МОН розпочинає розвантаження програм

Понад 250 осіб долучаться до розвантаження і осучаснення програм початкової школи

МОН розпочинає розвантаження програм

МОН сформує робочі групи для роботи розвантаження навчальних програм початкової школи

Міністерство освіти і науки отримало понад 250 заяв від бажаючих долучитися до процесу розвантаження і осучаснення навчальних програм для початкової школи.

Як повідомляють у Міносвіти, на основі поданих заяв будуть сформовані робочі групи і призначені модератори за навчальними предметами. Усі члени робочих груп отримають на електронну пошту, вказану в он-лайн формі, інструкції щодо подальшої спільної роботи. Робота відбуватиметься на громадських засадах.

6 червня всі навчальні програми початкової школи з українською мовою навчання будуть викладені на соціальній он-лайн платформі EdEra (https://www.ed-era.com/).

У всіх учасників віртуальних робочих груп та бажаючих буде можливість коментувати та надавати свої пропозиції до кожного розділу обраної навчальної програми. Модератори робочих груп узагальнюватимуть подані пропозиції та готуватимуть порівняльні таблиці.

У МОН також зазначають, що Міністерством освіти розпочато роботу з підготовки Концепції нової української школи. Вона передбачатиме нові стандарти, програми, підручники, оновлену підготовку вчителів. Зазначена концепція буде впроваджуватися з 2018-го року – після грунтовної підготовки та апробації в експериментальному режимі.

«Але діти вчаться вже зараз і не можуть чекати 2018-го року. Тому нинішній спільний проект Міносвіти і ЕdEra, який ми пропонуємо  – це не кардинальна зміна програм і ми всі маємо це усвідомлювати. Це спроба і усвідомлена необхідність розвантажити чинні програми від обтяжливої інформації та застарілих підходів. Це прагнення залучити до процесу оновлення змісту освіти небайдужих освітян і експертів. Це спроба дати вже зараз, в межах чинного Державного стандарту приклади компетентнісного підходу та поширення кращих вчительських практик. Це спроба зробити програми зрозумілішими і більш наближеними до вікових особливостей дітей і сучасного життя», - йдеться у повідомленні МОН.

Також у відомстві зазначають, що зміна стандартів та підходів до навчання у всіх розвинених країнах, які успішно здійснили реформу шкільної освіти, тривала не менше 10 років.

«Процес розвантаження програм для початкової школи – лише один з перших кроків у цьому напрямку. Велика реформа попереду, але ми вважаємо за необхідне вже зараз згуртувати навколо цієї роботи небайдужих освітян, експертів та активістів, які готові ділитися своїм досвідом заради покращення освіти українських дітей», - підкреслили у Міністерстві освіти і науки.

Освіта.ua
31.05.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Свирид Опанасович
Якщо розвантажити міністерство освіти від некомпетентних реФФОрматорів, то навчальні програми писатимуться з першого разу і не потребуватимуть розвантаження.
так
предложенная профилизация школы с 7 класса приведёт к тому, что большое количество детей будут лишены возможности смены деятельности во взрослой жизни. Предлагающий подобное видит не дальше собственной руки. Жаль
Skjeld
Це знову зрада!Аж в 2018! настануть якісь зміни і до того ж вони всі будуть в beta-версії. Школа потребує негайних змін ( це означає - прямо зараз ). Що ж це ще 2 роки перевантаження для дітей. І те , люди мало вірять МОН , бо необдуманими вчинками вони можуть ще більш погіршити навчальний процес у школах. ЗНО потрібно складати на рівні підготовки підручників, так щоб діти не витрачали кошти на додаткові та стоси книг з довідковим матеріалом. Профілізуйте нарешті вже школу з 7их класів!
Нові масовки
«Весела компанія» з 250 бажаючих без сумніву «розвантажить» все що завгодно.