Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
гість
Фінська освіта, фінське чудо. Шановні , а чи знаете ви що в Фінляндії майже повністю відсутні свої програмісти. Виникає питання чому? Ми бідна країна і тому нам не підходить освіта фінів. Цому ми не беремо модель Кореї чи Гонконга, по рейтингапх вони опережають фінів?)))))))))))))
Наталія Ткаченко
Для гість: Перший заступник Міністра освіти і науки, наприклад, отримала звання магістра з Європейської політики саме у Швеції.
олександр
Да там статтю писав якийсь писатика "фінська освіта найкраща в Європі".Найкраща в Європі -це звичайно Англія,потім мабуть Швейцарія,Німеччина,Франція.Рейтинг найкращого фінського вузу 79 і він один ,а потім рейтинги як польских вузів 400
Наталія Ткаченко
Мова йшла про школу, а не ВНЗ.
Коментувати
Вчитель
А чи є статистика щодо кількості випускників-відмінників пед вузів, які у школу пішли працювати? Пані Гриневич мислить категоріями минулого, навішуючи ярлики на майбутніх студентів. Нехай дякує цим студентам, які вступили навіть із невеликими балами. Нехай вчаться. Хто захоче,той навчиться. Була кращої думки про нашого міністра. Абітурієнти ще не приступили до навчання,а їх вже брудом обливає саме міністерство. Потрібно було тоді зробити вищими прохідні бали зно; навіщо зараз когось принижувати? Ви,пані, особисто ще нічого не зробили для того, щоб відмінники побігли у школи працювати.
Viktor Kirilchyk
Для Вчитель: Ніхто нікого не принижує, просто треба реально дивитись на ситуацію, а вона дійсно така як говорить пані міністр, і їй за це плюс.
пани министерка
Для Viktor Kirilchyk: работала в ВР.Не обычным членом комиссии.Неужели следовало ожидать назначения на пост министра,чтобы озвучивать то,что Л Ю Д И, учителя, озвучивают вот уж 25 лет.Много ума не надобно,чтобы просто П О В Т О Р И Т Ь то, что на устах у всех. Много ума надо,чтобы сделать иначе,используя собственные возможности. Что-то не заметно никому это "сделать". Или Вы заметил? Расскажите и людям ЧТО сделала пани в ыбтность председателем комиссии по образованию не один месяц, дабы позорная практика прекратилась и в ПЕД ВУЗы шли ребята с мозгами
Вчительтеж
не создавайте себе кумира!
Коментувати
Олександр
Іще згадав. Хто із молодих залишається працювати в пед. ВУЗах? Самі талановиті? А у них досвід роботи хоча б 2-3 роки в школі є?
Олександр
І де це в молодого вчителя аж 4000 грв заробітної плати? Може і буде декілька шкіл. Хоча б мовчали.
Олекса Позняк
Для Олександр: ніде такої немає
Коментувати
Олександр
Америку відкрили. Це було і 10 років тому. Іще гірше із тими, хто іде працювати вчителем із випускників ВУЗів. Всі у кого є вибір і дня в школі не працюють. В школу ідуть або ті, хто не знайде іншої роботи. Або ті, у кого іншого вибору немає. Хоча і ці молоді вчителя тікають в перші 3 роки.
Все буде
Нічого не зміниться, вчителі бояться відстоювати свої права. Тому рабам ніхто зарплату піднімати не буде, тому що роботи немає, а страх втратити і ті злиденні гроші змусить працювати і слухати що їм наказує керівництво.
Коментувати
Наталія Ткаченко
Как создали финское образовательное чудо: 1. Отменили проверяющие органы. Просто закрыли. Аттестация есть только в последнем классе, и то, по желанию, если в ВУЗ хочешь. Колледж - по собеседованию. 2. Зарплату контролирующих органов направили учителям. Итого - творческая высокооплачиваемая работа. Конкурс в педагогическую магистратуру - 14 чел. на место. 3. Контролем образования по сути занимаются родители. В доступе есть все нормативные документы. Результат - школы расцвели, причем, каждая - по-своему. А финское образование стало лучшим в Европе. Источник: http://uduba.com/2263891
rrr
Для Наталія Ткаченко: Якщо вже про фінську систему освіти, то згадайте, що там контрактна система, за якою вчителя на роботу приймає громада і лише на один рік. Якщо громада задоволена роботою вчителя то підписується контракт ще на один рік. І так кожного року. А Ви дайте пропозицію: зарплату український вчитель буде отримувати таку ж як у Фінляндії (5000 у.о.), але ввести контрактну систему і обовязкову сертифікацію. І побачимо чи багато Вас подтримає.
