У педагогічні виші вступають діти з низьким рейтингом

Міністр освіти зазначає на необхідності перегляду питання соціального статусу вчителя

У педагогічні виші вступають діти з низьким рейтингом

Міністр освіти і науки Лілія Гриневич зазначає на необхідності обов'язкового перегляду питання соціального статусу вчителя. Про це вона сказала в інтерв’ю hromadske.ua.

За її словами, раніше на педагогічні і медичні спеціальності був фіксований обсяг державного замовлення.

«І от тут у мене є дуже погана новина, це черговий доказ проблеми соціального статусу вчителя, що у нас абсолютно низький пороговий бал при вступі на педагогічні спеціальності. Виходить, що ми втягуємо абітурієнтів в педагогічні виші, з тих які знаходяться в цьому рейтингу в самому кінці», - зазначила Лілія Гриневич.

Вона також повідомила, що якщо на інженерію та програмне забезпечення найвищий прохідний бал у цьому році складав 184 бала, а найнижчий 162, на економіку 179, а найнижчий 160, то на вчителя математики прохідний бал у цьому році складав від 146 до 100 балів.

«Тобто ті хто у майбутньому будуть вчити програмістів, економістів - це ті, хто зараз має дуже низькі результати» - наголосила Гриневич.

Разом з тим, вона наголосила на необхідності створення мотиваційних механізмів, щоб втягувати в педагогічну професію кращих дітей.

«Інакше ми не зможемо ні здійснювати повноцінну реформу освіти і фактично демотивуємо нашу найкращу молодь іти в цю професію», - сказала міністр освіти і науки, зазначивши, що незважаючи на складний фінансово-економічний стан необхідно передбачити необхідні зміни у бюджеті наступного року.

