Яценюк каже про 100 опорних шкіл вже цього року

Прем’єр-міністр розповів про нову систему освіти для дітей, які навчаються в маленьких містечках та селищах

Яценюк каже про 100 опорних шкіл вже цього року

Загалом в поточному році в Україні має відкритись 100 базових опорних шкіл. Про це під час свого виступу в програмі «10 хвилин з Прем'єр-міністром» заявив Арсеній Яценюк.

«Освіта наших дітей, які є майбутнім нашої країни. Базова середня освіта – це те, що створює фундамент для майбутнього держави, і це те, що дасть можливість нашим дітям отримувати якісну середню освіту, здати зовнішнє незалежне оцінювання, вступити до вищих навчальних закладів, отримати якісні знання, а потім професію і роботу», - сказав прем’єр.

За його словами, зараз державі необхідно турбуватися саме про середню школу.

«Загалом у нас в середній школі навчається близько 4 мільйонів дітей. 17 тисяч шкіл і майже півмільйона вчителів дають можливість нашим дітям отримати знання. Але я поставив би основний критерій знань – це якість. Саме для того, щоб середня освіта стала якісною, Уряд запропонував новий проект – новий проект так званих опорних шкіл», - зазначив Яценюк.

«Що таке проект опорної школи? Це нова система освіти, якісної освіти для діток, які навчаються в маленьких містечках та селищах. Створюється система, де базова школа має інвестиції в навчання і інвестиції в якісні знання. Це означає, що в такій школі безкоштовний інтернет, до такої школи купуються нові класи фізики, математики, хімії, біології. В такій школі є мультимедійний комплекс з ІТ-технологіями. В такій школі відправляються кошти на ремонт спортивних залів і кабінетів. В такій школі здійснюються заходи з енергоефективності. Це пластикові вікна, це утеплення школи і це нормальні умови для того, щоб наші діти отримували якісні знання», - сказав прем’єр-міністр.

Він також зазначив, що в опорних школах для вчителів будуть створюватись умови для підвищення розмірів заробітної платні. Так як кошти від оптимізації мережі шкіл залишаються в цій базовій школі і можуть використовуватися директором школи на власний розсуд, для того щоб підвищити матеріально-технічне забезпечення школи та підвищити розмір заробітної платні для вчителів.

Кожна опорна школа буде мати філії, не менше трьох. Філія – це школи першого ступеня, тобто дітки, які навчаються з 1 по 4 клас. Далі діти після 4 класу будуть мати можливість навчатися в якісній опорній школі, яка відповідає критеріям, які я вам щойно визначив.

«Що необхідно для того, щоб така школа функціонувала? В першу чергу необхідні кошти. В минулому році ми дали 100 мільйонів гривень на те, щоби купити більше ніж 300 мультимедійних класів в цілому по країні. В поточному році Уряд виділяє 200 мільйонів гривень на те, щоби в Україні з’явилися такі базові опорні школи. Окрім цього, ми отримуємо донорську допомогу від міжнародних фінансових організацій. Загалом в поточному році ми повинні відкрити 100 базових опорних шкіл», - сказав Яценюк.

Він повідомив, що у поточному році уряд виділив 500 мільйонів гривень на придбання нових автобусів.

«На умовах співфінансування з місцевими органами влади до 1 вересня ми можемо купити тисячу шкільних автобусів. І тому я прошу органи місцевого самоврядування невідкладно оголосити тендери на придбання шкільних автобусів», - зауважив прем’єр.

Він також закликав місцеві органи влади направити кошти на ремонт доріг, для того щоб «діти на нових шкільних автобусах могли доїхати до нової якісної української опорної школи».

