МОН проти звільнення методистів-дошкільників

У МОН вважають, що без спеціалістів та методистів з дошкільної освіти, дитячі садки не зможуть працювати

МОН проти звільнення методистів-дошкільників

Міністерство освіти і науки вважає, що без спеціалістів з дошкільної освіти органів управління освітою та методистів з дошкільної освіти науково-методичних центрів, повноцінне функціонування дитячих садків є неможливим.

Про це йдеться у листі відомства до регіональних департаментів освіти і науки, у відповідь на інформацію з регіонів щодо скорочення відповідних посад.

«Ці працівники забезпечують дотримання вимог Закону України "Про дошкільну освіту", інших нормативно-правових актів у галузі дошкільної освіти. Без постійного науково-методичного та професійного супроводу діяльності дошкільних навчальних закладів неможливе їх повноцінне функціонування», - наголошують у Міністерстві освіти і науки.

«З огляду на важливість та значущість роботи спеціалістів (методистів) з питань дошкільної освіти вважаємо неприпустимим скорочення зазначених посад при формуванні штатних розписів обласних, районних, міських органів управління освітою», - зазначили у відомстві, звертаючись до регіональних департаментів освіти і науки.

Освіта.ua
24.12.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
МЕТОДИСТ
Ніхто не сумнівається, що всі педагоги та вихователі супер. У всіх є право тепер робити все на свій розсуд ( я щодо планування своєї роботи, вибору методів, форм, технологій та ін це МОН узаконило своїм листом), тепер кожен вважає, що він виключно ідеальний і ніхто йому не указ! А на ділі що? Хто не хотів нічого робити, а лише випасав дітей та відбував свої години на занятті, так і зараз діє. До речі, саме такі супер-педагоги дуже захоплено зойкують, якщо побувають на районному семінарі і з’ясують для себе, що можна працювати по-новому, де нарешті діти щасливі у навчанні та своєму розвитку. Саме у широкому колективі однодумців-колег професіоналів району/міста у ЖИВОМУ спілкуванні, не у вузькому(власний заклад), хоча теж не виключення, кожен має можливість вивірити свій досвід, задати питання, дізнатись про нове не теоретично, а практично. Думаю, якщо методист себе поважає- він буде професіоналом, буде сам посійно удосконалювати свою роботу та сприяти професійному зростанню інших.
Родион
Для МЕТОДИСТ: Це в якому хуторі методист таким тоном розмовляє з учителями?
Коментувати
Ольга
Женіть в три шиї цих методистів! Ніякої від них допомоги, а тільки викачка грошей із вихователів. То привітайте їх з Новим роком, то ще з якимось святом. Дістали ці дурники. Вони ж не мають певного досвіду, щоб вказувати педагогам так чи не так. Це дурники, яких влаштували за гроші на ці посади. Скорочувати, звільняти, нехай йдуть працювати помічниками виховатнелів, якщо вони такі розумні
Освітянин
Вибачте, але за 20 років роботи у навчальному закладі я побачив лише одиниці методистів-професіоналів, всі інші - непотріб, який працює лише на свою репутацію задля того, щоб залишитися у своєму кріслі. Виникає питання: для чого такі методисти??? Покажіть мені, чи назвіть хоч одного, який дійсно надає методичну допомогу під час рейдів - перевірок. Моя пропозиція: влаштувати іспит для перевірки рівня профпридатності таких професіоналів, плюс - детектор брехні.ю Перевірку повинні проводити незалежні експерти (вчителі-професіонали).
Підтримую "Правда"
нагадалось,як про те, що в НАШІЙ школі відомо було багатьом УЧНЯМ, на семінарі із захватом розповідали років через 8 після того,як МИ із інформацією ПРАЦЮВАЛИ,наївно думаючи, що то відомо всім.Як виявилось, навіть продвинуті НЕ відали.До чого веду? Методисти працть над бамашками для обласного ОНО,а ми собі-із дітьми кожен як уміє
Правда
З теперішніми інформаційними технологіями не потрібен ніякий методист. ПРИКЛАД: Я - вихователь зі стажем, вже познайомилася з визначенням рівня розвитку дитини старшого дошкільного віку за допомогою кваліметричної моделі ( і лист МОН опрацювала, і , навіть, вебінар переглянула) Розібралась геть в усьому сама . А від міського методиста - ні цвірінь і ні ку-ку. Скоро "роздуплиться" і почне мені повідомляти новину, яку я вже знаю. Віват Інтернету і вебінарам!
