Профспілка проти роботи вчителів за контрактом

У профспілці наголошують на безпідставності запровадження контрактів для освітян

Профспілка проти роботи вчителів за контрактом

Переведення на контракт усіх педпрацівників суперечить національному та міжнародному законодавству. Про це йдеться у зверненні ЦК Профспілки працівників освіти і науки України до президента, прем’єр-міністра, міністра освіти і науки та голови Комітету Верховної Ради з питань науки і освіти.

У профспілці наголошують на безпідставності запровадження контрактної форми трудового договору для всіх категорій педагогічних працівників установ і закладів освіти.

"Педагогічні працівники в установах та закладах освіти здійснюють свої професійні обов’язки на постійній основні, умови їх роботи носять довготривалий характер, оскільки пов'язаний із здійсненням безперервного навчально-виховного процесу в школах, дитячих садочках, і не мають передумов вважати такий процес обмеженим у часі для переведення на контракт", - йдеться у зверненні ЦК Профспілки працівників освіти і науки.

Освіта.ua
13.10.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
konrad
Работодателем должно быть Государство, а не директор. Директора посадить на 3-летний КОНТРАКТ, затем проверка учебно-воспитательного процесса школы (ДПА, ЗНО трехлетней работы директора) и решение МОНа продолжать контракт с директором или нет. Директоров на контракт!!! Работодатель - Народ, Государство.
Оксана Шевченко
Подумаешь, дела большие, если директор захочет выжить учителя из школы, он так это может сделать, без системы контрактов. Вот повышение зарплаты, конечно бы, не помешало, но без этого цирка с сертификацией, или давайте сертифицировать всех, Я хочу чтобы сертификация, по результатам экзамена, с учетом отзывов об их работе была для чиновников, врачей, работников правоохранительных органов. Вот это будет честно, а нечего делать учителей крайними, вот об этом стоит подумать профсоюзу.
Роман
Профспілка вже давно в Україні стала ручною і працює на владу.Користі від неї нуль.Не захищає своїх членів і є просто придатком відділів освіти.Всі пільги у вчителів забрали, а вона мовить.,але внески не забуває збирати. Вона зайняла нішу, яку мала б займати організація, яка справді захищає вчителів.Це всім вигідно владі, профспілці, яка зберігає владу,крім самих вчителів. Звичайно вчитель може вийти з профспілки, але це поставить його в становище "білої ворони" в колективі.Вважаю,що цю організацію давно потрібно розігнати і створити нову,незалежну,яка б надавала в тому числі і юридичну допомогу вчителю.
ZZZ
Для Роман: Діяльність профспілки залежить від її лідера. Наприклад, особисто я задоволений останніми діями профспілки освітян на рівні нашого району. І все це залежить від голови організації. Ми обрали авторитетну, молоду, дієву, енергійну жінку, учителя історії і права, яка постійно відстоює наші інтереси, надає різні консультації, контролює відділ освіти, відвоювала престижність, доплати за кабінети. Оберіть собі лідера, адже це виборна посада...
Роман
Немає з кого вибирати. Вчителі німі раби - мовчать. Голова профспілки як району так і школи підлаштовується під начальство. А на рівні України профспілка спить - не захищає вчителя ні в чому. То чи потрібна така профспілка?
Київська
Для Роман: Як немає з кого? Та вас вибрати! Чи ви тільки в Інтернеті такий хоробрий?
Коментувати
N
Для Родиона: ну не нравятся Вам профсоюзы - выйдите из них, зачем же требовать их упразднения по всей стране? Если мне не нравится манная каша, я же не требую чтобы её запретили в Украине, я просто её не ем.
Роман
Для N: А у Вас ніхто не питається чи хочете їсти кашу,а просто ставлять перед Вами і або їж,або залишайся голодним.Ви ще скажіть ну не подобається вам мала зарплата і корупція, для чого з ними боротися і протидіяти - сидить тихо і не рипайтесь вчителі.
Коментувати
Голосzнарода
До складу профспілкового комітету раби завжди обирають лише ставлеників директора, щоб ті контролювали всі процеси в колективі, виконували превентивну функцію із виявлення амбіційних співробітників, протежували інтереси лише директора і слідкували за тим, щоб раби раптом не надумали стати вільними. Здається, що симбіоз вигідний і для паразита і для колективного суспільного організму, ми його гудуємо, він ніби нас захищає від негативних впливів суспільних процесів, і все добре, і здається, що так буде вічно.
Игорь Соломонов
Да не буде в нас ще довго КОНТРАКТУ!!! Так тільки ми "ДОЛЖНИ", а тут ще і нам.
Голосzнарода
Традицією в українській освіті являється те, що робоче місце вчителя лише продається йому довічно, і він може вчити як йому заманеться або не вчити школярів взагалі, тому що все одно не відчуває конкуренції по відношенню до себе. Поломати цю надійну корупційну схему якраз вдало могло б переведення освітян на контрактну форму, інакше в схоластичній українській школі нічого не змінити, і з кожни роком такий занепад інтелигенції буде призводити лише до поглиблення суспільної кризи, а зрештою і до зникнення нації.