Освіта.ua
03.08.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
общалась днями с
учителем другой области.Его ребёнок задал отцу вопрос после того,как узнал,что кроме программирования прошёл ещё и в педВУЗ:"Ну и что я буду получать,работая учителем?Твои 3000 через 20 лет?".И вот у который год получает повышенную стипендию,готовясь быть программистом.
Валя
Ні шановні, низькі бали багато про що говорять! Дуже багато... Влада не хоче нічого чути і бачити, і тим паче робити висновки! 100 балів на фізмат - просто жах!!! В кращому випадку абітурієнт з таким рівнем вміє виконувати дії з раціональними числами та знає формули скороченого множення і все!... Дива не станеться і через декілька років уявіть собі цього "учителя". Треба негайно піднімати престиж праці вчителя! І все як завжди дуже банально спочатку гроші, а потім - реформи, а не обіцянки, обіцянки...
............
Ці низькі бали ще ні про що не говорять. А хто сказав,що сама пані міністр дуже розумна? Подивимось... Дай Боже,щоб не довелось вкотре жалкувати. А то у неї таке "планов громадье"...
робяяятыыыы,
П О М О Щ Н И К с т о л я р а - 4000 гривет.ЧЕТЫРЕ тысячи гривен. О чём мы говорим. И, следущее, министр, который НЕ монитори зарплаты своих работников, обречён на провал. Это только советские, раннесоветские министры требовали от своих люей отдачи за миску супа. И в концлагерях. Мы в раннем союзе? Или в концлагере? Аааа, ещё в ранних колхозах времём 32-37 годков
Школа
Свіжа реформа від "МИМИСТЕРШИ" Гриневич: У зв’язку з оптимізацією шкільної мережі буде скорочено близько 3,8 тис. ставок вчителів http://www.schoollife.org.ua/grynevych-u-zv-yazku-z-optymizatsiyeyu-shkilnoyi-merezhi-bude-skorocheno-blyzko-3-8-tys-stavok-vchyteliv/
Анна Чечота
про які 4-ри тисячі говориться? Ви кажіть скільки молодий педагог на голій ставці чистими має!!!! Без кільканадцять грн. аж 2 тис.!!!!!
Орест
Якби ви, міністер, сіли та пройшли ЗНО з укр. мови, англ. мови та історії України разом з абітурієнтами і це було оприлюднено, тоді ви б мали право щось говорити,робити висновки, а так ВИ НЕ МАЄТЕ морального ПРАВА ДАВАТИ ОЦІНКУ ДІТЯМ, ЯКІ ЩЕ ЗГОДНІ ЙТИ В ПЕДАГОГІЧНИЙ І ПОВІРТЕ, ШО ВИХОДЯТЬ КРАШІ СПЕЦІАЛІСТИ , НІЖ У ВАШОМУ МІНІСТЕРСТВІ!
Anna
Для Орест: кс ожалению министру не нужно давать оценку абитуриентам педа, результаты зно большинства людей поступающих в пед говорят сами за себя..
Коментувати
Аліна Шевченко
Я вже студентка 2 курсу педагогічного університету фізико-математичного факультету, пані Ліліє. МОЇ бали ЗНО -184, 197,169. Не ображайте студентів , бо викличете велику хвилю невдоволення під стінами Міністерства, не обрізайте крила молодим. Боріться за суттєве підвищення соціального статусу вчителя не на ефірі, а на ділі. Ви , Совсун і т.п. без авторитета. Ви не маєте ніякого морального права принижувати ні студентів, ні абітурієнтів,чуєте!!!!!!!!!!!!!!!!!!:-(((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((
Іванна
Для Аліна Шевченко: Можливо серед студентів педагогічних вузів і є розумні, але в школу йдуть працювать здебільшого гірші. Та і по своїх випускниках бачу - гуманітарний клас, сертифікат ЗНО 135 балів - і на фізмат! А який же розумний піде в школу на таку зарплатню?
Anna
думаю вы скорее исключение чем правило
Наталья
