Гриневич: держава заборгувала перед освітянами

Голова комітету ВР наголосила, що системі освіти не вистачає популяризації творчих особистостей

Гриневич: держава заборгувала перед освітянами

Українська держава дуже заборгувала перед освітянами. Про це під час нагородження педагогів-учасників Всеукраїнського конкурсу «Освітній Оскар-2015» сказала голова Комітету з питань науки і освіти Верховної Ради Лілія Гриневич.

За її словами, в складний період для життя країни і для життя вчительства проведення конкурсу «Освітній Оскар-2015» є світлою подією, і через створення таких майданчиків для відзначення найкращих іде позитивний посил суспільству.

Голова профільного парламентського комітету наголосила, що системі освіти дуже не вистачає популяризації натхненних, жертовних і творчих особистостей, які сьогодні працюють в системі освіти.

Вона також зазначила, що незважаючи на російську агресію та складну економічну ситуацію все одно необхідно закладати базу для реформування системи освіти, найкраще зі змінами, які необхідні, знайомі освітянам.

«Що б ми не писали у законі, яку б реформу не придумали, які б підручники не надрукували, у кінцевому рахунку все залежатиме від учителя, вихователя, керівника навчального закладу, методиста, кожної людини, кожної особистості, всіх, хто спільними зусиллями творить навчальний заклад. Бо саме там у дітей формується любов чи нелюбов до навчання, адже ставлення до пізнання нового виключно пов’язане з особистістю вихователя і вчителя», – підсумувала Лілія Гриневич.

