У МОН пояснили, чому іспит з іноземної мови віддано школам

Скасування ДПА у вигляді ЗНО, викликане тим, що УЦОЯО не може перевірити навички говоріння

У МОН пояснили, чому іспит з іноземної мови віддано школам

Проведення державної підсумкової атестації з іноземної мови у формі зовнішнього незалежного оцінювання скасоване у зв'язку з тим, що УЦОЯО не має можливості перевірити навички говоріння у випускників.

Так у своєму Facebook пояснює причину скасування проведення ДПА у формі ЗНО з іноземної мови перший заступник міністра освіти і науки Інна Совсун.

"Щодо паніки про скасування обов'язкового ЗНО з іноземної мови: без паніки! Початково повідомлялось, що у 2016 році обов'язковою буде державна підсумкова атестація у форматі ЗНО. Це не скасовується: на ДПА будуть використовуватись тести подібні до ЗНО", - пише Совсун.

"Проте ДПА включає в себе ще два елементи - аудіювання і говоріння, яких в ЗНО не було. Апробацію проведення масового аудіювання так само УЦОЯО забезпечить під час ДПА, а от говоріння у цьому році УЦОЯО перевірити не може - тому це робитимуть школи", - зазначила заступник міністра освіти і науки Інна Совсун, підкресливши, що для вступу до ВНЗ зовнішнє оцінювання буде проходити у форматі 2015 року.

 

