В УЦОЯО з'ясують як умови впливають на навчання

Метою опитування є з’ясування, як пов'язані умови навчання з успішністю навчання

В УЦОЯО з'ясують як умови впливають на навчання

На інформаційних сторінках учасників зовнішнього незалежного оцінювання, які є цьогорічними випускниками шкіл, розміщено питальник щодо впливу соціально-економічного середовища учнів на результати їхнього навчання.

Метою опитування є з’ясування, як пов’язані умови, у яких живуть і навчаються учні, з успішністю навчання в школі.

В Українському центрі оцінювання якості освіти повідомили, що результати опитування будуть ураховані під час формування та реалізації державної політики у сферах, що належать до компетенції Міністерства освіти і науки.

Анкета, запропонована випускникам шкіл, є анонімною. Результати опитування будуть представлені в узагальненому вигляді, тобто дані про школу чи окремих учнів не оприлюднюватимуться.

Знеособлені дані, отримані на підставі проведеного опитування випускників, і результати зовнішнього незалежного оцінювання буде передано Інституту освітньої аналітики для детального аналізу. До опрацювання даних також долучаються незалежні освітні експерти, представники університетів, Національної академії педагогічних наук та інші науковці.

За результатами опитування в Інституті освітньої аналітики буде підготовлено звіт «Вплив соціально-економічного середовища на результати навчання учнів (вихованців) загальноосвітніх навчальних закладів».

«Дослідження щодо зв’язку навчальних результатів і соціально-економічного оточення випускників загальноосвітніх навчальних закладів проводяться у всіх розвинутих країнах. Забезпечення доступу до однаково якісної освіти, незалежно від будь-яких факторів, у тому числі походження, місця проживання тощо є однією з цілей ООН для сталого розвитку. Міжнародне дослідження якості освіти PISA, до якого у 2018 році долучиться й Україна, також матиме блок питань, які стосуються навчального оточення учнів – адміністрації школи, вчителів, родини тощо», - повідомили в УЦОЯО.

Освіта.ua
10.06.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Є. Балов
Достойна зарплата вчителя - якісна освіта. Висока зарплата чиновника (депутата, судді, прокурора) - якісна корупція. Ось і всі умови.
совесть
Особливо цинічно звучить на тлі такого зубожіння НАРОДУ назва дослідження про вплив соціально-економічних факторів на результати навчання... Висновки ж відомі. Подивіться на Африку... ЯК ПОКРАЩИТИ ЖИТТЯ ПРОСТОГО ЛЮДУ? Вчителя, батьків учнів, щоб вони МОГЛИ хоч би купити хороші підручники з іноземної мови для своїх дітей... Ну не може освіта випереджати економіку! І поки сільські діти у вмираючих селах всі роки існування ЗНО показують гірші результати з усіх предметів (лише з географії результати тих, хто ближче до землі, майже співпалають з дітьми з міст), що красномовно висвітлено у звітах УцОЯО, політики продовжують ініціювати ДОСЛІДЖЕННЯ...
Марія
Для совесть: між дітьми з села й міста зараз не має ніякої різниці, зараз 21 століття і в селах діти теж мають доступ до інтернету нових підручників, тобто мають всі умови для навчання. А ті хто не хочуть здобувати знання вчитимуться погано і в місті, і в селі.
совесть
Для Марія: Ми всі сворені з атомів..., тому між нами немає ніякої різниці... Продовжуйте розбазарювати останні бюджетні копійки на те, що не змінює ситуацію накраще, а лише констатує вже давно відоме...
Коментувати
qwerty
Господа из МОН плохо учились в школе. "Бытие определяет сознание" - это когда-то знал каждый советский школьник. А они что-то еще исследуют.
условия жизни ВСЕГДА
влияли на качество обучения.Об этом ещё во времена Петра 1 знали разумные люди. Я всё никак не пойму ЗА ЧТО исследователям сего вопроса деньги заплатили.За то, что оне вывод сделали? Так спросили бы мну, у мну информации и наблюдений в 1000 раз больше, а вывод сформирован ещё лет 20 назад. А то и все 25. ВОт незадача, такая деньга мимо проплыла
Skjeld
Відкрию вам секрет щодо умов: Приміщення красиві, підручники не годяться , дитина приходить додому ментально виснажена. Працюйте!
Ego
Спочатку МОН створює собі псевдоінститути, які невідомо чим займаються, а потім з пальця висмоктує їм роботу. А зарплату вони усі отримують справно! Що ж, з нетерпінням чекаємо на чергове відкриття Америки: виявляється умови навчання таки впливають на навчання.