Законопроект "Про освіту" відправлено на доопрацювання

Парламентський Комітет з питань науки і освіти направив на доопрацювання проект закону "Про освіту"

Законопроект "Про освіту" відправлено на доопрацювання

Законопроект "Про освіту" направлений на доопрацювання Міністерству освіти і науки. Відповідне рішення було ухвалено парламентським Комітетом з питань науки і освіти за підсумками розширеного засідання комітету, в якому взяли участь представники міністерства, освітнього середовища та громадськості.

За словами голови Комітету Лілії Гриневич, у законопроекті необхідно знайти баланс між різними точками зору.

"Зрозуміло, що різні групи мають різні інтереси. Ми їх маємо підпорядкувати одному інтересу – зростанню якості освіти української дитини, забезпечивши при цьому належний рівень її здоров’я", - зазначила Гриневич.

Вона також запропонувала Міністерству освіти і науки сприяння в роботі робочої групи.

"Ми направляємо законопроект на доопрацювання і сподіваємось отримати його у добре зміненому вигляді", - зазначила Лілія Гриневич, підбиваючи.

Розгляд доопрацьованого МОН законопроекту "Про освіту" у сесійному залі парламенту може відбутись 10 грудня.

Освіта.ua
26.11.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
совесть
Для Zinger. Країна, в якій ЧЕСНА ЛЮДИНА - ПОСЬМІХОВИСЬКО, бо є бідною, матиме довгий шлях зцілення, якщо й матиме! Але ж його варто пройти, бодай розпочати! Не може бути героєм той, хто більше вкрав з бюджету, у людей (ба він - розумний, схему розкрадання винайшов...)! Жоден закон не почне працювати, так і залишиться чудовим на папері, якщо СУСПІЛЬСТВО не почне очищення від такого бруду! На всіх рівнях! Чи готові люди до таких змін? З реалій - НІ! Потрібні приклади, ЗВЕРХУ. А зверху - одні антиприклади... За таких умов очікувати сплачених податків з тіні економіки - безглуздо! Про яку реформу освіти тоді йде мова? Як для вищої школи?
СУСПІЛЬСТВО??? Чи не надто
Для совесть: багато Ви прагнете від суспільства?У КОЖНІСІНЬКОГО члена суспільства власні прагнення та бажання.І якщо комусь комфортно дати хабар-він дасть хабар.Якщо комусь комфортно взяти хабар-він візьме хабар.І так-усі.Мені цікаво слухати людей,що давали й будут давати хабарі про те,що "мають змінитися люди ось тут, поруч, біля нас".А дитину в тепле місце-за хабар.А сесію дитині(за роки навчання АЖ одну контрольну самостійно написано)-за хабар,і таких прикладів-маса.НЕ може НЕ бути корупції в країні,яка для одних будує ШИКАРНУ ШКОЛУ В столиці,обладнану усім,і приймає туди нуворішей,а інші мають обмежуватись тим,що від союзу залишилось.
Коментувати
Zinger
Для совість. Як викорінити? А говорити їм про це в очі щодня, особливо з амвона церкви, де вони ревно моляться, хоча на той світ не заберуть ані молекули. Злодій боїться розголосу, тож користуймося словом, яке є найсильнішою зброєю, яку дав людям Всевишній! Не біймося, нам зовсім немає що втрачати!
від учорависить і висит в голові Ваша думка.
Воно я би й погодилась.Та перед очима стоїть колега,яка отак в очі запитувала й запитувала.МОжливо й обійшлося,та розборки йдуть у них із керівництвом іще з ранньої молодості.А тут ще й мого друга лєпшего зачепила своїми питаннями.Так той і вирішив керівництву допомогти.Було корисно-повчально,й для неї й для людей, та все ж-ЇЙ надто важко.Висновок?Висновок в тому,щоб вчителі,В ІДЕАЛІ,об*єдналися.Знову ж таки-в ідеалі,оскільки ті,хто думає,досить толково розвели небезпечну ДЛЯ СЕБЕ ситуацію.
Коментувати
Zinger