Освіта.ua
10.10.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
вчитель
якщо в школі мову вчать- так собі;математику- більш-менш то іноземну- ніяк! І що робити, коли це всі побачать?
мама Київ
Для Совесть: до вашого відома Кембріджський центр і Британська рада у відкритому доступі дає свої тести всіх рівнів і постійно оновлює їх. Там є і читання, і аудіювання, і ідіоми і т.д. і т.п. Сідай - і готуйся. Для дітей є спеціальні ігрові завдання. Український продукт у вивченні англійської мови, нажаль, "несмачний".
мама Київ
Не треба хвилюватися за міжнародні центри - їхня репутація дорогого коштує. В Україні право приймати міжнародні іспити мають не так багато центрів і перевірка результатів, зокрема кембріжських іспитів, здійснюється у Кембріджі. На власні очі бачила у минулі роки дітей, які йшли складати PET, FCE, аби не складати ДПА у школі. Маю знайомих, чиї діти випускники лише завдяки FCE одержали в атестаті 12, шкільний вчитель більше 9 не ставив. У Португалії 9-класники здають KEY (рівень А2) в міжнаародних центрах. У Саудівській Аравії випускник із рівнем С1 має право вступати у закордонні виші. Дайте можливість дітям довести свої знання і через міжнародні незалежні центри - ви будете здивовані, яка кількість дітей почне готуватися завчасно і на випуск складатиме С1. Нема грошей чи бажання - нехай здають ЗНО, яке також буде більш адекватне, якщо його наблизять до міжнародних іспитів.
мама Київ
Я вже сьогоді писала, але модератор стер мої пости. 1. Треба зробити два рівня ЗНО з англійської - поглиблений (для майбутніх лігнгвістів) із перевіркою знань граматики і твором на 180-240 символів і звичайний із визначенням рівня розуміння мови, невеличким твором. 2. Треба визначитись який рівень мають засвоїти діти. Зараз - В1 для звичайних шкіл і В2 для гімназій. От В2 і може бути для тих, хто йде в лінгвісти, а В1 - інші. 3. В 2016 р. треба повернути зарахування результатів кембріджських тестів, а також IELTS, TOEFL як 12 балів по ДПА. 4. Треба взяти результати за останні три чи більше років відносно дітей, які здавали ці тести (вони надавали копії сертифікатів у школу) і ЗНО і співставити результати. Якщо будуть значні відмінності - зробити висновки на користь міжнародних іспитів. 5. Не бачу логіки у складанні ЗНО дітьми, які мають сертифікат С1 - цього рівня, згідно наказу МОН, достатньо для вчителя англійської. Для професора достатньо В2.
Profit
Для мама Київ: =100500! Не можу зареєструватися на цьому бісовому сайті, але вас повністю підтримую! Побільшу б нам таких мам, як Ви, то й освіта наша з ями вилізла б!
Коментувати
совесть
А завершиться все тим, що на наш ринок освітніх послуг масово вийдуть міжнародні тестові кампанії, які й будуть продавати послугу сертифікації рівня знань з іноземної мови. За чималенькі гроші... І це вже не для всіх, але на щастя обраних. Та й тести, й окремі завдання цих кампаній ніхто не дозволить безкоштовно юзати на сайтах і курсах з підготовки (міжнародний скандал, авторське право!) Шановні, більше поваги до свого, українського, продукту, й тестування також!
Вчитель
Для совесть: На наш ринок масово не зможуть вийти міжнародні компанії по сертифікації – МОНУ не пустить – у них свій інтерес. А «своє українське» тестування хочеться поважати – та нічого поки-що
совесть
Для Вчитель: Наразі важливо щоб воно просто відбулося. Це вже буде подія...
Коментувати
Олег
Да потому что не сдадут ученики его так, как надо. Это представляете какая всем подстава будет. Учителя не научили, ученики учили да не выучили.Вообщем результаты ЗНО показали бы, что знания английского языка у выпускников Украины еще хуже чем по украинскому языку и математике. И возник бы вопрос, а чем занимаются в школе все эти 11, а в будущем 12 лет. Так что все сделано правильно!!! Каждый подстраховал свой зад!!!
Учитель
Для Олег: А почему только к преподаванию иностранного вопросы? Если бы проверили у всех выпускников физику, химию, биологию, географию, то возник бы тот же вопрос: «а чем занимаются учителя и ученики в школе все эти 11 лет»?
Олег
Для Учитель: Согласен с Вами, т.к. в большинстве учат то, что нужно для поступления. И получается таки да, а чему же все таки учат 11 лет в школе по всем остальным предметам. Возникает вдруг вопрос: "Для чего учитель нужен?" Отвечать не нужно.Это ирония
Коментувати
Kis
перший заступник міністра освіти і науки Інна Совсун. "Щодо паніки про скасування обов’язкового ЗНО з іноземної мови: без паніки! Початково повідомлялось, що у 2016 році обов’язковою буде державна підсумкова атестація у форматі ЗНО. Це не скасовується: на ДПА будуть використовуватись тести подібні до ЗНО", - пише Совсун. Тобто письмова частина як в ЗНО, усна в на додачу. Тоді кілька питань: чим ДПА у письмовій частині відрізняється від ЗНО, навіщо здавати одне й теж два рази (для тих, хто подає сертифікати з іноземної до ВНЗ), й чи можливо буде отримати сертифікат ЗНО за ДПА з іноземної, якщо тести будуть подібними, як це вказано у цитаті?
English teacher
Якщо перевіряти говоріння на ЗНО, то оцінка буде дуже суб’єктивна, тоді вже краще зупинитись на ДПА і в школі перевіряти говоріння, принаймні менше клопоту. Говорніння перевіряється при здачі TOEFL, але це дуже складно як для учнів так і для центрів тестування.
English teacher