Володимир
Для Голосzнарода: Ви мене вибачте, але після фрази " і він може вчити як йому заманеться або не вчити школярів взагалі, тому що все одно не відчуває конкуренції по відношенню до себе" я довго сміявся. Конкуренція в освіті? Таке враження, що це дуже престижна професія за яку точиться конкурентна боротьба. Молодого спеціаліста, тим більше хорошого, в школу калачем не заманиш, а ті що є теж не вічні. Контрактна форма не змінить практично нічого. Більше вчителів від цього не стане все одно все буде як є, просто кожен рік буде підписуватися контракт, на один папірець більше і все. Конкуренція буде тільки тоді, коли професія стане престижною (високооплачуваною).
Просто учитель
Для Володимир: Згодна. Треба піднімати престиж професії. Контрактну основу можна вводити, але тільки після того, як у виші, які вчать майбутніх педагогів, вступатимуть найкращі учні, які потім становитимуться висококваліфікованими спеціалістами і йтимуть на роботу до школи. А ті випускники, які зараз доходять до шкіл, в більшості своїй малограмотні. Чому вони зможуть навчити дітей, якщо самі не зуміли навчитися. Та і покажіть мені директора, який хоче взяти такого учителя до школи. Хоча, сьогодні, найчастіше, приходиться задовольнятися тим, хто доходить. А потім чути від колег, батьків та дітей - куди дивились очі директора, коли брали того чи іншого педагога.
Коментувати
Просто учитель
Прежде, чем что-то сделать - нужно сто раз взвесить. Уже увеличили возраст для выхода на выслугу... Результат - уход большого числа профессиональных, конкурентоспособных учителей в "самом расцвете сил". Немногие заморозили пенсии и вернулись. Большинство - репетиторствуют благополучно и пенсию получают. Сертификация на этом этапе, при условии её качественного проведения, ещё в разы уменьшит ряды, пусть уставших, но опытных учителей. Уже в этом году школы столкнулись с нехваткой кадров, особенно учителей начальной школы. А что такое начальная школа - это база, залог дальнейших успехов и конкурентоспособности школы. Не будем себе льстить. Сейчас большинство выпускников педвузов, ну, разве что, обнять и плакать. И кем же мы заменим, пусть уставших, недоосвоивших компьютер, но знающих своё дело учителей. Сначала нужно поднимать престиж педагогического образования, сделать так, чтобы молодёжь хотела стать учителем. А потом уже разбрасываться кадрами. Или нам не нужны умные дети...?
Ольга
Нам нужны, а тем кто придумывает нелепые реформы, точно не нужны. Ведь не секрет, что многие умные детки, если есть деньги у родителей просто уезжают из нашей страны.
Голосzнарода
Для Просто учитель: Та велику кількість педагогів випускають вузи кожного року. На своєму прикладі поясню, чому я, наприклад, не хочу іти вчителем іноземної мови в село. Бо не можу, начальник відділу освіти за декілька тисяч доларів продає вакансії в сільських школах, за так на роботу не приймає, в мене що дах з’їхав якісь невеликі кошти зароблені важким репетиторством віддати одній із найбагатших людей в місті, щоб отримувати зарплатню після цього десь 1 тис. + гривень в місяць. Хоча в той час в багатьох сільських школах не вистачає вчителів іноземної мови, або ж замість них викладають непрофесіонали, для прикладу вчителі початкової школи.
Просто учитель
Для Голосzнарода: Вони-то випускають, але хто з випускників спроможний стати хорошим педагогом? Та і що за маячня з продаванням вакансій у сільських школах? Та ще і ким - начальником відділу освіти. А директор школи де? Адже, саме директор обирає собі персонал. Заява про прийом на роботу пишеться на ім’я директора школи, і тільки потім він робить подання на управління освіти. Я вбачаю причину тут в тому, що в нашій країні впустили не тільки престиж професії педагога, а і престиж села. Сплошное Deja Vu.
Коментувати
Іван
Переведуть на контракт.......якщо буде кого переводити. З такою зарплатою і такими вимогами до роботи люди просто залишають роботу, а молодь взагалі не йде в школу!
Олекса Позняк
Для Іван: да придут халявщики, не волнуйтесь.За 5 метров к директору будут снимать шляпу, а за 2 метра после одевать и будет им счастье. А чтоб родители не разбухали всем 10 -12
Коментувати
Олекса Позняк
Проснулись наконец. Работал я добросовестно.Поскольку знал себе цену, начальству не кланялся и мнение своё высказывать не стеснялся. Пришла молодая и на нарадах к месту и не к месту фонтанировала: "Я такая счастливая что нами руководит такой замечательный директор... Вы такой умный...вы самый лучший в мире..."А теперь угадайте кого вытурили с работы а кто там процветает. И с кем не продлят контракт...
