, до цього ми йшли всі 25 років незалежності, але зараз Гриневич хоча б говорить про проблему, а Квіт, Табачник і інші взагалі не хотіли її помічати.
Коментувати
совок
Ура!!! Все добре! Совкові вчителі підуть, а на зміну прийде достойна нашому суспільству зміна. Хотіли як краще, а вийде так, як завжди.
Михайло Чиж
Для совок: "Совкові вчителі підуть", а на їх місце прийдуть (а чи ще прийдуть?) сьогоднішні абітурієнти із рейтингом в 100 балів (за старою системою оцінювання - 2,5 - 3 бали)....
Коментувати
Вслентин
В пеРШЕ ПОЧУВ ПРОСТІ І ПРАВИЛЬНІ СЛОВА МІНІСТРА .ЛИШИЛОСЬ ТІЛЬКИ ВПРОВАДИТИ.
Марта
Мені сподобався вислів "створення мотиваційних механізмів ,щоб втягувати в педагогічну професію кращих дітей"!!! Адже це не тільки заробітна плата!? Необхідно змінити ставлення суспільства до вчителя!!!! Це комплекс заходів! ТІЛЬКИ ПОТРІБНІ СПРАВИ, а не РОЗМОВИ!!!
Таня
Зробіть ставлення до вчителів на державному рівні як у Німеччині, або Фінляндіі і народ потягнеться до педвузів
Сергей Лимонов
Для Таня: і народ потягнеться до педвузів : він (народ) і зараз тягнеться- справа в іншому-що тягнуться лише неуки- нездари і лузери що ніде інше не пройшли
Михайло Чиж
Для Сергей Лимонов: Ну не завжди. З моїх цьогорічних випускників в Драгоманова вступили троє (182,3; 174,5 та 169,75 балів).
арго
Для Михайло Чиж: а скільки їх піде працювати в школу?
Коментувати
дивисьвкорінь
Пані Міністерко, це добре, що Ви розумієте, в чому корінь зла. Але чи вистачить Вам наполегливості і сил примусити владу оголосити надзвичайний стан в освіті з тим, щоб докорінним чином змінити ситуацію? Якщо все залишиться лише на стадії заяв і декларацій, то краще залиште посаду- довше проживете, бо негатив, що виллється Вам на голову не додасть Вам здоров’я!