Проблемою освіти є її застарілий зміст, - Гриневич

Застарілий зміст освіти, де основний акцент робиться на здобуття знань, а не компетенцій є головною проблемою

Проблемою освіти є її застарілий зміст, - Гриневич

Найболючішою проблемою середньої освіти є застарілий зміст освіти, коли основний акцент робиться на здобутті знань, а не компетенцій. Про це сказала голова парламентського Комітету з питань науки і освіти Лілія Гриневич під час під час зустрічі з делегацією Організації Економічного Співробітництва та Розвитку.

Також Гриневич наголосила на необхідності приєднатися України до міжнародної програми PISA.

«Приєднатися до міжнародної програми PISA – наше завдання, бо необхідно знати, яке місце займає Україна серед інших країн за показниками освітніх досягнень учнів», - зазначила голова профільного комітету.

Учасники зустрічі також обговорили інші проблеми середньої освіти в Україні.

За словами Лілії Гриневич, «сірими зонами» середньої освіти залишаються так звані «добровільні внески» батьків та централізовані закупівлі, наприклад, підручників. Голова Комітету зазначила, що зараз Міністерство освіти та науки працює над зміною системи закупівель з метою зробити їх прозорими.

Ще однією проблемою, за словами голови комітету, є недостатня прозорість у розподілі коштів між школами на регіональному рівні. В той час як кошти з центрального бюджету розподіляються за конкретною формулою, місцеві бюджети такої формули, на жаль, не мають.

