Шкільні програми не відповідають віку дітей, - експерти

Чимало чинних програм для початкової школи не відповідають віковим особливостям дітей

Шкільні програми не відповідають віку дітей, - експерти

У Міністерстві освіти і науки відбулась презентація обговорення чинних програм для початкової школи на платформі ЕдЕра.

За словами міністра освіти Лілії Гриневич, МОН ставить за мету розвантажити і оновити чинні програми початкової школи, а також вилучити з них застарілу і зайву інформацію.

«Наше ключове завдання – оновлення змісту освіти. Ми розробляємо концепцію Нової української школи, за якою будуть розроблені нові стандарти, написані нові програми на засадах компетентнісного підходу. Нова концепція буде реалізовуватися з 2018-го року після ретельної експертизи і апробації в школах. Але діти не можуть чекати. Тому вже зараз ми поставили мету розвантажити і оновити чинні програми початкової школи, вилучити з них застарілу і зайву інформацію, більш логічно викласти важливу і потрібну», – наголосила Лілія Гриневич.

У свою чергу, радник міністра освіти та координатор проекту з розвантаження програм початкової школи Іванна Коберник зауважила, що проект визвав значний інтерес освітян.

«Ключовою причиною, чому цей проект став успішним та зібрав такий великий спектр різних думок, є те, що вся робота ведеться в онлайн. Члени груп, що живуть в різних частинах України можуть обговорювати та працювати над пропозиціями. Ми отримали понад 5.3 тисячі коментарів від понад 2 тисяч авторизованих коментаторів, що свідчить про великий інтерес і потенціал таких форм обговорення. Нам важливо не втратити цих людей, що витратили свій час і зусилля на написання пропозицій. Водночас, ми запрошуємо науковців також долучитися до роботи в такому форматі, що показав свою ефективність», – зазначила Іванна Коберник.

Також під час презентації оновлених програм, модератори проекту зауважили, що чимало чинних сьогодні програм для початкової школи не відповідають віковим особливостям дітей.

Наприклад, природознавство в першому класі – діти мали вивчати склад грунтів і робити 10 практичних проектів на рік. У четвертому класі – вивчати географію океанів з формулюваннями, які вивчаються на уроках географії 7-8 класу. В програмі з англійської мови – було забагато письма та граматики, замало розвитку усного мовлення.

Перейти до обговорення

Освіта.ua
04.07.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Вова
Почему требования профсоюзов 8-часового рабочего дня не распространяются на учеников? Их работа - учёба. Только не 8 часов в школе и столько же дома. А всего 8 часов, в сумме. Тогда и дети будут здоровыми и можно будет говорить о творчестве детей (разном: куклы, музыка, спорт, рукоделие и.....).
Anna
Для Вова: так вроде больше 8 часов и не выходит ( если не считать 11 класс, там всякие курсы, репетиторы, но там уже и посещаемость школы похуже будет) А так за первые 10 классов у меня больше 8 часовсутки никогда не выходило))
Я
Анна, везе ж вам)))
Коментувати
Галина
Закуповував зошити у початкових класах батьківський комітет,учитель тільки радив,які краще.Заповнювали тільки на уроці,колективно.Дітям було цікаво.Легше запам’ятовували матеріал.Успішність-50% відмінників у класі.Це звичайна школа.Не все так страшно і не скрізь.
50% отличников нормальных родителей способны
Для Галина: направить на размышление о компетентности учителя. Тетради с печатной основой используются уже 20 лет.Но массовость отличников,пуст и в начальной школе-это новость...
Anna
Количество отличников в младшей школе зависит лишь от учителя, строгость оценивания бывает абсолютно разной, разные учителя одному и тому же ребенку могут ставить оценки как 6 так и 11. Вот результаты экзаменов типу ЗНО немного но показывают уровень учителя, а отличники ею же нарисованые ну никак нет.
Галина
Діти підтвердили свої знання в старших класах.Батьки не завантажені.Навчальний прцес іде на уроці,а вдома не більше 1.5 години.ля 50% отличников нормальных родителей способны:
Коментувати
ОЛЕНА
Мені дуже сподобався висновок експертів:"шкільні програми не відповідають віку дітей"Тільки тода запитання ,де були Акад.Педнаук.інститут педагогіки і психології,і ще численні інститути ??ЧОМУ ВОНИ ДОПУСТИЛИ НЕВІДПОВІДНІСТЬ???? ДЕ їх висновки???І за що вони отримують гроші платників податків.
Альбіна
Для ОЛЕНА: А це було завжди, я тільки почали міняти програми. Наприклад, був такий собі підручник з біології авторства Морозюк. Шість років діти, батьки та вчителі його проклинали, але він був рекомендований, треба було по ньому вчитися, інших тоді не було. А на сьомий рік прийшов папірець з міністерства, щоб його не використовували, бо він не відповідає віковим особливостям учнів. А сучасна Екологія для 11 класу авторства Цариків - брєд сумасшедшего, а він рекомендований. Програми старшої школи - таке ж жахіття, як і молодшої.
Коментувати
Alla Руслану
Ученица работает в киевской школе. За всё, что она распространяет, получает определённый процент. Так и добавляет до зарплаты. Так что- всё в шоколаде. Девочкам дополнительные деньги не помешают.Создавшим тетради-тоже.Да,для полноценного обучения достаточно тетрадей в клетку и в линию,но поскольку людям необходимы деньги,то в массовое сознание В Б И В А Е Т С Я необходимость ненужных покупок.Всё логично.А родители не будут идти против учителей,поскольку:"Мы не сдадим(не купим,не принесём,не прийдём красить...),так ОНИ (это пренебрежительно об учителях) на ребёнке отыграются" (фраза из последнего разговора,но она в различных вариациях звучит довольно часто).Школа перешла в разряд навязчивых "услуг".Это как навязчивый сервис у цыган,или у работников мобильной связи...
Олекса Позняк
Для Alla Руслану: Иди и распространяй и получай процент, разбогатеешь.10 грн с класса, на которые сразу же купишь бумагу для того же класса
Позняк,привет,давно не пересекались.
Для Олекса Позняк: Ты же ш понимаешь,что нам привозят литературу.Выставляют Д В Е цены - для продажи и для возврата денег мужику,который енту литературу привозит.Разница остаётся у меня.Но мне некогда рассказывать про необходимость подобной макулатуры.И второе - мы хитрим,и в те две недели,что люди оставляют нам материалы,мы их попросту сканируем.Большинсво учителей.А тетради,которые коллеги покупают по "просьбе"(ты понимаешь,что подобные просьбы обычные люди не могут игнорировать)мЕТОДИСТОВ,детьми заполняются прОцентов на 30.Некогда.Ведь окромя тетрадей необходимо людям ещё и программу выполнять.ТАк что,звыняй, НЕ ТРЫНДИ.Моя ученица,учительница КИЕВСКОЙ школы,имеет неплохой добавок к зарплате.И она довольна,и её родители,которые видят реальность доплаты за распространение.ТЫ в крутом лицее,тебе НЕВЕДОМА ситуация в мире обычных школ.
Коментувати
unforgiven
Нічого там обговорювати. Саме "розвантаження" нічого не дасть, якщо знання й надалі будуть залишатися несистематизованими, а програми складатимуть "експерти" далекі від школи.
Руслан
І забороніть вчителям нав’язувати оті стоси друкованих зошитів із завданнями, через які дитина разом з батьками до часу ночі виконують д.з., а в результаті маємо не знання, а тільки заповнені зошити і вбите здоров’я!!!!
Liuba
Для Руслан: Я вас підтримую на 100 відсотків. Я теж читель і не користуюся друкованими зошитами. Це марна трата батьківських грошей і затуплення дитячого розуму!!!!
Anna
смотря какие тетрадки, бывают и не плохие. Те же прописи , хотите сказать вам не нужны прописи? Понятно что всякие лабораторные по биологии нде учитель оценивает переписаную из инета инфу - фигня полная, а в младшей школе некоторые печатные тетради имеют место быть
Овод
Погоджусь з тим, що не всі друковані зошити потрібні. Ось поясніть, що робити, коли в програмі прописано виконання практичних робіт,а в учня не має такого зошита? Роздруковувати чи цілий урок переписувати мету та завдання роботи,а деякі роботи виконуються декілька уроків поспіль. Ось в цьому випадку треба купувати зошити, хоча вони з недешевих будуть.У такому випадку й подрібно спрощувати програму, хоча практична складова має бути як закріплення учнями теоретичного матеріалу
Коментувати
Роман
Не розумію чому мова йде тільки про початкову школу.Невже так важко розвантажити у всіх класах.Багато шуму, а толку мало.
Руслан
Для Роман: Важко і накладно, оскільки для цього потрібно детально дослідити прогами, зміст підручників, написати нові підручники, видати нові підручники (десятки мільйонів гривень) і все це роботи не на один рік. Це ситуація, коли "Поспішиш - людей насмішиш". Починати треба з початкової школи і поступово рухатись далі.
Ирина
Для 7 класса физика слишком напичкана терминами и так густо темы, что видимо каждый урок будет новая без времени на закрепление, а ведь им ещё алгебру, геометрию, химию, биологию, английский учить надо-будет, про истории и литературы уже не пишу, на них наверно времени не будет. Пересмотрите программы и для средней школы, даже если сильно захотеть не усвоить им все, по верхам прыгать получится, а потом с репетитором догонять придётся.
Наталя
Абсолютно з вами згідна. Інформації надзвичайно багато, немало матеріалу для заучування та закріплення, а часу обмаль. Програма "Фізика. 7 клас" перенасичена непростим навчальним матеріалом.
Коментувати
Катерина
Ми в 4 класі вивчали географію морів і океанів і нічого.Хто захоче-той опанує,а хто не хоче-тому й розвантаження не допоможе.
Anna
Для Катерина: в 4 классе говорить кто захочет тот выучит не очень правильно. Такой принцип подойдет для 9-11 классов но никак не для младшей школы
аннЕ
Для Anna: Вы же не изучали в 4 классе географию, тестов не было и зошитов на друкованой основе. Это те "реформы" которые разучили детей писать, гос-во разорять, ловкачей богатеть, учителей сделали сборщиками денег и так появилась тяга к наживе у многих м"учителей".
Anna
Для анне: я не очень помню что конкретно изучала в 4 классе но тетрадки печатные у нас были, особого негатива по этому поводу не помню, моя мама (учитель младших классов) тоже. Хотя многие вещи изучаемые в младшей школе действительно слишком сложные + моей маме очень не нравится литература в младшей школе (укранинская в основном) она нудная и не интересная, дети скучают изучая ее. Даже те кто очень любит читать не всегда могут осилить эту скукотищу
Коментувати