Освіта.ua
09.03.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Юлія
А чи точно залишать філії шкіл, якщо у 1-4 класах 50 учнів, а школа, в якій вони навчаються, розрахована на більше 300 учнів? Кому це потрібно, щоб опалювати таку велику школу заради 4-х класів? Значить, на зарплати у них немає грошей, а на такі школи є! Той наш "любий" прем’єр нічого не тямить в освітв, а лізе і намагається керувати. Треба писати петицію президенту. Хоча я не впевнена, що він щось зробить. Яка якість освіти, якщо діти повинні будуть прокидатися о 5 ранку, сидіти і засинати на уроках?! Куди йти вчителям? А молодим вчителям де шукати роботу?! Коли йшла навчатися на вчителя, то думала, що завжди можна буде знайти роботу, тому що школи стояли і стоятимуть, а воно ось як вийшло! Влада вирішила виїхати на селах. Село без школи швидко занепаде. Люди будуть тікати з такого села. С кожним днем все краще і краще жити! Дякуємо вам, наші "любі" політики!!!
вчитель
Влада - молодець. Давайте все в селі позакриваємо : магазинів нормальних немає, клуби розвалені, школи закриємо і залишимо село напризволяще, помирати. Невже влада не розуміє : село, в якому немає школи, приречене. Правильно, своїх дітей вони вивчать. А сільським освіта не потрібна? Тупим народом легше правити, нехай у селах люди спиваються. А про дітей, яким потрібно буде прокидатися на годину раніше, їхати кудись по жарі, холоду, голольоду хто-небудь подумав? Той же прем’є і міністр освіти . А наповнюватість у класах яка буде ? Чоловік 40? І це буде якісна освіта? Мабуть , наші можновладці, які сидять у міністерських кріслах, не знають, що таке школа, і тому показують Європі видимість реформ, а за їх якість не думають. Вони хочуть, щоб у нас було європейське життя, так треба звідти брати КРАЩЕ. А ЗНО , яке повинні обов язково проходити всі учні 11 класу? Хто - небудь думав, навіщо воно потрібно всім учням? Щоб учителя зробити дурнем і сказати, що він нічого не вміє. Навчіться проводити реформи.
Віктор
Вот слова премьера---- Далі діти після 4 класу будуть мати можливість навчатися в якісній опорній школі, яка відповідає критеріям, які я вам щойно визначив.--- Вопрос - а куда же девать массово этих учителей - ученики которых перешли в опорную школу.Это же по всей Украине.....!!!!????
школа
Як тільки змінюється влада - починаються нові "реформи". Бігаємо по замкнутому колу. А як би було добре, щоб ми просто учили дітей, а держава про нас дбала. І щоб це піклування було видно в кожній школі. Один рік держава поставила б 10 нових вікон, інший - зробила ремонт в двох кабінетах, інший - нові компютери в кабінет інформатики. Все життя побирається школа в батьків. І на ті копійки виживає. А влада все якісь "реформи притягує за вуха" і вкладає в них величезні кошти...
надоїло
Для школа: Так, так, якби не крала б то дбала б, але красти легше і вигідніше, все ж собі в карман , а не якимось діткам сільським, чи вчителям.
Коментувати
Gary
Что то верится с трудом во все это!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Галина Мельник
Ага, будуть місцеві органи ремонтувати дороги. У нас уже рейсовий автобус через дуже погану дорогу рік не ходить, і ніхто навіть не думає , щоб поремонтувати, будуть наші діти , мабуть, дома навчатися з їхніми реформами. А може нам геліктоптера виділять?
Леонідович
Для Галина Мельник: Дорогу відремонтують, автобуса куплять, будуть його заправляти, ремонтувати, оплачувати зарплату водію, початкові класи залишать де є, тобто утримання, опалення, обслуговування цих приміщень залишається. Хаби побудують (нові приміщення), бо в районах приміщення шкіл заповнені. Примусово звільнених вчителів держава буде зобов’язана утримувати. А на зекономлені кошти "піднімуть" зарплати і "закуплять" обладняння? Тобто зарплати будуть ще менші? Гроші підуть на дороги, будівлі, автобуси.
Галина Мельник
Ну так, у нас лиш перед Новим роком поставили вишку на "Київстар", ми бігали по городах ловили покриття, щоб зателефонувати, а ви говорите дороги.....А ще у нас місцевість з ярами, так що зимою не виїдеш і не заїдеш
Коментувати
Леонідович