Родион
До яких пір будемо тримати цей пережиток минулого - профспілки. Яка користь з цих освітянських трутнів? Парторги пішли давно, профорги залишились. Кого вони захистили? Та і чи можуть вони це робити в реаліях тотальної корупції. Всі їх заяви більш популістські, ніж дієві. Контракти , можливо і потрібні, але не в нашій корумпованій освіті. А чому профспілки не виступають проти корупції? А як же їм без неї, рідної.
Віра
Профспілки, як і вчителі, бувають різні. У сьогоднішніх умовах в більшості випадків вони максимально намагаються допомагати людям. Освітянська профспілка на Львівщині разом з людьми. 100000 працівників освіти просто так би не трималися її.
N
Для Родиона: ну не нравятся Вам профсоюзы - выйдите из них, зачем же требовать их упразднения по всей стране? Если мне не нравится манная каша, я же не требую чтобы её запретили в Украине, я просто её не ем.
Коментувати
Ліана
Поддерживаю обращение однозначно!!! Учитель - не раб, имеет право на собственное мнение, собственное достоинство, творчество, креатив в работе. И не должен задумываться о том, чтобы быть "удобным". По крайней мере до тех пор, пока не придет новое поколение директоров.
для Людмилы Владимировны
1-КТО не хотел меняться? 2-ЧТО значит меняться?(Это если человек НЕ брал взятки и работал за зарплату - начать брать взятки и находить ВОЗМОЖНОСТЬ брать плату с родителей учеников?) 3 - НИКОГДА не бывает по старинке.Если Вы внимательно отследите нашу жизньто то ОЧЕВИДНО,что каждый год что-то меняется. 4-пример Донбасса-пример ДАЛЬНОВИДНОСТИ ПОЛИТИКИ КРЕМЛЯ всего лишь и НЕдальновидности(либо сотрудничества)политики наших руководилтелей.5-"профсоюзам надо бороься"-утопия советского человека,наивно полагающего,что люди,которых УЧИЛИ договариваться,станут подставлять собственные спины под чьи-то плети
Volodymyr
Вносити зміни лід у відповідності до законів. Якщо практика укладання контрактів із усіма педпрацівниками буде введена, то це дискримінує працівника у порівнянні із працівниками інших галузей. Якщо ж контрактна форма трудової угоди стосується лише працівників пенсійного віку, то це порушуватиме чинне пенсійне законодавство. Гадаю, поки ці закони не будуть змінені, розмовляти немає про що!
МЕНЯЕМ КОНСТИТУЦИЮ
Для Volodymyr: под конкретного министра,конкретного президента,конкретного директора школы... Хороший вариант
Коментувати
Людмила Владимировна
Почему в стране вспыхнула война? Потому, что мы не хотели меняться. Думали что всё будет по старинке - вот и результат. Работая учителем я наблюдала как мои коллеги постепенно но уверенно сдавали свои позиции и профессиональные и общечеловеческие, приспособленчиство стало нормой - принцип "я никого не трогаю и меня не трогайте", " как платят так и работаю" стали нормой, а пожизненное трудоустройство худо-бедно гарантировало такое состояние дел. Если это порядок не сломать, не запустить внутреннюю конкуренцию, мобильность трудовых ресурсов - система рано или поздно рухнет. Пример Донбасса где проигнорировали реформы в угольной добыче, болезненное закрытие нерентабельных шахт как это было сделано Маргарет Тетчер в Англии очень показателен. Не смогли мирно это сделать - так они закрылись в результате боевых действий. А профсоюзам надо бороться за реальное поднятие социальных стандартов учителей, а не создание непонятных "тепличных" условий. Лучше зарплата в 10000гр. и контракт.
Вчитель
Для Людмила Владимировна: Звісно, краще 10 000 грн. зарплата, а контракт в наших реаліях - шлях тиску на вчителя - не стелишся перед начальством, не ставиш, що потрібно - гуляй... Наймуть тих хто без розмов буде виконувати, що накажуть... Щодо зарплати, то раніше ніж у 3015 навряд чи буде подібна зарплата (якщо знову не станемо мільйонерами як у 90-ті). Йдемо в Європу з голою ...опою - кому ми там потрібні? Європу треба будувати тут, а не чекати на дядю, який дасть кредит і все нам побудує!!! Щодо контракту можна в принципі заключати та давати достойну зарплату (тоді це буде виправдано) але на основі результатів сертифікації, яку в наших умовах провести неможливо - перевіряти вчителів(сертифікувати) повинні не наші Інститути вдосконалення, а цілком нова структура, де працюють люди далекі від корупції (на жаль все це нездійснена мрія).
Людмила Владимировна
Чтобы не "стелиться" перед начальством - надо сделать единственное - независимую сертификацию учителей и результатов их работы - что бы можно было "начальство" и н....р послать если у тебя нормальные результаты работы.Вот тут я с Вами согласна - надо новая структура сертификации.
Человека с ОТЛИЧНЫМИ результатами работы
Для Людмила Владимировна: стремились урезать В РАБОТЕ. Так что Ваша мысль лишь для ПОРЯДОЧНЫХ админов.И НИКАКАЯ сертификация НИЧЕГО НЕ спасает в наших условиях
Коментувати