Саша Корнієць: «Мені здається, я все можу!»

Як дізнатися багато нового, стати зіркою та отримати у подарунок смартфон від компанії Київстар

Саша Корнієць: «Мені здається, я все можу!»

Діти – найбільш чуйні індикатори свого часу. Якщо сучасні бабусі-дідусі немовлятами тупотіли до електричної розетки подивитися, де ховається світло, то їх онуки вже ніби з народження знають, де і що натиснути на татовому стільниковому або маминому планшеті.

З однією із представниць digital-молоді нам і належить познайомитися. Саша Корнієць, учениця 7-А класу Мелітопольської гімназії №5, в минулому році увійшла в десятку переможців першого Всеукраїнського конкурсу-фестивалю скрайбінгу під назвою «Покоління мобільного інтернету». При цьому Олександра, як автор однієї з двох найдушевніших робіт, була нагороджена додатково. Але спочатку – про сам фестиваль.

Його організаторами виступили компанія «Київстар», яка в 2015 році запустила 3G – швидкісний мобільний інтернет, – і представники галузі освіти Запорізької області. Саме педагоги регіону стали ентузіастами цієї нової і досі маловідомої в Україні техніки презентації під назвою скрайбінг. Тому багато хто з учасників і майбутніх переможців І Всеукраїнського фестивалю «Покоління мобільного інтернету» представляли Запорізьку і сусідню з нею Дніпропетровську області.

Наставниця Саші Корнієць Марина Борисівна Андрюшина брала активну участь у створенні роботи і як учитель інформатики, і як творча креативна особистість. «Взагалі, якби не Марина Борисівна, – сказала мені в нашому маленькому інтерв'ю сама Саша, – нічого б і не було!». Ну а що було – так це те, що семикласниця Мелітопольської гімназії навчилася робити тренд-презентації, увійшла зі своїм роликом до десятки переможців, отримала смартфон із підключенням до Київстар на церемонії нагородження в Києві. Крім того, Сашу додатково нагородили за «неповторний креатив і чудовий вокал» сертифікатом на безкоштовний запис пісень у професійній студії звукозапису (Саша вже записала там п'ять пісень)!

Безумовно, нам було дуже цікаво поспілкуватися з нею особисто.

Скажи, будь ласка, чи чула ти слово «скрайбінг» до своєї участі в конкурсі?

Ні, не чула жодного разу! Але воно мені відразу сподобалося, як щось нове, звучить так цікаво... Захотілося зрозуміти, що це.

Зате тепер ти, напевно, можеш будь-якій людині пояснити, що це таке?

Так, зараз сформулюю... Скрайбінг – це презентація, де замість слайдів, як було раніше, використовуються анімовані картинки, які змінюються дуже швидко, відносно дій за кадром. Що говориться, те й показується у вигляді анімації. Буває скрайбінг мальований, його ще називають ручний, буває онлайн.

Ти робила мальований скрайбінг, при цьому ще й співала за кадром. Ролик дійсно вийшов таким милим, незвичайним... Тебе одразу обрали для участі, як дівчинку, що співає, або ідея співати народилася згодом?

Ні, я просто опинилася в потрібному місці в потрібний час. Я підійшла до Марини Борисівні запитати про щось, і раптом вона мене питає: «Саша, а ти добре малюєш?». Я, звичайно, відповіла, що люблю малювати. Так все і почалося. І ми вирішили – аби скрайбінг був цікавішим, треба створити для нього пісню і заспівати її. Точніше, спочатку вона не думала, що я щось пишу… Але те, що я співаю – це я сама писала: і слова, і музику. Перший куплет одразу ж і придумала, хвилин за двадцять.

Я запам'ятала: «Знає цілий світ – є мобільний інтернет, буде він завжди з тобою – там, де телефон твій». Це означає, що твій скрайб працює! А що виявилося найважчим, адже кожен ролик оцінювався за 13 параметрами: розкриття теми мобільного інтернету, відповідність техніці скрайбінгу, цікавий сюжет, дизайн, неординарність?

Найважче було – розкрити тему і вкластися при цьому в 3-4 хвилини. Це справді було важко.

А що для тебе стало найважливішим в твоїй роботі, що ти хотіла донести своїм роликом?

Найважливішим особисто для мене було донести, що з мобільним інтернетом відкриті всі можливості. Загалом, я намагалася розкрити тему мобільного інтернету і зробити це зрозуміло та красиво.

Як ти знаходила час? Це ж був саме кінець навчального року?

Час знаходився без проблем. Хоча я і в музичну школу ходжу, і до Марини Борисівні на гурток юних інспекторів ДАІ, і музику пишу.

Уже оголошено другий фестиваль-конкурс скрайбінгу. Його тема – «Моя 3G сім'я». Ідея конкурсу – залучити до інформаційного простору людей, які досі не користуються мобільним інтернетом. Будеш брати участь, чи близька тобі тема? До речі, своїм дідусеві та бабусі ти теж, напевно, хотіла б допомогти?

Так, я їм допомагаю. І в фестивалі дуже хочу взяти участь, ми це вже трішечки обговорювали .

А твої подружки, друзі, однокласники надихнулися твоїм прикладом, захотілося комусь так само брати участь у конкурсі та перемагати?

Коли я тільки приїхала з Києва, це був просто шок! Адже мене відпустили з уроків у день нагородження, так що все тільки й чекали, коли я приїду і з чим. І ось я приходжу до школи і кожен мене зустрічає: «Саша, покажи телефон, Саша, покажи телефон!».

Всі просто в захваті були, що я змогла сама заробити такий смартфон. І ви знаєте, цьогоріч чимало хто хоче брати участь в новому конкурсі!

Яку роль у твоєму житті відіграла участь в конкурсі?

Особисто для мене важливий не лише приз, а й те, що це був дуже великий досвід. Я навчилася робити щось нове. Я на своєму прикладі зрозуміла, що якщо поставити мету і дуже вірити в перемогу, працювати для цього, то обов'язково переможеш. Мені здається, тепер я все можу, якщо захочу. Чесно сказати, у мене було відчуття, що саме я виграю в конкурсі! Коли мені зателефонували з Києва і запросили на нагородження, це було несподівано з одного боку, а з іншого – в глибині душі я не дуже здивувалася. Так що, якщо ти дуже чогось захотів і поставив за мету, то все зможеш!

Скрайб-ролик Олександри Корнієць:

БІЛЬШЕ ПРО ФЕСТИВАЛЬ СКРАЙБІНГУ

Освіта.ua
15.08.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів