На Львівщині християнську етику зробили обов'язковою

Школи Львівщини мають передбачити години для вивчення основ християнської етики

На Львівщині християнську етику зробили обов'язковою

Департамент освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації видав наказ, згідно з яким школи повинні передбачити у навчальних планах години для вивчення основ християнської етики. Про це повідомляє Українська правда. Життя.

Копію наказу від 9 червня 2016 року №08-01/335 виклала на своїй сторінці у Facebook журналістка Анастасія Іванова.

Зокрема, у наказі міститься норма щодо продовження у 2016/17 навчальному році вивчення предмета Основи християнської етики в 1-11 класах загальноосвітніх навчальних закладів міст та районів області.

Керівникам органів управління освітою доручено зобов'язати керівників шкіл передбачити у навчальних планах усіх класів 0,5-1 годину на вивчення предмета «Основи християнської етики» за рахунок варіативної частини навчальних планів.

У наказі також йдеться про продовження з 1 вересня 2016 року занять з християнського виховання у дошкільних навчальних закладах області відповідно до "Орієнтовної тематики занять з християнського виховання дітей дошкільного віку", схваленої комісією з питань християнської етики та виховання Львівської обласної ради.

Освіта.ua
30.06.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Роман
Однозначно необхідний в сучасній школі обов’язковий предмет з підручниками, оцінюванням і у всіх класах на якому дітей повинні вчити чому красти, брати і давати забарі, не піклуватися про батьків це погано.Розвивати критичне мислення, вчити розрізняти добро від зла. Немає значення як він буду називатися чи етика, чи Україна і світ чи ще якось.
Марта
І, до речі, я запитала в одинадцятикласників, якийй предмет вони хотіли б виключити зі шкільної програми? почула між іншим "Христ.етику" Чому? "Одне і те ж 11 років"
рама
Для Марта: Исключают то, что не отвечает их природе, моральным установкам, знаниям. А Вы на что? Мотивируйте уч-ся, желательно своим Примером. Имеется такой?
Марта
Наші діти приходять до школи аморальними, а завдяки урокам християнської етики стають морально зрілими?
Роман
Це треба запитати не в нас, а у вашого директора - чому він призначає 11 років людину, яка не вміє зацікавити дітей. Взагалі то 11 клас традиційно байдужий до всяких факультативів і настрій у них чемоданний. Потрібно щоб були оцінки і підручники.А не факультатив про який незрозуміло для чого він потрібен із вчителем який сам не знає предмету. А сам предмет християнська етика може бути дуже цікавим, якщо його правильно проводити. Може навчити доброти, щирості поваги до батьків тощо.
Коментувати
Марта
Навчати дітей основ християнської моралі - це обовязок батьків, а не школи. І цей процес має бути регулярним, щоденним, а не 1 год. в тиждень
жах
Для Марта: Не знаете Закона Украины про Oсвiту, статусе школы как учебно-воспитательного заведения. Не суйтесь туда, что для вас "темный лес".
Марта
В тому "темному лісі" я якраз і працюю, і мені якраз і шкода дітей. Чому не повідомити дітям, що курс ХЕ факультативний7 Цікаво, скільки їх тоді залишилося б на уроці?
Марта
Закон України "Про освіту" стаття 6 "незалежність освіти від політичних партій, громадських і релігійних організацій;
Коментувати
Flying Spaghetti Monster
Пастафаріанство - єдина істинна віра. Літаючий макаронний монстр не буде радий такому рішенню.
ЛЬВІВЯНИН
Чого підняли такий хай? По-перше: години, згідно наказу, виділяються з варіативної частини, тобто факультативно. По-друге: факультативи не є обов"язковими для всіх. По-третє: принаймі в нашій школі уроки християнської етики не відвідують десь п"ята частина учнів.
Геннадий
Для ЛЬВІВЯНИН: а мы переживаем за вас. Волнуемся. Зараза ведь так и называется, что поражает наиболее необразованные слои общества. Самим надо не заболеть. И от вас защититься солдатами по периметру.
Павлович
А факультативні заняття оплачуються державою чи релігійною організацією?
Нет церкви в школе
Для ЛЬВІВЯНИН: Во- первых в статье даже заголовок гласит об обязательности Христианской этики. Во-вторых, вариативная часть не резиновая, если мне не изменяет память, то 2,5 часа в 5-6 классах. В-третьих, слово "обязательный", говорит о том, что этот час хотят внести в расписание, что абсолютно законно, если не превышена гранично допустимая нагрузка. И в четвертых. Нормально отдавать вариативную часть на математику, украинский, английский, а не на предмет, который не посещает пятая часть учеников.
Коментувати
учитель
Православие, официальная религия - по Конституции. Не знали?
Геннадий
Для учитель: Вот именно, что православие. Но Львов - католический! Это же фашизм во всей красе!
Skeleton
Для учитель: в Украине нет официальной религии. У нас светское государство.
Viktoriia
Ссылочку на статью Конституции Украины не дадите?..)
Коментувати
Нет церкви в школе
Стаття 35 Конституції України "Кожен має право на свободу світогляду і віросповідання. Це право включає свободу сповідувати будь-яку релігію або не сповідувати ніякої.... Церква і релігійні організації в Україні відокремлені від держави, а школа ѕ від церкви. Жодна релігія не може бути визнана державою як обов’язкова." Тому урок "Християнська етика" ну ні як не може бути обов’язковим!
Овод
Для Нет церкви в школе: Повністю з Вами погоджуюсь!!! У шкільному курсі є предмет "Етика", то для чого вводи ще цей курс.
Коментувати
Мирослава
Основи християнської етики - це не вивчення Біблії !!!! І це не РЕЛІГІЯ . І якщо це робити грамотно ,то і мусульмани,і буддисти ,католики можуть бути присутні і це їх не образить.І шкоди від етики не буде!!!! Якщо вчитель адекватний.
Нет церкви в школе
Для Мирослава: А если не адекватный? И зачем называть предмет "Христианская этика"? И вред уже есть. В слове "обязательный". В школе обязательной может быть математика или химия. Но не основы одной из религий. Пусть даже это религия большинства.
Мирослава
Почнемо з того ,що і католики і православні є християнами.Перегляньте програму з основ християнської етики.Що там шкідливого ???"Вреда" так ТОЧНО НІЯКОГО.З одним погоджуюся ,цей предмет не може бути обов’язковим.ЦЕ ПЕРЕГИБ!!! В кращих традиціях СРСР.
Viktoriia
Если предмет называется христианская этика, а не просто этика, то предполагается именно религиозное содержание. А это нарушение Конституции.
Коментувати
Геннадий
Католический львов учит христианскую этику? Нехристи имеют этику?
Anna
Для Геннадий: я вас немного не поняла, ведь католики являются христианами
Геннадий
Для Anna: католическое христианство, т.е. сожжение людей на кострах, преследование по религиозным признакам и т.п. широко распространенное в средних веках в Европе, расцветет махровым цветом на львовщине как ныне бендеровщина. А православное христианство - это терпение. Что не понятно?
Viktoriia
Не говорите глупостей. Вы еще Древний Рим вспомните и первобытнообщинный строй.
Коментувати
Правдоруб
Там і так на минулих президентських виборах за шоколадного голосувало найбільше по Україні. Тепер же кількість юродивих досягне 90%. Їм будуть з дитинства мізки промивати Ягве-Саваофом і богообраним народом.
Правдоруб
Нє, ну так, а хулє. Україна - це ж світьска держава в якій релігія відділена від держави. Цікаво, який відкат занесли попи львівським чиновникам щоб урвать для себе таке прибуткове замовлення?
нора
Для Правдоруб: В Англии - религия главенствует! Светское образование, как раз и обязывает ИЗУЧАТЬ культуру религиЙ. Многие меняют религию переходят в ислам и , наоборот. Это нормально, познавая что-то, мы меняемся. Потому и религий много, что люди разные.
Коментувати
Павлович
Цікаво, а у відділах освіти Львівської області вже ввели посаду методиста з даного предмету?
Безнадёжно
Почитал комментарии некоторые и вижу, как пишут, что это основа моральных ценностей и духовности. Такое чувство, будто люди думают, что без религии не будет добра. Получается, что если бы они не верили, то они бы обязательно стали злыми и пошли бы делать плохие вещи? Я так не думаю.
Viktoriia
Для Безнадёжно: +100
Коментувати
Только хуже
Зря это пытаются внедрять. А если мой сын или дочь - атеисты, как и все в семье? Или другой веры, буддизм, например. Тогда это неправильно как-то. Вера - выбор человека, от которого он может и отказаться. А навязывать выбор не стоит.
Роман
Для Только хуже: Звичайно, нав’язувати можна тільки атеїзм, як в совку, а вивчати християнство не можна. А християни, яких в Україні більшість, коли в клас заходить буддист, повинні швидко ховати Біблію під парту щоб не образився. Нехай буддисти чи атеїсти сидять тихо і дякують, що християни дозволяють їм вивчати основи своєї віри. А якщо не хочу то ніхто не заставляє.
Нет церкви в школе
Поверхнвє ставлення до представників інших конфесій робить Вас подібним до "ватника". "Нас більше, тому ми будемо робити те що забажаємо, а інші повинні дякувати й сидіти тихо, що ми їм дозволяємо". Жити? Дихати? Обирати?... Десь я вже чула...
Роман
Де Ви бачите зверху ставлення? Треба вміти в першу чергу шанувати себе і свій народ, а не навпаки. А хто з нас ватник і де Ви чули я нагадаю.Ви чули в Тараса про себе Німець скаже: «Ви моголи». «Моголи! моголи!» Золотого Тамерлана Онучата голі. Німець скаже: «Ви слав’яне». «Слав’яне! слав’яне!» Славних прадідів великих Правнукі погані!
Коментувати
И еще...
Посмотрите на "братьев". Они разве что с иконами не спят. Чем это им помогает? У них Христианская этика тоже есть как предмет в школе. И священники по школам ходят. И с иконами на парад выходят. И что? Они моральнее стали, добрее? Наркоманы у них перевелись? Или они после этих уроков чужое не берут и соседей не убивают? Воспитать мораль и этику можно только в семье и в окружении. Прекратите сами воровать, врать, хамить, следуйте заповедям, если вы верите, сами. Покажите детям пример. Уберите за собой мусор на пляже, уступите место бабушке, покормите бродячую собаку, перестаньте через слово матерится. Конечно, проще галочку поставить, проведя один урок в неделю, чем что-то в себе начать менять.
Нет церкви в школе
На сколько мне известно, у нас школа отделена от церкви...Почему "христианская"??? Что делать буддистам, атеистам, мусульманам, адвентистам и иудеям на этом уроке???? По какому праву головы детям забивать будут? Кто это будет делать? "Специалист" который получил корочку прохождения трёхдневного дистанционного курса Христианская этика? Или учитель русского языка, которому часов сейчас не хватает? В школе надо учить математику, физику, химию, биологию и языки, ну, историю еще, и то сомнительно, потому что постоянно переписывают, а не тратить драгоценное время детей на ерунду только чтобы нагрузка у учителя была. Я хочу чтобы мои дети сами решили, когда достигнут совершеннолетия, верить или не верить и во что на, основе научных данных, а не на основе того что им неизвестно кто в голову вдалбливает. P.S. На уроке ОБЖ учитель, пару лет назад, рассказывал, как научный факт, что джинсы с заниженной талией и мини юбки придумали американцы, чтобы у нас детей меньше рождалось...
это креатив
+++Поддерживаю разумное решение Департамента освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації, воспитательная направленность в образовании - главное. Христианские ценности являются Европейскими ценностями. Они изучаются во всех школах Европейских стран, но о них мало кто знает у нас. Это есть и КОМПЕТЕНЦИЯ, о которой забыл сказать министр МОН. Есть еще семейные ценности или компетенции, которым учат в христианстве.
Возражаю
Для это креатив: А разве семейных ценностей не может быть без христианства? Нельзя быть хорошим человеком, если не веришь хотя бы в одного бога? При воспитании, не нужно подключать церковь. Это же навязывание религии.
учитель
Кто вам навязывает? Культуру (религия - культура) навязать нельзя, она либо есть, либо нет у человека. В советское время бабушка тайком от родителей крестила меня и в этой культуре(православии) воспитывала меня: целомудрии, доброжелательности, не воровать у людей, трудолюбии, верности супругу, ...Что тут плохого?
Skeleton
Для это креатив: скажи, как на счёт уроков сексологии в школах? Я вот за, а ты?
Коментувати
Юля
У моих детей в школе (Запорожье) этот предмет введён давно как факультатив с 3 класса. Но я хочу сказать, что всё зависит от учителя, который читает этот предмет. У сына замечательный учитель, не грузит религиозной ерундой, а вот дочери не повезло, их учительница так запугала загробной жизнью и карой божьей, что моя дочь засыпала и плакала, исповедуясь во всех детских грехах( к примеру: оторвала кусочек обоев) ужас. Я это терпела, а потом написала заявление и освободила её от этого предмета, после меня и другие родители последовали моему примеру. А некоторые родители жаловались, что их дети стали готовыми продуктами для секты после этих уроков. вот так бывает.
Skeleton
Ну духовные скрепы хуле. Национализм и боженька, вышиванка и хрэстык...
Роман
Для Skeleton: Ну чому тільки хрестиком.Козаки всяку нечисть могли і шаблею перехрестити, якщо щось таке попробувало би Чесний Хрест і Бога зневажати. Українці народ миролюбивий, але всяку погань російську може поставити на місце.
Роман
...Хоча, яка шабля.Батогом би гнали, що тільки курилося би...Аж до росії
Skeleton
Для Роман: я тебя понял, все атеисты - російська погань яку треба батогом гнати до росії.
Коментувати
Роман
Вивчення християнської етики в школі це найперше вивчення Біблії, яка складає основу культури і духовності українського народу. Це виховання поваги і доброзичливісті до інших людей, до прав людини. Шкода що тільки в Львівській області, а не по всій Україні. А атеїстам хочу нагадати, що найбільші злочини минулого століття: голодомори, концтабори з десятками мільйонів жертв вчинили саме атеїсти. Люди які вважали, що якщо Бога немає то все дозволено. Які, часто прекрасно знали історію, математику та інші предмети, але не мали ніякого поняття про християнство. Звичайно викладання цього предмету повинне бути без нав’язування релігійних поглядів учителем. Дитина сама повинна вирішити вірити їй чи ні
Роман
Для Роман: Думаю,що в першу чергу потрібна світська етика на якій би вчили дітей чому потрібно бути хорошим другом,любити батьківщину, шанувати батьків і вчителів, а християнська тільки в окремих областях де є бажання батьків.
Skjeld
А відповідно вчать по Біблії певної конфесії. Світська етика як предмет, навіщо, якщо є "Я і Україна" і "Етика". Хоча й ці предмети я б піддав сумніву. Виховання у школі є складовою з радянської системи освіти. Коли бачиш як дітей з уроків забирають примусово до церкви, то це біда, чоловіче.Виховання і християнство повинне закладатись вдома , друге по бажанню.А зло як і добро, було ,є і буде.
Роман
Проблема у тому, що багато батьків просто не займаються вихованням дітей. А предмет етика, який був обов’язковим в 5-6 класах Квіт фактично відмінив, зробивши його необов’язковим. Зло і добро є і буде, але звідки дитина зможе розрізнити зло від добра, якщо її ніхто не навчить ні дома ні в школі? Етика повинна бути обов’язковим предметом і не тільки 5-6 класах. І взагалі не розумію про що мова. Християнська етика в Україні це добровільний предмет, факультатив, від якого батьки можуть відмовитися. Не треба придумувати проблему де її немає.
Коментувати