Квіт про закон "Про освіту": ми відкриті для спілкування

Міністерство освіти і науки погоджується з тим, що законопроект "Про освіту" буде доопрацьовано

Квіт про закон "Про освіту": ми відкриті для спілкування

Законопроект "Про освіту" повинен відповідати потребам сьогодення. На цьому наголосив міністр освіти і науки Сергій Квіт під час представлення законопроекту "Про освіту" на розширеному засіданні Комітету Верховної Ради з питань науки і освіти 25 листопада.

Міністр зазначив, що після проведення попередніх узгоджувальних нарад Міністерство освіти і науки погоджується з тим, що законопроект буде доопрацьовуватися. Разом з тим Міністерство не бачить тих питань чи прогалин у тексті закону, які б не можна було усунути між першим і другим читанням у парламенті.

"Ми відкриті для спілкування задля того, щоб розробити прогресивний закон, який можливо реалізувати в сучасній Україні", - підкреслив Сергій Квіт.

За словами міністра, закон "Про освіту" є базовим, і тому не варто очікувати від нього вирішення тих питань, які виникають на кожному рівні освіти. Для цього існують спеціальні закони, зокрема, закон "Про вищу освіту", або закон "Про професійну освіту", який має прийматися синхронно із законом "Про освіту". Також Міністерством будуть розроблені законопроекти "Про дошкільну", "Про позашкільну" та "Загальну середню освіту".

Також міністр зазначив, що на відміну від чинного закону "Про освіту", новий проект дає визначення основним термінам системи освіти та окреслює основні принципи освітньої діяльності. Серед них два головних – забезпечення якості освіти і забезпечення рівного доступу до освіти.

"Наші діти повинні мати рівний доступ до якісної освіти та можливість закінчити таку школу, після якої могли б претендувати на вступ до університету", - сказав міністр.

Як вважає Сергій Квіт, не слід поглиблювати розрив між слабкими і сильними школами.

"Держава повинна підтримати всіх, і це важлива соціальна позиція, спрямована на інтереси наших дітей і всього суспільства", - зауважив міністр.

За словами Сергія Квіта, законопроект "Про освіту" передбачає прозорість і публічність прийняття та реалізації управлінських рішень, відповідальність органів управління та закладів освіти перед суспільством, інституційне відокремлення здійснення функцій контролю або нагляду та функції забезпечення діяльності закладів освіти. Також проектом запроваджується свобода особи у виборі здобуття форм і видів освіти. У проекті закону закладені поняття академічної доброчесності, академічної свободи, а також фінансова та адміністративна автономія закладів освіти.

Освіта.ua
26.11.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
квіта у відставку
Та дореформувався вже ти, що, прикрившись спідницею совсунки, обрізав число учасників всеукраїнських олімпіад, які до тебе успішно проводилися попередні 55 років у повному обсязі.
Віта
Щоб наші діти мали рівний доступ до якісної освіти та можливість закінчити таку школу, після якої могли б претендувати на вступ до університету, то в міністерстві повинні подбати про такі програми, які б відповідали віковим нормам.
Herera
Важко визнавати. Але Табачник таким г@ндоном, як квіт не був...
Голосzнарода
Неприйнятя закону про освіту залишає галузь ще на рік без реформування, а це ще рік прибуткової діяльності для чиновників і корупціонерів в освіті, і ще рік війни для українського суспільства, бо в таких умовах ніхто навіть не буде мати можливості протягом наступного року зупинити війну на сході. Так що відмовляючись від реформування український народ сам обирає собі справедливий історичний шлях розвитку, який, не виключно, приведе до зникнення народу.
світлана
Квіт прийшов, щоб розвалити всю систему освіти.
Свобода
Запропонована редакція закону "Про освіту" не захищає права суб’єктів навчально-виховного процесу: учнів (студентів) учителів. Натомість, вона надає безмежну владу котролюючим органам та іншому непотребу системи освіти.
Кузьміч
а методкабінети розженуть чи ні? А то я весь заждався.
Тамара
Для Кузьміч: Ви такий розумний, що не потрібна методична допомога? Працюю в школі 18 років, але вдячна методисту за допомогу.
директорка
для Тамара. Вам дуже повезло. А наші методисти займаються лише перевірками та роздають наряди...
Олекса Позняк
Для Тамара: Та Тамара сама методист-хвали мене моя губонько. Відкрий Інтернет - на будь яке питання знайдеш відповідь.Оце я буду після роботи пиляти автобусом у районо щоб консультацію тупу отримати у баби яка навіть скайпом користуватись не вміє?
Коментувати
VV
Подають що начебто роблять добру справу але нажать з кожним роком в освіті все гірше і гірше.
Доцент
Для VV: Чому це гірше? А рейтинги ВНЗ? Доктори наук ростуть, як гриби після дощу! Тільки питання, коли вони встигають студентів вчити і по 5-10 посібників та підручників за рік написати? Або це лише я такий тупий, що для мене підготовка хорошої лекції вимагає у 3-5 разів (або й більше) часу, ніж для її проведення?
Олекса Позняк
Для Доцент: Квіт присвоїв звання доктора наук 600 дружбанам.За які заслуги? Наша наука попереду планети? Табачник відпочиває...
Коментувати
ПроХвеСССор
Цей не зовсім розумний чинуша має справу не для свого розуму.Він або нерозуміє,або принципово розвалює всю вищу школу.Прирівняти заробітню плату доцентів-професорів до двірника, при цьому волати про престижність і рейтинги...І чого варте знищення наукових надбавок і пенсій...Нехай цей дибил має платню учителя і живе на неї, а не зарплату держслужбівця...
іііііііііі
Для ПроХвеСССор: Які тут можуь бути "або"? Окупаційна влада нищить гумантітарну сферу. Тут тільки про школи, а що творится в медицині?! Там, як не дивно, все ще гірше.
Голосzнарода
Для іііііііііі: А в медицині нічого не робиться, як і неробилось попередніх 25 років. Медицину поки ніхто не зачіпає, бо вона не зашкоджає процесу вимирання нації. А якщо взятися її реформувати, то там буде шалений опір з боку медиків, бо виникне ризик втрати ними прибутків.
іііііііііі
Для Голосzнарода: В місцевій лікарні закрили два відділення. Частину лікарів перетворили на сумісників, частину звільнили. В поліклініці влітку усіх почергово відправляли на 2-у неоплачувану відпустку за "добровільними" заявами. Так, в медицині все тихо. Як на кладовищі.
Коментувати