УВАЖАЕМЫЕ, ДА КАК ВЫ НЕ ПОЙМЕТЕ, ЧТО ЕСЛИ УЧЕНИК И ЕГО РОДИТЕЛЬ НЕ ЗАИНТЕРЕСОВАН В УЧЕБЕ (ЕСТЬ СВОЙ БИЗНЕС. а ПОСМОТРИТЕ, СКОЛЬКО ОБЪЯВЛЕНИЙ ДАЖЕ НА САЙТЕ МОН ОБ УЧЕБЕ ЗА ГРАНИЦЕЙ БЕЗ СДАЧИ ЗНО, ЕСЛИ УЧЕНИК И РОДИТЕЛЬ ИЩУТ, ГДЕ МОЖНО БОЛЬШЕ ЗАРАБОТАТЬ), ТО КАК УЧИТЕЛЬ НЫ ВЫКЛАДЫВАЕТСЯ, ТО НИЧЕГО НЕ ВЫЙДЕТ. КАК ГОВОРЯТ, ИГРА В ОДНИ ВОРОТА НЕ БЫВАЕТ. у МЕНЯ ЕСТЬ УЧЕНИКИ, У КОТОРЫХ И БЕЗ РЕПЕТИТОРОВ ОЦЕНКИ 10-12 БАЛЛОВ, И ТЕ, У КОГО ЕЛЕ-ЕЛЕ 4-6. я ЧТО, НЕ В ОДНОМ КЛАССЕ РАБОТАЮ???? ХВАТИТ ГНОБИТЬ УЧИТЕЛЕЙ!!! а МИНИСТЕРСТВУ НУЖНО ПРОДУМАТЬ ГРАМОТНУЮ ПОЛИТИКУ, КУДА ПОЙТИ ДЕТЯМ СО СЛАБЫМИ (НА ДАННЫЙ МОМЕНТ ЗНАНИЯМИ), БЫЛИ БЫ У НАС НОРМАЛЬНЫЕ УЧИЛИЩА, КОЛЛЕДЖИ (БЕЗ ЗНО), РЕБЕНОК БЫ МОГ ПОЛУЧИТЬ СПЕЦИАЛЬНОСТЬ И БЫЛО БЫ ПОТОМ ЖЕЛАНИЕ, МОГ БЫ УЧИТЬСЯ ДАЛЬШЕ. А ТАК КУДА ИДТИ ПОСЛЕ ШКОЛЫ? МЕСТИ УЛИЦЫ ИЛИ ЗА ПРИЛАВОК НА РЫНОК??? а ТЕПЕРЬ СКАЖИТЕ, ГДЕ ТЕСТИРОВАНИЕ В ВУЗАХ (НЕ В ШКОЛАХ), СПЕЦИАЛЬНОЕ ТЕСТИРОВАНИЕ НА ПРОФПРИГОДНОСТЬ, ВЕДЬ ДЕТИ ЧАСТО И НЕ ПОНИМАЮТ, СПОСОБНЫ ЛИ ОНИ К ЭТОЙ ПРОФЕССИИ, КОТОРУЮ ВЫБРАЛИ.
Коментувати
Василь
шАНОВНА ПАНІ МІНІСТЕР! ПРИПИНІТЬ ЩОДНЯ ЇЗДИТИ НА ЕФІРИ І ПЕРЕЛИВАТИ З ПУСТОГО В ПОРОЖНЄ, РОЗДАВАТИ ОБІЦЯНКИ ОСВІТЯНАМ! РІВЕНЬ ВЧИТЕЛІВ ВИСОКИЙ, МИ МОНІТОРИМО ВАШІ СЛОВА І РОЗУМІЄМО: ВІД ВАС НІЯКОЇ КОРИСТІ І СПРАВЖНЬОГО ВИРІШЕННЯ ПИТАННЯ ПО ЗАРПЛАТАХ. СПОЧАТКУ ГІДНА ЗАРПЛАТА, А НЕ ТРОШКЕ ПРОСУВАННЯ ПО ТАРИФНІЙ СІТЦІ, А ПОТІМ ВСЕ БУДЕ: І РІВЕНЬ , І ЗНАННЯ,І МОТИВАЦІЇ ІТ.П.
Вася не лох
Ну то відповідь проста: Збільшити зарплати до рівня поліцейського і потянуться діти з високим рівнем знань. Невже пані міністер хоче Америку відкрити?
unforgiven
Неправда!!! Рівень студентів педагогічних вузів набагато вищий, принаймні, від більшості чиновників і бюрократів. І це нікого не хвилює.
unforgiven
Не потрібно по собі судити, пане міністр. Совсун теж не показник.
Наталья
Наталья Вот все читаю, читаю ...и в чем только не виноват учитель((( не так мотивирует, не так учит(( А ученик? А родители? Многие говорят, что зачем в школе учить все предметы, если они не пригодятся. Как можно мотивировать? Своим прим ером, своей нищетой? Если для большинства родителей и учеников ты только обслуживающий персонал, еще и социально незащищенный. Много ли вы слышали о том, что к родителям или ученикам приняли адекватные меры? Ах, он еще ребенок, ах, у него родители...Некоторые возмущаются, что учителя занимаются репетиторством. 30 лет работаю в школе, и считаю, что неплохою. И занимаюсь репетиторством, чтобы НЕ ПОТЕРЯТЬ КВАЛИФИКАЦИЮ, потому что этому ребенку нужны знания, мне интересно его учить, и самой приходится учиться, быть в курсе всего нового. А в школе выкладываюсь, но часто это похоже на игру одного актера, опускаются руки, когда слышу от детей, что я хороший учитель, но мой предмет им не нужен, и учить они его не хотят, а если нужно будет, родители наймут репетитора
Влад
Для Наталья: 100%
Коментувати
Ольга
Не треба ображати всіх дітей, які вступили до педагогічних вишів. Моя донька за балами могла пройти у інший (ЗНО 197, 192, 186), але обрала пед у рідному місті, інші бюджетники з її спеціальності (філологія, германські мови) теж мають високі бали. Щодо потреби у реформі освіти - вона давно назріла (в освіті 27 років), а починати, як на мене, треба з покращення якості освіти у педвузах, ліквідації інститутів післядипломної освіти, методкабінетів.
олександр
Для Ольга: Тут же дітей не ображають,а кажуть ще освіти в педагогічних вузах немає,що гірші діти залишаються на кафедрах і вчать дітей в більшості випадках з балами від 100 .Ну а маючи бали в 197,192,186 в житті не достатньо-потрібно мати ще життєву мудрість.Інколи в житті є моменти ,що потрібно сказати собі стоп-хіба я це все життя мріяв
Сруль Мойшевич Гойсман
Для Ольга: "...ліквідації інститутів післядипломної освіти, методкабінетів." Ольга, а як же без намордника для освітян і без розсадника дебілізму і маразму :)?
совесть
Для Ольга: Якби ці діти пішли на фізмат, а не на іноземну мову в пед - це був би аргумент. А так - ще одних вивчимо за бюджетні кошти для еміграції... І ще. Діти не винні. Вони підлаштовуються під ситуацію. Але ж є люди, які відповідають за стратегічний розвиток країни...
Коментувати
Василий Шмындрук