дивуюся
Для Наталія Ткаченко: Ну так чому ж ви досі в Україні ??? Та ще й на вчительському сайті? Вперед в Фінляндію !!!
Наталія Ткаченко
Для rrr: сертифікація, контрактна система, рейтинг вчителя, зарплата у залежності від рейтингу - підтримую. Працюю у вищому навчальному закладі, де це давно введено.
Коментувати
Олена
Високий бал ЗНО і великий багаж знань ще не означає, що ця людина зможе працювати з дітьми, адже ці знання можна ще й вміти передати дітям, а це дуже непроста справа. У нас в школі бували випадки, що приходили з червоними дипломами і не витримували в школі і пів року не тому що малі зарплати, а тому що не могли з дітьми справиться.
Вчитель викладач репетитор
Для Олена: Звичайно що знання треба вміти передати дітям, але вчитель що знає на 130 балів, що буде передавати, якщо дитині потрібно 180, а от вчитель з результатом 195+ думаю краще з цим справиться.
Коментувати
Соломон
Гриневич, Вам мабуть будуть корисними думки Медведева про освітян, тим паче, що судячи по Вашим судженням вони Вам і Вашим висуванцям близькі:)! http://censor.net.ua/video_news/400336/medvedev_obyasnil_nizkie_zarplaty_uchiteleyi_ih_lichnym_vyborom_esli_hochetsya_dengi_zarabatyvat_est
Діма
ха-ха.... 4 тисячі гривень зарплата вчителя??? це відколи???
Vasyl Chepara
Для Діма: БУВАЄ В ШКОЛАХ, ЯКІ ЗНАХОДЯТЬСЯ В РАЙОНАХ З ГІРСЬКИМ СТАТУСОМ
Діма
Для Vasyl Chepara: так, є таке. Але всеодно це їм не виправдання...тут просто марно щось казати чи писати...
Коментувати
зоряна
Держава зневажає і принижує вчителів. І це бачить вся Україна. То хіба нормальні батьки відпустять свою дитину у пед? Важливу роль грають зарплати. Але іще більше впливає ставлення влади до тих, хто виховує молоде покоління. В усьому, на думку нашої влади, винна школа. І це активно підтримуютьб засоби масової інформації. Пройде іще років 10, і в школах взагалі не залишиться професіоналів. Що робити? 1. Показувати по телебаченню більше хороших сюжетів про школу (вони є). 2. Міністерству дослухатись до вчителів, які працюють в школах, а не до тих, що сидять в кабінетах. 3. Перестати знущатись над дітьми, особливо випускниками: зно не повинно співпадати з навчальним процесом. 4. Підручники по предметам повинні бути зрозумілими і доступними. Бажано, щоб з кожного предмету був один підручник, вивірений до останньої крапки, і був взаємозв’язок між предметами.
Лія
Для зоряна: Дуже точно все підмічено. Аби ж тільки дослухалися ті, від того сьогодні залежить доля вчимтеля, а через 10 років чи більше, і доля держави.
Коментувати
Пан
А, ще...знаєте чому не престижна (зрозуміло, що зарплата маленька), бо серед освітян (їх як послухаєш) багато "нитіків", вони часто прибідняються))))))
Пан
Заробітна плата учителя на сьогодні 90-210 доларів США починаючи з 1996 року, але за виключенням 2009-2012 років, коли це було 300-500 доларів (по курсу 8 ₴ за 1 $). І це правда! Інформація від першоджерела!
Олекса Позняк
Для Пан: І де це першоджерело? У пана в дупі? Багато учителів мають тупо ставку, а то і тієї не мають.А машина дров на зиму? А ліки? А електрика? А сина учителька вивчити не має права?
Коментувати
Пан
Шановні...! Учителі БІДНІ, бо "дурні", а "дурні", бо бідні....
Олекса Позняк
Для Пан: Кому як повезе.На жаль в Україні дуже багато достойних розумних людей ледь виживають.І не лише учителі.А ти із себе пана не корч.Бомжом з сміттєзвалища від тебе тхне
Пан
Напевне, ви учитель, або ж працюєте в освіті, бо вмієте гарно висловлювати думку про людину...
