Директора ІМЗО звільнили через ситуацію з підручниками

За словами міністра, МОН та ІМЗО минулого року довели ситуацію з підручниками до патової

Директора ІМЗО звільнили через ситуацію з підручниками

Директорку Інституту модернізації змісту освіти Наталію Вяткіну звільнено з посади через доведення ситуації з друком підручників до патової. Про це у своєму Facebook повідомила міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

За її словами, друк підручників для 4 та 7 класів, який минулого року не був здійснений вчасно, тепер може позначитись на вчасному друку підручників для 8 класів цього року.

«Слід визнати - Міносвіти та Інститут модернізації змісту освіти минулого року не просто не зробили вчасно свою частину роботи, а довели ситуацію до патової. Це має свої кадрові наслідки - директорка ІМЗО звільнена», - зазначила Лілія Гриневич.

Вона повідомила, що зараз процес друку підручників для 4 та 7 класів розблокований, оскільки місцева влада отримала дозвіл робити передоплату видавництвам.

«Останні два роки показали, що існуючий порядок відбору підручників є надзвичайно проблематичним і нераціональним, ще й проводився з численними відхиленнями,- починаючи від невчасного друку і закінчуючи тим, що далеко не всі вчителі отримали ті підручники, які замовили», - наголосила міністр.

Гриневич також підкреслила, що порядок відбору підручників запроваджувався з метою встановити плюралізм, конкуренцію і пріоритет вибору підручника вчителями, але за результатами не призвів ні до покращення якості підручників, ні до якіснішого відбору.

«Ми маємо врахувати цей факт і принципово змінити процедуру, встановивши нові критерії того, якими мають бути сучасні підручники. І це буде зроблено - конкурс на відбір підручників для 9 класу пройде на інших засадах, де основною метою буде підвищення якості підручника. Ми пропишемо відповідні вимоги», - зазначила міністр.

«Тому сьогодні я приношу свої вибачення учням 4 та 7 класів за те, що вони вчилися рік без повного забезпечення підручниками, вчителям - за те, що не всі з них отримали ті підручники, які замовили. Я поставила завдання, щоб з підручниками для 8-го класу (нинішнього багатостраждального 7-го) це не повторилося. Питання на моєму особистому контролі», - наголосила Лілія Гриневич.

Освіта.ua
31.05.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ольга
Так, бажано, щоб у наступному році учні восьмих класів начались по підручниках, а учні сьомого мали також не один підручник на двох. Біда в тому, що вчителі не змогли ознайомитись із змістом підручників у повному обсязі і знов була маса помилок...а так не має бути...може забезпечити учнів електронними підручниками, чи не буде це дешевше? Так і вчасно, і сучасно, і вибрати можна бути інший, якщо не підходить обраний...багато переваг
1
А что эта директриса одна доводила ситуацию до патовой? Как всегда нашли кость и кинули ее народу - обгладывайте, а про остальных забудьте
Ім'я не важливо
Видавці шкільних підручників - С К О Т И Н Я К И ! ! !
MarcuaSurelius
Невже так важко створити базу рекомендованих підручників в електронному вигляді. Майже у кожного учня є або планшет, або електронна книжка. Невже не нажерлися на дитячих заробітках?
Имя не важно
Для MarcuaSurelius: Вы наивно рассуждаете. Может в больших городах у каждого ученика есть или планшет, или электронная книжка, а в провинции большее бедного слоя населения. И зарплаты здесь у многих родителей не позволяют купить ребенку тот-же планшет или электронную книжку. А то что необходимо сделать открытый доступ в интернете к учебникам это факт, но даже это может не помочь. У нас школе многие ученики не имеют дома ни компьтера, ни тем более интернета. Приходили к нам в школьную библиотеку и делали рефераты по старинке, выписывая из книг. Нам в библиотеку дали 2 компьютера и провели интернет только неделю назад, и дали такие машины, что плакать хочется - по остаточному принципу (на тобі Боже, що мені не гоже), но все же, такие машины лучше чем ничего.
Коментувати