Головна біда і гальмо в реформуванні нашої освіти-це тотальна некомпетентність, від низової ланки-педагога до міністерських клерків. Бо позитивні зміни може запропонувати і впровадити тільки людина, яка знає сферу освіти на "молекулярному" рівні. Більшість педагогів читають додатково такі предмети, для яких не мають елементарного - профільної вищої освіти. Ще з радянських часів існує така дурня, як курси підвищення кваліфікації, які не дають нічого: ні розуму, ні серцю. Кожні п"ять років ми всі їх проходимо, для повторення прописних істин з педагогіки, методики, психології, права. І щоразу одне і теж. І після таких ось курсів, скажімо математик за освітою, може читати будь-який інший предмет, хоч китайську мову. То чого тоді дивуватись, що випускники шкіл мають погані знання. Відомо що філолог ніколи не зможе дати учням пристойні знання з хімії і навпаки. Що стосується районо, різних управлінь освіти, методичних центрів і кабінетів. Ці контори необхідно терміново скасувати.
Василий Шмындрук
Продовження. Методичні кабінети і центри я називаю "будинками престарілих", бо значна частина методистів-пенсіонери. Чомусь вважається, що це педагоги з досвідом. З досвідом чого? Маразму? Управління освіти чи районо-це статистичні центри, які вимагають від навчальних закладів купу звітів. Вони цю липу аналізують, узагальнюють і відправляють ..... у сміттєву корзину. Тому після ліквідації таких блатних контор, на рівні району, міста та області, повинні бути створені консультативні центри з кваліфікованими спеціалістами і пристойною заробітною платнею. Вони мусять стати швидкою допомогою педагогу, а не його головної болю. Мене завжди цікавив принцип добору кадрів до чиновницьких кабінетів. Бо судячи з їхньої компетенції, там думати нікому або нічим. А скоріше за все - два в одному, як у сучасних шампунях. За роки незалежності держави очільники міністерства змінювались так часто, як у цигана коні. Але освітянська нива як була неораною, так такою і залишилась.
Коментувати
Олег
Я закінчував педагогічний вуз чотири роки тому, і вже тоді я бачив страшну реальність вищої педагогічної освіти. В тому вузі де я навчався, приблизно 95% випускників взагалі не можна було допускати до дітей. А серед викладачів була лише невелика кількість спеціалістів, які могли чомусь навчити. Що казати, коли моя однокурсниця з хворобою, яка викликає стійкі розлади психіки, закінчивши магістратур з червоним дипломом, пішла по направленню працювати з дітьми((((
для Оксаны
по поводу "если учителям некогда научить. приходится урокодателям)".Так вот репетиторы,работаюшие ещё и в школе и есть урокоД А Т Е Л И.В школе он(а)дала урок и вне школы,ЗА ДЕНЬГИ занимается уже тем,чем должна(ен)заниматься на уроке с классом и после уроков с теми,кому что-то неясно. Так что-учителя у нас исчезают,отдавая своё место урокодателям.Мы ни в Европу,в которой подобной П О З О Р Н О Й практики Н Е Т, на в Азию,ни в союз...Мы-в царскую Россию топаем,хоть и пындымся на что-то
Сергей Лимонов
Для для Оксаны: более тупого пост давно не читал
Катерина Зінець
Для для Оксаны В чем-то вы правы, описывая таких урокодателей, только чем же по вашему они отличаются от учителей? Что именно вас возмущает? То, що в свое свободное время они получают доп. доход? Или то, что некачественно выполнят свои прямые обязанности? Если второе, тогда обоснуйте, как же именно надо их выполнять?
Н И Ч Е Г О
Для Катерина Зінець: меня не возмущает. Почему Вы читаете возмущение в моих словах. Думаю всем следует признать,что школа в Украине изменилась полностью. Родители перестали следить за обучением детей и перенесли свои обязанности на плечи своих кошельков.Дети,которые дома не занимаются,в школе,бывает и так,мешают Учителю(информации об этом великое множество),с репетитором,за деньги родителей,будут проходить предмет.Репетитор не наезжает на ребёнка,если тот не знает теории.Он просто САМ подсказывает формулу,правило...,а если ребёнок и далее не находит выход,то репетиторо САМ показывает его.В результате довольны все.Родители,потому что ребёнок не портит нервы,ребёнок,поторму что репетитор,не учитель,не заставляет работать,и репетитор,которому несут деньги.То есть и создавая стратегию обучения следует учитывать реальность НАШИХ,украинских,условий.То есть-школа как ясли для детей.А обучение-это как у родителей полуится.Вот и всё.
