Середній оклад педпрацівників становить менше 2 тисяч

В профспілці наголошують, що потреби педагогів і навчальних закладів забезпечуються у мізерних розмірах

Середній оклад педпрацівників становить менше 2 тисяч

Середній розмір посадових окладів педагогічних працівників становить 1994 гривні, а науково-педагогічних – 3806 гривень. Про це йдеться у пропозиції ЦК Профспілки працівників освіти і науки до Рекомендацій парламентських слухань щодо реформування освіти, що відбулись минулого тижня.

Зокрема, у профспілці наголошують, що видатки на освіту в існуючому обсязі забезпечують лише 40% потреби на оплату праці педагогічних, науково-педагогічних працівників та спеціалістів освіти в розмірах, гарантованих статтею 57 чинного Закону України "Про освіту".

"Середній розмір посадових окладів педагогічних працівників, з урахуванням їх підвищення на 18,8% з 1 вересня поточного року, становить 1994 гривні, а науково-педагогічних – 3806 гривень проти середньої заробітної плати працівників промисловості за жовтень 5096 гривень", - йдеться у зверненні.

У профспілці також зауважують, що такі обсяги забезпечують лише часткове фінансування навчальних закладів за комунальні послуги, оплата за які у вищих навчальних закладах здійснюється переважно за рахунок власних коштів.

"ЦК Профспілки звертає увагу нате, що не в повній мірі фінансується стипендіальне забезпечення. А інші потреби навчальних закладів та установ освіти забезпечуються в мізерних розмірах", - наголошують у профспілці.

Також у Профспілці працівників освіти і науки розраховують на прийняття Рекомендацій Верховною Радою України з урахуванням висловлених позицій щодо законопроекту "Про освіту".

Освіта.ua
14.12.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Аgainst
На шахтах Ахметова да, больше, а у Коломойского нет!!!Это раньше шахтеры получали хорошо, а сейчас надбавки и доплаты убрали, из престижности оставили лишь молоко, доп.отпуск и льготная пенсия в 50 (если еще не отменили). Если не знаете, то нечего обвинять во лжи! А по школе сама вижу какие суммы получают учителя и надбавки. В шахте тоже работают ребята с высшим образованием, а о риске Вы даже себе этого не представляете, каждый день молишься, чтобы оклад голову не свернул, либо породой не завалило, не говоря, что в жидкой грязи по колено, пробитые железом сапоги и вентиляции никакой
совесть
Для Аgainst: Будьте так ласкаві, ЛЮДИ ПРАЦІ! Не сваріться один з одним! Ми РАбИ-жебраки при такій "високоінтелектуальній" владі, яка все зробила, щоб розікрасти те, до чого мала доступ роками незалежності країни...
Коментувати
Аgainst
В нашем маленьком шахтерском городке, учителя з/п получают на уровне шахтеров, только вот условия работы отличаются в разы, и оздоровительные шахтеры получают не полный оклад как педагоги, и даже у некоторых отпуска меньше, чем у педагогов, а на ремонт поломанного оборудования, инструмента сбрасываются тоже, даже спецодежду и сиз приходится покупать за свои деньги. Так где справедливость???Так, что хватит ныть!
Меркель
Для Аgainst: Не лгите, шахтеры больше получают - так было всегда! У шахтеров тяжелый, но не квалифицированный труд. Учителя тоже рискуют здоровьем.
Profit
Для Аgainst: Так вылазь из шахты и шагай в школу за длинным рублем. Какие проблемы?
Олекса Позняк
Не ругайтесь, шахтёр прав, они копейки получают как и мы. А труд адский. Беда. У них зарплата в ссср был большая. Если честно то шахтёр должен в 2 раза хотя бы больше чем мы зарплату получать
Коментувати
Галина
Від учителя зараз вимагають (начебто не вимагають) сучасних уроків - с интерактивнимими технологиями, презентаціями; оформлення документації - з кольоровими ілюстраціями, в друкованому вигляді. Але для цього треба мати компьютер - є, але вже "здихає", принтер - вже 4-й, та й той "здох"; а новий зараз коштує більше окладу вчителя. А зарплатню однією рукою підвищують, другою - віднімають. Як працювати творчій людині, яка прагне вдосконалості? Знову витрати ляжуть на плечи рідних та близьких нещасного вчителя. Хтось підрахував, скільки треба зараз грошей для того, щоб забезпечити вчителю "робочий інструментарій?
Zinger
Для Галина: Ви праві на 100%. Ніхто не дбає про технічне забезпечення праці вчителя, зате завучу подавай усі плани в надрукованому вигляді, та ще відповідного шрифту. Як тут бути без персонального комп’ютера? Лицемір’я по відношенню до вчителя досягло небувалого апогею. Часом здається, що тобі мстять за те, що ти обрав собі цю професію. Нам належить забезпечити всебічний розвиток людини, а як всебічно розвиватися нам, за які кошти?
Коментувати