У Бердянську школам купили комп’ютери, що подарував Китай

Значна частина комп’ютерів виявилися вживаними і без ліцензійного програмного забезпечення

У Бердянську школам купили комп’ютери, що подарував Китай

ТОВ «МКТ трейд» продало Бердянському відділу освіти більше ста комп’ютерів, частина з яких виявилась подарунком від Китайської Народної Республіки. Про це повідомляють Наші гроші з посиланням на pro.berdyansk.

Зокрема, повідомляється, що 21 серпня відділ освіти Бердянського міськвиконкому уклав угоду з запорізьким «МКТ трейд» щодо закупівлі десятьом школам 110 комп’ютерів (100 – для учнів, 10 – для вчителів) за 0,90 млн грн.

Видання з’ясувало, що ринкові ціни комп’ютерів є меншими. Так, ПК для вчителя можна придбати за 7 782 грн., освітяни ж купили за 9000, а комп’ютер для школяра можна придбати за 6732 грн, а купили – за 8109 грн. Тобто, різниця між ринковою ціною і тією, по якій обладнання закуповувалося за бюджетні кошти у «МКТ трейд», становить близько 150 тис грн. або майже 15% від суми замовлення.

До кінця вересня оргтехніка була встановлена в школах Бердянська. За інформацією видання, значна частина комп’ютерів виявилися вживаними і без ліцензійного програмного забезпечення.

У той же час на частині закуплених комп’ютерів є наклейки «Подарунок КНР школярам України».

«Це може означати, що ця техніка отримана в рамках гуманітарної допомоги від народу Китаю, а значить, не може продаватися або купуватися», – пише журналіст Сергій Старушко.

Видання звернулося до керівників навчальних закладів, які отримали комп’ютери, однак вони відмовились зустрічатися з журналістами і показувати ПК. У Бердянському відділі міліції повідомили, що йде перевірка інформації про якість комп’ютерів. Однак у відділі освіти цю інформацію не підтвердили і повідомили, що нічого не знають про інтерес правоохоронців до тендеру. У відомстві запевнили, що всі комп’ютери встановлені і нормально працюють.

Освіта.ua
16.11.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Каліфорнійський університет Берклі
Як, завжди, в департаменті нагріли руки на відкатах. Але прокуратура їх не перевіряє. Вона зайнята перевіркою учителів!!!
Олекса Позняк
Для Каліфорнійський університет Берклі: Правда
Коментувати
Родион
Петр Первый говорил – кто украдет из казны больше, чем стоит метр веревки, тот на этой веревке и повешен будет !!! (Предвиджу : здесь визжать будут те на ком шапка горит) Вешать не надо - время не то, а от корыта отогнать необходимо.
А ТО СМОТРЮ
Для Родион: Меньшиков и послушал друга лепшего.И красть перестал. Нет,конец пришёл-таки. Но когда? ДА,незавидный,конечно,как люди бают...
Коментувати
Олекса Позняк
Квіттттттттттттттттттттттттттттт! Районо ворюги!!!!!!!!!!!!!!Закривай районо - вулики трутнів і корупціонерів!!!!!!!
а я то думаю
ПОЧЕМУ поменяли завгороно. А оно вот зачем.Ye ntgthm rhfcbdj dc` yf ghfdbkmys[ vtcnf[(((