![]() |
Старшокласників на сході України навчать, як порозумітися в умовах соціального конфлікту та мислити критично |
Проект для шкіл сходу України - "Враховуй різницю"
У п'яти східних областях України — Донецькій, Дніпропетровській, Запорізькій, Луганській та Харківській — розпочали освітній проект для шкільної молоді "Враховуй різницю". Організатори запрошують до участі усі школи.
У рамках проекту "Враховуй різницю" з початку 2016 року старшокласникам викладатимуть новий предмет — курс за вибором "Кроки до порозуміння", над розробкою якого наразі працюють експерти.
Пілотний проект діятиме у близько 500 школах Запорізької, Дніпропетровської, Харківської областей, а також у районах Донецької та Луганської областей, що підконтрольні українському уряду. Охочі школи інших областей також можуть взяти участь.
Реалізовує проект громадська організація "Вчителі За Демократію та Партнерство" у рамках проекту Українська ініціатива зміцнення громадської довіри (UCBI), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).
"Ідея проекту виникла як відповідь на потребу та виклик українського суспільства в умовах соціального конфлікту та перехідного періоду. — Розповідають організатори. — Основне наше завдання — сприяти об'єднанню розділених родин та громад з огляду на існування різних точок зору. Ключовий меседж — враховувати різноманітність та використовувати її як ресурс для розвитку".
На спеціальних уроках старшокласники навчатимуться, як порозумітися в умовах конфлікту та поважати різницю у думках і поглядах, як сприймати інформацію критично та захищатися від маніпуляцій, а також формулювати та відстоювати власну позицію в обговореннях та дискусіях.
Переглянути зміст та структуру програми нового курсу можна за таким посиланням.
В рамках проекту для учителів шкіл будуть проведені безкоштовні тренінги з методики викладання нового предмету. Усі навчальні матеріали будуть передані у навчальні заклади безкоштовно.
По завершенню проекту організатори влаштують всеукраїнський навчальний дебатний турнір, на якому змагатимуться команди учнів з усіх областей-учасниць проекту.
Щоб взяти участь у проекті, школи впродовж жовтня-грудня 2015 року мають зв'язатися з координаторами проекту або зареєструватися для участі у проекті онлайн.
Освіта.ua
20.10.2015