Освіта.ua
02.11.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Лена
Проблемою сучасної української освіти є Гриневич, Квіт, Совсун і їм подібні при владі.
а Вас в руководство?
Для Лена: Покажите Ваш план действий,пожалуйста.А то гнать на кого-то легче лёгкого. Знаю таких. Гнать-раз плюнуть, а самостоятельно - кишка тонка.Покажите СВОИ действия на месте Квита-Совсун
Учитель
Чтобы сесть на место Квита-Совсун, для начала надо освободить это место от них. Не садиться же им на голову!? И еще, они показали свой план и он нам, (многим учителям), на понравился. Пока терпим, на протесты не выходим...
Коментувати
Вчитель
Тернопільська обл Теребовлянський район Два місяці не виплачується індексація. аргументують тим.що поломана система.а насправді брешуть і незбираються її виплачувати
от дедушки Крылова для Гриневич
"А вы, друзья, как ни садитесь, все в музыканты не годитесь..."
ПОЗНЯКУ
Застаріла дебільна система?У нас вже давно новітня система освіти.Лише той,хто не здатний БАЧИТИ її НЕ бачить.Новітня система освіти сьогодні продукує не потрібні учневі речі,як то репетиторство,без якого ТА система спокійнісінько готувала спеціалістів УСІХ галузей;списування у вигляді того,що діти НАПЕРЕД ЗНАЮТЬ завдання контрольної роботи,дітям ДОЗВОЛЯЄТЬСЯ КОРИСТУВАТИСЬ усім,аж до інету(ОТО І Є РЕАЛЬНЕ СПИСУВАННЯ,якого НЕ могло бути за ТОЇ,зламаної,системи),аби розв*язали;нікому НЕ потрібні ДОДАТКОВІ до зубожилих підручників посібники(та потрібні авторам...),не потрібні друковані зошити,які аж ніяк НЕ сприяють кращому засвоєнню матеріалу;не потрібні презентації,які вчать НЕ тримати інформацію,якою людина прегне поділитися,в голові,а тупо(знову ж таки списати)ПРОЧИТАТИ з екрану... А Ви стверджуєте,що мають бути якісь рефрми "застарілої"дебільної системи. Та НОВІТНЯ система ДЕБІЛЬНА.А те,від чого відмовилися,мало бути осучаснене,трохи підкоректоване в плані профільності.І все.
і результат
НОВІТНЬОЇ системи освіти,як то кажуть,всім відомий.
Коментувати
совесть
Як нам потрібні виважені рішення! З повагою до наших, бодай невеликих, але наявних здобутків. Наша така погана освіта, виявляється, продукує достойних фахівців для ІТ-галузі, що не має кордонів. На "знаннєвій" шкільній математичній освіті... Дякувати Богові, залишилися ще круті вчителі математики й традиції математичної школи. НЕ ЛАМАЙМО! Існує гостра потреба у новітніх методиках вивчення іноземної мови, треба терміново відроджувати профтехосвіту, вибудовувати профільну старшу школу й наповнити профілі відповідним змістом! Cправжня профільність старшої школи повинна розвантажити зміст основної школи. Та є що робити... Давайте хоч би прати дорогий секонд хенд, який тягнемо з усього світу в усі сфери життя країни...
популисту
Для совесть: ну это вы своих детей наряжайте в лучший секонд хенд, с совестью, но голой задницей долго не протянете
именно так
Для популисту: ЗАЧЕМ уКРАИНЦУ совесть? С совестью наверх НЕ выбраться, денег НЕ заработать.Нет.Нам необходимо взращивать алчность,стремление к наживе(успеху,то есть),умение кинуть,стремление ТОРГОВАТЬ СОБОЙ как в прямом (телом),так и в переносном смысле.Это да,это необходимо сегодня уКРАИНЦУ,чтобы успешно жить.Всё правильно и логично.
Коментувати
Wikipedia
Международная программа по оценке образовательных достижений учащихся (Programme for International Student Assessment, PISA) — тест, оценивающий грамотность школьников в разных странах мира и умение применять знания на практике. Проходит раз в 3 года. В тесте участвуют подростки в возрасте 15 лет. Исследование PISA является мониторинговым, оно позволяет выявить и сравнить изменения, происходящие в системах образования в разных странах и оценить эффективность стратегических решений в области образования. Мониторинг качества образования в школе PISA проводится по 4 основным направлениям: грамотность чтения, математическая грамотность, естественнонаучная грамотность и компьютерная грамотность.
Олекса Позняк
Застарілий зміст....Та закони Ньютона пережили феодалізм, капіталізм, соціалізм і знову капіталізм і ніколи застарілими не будуть. Які дурні нами верховодять.... жах!!!
зато ОНИ имеют
Для Олекса Позняк: за что ЖИТЬ. Хоть и недалёкие,но проворные.
Коментувати
Олекса Позняк
Гриневич надзвичайно компетентно катається по усіх країнах за освітянські гроші от тільки в голові повна відсутність знань. Дунька в Європах.
Umity
Також Гриневич наголосила на необхідності приєднатися України до міжнародної програми PISDA. )))
Натэл
Какими будут " компетенции" без знаний? Из огня да в полымя.
Вчитель
Для Натэл: Отож бо їй не вистачає знань про те, як формуються компетенції. До речі, наше ЗНО, (до якого Гриневич причетна), перевіряє в основному знання, а не компетенції.
Коментувати
Тарас
Пані Лілю, та поверніть, нарешті, стару редакцію ч.6 ст.44 ЗУ "Про вищу освіту", яка Вами помилково змінена, що привело до незаконності всього вступу 2015 р., про що всі мовчать, внесіть зміни до п.4 ч.5 ст.44, додавши "додаткових" балів, в ч.6 ст.4- не "помножена", а на "помножених". Це Ваша вина.
Бєлий Володимир
«Приєднатися до міжнародної програми PISA" означає як і внутрішнє ЗНО ефективно вплинути на мотивацію як вчити (ВЧИТЕЛІ), так і вчитися (УЧНІ) наполегливо та відповідально, бо доведеться "на людях" показати чого я (ВЧИТЕЛЬ)/ми (УЧНІ) варті.
Олекса Позняк
Для Бєлий Володимир: Це сотні тисяч доларів викинутих у вікно і хороші відкати гриневичкам.80% не вчаться узагалі, 15% іноді у книжку заглядають.Це я без усяких Пісь скажу. Безплатно. Замість того щоб створити систему стимулювання учня до знань у всіх манія до інвентаризації. Де реформи застарілої дебільної системи?Яка мотивація учня? Що може самий геніальний учитель якщо учень не бажає учитись?
Застаріла дебільна система?
Для Олекса Позняк: У нас вже давно новітня система освіти.Лише той,хто не здатний БАЧИТИ її НЕ бачить.Новітня система освіти сьогодні продукує не потрібні учневі речі,та все ж-потрібні людям.Як то репетиторство,без якого ТА система спокійнісінько готувала спеціалістів УСІХ галузей;списування у вигляді того,що діти НАПЕРЕД ЗНАЮТЬ завдання контрольної роботи,дітям ДОЗВОЛЯЄТЬСЯ КОРИСТУВАТИСЬ усім,аж до інету(ОТО І Є РЕАЛЬНЕ СПИСУВАННЯ,якого НЕ могло бути за ТОЇ,зламаної,системи),аби розв*язали;нікому НЕ потрібні ДОДАТКОВІ до зубожилих підручників посібники(та потрібні авторам...),не потрібні друковані зошити,які аж ніяк НЕ сприяють кращому засвоєнню матеріалу;не потрібні презентації,які вчать НЕ тримати інформацію,якою людина прегне поділитися,в голові,а тупо(знову ж таки списати)ПРОЧИТАТИ з екрану... А Ви стверджуєте,що мають бути якісь рефрми "застарілої"дебільної системи. Та НОВІТНЯ система ДЕБІЛЬНА.А те,від чого відмовилися,мало бути осучаснене,трохи підкоректоване в плані профільності
Олекса Позняк
Давай не будемо тупо хвалити освітню систему СССР.Тоді було інше життя, не було мобільних здатних миттєво переслати фото. А що тоді не списували? Шпори кілометрові не писали? Дебілів з вузів не випускали? Особливо діточок начальничків? Усе було. У мене у подруги діти вчаться у США. У хорошій школі. Там не списують, бо вилітаєш відразу.Але є школи і для дебілів - на усі смаки. Так що вважати нинішню українську школу новітньою - дебілізм. А повертатись до радянської за нинішніх умов ще більший дебілізм.
Коментувати
Родион
На місцевому рівні теж є формули розподілу бюджетних коштів: кум, сват,брат; цьому дам - цьому не дам і що я з цього матиму. А в деяких школах (не сільських) за батьківські "добровільні" вже золоті дахи побудувати можна. Закупівлі - жах, коли в червні для пришкільних таборів завозять овочі по квітневих цінах, бачте угоди так складені. Всі названі пані Гриневич проблеми зводяться до одної: корупції.
Лариса Януль
Для Родион: Хочу додати, що пришкільні табори, де дітей "оздоровлюють" на асвальті процвітають, у них є все крім оздоровлення дітей, "оздоровлюються" начальники , а вчителі проклинають їх бо не можуть вчасно поздавати купу звітів та заповнити різну документацію
Коментувати