Проект для шкіл сходу України - "Враховуй різницю"

Старшокласників на сході України навчать, як порозумітися в умовах соціального конфлікту та мислити критично

Проект для шкіл сходу України - "Враховуй різницю"

У п'яти східних областях України — Донецькій, Дніпропетровській, Запорізькій, Луганській та Харківській — розпочали освітній проект для шкільної молоді "Враховуй різницю". Організатори запрошують до участі усі школи.

У рамках проекту "Враховуй різницю" з початку 2016 року старшокласникам викладатимуть новий предмет — курс за вибором "Кроки до порозуміння", над розробкою якого наразі працюють експерти.

Пілотний проект діятиме у близько 500 школах Запорізької, Дніпропетровської, Харківської областей, а також у районах Донецької та Луганської областей, що підконтрольні українському уряду. Охочі школи інших областей також можуть взяти участь.

Реалізовує проект громадська організація "Вчителі За Демократію та Партнерство" у рамках проекту Українська ініціатива зміцнення громадської довіри (UCBI), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

"Ідея проекту виникла як відповідь на потребу та виклик українського суспільства в умовах соціального конфлікту та перехідного періоду. — Розповідають організатори. — Основне наше завдання — сприяти об'єднанню розділених родин та громад з огляду на існування різних точок зору. Ключовий меседж — враховувати різноманітність та використовувати її як ресурс для розвитку".

На спеціальних уроках старшокласники навчатимуться, як порозумітися в умовах конфлікту та поважати різницю у думках і поглядах, як сприймати інформацію критично та захищатися від маніпуляцій, а також формулювати та відстоювати власну позицію в обговореннях та дискусіях.

Переглянути зміст та структуру програми нового курсу можна за таким посиланням.

В рамках проекту для учителів шкіл будуть проведені безкоштовні тренінги з методики викладання нового предмету. Усі навчальні матеріали будуть передані у навчальні заклади безкоштовно.

По завершенню проекту організатори влаштують всеукраїнський навчальний дебатний турнір, на якому змагатимуться команди учнів з усіх областей-учасниць проекту.

Щоб взяти участь у проекті, школи впродовж жовтня-грудня 2015 року мають зв'язатися з координаторами проекту або зареєструватися для участі у проекті онлайн.

Освіта.ua
20.10.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
.......
Идеальный вариант - страна, где такие проекты в принципе не нужны. Может, надо найти что- то объединяющее: созидательный труд, например, на каком либо объекте( объектах) для всей страны. Вот это будет результативно, а не очередной треп.
Геннадий
Восток хотят сделать бендеровской подстилкой. Почему на западенщине нет подобных проектов, финансированных Россией?
Тетяна
Для Геннадий:
Коментувати