Коментувати
Василь
Що стосується розподілу годин директором, то це окрема історія. Вони , як божки роздають більше лизунам, бідлабузникам, невраховуючи нічого, так само і категорії , і звання . А собі звання так, щоб ніхто і невзнав.Директора-це окрема кагорта хабарників в Україні і доки вони не на контракті, доти будуть тягнути кошти з простих вчителів і батьків.
Олекса Позняк
Для Василь: І на контракті тягнуть.Систему потрібно міняти в освіті.Від рабства переходити до феодалізму хочаб
Коментувати
Маргарита
Скажите, а что это за решение о том, что,если человек имеет пед образование, он может пройти курсы и вести любой предмет? Зачем тогда диплом? Зачем учителю, знающему предмет,проходить ЗНО, сертификацию(это сейчас предусмотрено курсами повышения квалификации), если нагрузку распределяет директор так, как считает нужным. Учителю - специалисту со званием, категорией, стажем он (директор)может сказать : " Ставку мы вам дали"и отдать нагрузку классному руководителю- не специалисту,но прошедшему курсы?Мне кажется, что это возможно только при производственной необходимости. Но на самом деле- это не так. Вот если бы проверили этот момент, директора наказали, он бы подумал, кому давать нагрузку: специалисту или своему подлизе.
Маргарита
Зарплату учителям нужно сделать нормальной, тогда сильные дети потянутся работать в школы. А так как учителя не могут свести концы с концами- что вы хотите?
Вчитель викладач репетитор
Сильні діти підуть у педагогічні виші тоді, коли побачать що їх зарплата буде прямопропорційна їхнім знанням. Звичайно треба піднімати зарплати, але якщо взяти і всім вчителям підняти, то це ніщо незмінить. Є вчителі, які можуть здати ЗНО з свого предмету на 200, а є на 120. Моя думка, що треба перевіряти вчителів на ЗНО і сутєво підняти зарплату найсильнішим. Тоді можливо повернуться до школи сильні вчителі, які покинули її через таку зарплату. Але треба зробити відкриті конкурси.
Родион
Для Вчитель викладач репетитор: ЦИТ:" Моя думка, що треба перевіряти вчителів на ЗНО" Я теж підтримую, але... Що зміниться, якщо вчителя перевірятимуть нині існуючі ОІППО, методкабінети, директори з своїми кишеньковими комісіями і т.д.? Чи атестація, чи ЗНО, але бізнес цих паразитів поки що ніхто не збирається закривати. Я здам на 199, а хтось купить на 200.
Вчитель викладач репетитор
Для Родион: Перевірки ОІППО, методкабінетів, директорів звичайно не покажуть обєктивних результатів, а посадити вчителів серед учнів на ЗНО, тоді будуть справжні показники.
Коментувати
Овод
А тепер продовжимо далі тему пед. вузів. Чому йдуть з низькими балами, а головне чому беруть з низькими балами. Беруть всіх, т.к. якщо не будуть брати - будуть недобори. Ліцензійний обсяг великий, а абітурієнти обирають педи лише як останій запасний шлях. Не пройшов за держ.замовленням на юристи , то піде на іст.фак до педу. І ректорам та деканам педів глубоко чхати, який бал у абітури. Ім головне набрати групи у повному ліцензійованому обсязі. А це їхня зарплатня.Не буде студентів - не буде зарплат.І іх можна зрозуміти. Виникає інше питання, а можливо не потрібно країні стільки педагогічних вишів?Хто не будьна державному рівні проводить моніторинг щодо подреб освіти у тих чи інших пед кадрах? Ось і маємомо логічну ланку: низький бал - держ.місце в педі наприклад на спеціальності фізкультура - а далі придумвте самі.Зато освіту отримав за держ. рахунок. Ось і все!!!
Кузьміч
Я всегда говорил, что у нашего министра лучше всего получается болтовней заниматься.
Олекса Позняк
Для Кузьміч: урізає права вчителів вона теж непогано
Коментувати
Roman
Шановна пані Міністр освіти і науки Лілія Гриневич! А скажіть, будь ласка, хто в нашій країні відповідає за державну політику в сфері освіти, чи не Ваше міністерство і чи не Ви особисто як Міністр цієї самої багатостраждальної освіти і не менш багатостраждальної науки?!! То про що Ви, шановна, говорите? Де Ваші пропозиції Кабінету Міністрів, Верховній Раді, Президентові щодо виправлення ситуації?!! У якому стані наша освіта НАМ РОЗПОВІДАТИ не потрібно, ми й самі це прекрасно знаємо. Ви краще ПОКАЖІТЬ ВАШУ РОБОТУ щодо вирішення проблеми!!!