Osvita.ua Середня освіта Директора ІМЗО звільнили через ситуацію з підручниками
Директора ІМЗО звільнили через ситуацію з підручниками

За словами міністра, МОН та ІМЗО минулого року довели ситуацію з підручниками до патової

Директора ІМЗО звільнили через ситуацію з підручниками

Директорку Інституту модернізації змісту освіти Наталію Вяткіну звільнено з посади через доведення ситуації з друком підручників до патової. Про це у своєму Facebook повідомила міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

За її словами, друк підручників для 4 та 7 класів, який минулого року не був здійснений вчасно, тепер може позначитись на вчасному друку підручників для 8 класів цього року.

«Слід визнати - Міносвіти та Інститут модернізації змісту освіти минулого року не просто не зробили вчасно свою частину роботи, а довели ситуацію до патової. Це має свої кадрові наслідки - директорка ІМЗО звільнена», - зазначила Лілія Гриневич.

Вона повідомила, що зараз процес друку підручників для 4 та 7 класів розблокований, оскільки місцева влада отримала дозвіл робити передоплату видавництвам.

«Останні два роки показали, що існуючий порядок відбору підручників є надзвичайно проблематичним і нераціональним, ще й проводився з численними відхиленнями,- починаючи від невчасного друку і закінчуючи тим, що далеко не всі вчителі отримали ті підручники, які замовили», - наголосила міністр.

Гриневич також підкреслила, що порядок відбору підручників запроваджувався з метою встановити плюралізм, конкуренцію і пріоритет вибору підручника вчителями, але за результатами не призвів ні до покращення якості підручників, ні до якіснішого відбору.

«Ми маємо врахувати цей факт і принципово змінити процедуру, встановивши нові критерії того, якими мають бути сучасні підручники. І це буде зроблено - конкурс на відбір підручників для 9 класу пройде на інших засадах, де основною метою буде підвищення якості підручника. Ми пропишемо відповідні вимоги», - зазначила міністр.

«Тому сьогодні я приношу свої вибачення учням 4 та 7 класів за те, що вони вчилися рік без повного забезпечення підручниками, вчителям - за те, що не всі з них отримали ті підручники, які замовили. Я поставила завдання, щоб з підручниками для 8-го класу (нинішнього багатостраждального 7-го) це не повторилося. Питання на моєму особистому контролі», - наголосила Лілія Гриневич.

Освіта.ua
31.05.2016

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ольга
Так, бажано, щоб у наступному році учні восьмих класів начались по підручниках, а учні сьомого мали також не один підручник на двох. Біда в тому, що вчителі не змогли ознайомитись із змістом підручників у повному обсязі і знов була маса помилок...а так не має бути...може забезпечити учнів електронними підручниками, чи не буде це дешевше? Так і вчасно, і сучасно, і вибрати можна бути інший, якщо не підходить обраний...багато переваг
1
А что эта директриса одна доводила ситуацию до патовой? Как всегда нашли кость и кинули ее народу - обгладывайте, а про остальных забудьте
Ім'я не важливо
Видавці шкільних підручників - С К О Т И Н Я К И ! ! !
MarcuaSurelius
Невже так важко створити базу рекомендованих підручників в електронному вигляді. Майже у кожного учня є або планшет, або електронна книжка. Невже не нажерлися на дитячих заробітках?
Имя не важно
Для MarcuaSurelius: Вы наивно рассуждаете. Может в больших городах у каждого ученика есть или планшет, или электронная книжка, а в провинции большее бедного слоя населения. И зарплаты здесь у многих родителей не позволяют купить ребенку тот-же планшет или электронную книжку. А то что необходимо сделать открытый доступ в интернете к учебникам это факт, но даже это может не помочь. У нас школе многие ученики не имеют дома ни компьтера, ни тем более интернета. Приходили к нам в школьную библиотеку и делали рефераты по старинке, выписывая из книг. Нам в библиотеку дали 2 компьютера и провели интернет только неделю назад, и дали такие машины, что плакать хочется - по остаточному принципу (на тобі Боже, що мені не гоже), но все же, такие машины лучше чем ничего.
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!