Коментувати
Сергей Лимонов
Баллы под 200, красные дипломы и IQ - выше среднего ......! А я вам из жизни приведу показательный пример: встреча одноклассников (20 лет выпуска) 70 процентов медалистов и "хорошистов"- бюджетники( учителя, медработники, клерки- гослужащие)- добирались на место встречи пешком или общественным транспортом- 100 %- двоечники-троечники- прибыли на своих (разного класса) но авто! Ноу комментс! А у вас не так?
Anna
Для Сергей Лимонов: не, у моих родителей не так. Просто можно плохо учиться но быть смышленым, а можно плохо учиться ти быть дураком. Первые сделают свой бизнес и все будет ок, а вторые пойдут в слесари, дворники или тупо сопьются. С отличниками та же ситуация только в варианте не смышленности будут врачами, учителями или клерками.
олександр
Це не зовсім так.Завжди бали в 200 дають про себе знати і IQ також,а трієчник є трієчник.Лише ціль трієчника їздити на машині,а відмінника -зробити людей в світі щасливим,винайти ліки від хвороби і т.д.А чи спиваються -тут залежить від сили волі,оточення тощо-це вже риси характеру ,і тонкостей душі -це не залежить від оцінок
Коментувати
Олекса Позняк
В Україні 500 районів +24області + 200 районів у містах.Отже грубо 724 відділів освіти. У моєму районо 50 дармоїдів. Візьмемо у середньому 40.Маємо: 724*40=28960 трутнів по усій Україні.А ІППППО, а інститути забиті освітянськими дармоїдами.З них 2 дивізії можна сформувати.Мало того що все це жере народний бюждет а потім отримуватиме пенсії держслужбовця, так воно ще сидить на потоках і краде як несамовите.У Києві люди по 3 роки на черзі в садочок.А районо позаймали ці садочки і посилають удаль малюків.А Ліля не знає де кошти узяти для учителя....Ганьба такому рехворматору.
Наталія Ткаченко
Для Олекса Позняк: Ви праві. Управління освіти займають приміщення дитячих садочків. Користі від управління освіти мало. Знаю випадки, коли управління освіти не тільки не допомагали школі у вирішення проблеми, а ще й створювали проблеми. Я вже не говорю про районні предметні олімпіади, де журі олімпіади і керівники учнів-переможців - ті самі люди.
Олекса Позняк
Для Наталія Ткаченко: у нас правда, у них влада...
Коментувати
СТЕФАНІЯ
ПАНІ ЛІЛЯ. Я ЗАКІНЧИЛА УНІВЕРСИТЕТ З ЧЕРВОНИМ ДИПЛОМОМ ЗА СПЕЦІАЛЬНІСТЮ "МАГІСТР ФІЛОЛОГІЇ, ВИКЛАДАЧ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ". ОДНЕ-ЄДИНЕ МІСЦЕ Є РОБОТИ В РАЙОНІ ЗА 30 КМ ВІД РАЙЦЕНТРУ, ДЕ МЕНІ БУДЕ ЗАРПЛАТА ЗА ПОВНЕ НАВАНТАЖЕННЯ - 1900 грн. ТОМУ ВИ ТУТ КУМЕДІЮ ПРО РЕФОРМИ НЕ РОЗВОДЬТЕ, А ПОДУМАЙТЕ, ЯК ПІДНЯТИ ЗАРПЛАТУ ВЧИТЕЛЯМ. А Я ПОКИ ЩО ВИМУШЕНА ПОКИНУТИ РІДНУ ДЕРЖАВУ І ПОЇХАТИ НА РОБОТУ В ТАКУ, ДЕ ВЧИТЕЛЬ ОТРИМУЄ ГІДНУ ЗАРПЛАТУ. ДЄНЄГ НЄТ НО ВИ ДЄРЖІТЄСЬ ТУТ НА ЕНТУЗІАЗМЕ.
совесть
Для СТЕФАНІЯ: І скільки таких вчиться за бюджетні кошти і валить потім за кордон чи не працює на державу, а на приватного підприємця... Чому за рахунок жебраків-пенсіонерів такі "розумні" отримують освіту, вихваляються нею й їдуть примножувати блага громадян інших країн? Стефанія, поверніть гроші за навчання в бюджет і працюйте там, де заманеться...
Олекса Позняк
Для совесть: правильно дитина їде. На нас плюють а ми між собою сваримся.Якби піднялись усі проти дармоїдів районо, то й зарплата була б краща і дитя не поїхало б
GG WP
Для совесть: ви знали, що ви лицемір?
Коментувати