Якщо програма середньої школи залишиться такою "цікавою" як зараз не заздрю тим, хто вчитиметься 12 років. Школа має підготувати людину до дорослого життя, а не прагнути зробити з усіх технарів. Кожну людину Всевишній створив для певного покликання, школа має допомогти вияснити, для якого виду діяльності вона придатна. У нас навчання заради навчання, а треба - заради людини. Чому пропали класи ручної праці ( столярство, слюсарство, шиття, вишивка і т.д.)? Виростає ціле покоління трутнів, які не можуть собі дати ради у житті, їх не привчили до праці зі шкільних років. Всіх стрижуть під один гребінець, не даючи розвиватися індивідуальності. Ото і маємо армію економістів, юристів, політиків, чиновників, а збудувати якісну дорогу немає кому, запрошуємо спеціалістів з Туреччини! Годувальниця земля вже стогне від образи на нас, її нам подарували задарма, а ми кажемо, що не будемо "горбитися" на ній. Що, запросимо трударів з Китаю, які навіть на камені навчилися вирощувати картоплю?
совесть
Для Zinger: Ваша правда, що Земля стогне! Але від грабіжників-керівників на всіх рівнях, бо ВСІ сидять на відкатах: саме тому дорогу якісну не можуть побудувати... Бо ж кожен з них краде і вдень, і вночі... Та про це знають всі... Подивіться лишень на квартири й дачі директорів шкіл й інших організацій, звісно, якщо вас запросять! Як ремонт в школі - так і вдома у директора... Як це викорінювати з людей? Як?
не знаю, не знаю
Для совесть: МІЙ директор живе в будинку поруч нашого.Так,новий,але старіший за наш на пару років,і то - розмінялись вони, а не купував.А школа-одна з найкращих в країні (от лишень вони її не світять.А нашо?). Висококерівництво-в такій самісінькій квартирі, і на роботу ніжками ходить,і шуби норкової не має, та й пальці волею дихають. Бо ж часто чи не через день зустрічаємось...
Zinger
Для совість:Скільки не кажи халва у роті солодше не буде. Способів поставити на місце злодія безліч, але ми добренькі, чекаємо, що це зробить хтось, а не ми.Злодій боїться розголосу, отже не треба мовчати. Подивіться на журналістів ТБ, скільки вони розкрутили схем і корупційних оборудок, ризикуючи своїм життям, а дехто його і втратив. Переставаймо боятися тих, хто грабує нас і справедливість восторжествує.
Коментувати
Івану
Керівники держави і всі інші не думають. Вони ЗНАЮТЬ, що саме так і є. Народ САМ дозволяє їм так вважати.А хто ж стане щось ворушити,якщо й так сприймають?
Іван
Як можна поліпшити стан справ в освіті, ставлячи пріорітетною задачею - скорочення видатків на освіту? Чи керівники держави та профільне мінінстерство думають, що народ - це лохи...
Роман
Для Іван: звичайно думають, а точніше вони думають про свою владу, свої гроші - народ їм нецікавий.
Zinger
Для Романа: От побачите, що ні однієї копійки на освіту не буде скорочено, інакше наших депутатів почнуть по одному виносити за я...ця, як Барна виносив Яценюка! Невже Ви думаєте, що у чиновників немає страху? Те що не додадуть -ймовірно, але кошти від оптимізації мусять направити на покращення тих шкіл, які залишаться. принаймі так говорить здоровий глузд!
Коментувати
123
После 9 класса многие дети уходят в техникумы и ПТУ. Родители спешат дать детям профессию. Продолжить обучение можно в вузе заочно. Зачем держать детей в школе 12 лет, а затем в институте еще 5 - 6 лет? Это не всем родителям по карману и детям тяжело. А к концу обучения они обленились и работать не хотят. И государству большие расходы.
Но ведь детей НИКТО
Для 123: НЕ держит насильно в школе.КТО желает-идёт в ПТУ,кто желает- в колледж, а кто НЕ желает расставаться со школой,в которой добрые тёти ставят высокие баллы за то,что ребёнок такой хороший, те идут в 10 класс. Благо - берут всех желающих.А кто стремится в ВУЗ,тот туда и направляется. Родителям тяжело? Ну так они сами сотворили своё чадо.Вот когда НА РАБОТУ устраиваться по профилю диплома ринутся,вот тогда и РЕЗУЛЬТАТ будет видно.Не захотят их брать на работу?Ну так и что дальше? С десяток лет такого "не берут в связи с полным отсутствием знаний" и всё станет на правильные места.Чё огород городить?
