Опитування: яка зарплата є гідною для вчителя?

За яку заробітну плату ви б із задоволенням зголосилися працювати вчителем у школі?

Опитування: яка зарплата є гідною для вчителя?

Низький рівень заробітної плати вчителя є проблемним питанням української освіти протягом останніх десятиліть, а у суспільстві постійно точаться розмови щодо необхідності підвищення оплати праці освітян.

При цьому українські вчителі та профспілкові організацї постійно нарікають на вкрай низький соціальний стан українського вчителя, особливо за нинішніх економічних умов.

Яку заробітну плату ви вважаєте гідною для українського вчителя або за яку заробітну плату ви б із задоволенням зголосилися працювати вчителем у школі? Беріть участь у опитуванні.

Освіта.ua
16.10.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Добрий
Шановні друзі! Початкова базова планка, від якої має починатися зарплата вчителя, має складати 5 тисяч гривень з січня 2016 року. Плюс - нарахування за педстаж, престижність праці, а також за звання... Чим вищий розряд, вища кваліфікація вчителя, тим вища зарплата. Адже колись і Президента, і прем’єра, і міністра освіти, і міністра соціальної політики теж навчав Учитель. Чи вони про це забули? Нагадуємо їм. Вчіться шанувати вчителів так, як їх шанують у Канаді, США, Німеччині, Японії. І тоді будуть рахуватись з Державою Україна!
Олексій
Той хто тут пише засуджуючи учителів, запрошується на роботу до шкіл України. Спочатку хай відучиться 5 років в педвузі, потім до атестації отримує мінімальну заробітну плату техпрацівниці і кожен день йому будуть говорити, що він нічого не виробляє і сидить на шиї у держави. Що стосується ремонтних бригад, так більшість чоловіків педагогів свою відпустку в них і працюють щоб одягнути своїх дітей до школи, за учительську зарплатню тільки в секонді і одягатися. Школа збереглася в тому вигляді в якому вона є, тільки завдяки учителям. Колгоспи, заводи та інші підприємства були нагло розкрадені керівниками і робітниками, які на них працювали...
Натэл
Для Олексій: не во всяком секонде и оденешься.
Коментувати
Голосzнарода
А давайте подивимось на це питання із іншої сторони : якщо вчитель купує собі робоче місце і платить фактично за право працювати, то раз він такий багатий, то для чого йому взагалі зарплатня, він же меценат?
Аліна
Почитаєш коментарі складається враження, що в країні тільки вчителі отримують малу платню. І це при тому, що звичайному держслужбовцю на ту ж ставку треба працювати не 17 годин на тиждень, а 40 !!! Відпустка не 56 днів, а 30 ( вже не кажу про осінні, зимові, весняні канікули, методичні дні)!!! Не треба галасувати, бо якби всім було б так погано вшколі, то була б маса вакансій, а так у школу не влаштуватись. Тільки всюди й чуєш які бідні й недооціненнні у нас вчителі. Ви поцікавтесь яку зарплатню отримує лікар, податківець, пожарник... Ви навчаєте дітей, батьки яких отримують не більшу, а той меншу від Вас зарплату.
Микола
Для Аліна: На цій сторінці мова йдеться саме про вчителів. Зрозуміло, що це ганебна ситуація, коли лікарі отримують мізерну зарплатню. Але, якщо ви йдете до лікаря на прийом, він чекає від вас благодарність у вигляді купюри. А вчитель все купує за свої гроші: самі роздруковуємо практичні роботи, контрольні і багато чого ще. А пачка паперу - 100 гривень. А картриджи - ціни до небес.
Андрей Виноходов
Для Аліна: Шановна під час канікул вчителі працюють: ремонтують класи та школу, приводять в порядок стадіон та прилеглу територію, беруть участь в метод. об’єднаннях, педрадах, консиліумах, круглих столах, семінарах, готують учнів до олімпіад та конкурсів, ходять на екскурсії з класом, розважають дітей під час канікул та ще виконують багато нікому не потрібної та безглуздої роботи, а відпочивають тільки під час відпускти та вихідних днів. Крім того, щоб провести урок до нього потрібно підготуватись, а це також час. А перевірити зошити? ОТ і виходить, що ми працюємо більше звичайного держслужбовця, який сидить перекладає папірці та п’є каву та чай.
konrad
Для Андрей Виноходов: Если учитель во время каникул ремонтирует класс, то место ему в строительной фирме "Бизнескласс".
Коментувати
ольга
Когда я зарабатывала учителем по курсу 800-900 долларов (курс был 12грн)мы спокойно могли раз в год заграницу ездить... а ребёнка 2 раза в год отправлять.....а теперь.....и раз мечтать долго будешь?....
ого!
Для ольга: 900*12=10800. В якій школі Ви працювали, що мали ТАКУ зарплату?
Коментувати
ольга
Думаю зарплата от 7000 и выше.... ( 7000 гре для специалиста) плюс все надбавки какие существовали до сентября включитель спасли бы престижности и привлекли б людей.... даже репетиторством можно было б не заниматься, а бесплатно можно было б заниматься..... для души..... мечты....