Освіта.ua
21.12.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Голос, я ПОВНІСТЮ ПІДТРИМУЮ
написане. Лаконічно-чітко-грамотно._____-_____________________________________
Голосzнарода
Збереження робочих місць для чиновників освіти в різних райно, міськно, департаментів освіти, в інститутах оппо вирішили зробити за рахунок закриття сільських шкіл. Це аморально позбавляти тисячі найбідніших селян конституційного права на освіту тільки для того, щоб зберегти робочі місця непотрібним чиновникам. Мова йде не про низькопрофесійних сільських вчителів, адже ті ж самі освітні чиновники не є теж високопрофесійними, мова йде про право на освіту для бідних сільських дітей. Якщо треба економити в освіті, то правильно буде поскорочувати всі відділи освіти, залишивши замість зграї чиновників одного-двох із комп’ютерами, які будуть справді цілі дні займатися роботою. Треба позакривати інститути оппо, а залишити лише один кабінет із 4-5 чиновниками, які будуть складати графіки, плани, організовувати стажування вчителям області. А сертифікацію (атестацію) здіснювати раз через 10 років, збільшити термін вдвічі, що дозволить значно зекономити кошти.
Голосzнарода
Для Голосzнарода: Мається на увазі, що збережені чиновники будуть організовувати можливість сільським дітям отримувати освіту в найближчих школах, організовувати доїзд, складати графіки індивідуального навчання, курси для дистанційного навчання, проте вони не будуть цього робити, а будуть тільки посилатися на міністерство. Проте чиновники міністерства не зможуть приїхати і працювати за всіх локальних чиновників. Як зараз освітні чиновники нічого хорошого не роблять для освіти, навряд чи вони почнуть це робити із нового року. Чому саме сільсьскі школи позакривати: бо чиновники інститутів оппо завжди недолюблювали сільських жителів, називаючи їх малоосвіченими та погановихованими, а ще бідними. Тому високоморальні освітні чиновники, щоб зберегти собі робочі місця, вирішили позбавити права на освіту найбідніші верстви громадян України.
Олекса Позняк
Для Голосzнарода: Що трапилось? Катарсис? Пишете наче позняк.Вітаю
ну Позняк, ну золото,
Для Олекса Позняк: ну Позняк ТАК НИКОГДА НЕ писал, а у голоса проскакивало, и не раз
Коментувати
Zinger
Пані Гриневич! Вмикніть телевізор і що Ви там побачите? Того вбили, того викрали, там аварія, там біда. Наше телебачення - це джерело депресії і смутку. А що Ви там побачили про освітян? Один раз на рік у День вчителя пройдуться несміливо по кількох сюжетах і на тому й уся повага. Розповісти, яке важке життя було в артиста - це престижно, а розповісти про справді жертовних і талановитих особистостей - вчителів немає кому. От Вам і відповідь на позитивний посил суспільству, який би мали посилати в першу чергу державні телеканали. Подумайте над цим!
Finita
"Простіше кажучи, яку б дурню ми не вигадали, винен буде вчитель", - підсумувала Гриневич.
таневже?
Заборгували? То віддайте борги: надрукуйте і роздайте грамоти, подяки, Назвіть нас із сотню разів "Ваша Величність, Вчитель",згадайте добрим словом на черговому форумі-та й вистачить нам, та й розрахуєтесь з боргами...
глухий
учебники получили ,за свой счет отправляют и все им мало,все учителя плохие,такое ощущение,что они живут на другой планете и в другом измерении,на первом месте образование в коррупции ,как это до такого додумались!!!!!!
Александр Пархомчук
"Українська держава дуже заборгувала перед освітянами"..........Висновок: пенсіонерів позбавити 15 % пенсії, не платити заміни, індексації, на усіх форумах роповідати які учителі низькокваліфіковані і гнати їх потрібно з роботи через ліцензування.Спасибі ,Ліля, ви учителям як мама рідна.Але краще бути сиротою як з такою мамою
Читач
Не хвилюйтесь, вже все пройшло : і сам конкурс і нагороди вже роздали. Щодо умов самого конкурсу, цитата: «Кожен учасник, який подає роботи на конкурс, обов’язково повинен бути передплатником видань «Шкільного світу» лише на 6 або 12 місяців і сплатити організаційний внесок у розмірі 300 гривень для індивідуальних і 500 гривень для колективних авторів (реквізити й рахунок будуть надіслані після отримання заяви-анкети з копією абонемента про передплату).»
Zinger
Для Читач: Ото бізнес, нас заохотили за наші ж гроші. Хочеш бути заслуженим - плати, у нас же ринкова жержава, а може просто базар?
Коментувати
Для читающих чиновников
Цель Гриневич, как служителя власти, во-первых, отвлечь думающих людей, каковыми являются учителя, от проблем и коррупции, которая сопровождает обучение. Во-вторых, в очередной раз "отмыть" деньги международного фонда, которые попадают в бюджет. А в-третьих, если подобные конкурсы заканчиваются хорошим вознаграждением победителя, то оные будут определены уже задолго до конкурса - будет важна цена вопроса, кому сколько и на каком этапе дать. Зачем вы питаете коррупцию, пани Гриневич? Когда уже нажретесь?
ПЕЛАГЕЯ
Шо, опять??? Опять конкурс??? Глазам своим не верю - конец семестра в образовании, а у верхушки - очередной "конкурс"!!!!!! Все задания "конкурса" - это не для педагогов задания, а перекладывание методических функций с многочисленных инновационных институтов на практиков. Вы там (случайно) вверху не забыли, что разрабатывать, совершать поиск новых форм, методов и моделей (это среди задач конкурса) должны ВЫ? Требуем нормальные программы и доступное методическое обеспечение к ним! Прекратите пополнять свои "банки навчальних програм, інноваційних форм та методів організації навчально-виховного процесу" за счёт личного времени педагогов!
Голосzнарода
Для ПЕЛАГЕЯ: Якщо можна розробити ідеальну програму із ідеальними алгоритмами, написати ідеальний підручник, то вчитель тоді зовсім не потрібен, його можна замінити комп’ютером. Так як для того, щоб виконувати алгоритми дій за програмою, проводити уроки суто за підручником, без жодної похибки, якраз вчитель із його негативним емоційним станом та суб’єктивність у відношенні до дітей не підходить. Вчителі найшли собі хороше виправдання на все - погана програма, діти не можуть по ній вчитись. Шановні, це не діти не можуть по ній вчитись. це Ви некомпетентні працювати із різними методиками та технологіями одночасно.
ты НЕ прав
Для Голосzнарода: ПРОГРАММА включает в себя ВРЕМЯ на освоение. Ребёнок способен стоять в кроватке раньше чем сидеть,но это НЕ нормально.В норме,когда ребёнок сперва сидит,а после уж стоит.РЕбёнок способен быть КМСом в 9 лет,но таких-единицы.То же самое и с обучением.НЕЗЛЬЗЯ впихивать в мозг то,что следует ПОСТЕПЕННО вкладывать.ПОСТЕПЕННО,пойми ты это
Zinger
Для Пелагея. І нашого бідного особистого бюджету. Що б не організовували завжди знахордять привід виманити у нас кошти. У цілому світі організатори заходів (конкурсів) беруть усі витрати на себе, а не доять учаників!
Коментувати
Tito
Эта фифа Гриневич только умеет что трындеть! Где решительные действия с ее стороны, она же глава коммитета?
Zinger
ля Tito: А не могли б Ви написати, які рішучі дії має здійснити голова комітету п.Гриневич?
Коментувати
совесть
Шановна п. Ліліє! Щодо відсутності ПОПУЛЯРИЗАції ЖЕРТОВНОСТІ Вчителя все ясно! Пропоную на сайті МОН викласти у вільний доступ інформацію про всіх Заслужених вчителів України (це ж ціла армія!) і перестати, нарешті, ганьбити все вчительство такими зарплатами. Є з ким обговорювати реформи в освіті! Турбує ВІДСУТНІСТЬ ЖЕРТОВНОСТІ у більшості депутатів, представників влади (от з популяризацією у них все склалося)...
Людмила Іванців
Для совесть: Заслужених (не достойних. - моя ремарка) у великій освітянської армії досить багато.
Родион
Для совесть: Заслужені вчителі в більшості своїй дійсно заслужені. А от за що отримують звання Заслужених працівників освіти майже всі чиновники рівня нач. відділів та управлінь? За " багатороічну і сумлінну працю" по розвалу освіти.
Коментувати