"Це означає, що НЕ в такій школі НЕ безкоштовний інтернет, до НЕ такої школи НЕ купуються нові класи фізики, математики, хімії, біології. В НЕ такій школі НЕМА мультимедійних комплексів з ІТ-технологіями. В НЕ такій школі НЕ відправляються кошти на ремонт спортивних залів і кабінетів. В НЕ такій школі НЕ здійснюються заходи з енергоефективності. Це НЕ пластикові вікна, це НЕ утеплення школи і це НЕ нормальні умови для того, щоб НЕ наші діти НЕ отримували якісні знання», - ХОТІВ сказаТИ прем’єр-міністр." НЕ таких шкіл у нас 16900 вже цього року!
олена
Дурне діло не хитре...Скільки шкіл закриють,щоб створити одну показуху!В селі вже нема клубу,закриють школу,залишиться одна забігайлівка,де збираються пияки.От розцвіте село!!!Але нашим царям цього й треба-легше буде землю дерибанити.Тупими легше правити,,,
надоїло
у мене таке враження,що наші можновладці-самодури і більшу половину того,що кажуть і самі не розуміють.на тлі вел-л-личезної корупції робити якісь зміни це принаймі дикунство, а найбільш плачевніше те,що ці зміни роблять під себе самі корупціонери і точно не думають про наших дітей
Іван
"Яценюк каже про....",- а Яценюк розуміє те, про що він каже....????????????
НЕКЛОЛУН
Клоунада. Пане кролык, ти знаэш шо я закінчив університет і працюю за 1500 гривень. Сказати тобі шо я можу купити? Кролячий ти клоуне
ххх
А Яценюк задумувався про здоров"я дітей, які з 5 класу змушені будуть кожного дня добиратися до тих хап-шкіл і назад по розбитих дорогах, або жити у гуртожитках і бачити тата з мамою лише у вихідні? Та краще б він думав про створення робочих місць, а не сунув свого носа в освіту!
eXplorer
Нехай відкривають, простим учителям, що того? Як працювали так далі і будуть працювати за мізерну зарплату, виконуючи грандіозний обсяг роботи. Рівень знань учнів теж не зміниться. Дешевий товар - дорога упаковка. Більше нічого. P.S. Дасть Бог, в Україні будуть міністерства, які реально працюватимуть на суспільство, а не прикриватимуть власні інтереси показовими псевдо реформами. Не в цьому столітті, звичайно. Хоче... Все в наших руках!!!
Голосzнароду
ПЛОООО, таке враження складається, що Яценюк тільки те й робить, що ходить і кожному чиновнику пальцем вказує, що роботи, бо без нього вони ні на що не здатні.
Леонідович
Для Голосzнароду: Вони й з ним ні на що не здатні.
Коментувати
для Сільського вчителя
а ХТО має дбати за Вас, Ваших колег і Ваших учнів? Невже за весь час роботи до вас не дійшло, що жити з головою у піску в надії на справедливого царя-батюшку та лаяти його бояр - надзвичайно безтолково. Допоки ВИ ВСІ не усвідомите, що НІХТО не думає про те, куди ВАС подіти і ЯК ви будете виживати, доти вами будуть помикати. ОБ*ЄДНУЙТЕСЬ, страйкуйте, виходьте до райдержадміністрацій, їдьте до областних адміністрацій.Ви вибирали профспілку - або переоберіть її керівництво, або виходьте, створюючи іншу... Рухайтесь, бо будете сидіти, то й корейці не допоможуть... Усвідомте, що ані ви, ані діти ваші НІКОМУ в цій країні не потрібні, окрім вас самих
Вчитель
Будь-яку навіть найкращу ідею наші можновладці спаплюжать на корню. Закінчиться все тим, що закриють значну частину шкіл, скоротять педпрацівників, а діти із сіл з тими недобитими автобусами, в яких про підвіску лише читали, залишаться на рівні початкової школи... А рабам більше й не потрібно.
Сільський учитель
Це все добре! А що робити людям, які відпрацювали по 20 років і більше? Мають вищі категорії та інші цікаві надбання у сфері педагогіки. Їх відправити на вулицю до корейців капусту сапати. Хочете забрати останній шматок хліба?
Тарас
Для Сільський учитель: Ох і насмішив сільський вчитель. Ви про що ? Які це ще надбання у сфері педагогіки ? Це ті нікому не потрібні,і папки з сплагіаченим " досвідом" які ви готували, щоб отримати "вищу категорію" . Всі ж знають як дається ця сама " вища". У нас коли сказали що до опорних шкіл будуть набирати вчителів за конкурсом, так саме трудяги з " вищою" найбільше і злякались. Зрозумійте, нарешті, потрібен результат роботи, а не показуха.
Наталя
Не зовсім так. Ніхто за власним бажанням ті папки ("сплагіачені") не створював. Що від вчителя вимагають - те він і робить. 25 років, та й зараз, державі потрібна показуха!!! (Доречі, Ви ніде не згадали, як до цих нововведень ставляться батьки, діти яких мусять підніматися о 5 00, щоб до школи доїхати)
Коментувати
N.
Є 17000 шкіл стане 100? Єдине, що функціонує всупереч всьому - середня освіта. Завдання уряду: знищити якнайшвидше!!!!!!!!!! Молодці.