Одесситка
Должно пройти много времени, прежде чем профессия учителя перестанет быть непрестижной. Механизм по обесцениванию учительского опыта и его работы запущен давно, и я не знаю, сможет ли спасти учителя зарплата в 6-9 тысяч. Ученики, и это прискорбный факт, считают учителя бедным попрошайкой и взяточником одновременно. К сожалению, высокопоставленные министры вместе с европейцами в своей реформе не заявили нам, а каким должен быть имидж украинского учителя? Чтобы было к чему стремиться. Пока что я вижу образ обслуживающего персонала, который или "гавкает", или заискивает перед своими клиентами-учениками, - в зависимости от уровня зарплаты.
Вчитель
Зачекайте буде і 500 доларів, і 500 євро. Скоро згадаємо 90-ті роки і зарплату 50 доларів (у 1999) і затримки по півроку. Все ще попереду... Хто встигне піде на пенсію, хто не встигне з протянутою рукою або змінить роботу. Реформа рулить.
Софія
Раніше я могла купити на свою зарплату 500 хлібин тому зараз повинно бути не менше 5-ти тисяч гривень!!!
ZZZ
Десь 1.5 року тому я отримувала зарплату 500 доларів... Зарах хочу отримувати не менше...
Олександр
Гідна повинна залежити від реальних макропоказників, 5-6 мінімальних зп може бути унормованою для фахівця освітньої сфери. Але потрібно брати до уваги реальний мінімум, а не номінально встановлений мінфіном, що переглядається надто рідко
konrad
Такая - чтобы походил на Человека, а не на сатрапа, с горящими и жадными глазами.
Правдоруб
А вчителі хіба не люди? Запитання має звучати так: "Яка зарплата є гідною для людини в Україні?". Я вам відповім на це питання: не менше тисячі євро на місяць (можна в гривневому еквіваленті).
ВЧИТЕЛЬ
БІДНИЙ БАГАТОГО НАВЧИТИ, А ТИМ ПАЧЕ ВИХОВАТИ НЕ В ЗМОЗІ
Тося
Вважаю,що вчителі мають отримувати депутатську зарплату,адже його робота є надзвичайно важливою та водночас-складною та відповідальною
Шиншилла
Мизерной зарплатой правит-во питает коррупцию. Это-то как раз и нужно им! Продажность и бюрократизм - это стихия чиновников на всех местах и в центре, они привыкли к ней, слились с нею органически. Скоро Яценюк расскажет, как завуалированно подрабатывать на стороне, и узаконит это в зале Верховной Рады.
Lora
А навіщо вчителю взагалі зарплатня? Коли нею користуватись? Відчитала уроки, позаймалася з відстаючими, підготувала дітей до олімпіади, провела класну годину, почергувала з дітьми в класі (бо залишать клас неприбраним), настрочила списки дітей в журналі, заповнила журнал по ТБ. Прибігла додому, сіла за комп, знайшла сценарії Осіннього балу, роздрукувала, розписала кому які слова, знову знайшла сценарій до Предметної неділі, роздрукувала, розписала. Шукала матеріал для дитини-учасника МАН, зробила закладки. Настрочила два звіти, зайшла в свій блог (бо обов’язково треба мати), скинула якусь фігню. А ще до уроків підготуватись.....а очі вже не слухаються....Відрубилась! Встала о 4-й ранку, додрукувала роздатковий матеріал і знову новий день. Це тільки один день з мого життя!
Учитель
Для Lora: Як мені це знайомо. Тримаймось! Хоч в наших рядах є багато таких, хто працює зовсім по-іншому, "без напрЯга". То для них очікувана сертифікація має стати проблемкою...
Також Учитель
Ви дуже сильно помиляєтесь. Я з таких вчителів - "без напрЯга". Але на сертифікації Вас взую і по методиці, і по предмету, бо сценарії, предметні тижні, блоги, журнали з ТБ тощо знань і досвіду не додають. Я на уроках працюю з дітьми, а не з папірцями, на відміну від ВАС.
Леонідович
Для Також Учитель: напевно Учитель мав на увазі не таких як ВИ... А ви правильно робите, що працюєте з дітьми, а не з папірцями... Напевно всім Учителям хочеться працювати саме так... Але, на жаль, не всі це можуть з різних причин (буває різна адміністрація, нестача досвіду, і т.д.). Тримаймось!!!
Коментувати
Страус
Та не, мы ее вообще не видим. Глазки песочком засыпало, закопались так, что скоро в Австралии вынырнем. А перья наружу торчат. Красивенькие такие. Не все еще повыдернуты. А раз перья хороши, то и перспективы у нас самые радужные. А то, что поза у нас такая... Ну так нам со стороны себя не видно, а зато перья красивые!
Натэл
Зачем проводить такой опрос, если финансирование образования сокращается, как сообщает госпожа Яресько?
Мечтатель
Для Натэл: И помечтать нельзя?..
Коментувати
Оксана Тищенко
В Польше учителя получают зарплату плюс- минус 3 тыс. злотых. Курс к гривне - 1 к шести. Считайте. На сегодняшний день зарплата учителя начальных классов должна быть около 18 тыс. гривен. Где она? АУ!
Роман
Для Оксана Тищенко: банда украла ці гроші для себе.
Коментувати