Якщо перевіряти говоріння на ЗНО, то оцінка буде дуже суб’єктивна, тоді вже краще зупинитись на ДПА і в школі перевіряти говоріння, принаймні менше клопоту. Говорніння перевіряється при здачі , але це дуже складно як для учнів так і для центрів тестування.
Деякі батьки
Нареформатили - то хоча б достойно свої помилки визнали. Знову щоки роздувають - ідіотизм верзуть про говоріння, а до цього не знали, що говоріння не буде, кому взагалі було те дпа-зно потрібне! Тільки вчитайтесь у ці рядки,панове,"Щодо паніки про скасування обов’язкового ЗНО з іноземної мови: без паніки! " -менторським тоном до країни звертається пані Совсун. Мабуть,це вже по Фрейду - розуміють десь ,що людей до паніки довели своїм "професіоналізмом". Важко усвідомлювати, що тисячі розумних людей по всій країні зараз нічого не можуть вдіяти, їм лише залишається обурюватися тим,що мо витворяє. Але "післяреволюційна піна" не може бути на дуже довго.Нічого,почекаємо на кращі часи.
Вчитель
Цитата з сайту mon.gov: “З метою підготовки та опрацювання нових тестових завдань ЗНО з іноземної мови для наступного навчального року, Український центр оцінювання якості освіти проводитиме апробацію нового формату тесту. Новий тест з іноземної мови включатиме три види мовленнєвої діяльності, а саме - читання, письмо й аудіювання. У 2017 році державна підсумкова атестація буде повністю суміщена із зовнішнім незалежним оцінюванням”
ярик
у нас зроблять - потім думають як виплутуватися зі власної дурниці
sergey1979
Як вчителя англійської мови, давно вже гризло що на екзамені з української мови не перевіряють говоріння. Раніше у 9 кл диктант списали, в 11 переказ (теж спишуть), а англійська мова - перевірка лексики, граматики, розуміння тексту, письмо та говоріння і на все про все першому учневі 25 хвилин (дехто й українською на обрану тему (захист середовища, географія) до купи нічого не стулить) - реальне ЗНО вже декілька років. Чому й на ДПА з укр.мови відсутнє говоріння? Його не потрібно перевіряти? Не можуть забезпечити?
Profit
Для sergey1979: Так історисно склалося:) Коли дитина картавить чи шепелявить, її ведуть до логопеда, а не до вчителя рідної мови. А вчитель англійської має за свої 1,5 хвилини на дитину за урок прищепити своїм учням оксфордську вимову.
Lena
Скоріше за все мається на увазі не говоріння, а аудіювання. Просто пані Совсун настільки не компетентна, що не розрізняє такі поняття.
Коментувати
kvp1248
Робот Siri в Apple та Gurtana в Microsoft може здійснити аудіювання, а міністерство не може.
Тетяна
Читати новини на цьому сайті це майже те саме, що дивитися комедійне шоу Монті Пайтон, тільки набагато смішніше: тонкий гумор у поєднанні з театром абсурду. То є ЗНО, то немає. УЦОЯО не зможе перевірити навички говоріння, напевно, через те, що за це треба платити, витрачати час на організацію і подібні речі. Напевно, там дуже всі зайняті, у цьому УЦОЯО, що не знайшли часу проаналізувати свої рішення. Думаю, що не зайвою буде порада спочатку думати, потім говорити. Удачі Вам і наснаги в нелегкій роботі придумувати всякі штуки! З повагою, Тетяна.
совесть
Для Тетяна: Думати вчать на математиці, а на уроках з мов - ГОВОРИТИ! От і говоримо... І все ж таки визнайте, що провести СТАНДАРТИЗОВАНІ процедури ЗНО для "Говоріння"- виклик системі ЗНО. І тут справа не лише в грошах...
Тетяна
Погоджуюся з Вами. Справа, ясне діло, не тільки в грошах, а в тому, що хтось не слухав на уроках математики.
Коментувати
ВЧ ІНОЗ
Що взагалі можна зрозуміти зі слів пані Совсун про дпа з іноземної? Невже у міністерстві не знайшлось жодного справжнього факівця з ІНОЗЕМНИХ МОВ, щоб нарешті розтлумачив країні, у якії формі це ДПА проходити буде? Відчуваю, що вкотре самі не знають, яким це ДПА зробити,головне-щоб життя випускникам медом не здалося - так заплутати, щоб уже ніхто нічого не розібрав! Вкотре видімість реформ замість справжніх реформ. Школи -інститути гудуть від їхніх "реформ", а вони-"прцюють"...
вчитель
Цікаво, коли обладнатимуть кабінети ангійської мови? Запроси у всіх не дитячі, а от лінгафонних класів ніяких немає! Та що там лінгафонні класи, і літературу сам купуєш, і карточки, і журнали учительськи виписуємо, і стенди за свій рахунок робимо, аудіододатки до підручників самі купуємо у магазинах, і роздруковуємо роздатковий матеріал на кожен урок, а ще треба давати сучасний урок за допомогою сучасних засобів навчання! І сертифікацію треба пройти вчителям, щоб отримати підвищення до зарплати, а вчителям іноземної мови не просту, тут ссилочка додається на сайті, де можна пройти курси, наприклад на British Consul, а щоб отримати сертифікат про проходження курсів необхідно купити його- увага- за доляри!!! Що коїться у нащій рідній ненці Україні? Де ота довгоочикувана революція гідності? І чогож це не ввести обов’язкове ЗНО чи ДПА з хімії та фізики чи біології? Скільки можна кидати в один і той самий кошик? Можна позаздрити хімікам, фізикам і біологам. Сидять собі спокійно і все добре!
Скептик
До травня ще далеко, а судячи з «активної діяльності» mon.gov. ще багато чого зміниться, так що запасайтеся попкорном – далі буде.
Юра Севрук
цікаво чи не здається у МОН що вже давно пора затвердити програми ЗНО
NN
Научить английскому при существующих учебниках - это ПОДВИГ!!!
Тетяна
Для NN: Маєте рацію! Цікаво чи так само прискіпливо ставиться міністерство до перевірки помилок в рекомендованих підручниках з англійської мови, як до помилок випускників в ЗНО.
Коментувати