Zinger
Для Правда: Кажете чисту правду. Методистами в освітянських організаціях працюють люди, які зовсім не прагнуть працювати зі школами та дитсадками. Головне, щоб на папері усе було. Навіщо мені методист, який присилає мені папірець на який я маю давати йому відповідь. Але думаю, що то не їх вина. Яке керівництво, такі й працівники. Методистів тримають, аби було кому писати звіти для чиновників від освіти. А платить за цю розкіш суспільство! Методист має прийти в заклад і показати на практиці, як потрібно працювати з дітьми!
Коментувати
no методист
методист НЕ нужен для помощи вообще, поскольку если воспитатель ЗНАЕТ, что нужно делать (знает игры, знает физиологию...), то он будет работать, а если ему кто-то начнёт тыкать пальцем что и как делать, то этот кто-то просто будет ему МЕШАТЬ.А если воспитатель НЕ знает, то сколько ему не тычь пальцем, делать он НЕ будет.Поэтому методисты - люди,которые вообще НЕ нужны.НИКОМУ,
достало
Для no методист: Для Підтримую "Правда": НУ сколько можно !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Не надоело писать одно и то-же под разными никами ??????????????????????? Самому себе отвечать, самого себя хвалить ..... Ужас !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
)
Для достало: вот-вот.Так же меня и коллега спрашивает:"Ну и что,что Вы не позволяете пользоваться тетрадями-книгами-инетом на контрольных работах?Дети что,лучше знать стали? Или Вам от этого легче?Живёте здесь(ну тут она немного не подумав сказала)) ),ничего не имеете (почти правда)".НА что в ответ часто выдаю(одно и то же):"Ну да.Зато мои на 2 стараются,пыхтят,а на 6 так вообще умнички, ну а если уж Я замечаю,что ребёнок (у меня) на отлично идёт,так просто предупреждаю коллег,чтобы посмотрели. Так и медаль получилась.А Вы мне постоянно о том,что Ваши НИЧЕГО НЕ ДЕЛАЮТ на уроке".Вот и весь сказ. Пока нет, не надоело.Когда надоест-перестану.Но вот себе я НЕ отвечаю.Никогда).Тут Вы немного не вчиталась(лся).
Коментувати
Голос, я тебя ЗНАЮ??? 00
ТЫ ОПЯТЬ НЕ ПРАВ). Но откуда тебе то знать, ЧТО можно сделать с детками МАЛДШЕГО, да и вообще - дошкольного возраста и КОГДА начинается РАЗВИТИЕ МЫШЛЕНИЯ детей? НЕТ, просто играться,оно то конечно, достаточно, но... А то,что воспитателями идут,как правило, люди БЕЗ умения мыслить,это да, это СЕГОДНЯ приветсвуется. Интересно ыло бы посмотреть развитие детей в Японии.
Голосzнарода
Ну звісно ж, адже вихователями садочків зазвичай беруть студенток педучилищ, які не мають належної методичної підготовки та фахової вищої освіти. Ну гратися із дітьми вони то можуть. Але й там нічого особливого не треба у роботі із дітьми дошкільного віку, окрім як гратися з ними в розвиваючі ігри.
Ol Pozn
Для Голосzнарода: голосзрайоновськоїдупи - яких студенток??????? Яка молодь у школу чи у садок іде.Що небудь ляпнуть аби захистити районовських чинуш
Вы так часто слушаете
Для Ol Pozn: голоса из задницы,что возникает предположение,что основная Ваша работа-проктолог.
Олекса Позняк
Для Вы так часто слушаете: проктолог это ваша фамилия или состояние вашей души?Подписывайтесь, пожалуйста, правильно
Коментувати
Людмила
Все "за", кроме самих методистов и работников районо!
Zinger
Для Людмила: Звичайно районо буде проти, а хто їм доклади і звіти буде писати, вони ж начальники!
Людмила
Мало того, их не просто не сокращают, им придумывают новые должности, они придумывают новые бумажки, а мы вместо работы с детьми пишем для них отчёты.
Коментувати
Юлиана
А я за то. чтобы сократили методистов. Меньше писанины стало бы.
ЛАРА
Для Юлиана: ЛУЧШЕ ВООБЩЕ НИЧЕГО НЕ ДЕЛАТЬ И БУДЕТ КЛАССНО, ЛИШЬ БЫ ЗАРПЛАТА КАПАЛА....
Сергій
нічого не робити ЛАРА, класно, та лише у вашій уяві, бо не має страшнішого прокарання... праця повинна приносити задоволення, а хіба бюрократична писанина це задоволення? методисти, це біда пострадянської освіти...
Ol Pozn
Щоб ти Лара усе життя так нічого не робила і отримувала зарплату вихователя
Коментувати