Scheletro
Для 123: нет, по идее, при 12-тилетке, бакалавр должен быть 3 года (а не 4).
Коментувати
совесть
Не існує ідеальних законів, моделей шкільної освіти... В Європі також. Оскільки освіта залежна від бюджету, від ЕКОНОМІКИ країни, то близьке майбутнє якості нашої освіти - "аби не гірше, ніж зараз". Та й теза про "рівний доступ до якісної освіти" звучить, як знущання. Подивіться, "які" ЗНЗ є найкращими в рейтингу за підсумками ЗНО і де вони розташовані. Лише оживлення економіки й більш заможний українець почне дбати (вимагати) про ЯКІСНУ освіту, а не лише про те, як одягнути, прогодувати та отримати аби-який атестат, диплом дитині. Настає пора 12-річки, розвантаження дітей у початковій та основній школі... Для чого розвантажувати? Збереження здоров’я (спорт), розвиток гармонійної особистості (гуртки). Без батьківських (ми жебраки зараз), державних (кредитних) грошей? Вчительство, без роботи не залишитеся (+1 рік навчання!), ще й шукатимуть... Але без належного фінансування освіти якісних змін даремно очікувати...
ну молодец
Для совесть: и КТО это глаголит? Но вот ИМЕННО БЕЗ родительских денег. Недальновидно ТО руководство, которое ПОЗВОЛЯЕТ подобную практику. Ну а КТО выплыл в "УСПЕШНЫЕ" - это понятно.А так бы можно и согласиться.
Коментувати
dddt
Не Квіта знімати з посади, а його заступників, у яких "золота лотерея"-міністри змінюються, а вони сидять ще з часів СРСР. До речі, так і на обласних рівнях:в департаменті начальників і пару заступників змінили, інші лишилися, про методцентри взагалі сміх...старі кадри, які збирають бабло при любій владі і спокійно себе відчувають. А може варто змінити структуру міністерства, департаменту, які ще за часів Сталіна були створені? Як там у них, за кордоном?
Стас
Для dddt: За часів СРСР деякі із заступників ще ходили до дитячого садочку. Та й інші були ще занадто молодими, щоб працювати в МОН.
Олекса Позняк
Для dddt: Квіта заступники влаштовують, через них проходить корупція по підручниках, у їх руках звязки з різними фірмочками при моні.Квіт міг їх звільнити але не захотів.На карман отримав.
звільнити незаконно
Для Олекса Позняк: Квіт НЕ міг. А законно - ЯК?
Коментувати
НЕ сарказм
отменить образование полностью.Зачем оно? Лишние траты.Лишние заботы.он 123 предлагает отправить получать профессию.Это с какого,интересно,возраста? А давайте лет с 6!А шо? Нормально.Разговаривать умеют,в туалет сами определятсяюА работать уже могут.Машины мыть.Улицы прибирать.Чем не профессии?.Читать научить?А зачем?Хватит тех,кто выплыл на рекламе и иже с ней.ЭТИ своих детей обучат.Руководить поставят.Ну а каждый рУКОВОДИТЕЛЬ наймёт себе заместителя головатого,который и станет РАБОТУ РАБОТАТЬ.Не,мне нравится.Принимайте.
123
Ученики в 11 классе никак не дождутся, чтобы покинуть стены школы, гормоны играют. А кто-то настойчиво пробивает 12-летнюю школу. Пусть быстрее получают профессию и наполняют бюджет страны.
их, с играющими гормонами,
Для 123: да на улицы.Ну,получив в школе профессию,они ринуться "наполнять бюджет страны".Ну так,как это делают их родители сегодня,получившие профессию.Реальную профессию.которая никак не позволяет наполнить бюджет собственной семьи.
Коментувати
VV
Подають що начебто роблять добру справу але нажать з кожним роком в освіті все гірше і гірше.
набридло
Якби вам мізки "доопрацювати". Розвалюєте освіту повністю.