Порошенка просять повернути вчителям 20% надбавку

На сайті Президента зареєстровано петицію з проханням відновлення право на надбавку освітянам

Порошенка просять повернути вчителям 20% надбавку

На інтернет-представництві Президента України зареєстровано петицію з проханням про відновлення права на надбавку педагогічним працівникам за престижність праці в розмірі 20% посадового окладу.

Петиція зареєстрована головою Тернопільської обласної організації профспілки працівників освіти і науки Людмилою Мокей.

"Вкотре звертаємося до Вас із надією бути почутими з приводу необхідності збереження надбавки за престижність педагогічної праці у фіксованому 20 відсотковому розмірі, як це було гарантовано постановою Кабінету Міністрів України від 23.03.2011 р. № 373", - йдеться у тексті петиції.

Також у Тернопільській обласній організації профспілки працівників освіти наголошують, що уряд постановою № 88 від 25 березня 2014 року порушив основні положення статей 22, 43, 64 Конституції України, статті 57 Закону України "Про освіту", статей 8, 21,22 Закону України "Про оплату праці" та Генеральної угоди.

"Ця постанова погіршила умови оплати праці педагогів, фактично поставивши під сумнів суспільну вагомість їхньої професії, оскільки гнучкий розмір до 20 % в умовах неоднакового фінансового забезпечення місцевих бюджетів призвів до того, що практично у кожній області є по декілька районів, які таку надбавку не виплачують або ж виплачують у мізерному розмірі", - повідомляється у петиції.

У профспілці зазначають, що це призводить до значного зниження невисокого рівня життя освітян, створення вкрай напруженої ситуації та неспокою в колективах, особливо на тлі зростання цін на життєво необхідні товари та тарифи на оплату за комунальні послуги, що шкодить нормальному перебігу навчально-виховного процесу та є небажаними у такий складний для країни час, а також сприяє різним маніпуляціям.

Виходячи із цього у Тернопільській обласній організації профспілки працівників освіти пропонують президенту Порошенку зупинити дію урядової постанови від 25 березня 2014 року № 88 та внести на розгляд парламенту законопроект, яким передбачити право педагогічних працівників на надбавку за престижність праці в розмірі 20% посадового окладу.

Як відомо, електронна петиція, що адресована президенту, має бути розглянута за умови збору на її підтримку не менш як 25 тисяч підписів громадян. У разі збору необхідної кількості підписів на сайті Офіційного інтернет-представництва буде оголошено про підтримку або не підтримку петиції.

Ознайомитися з текстом петиції можна за таким посиланням >>>

Освіта.ua
29.09.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Саша
Я не бухгалтер а приватний підприемець. Сам на себе працюю.
Саша
О Роман, вибачте, з яких це пір у нас діти дурнями стали? І хтось там комусь про грубощі казав. А на вашу зарплату я незазіхаю. Сфоткайте роздруківку і викладіть. Тоді вам хтось повірить. Моя з/п ~ 20 000 грн. В місяць. Я задоволена. А жінок що в дикреті шкода. Бо витягнути дитину за такі гроші нереально. Ще розкажіть за обовязкову матеріальну допомогу допомогу пед.працівникам і про пільни на комунальні послуги, ранній вихід на пенсію.
Шиншилла
Для Саша: И за что, вам, бухгалтерам столько платят? Вы же первые коррупционеры в своем ремесле, знаем мы, какие "нюансики" вы учитываете при начислении зарплат, надбавок, пенсий тем, кто рассчитывает на очень много! А уж себя не обижаете ни разу)) Что особенного в вашей работе, счетоводы? Ввел в компьютер данные, программа посчитала, ревизор проверил, снова цифры ввел - и вся недолгая! Зато льготы, почти бесплатные путевки на базу отдыха - это про вас.
Роман
Дітей робить розпущеними відчуття безнаказаності і вседозволеністі. Для чого вчитися, якщо школу закінчують всі. І не треба перекручувати мої слова - бувають розумні діти, але для чого їм вчитися, якщо шофер має зарплату 4 тисячі, а вчитель 1,5 тисяч.Якщо не вірите - набиріть в пошуку середня зарплата вчителя в Україні - дуля з маком і все побачите.
Коментувати
Саша
Ох і ці вчителі... :) Скажіть на милість ще ось що. У кого відпустка 56 днів? І чому так анресивно реагуєте на критику? Всі на щось вчились і ніхто не винен що така нерівність в країні. Кожна професія складна по своєму. Вчителів мучать діти. Бухгалтерів ревізори. Мені здається що бухгалтерія складніша тому що відповідальніша робота. Контролюється багатьма органами. Я сама приватний підприємець. А про зарплату то вчителі трошки брешуть. Вибачте.
Роман
Для Саша: що тут скажеш, пропоную один раз зайти в клас і провести урок у класі де 28 дурнів і хуліганів. Зразу появиться думка - я краще далі буду бухгалтером і підприємцем.
Роман
А про зарплату брешете ви.
Коментувати
гала
Таню, не плач, вчителi скоро будут тест здавати... На всю краiну оконфузяться ))
Тетяна
І давайте в цифрах, щоб небути голослівним. Моя зарплата на роботі нарахування 1700 гривень. Це з урахуванням всіх доплат. Працювати треба 40 годин на тиждень. Зараз у дикреті отримую 800 гривень допомоги. Хто має менше? У мене сестра в школі робить вчителем і я знаю яка там зарплата. То що скажете?
ВПЕРЁД!!!
Для Тетяна: В ШКОЛУ. Что, слабо??? Там и работать меньше надо, и зарплата (возможно лет через 20) будет поболе 1700.А на первых порах и тысячи хватит. Ну, с доплатами, возможно потлоты
8888888888888888
Для ВПЕРЁД!!!: ПОЛТОРЫ
Finita
Для Тетяна: Те, що вже казали. І в цифрах, і в буквах. Міняйте професію, станьте вчителькою і гребіть щастя повною ложкою.
Коментувати
для Тетяна
Якщо Ви вважаєте, що побачивши "суть" проблеми Ви маєте право гидотно висловлюватися. то Вам варто іти на вулицю до людей іншого інтелектуального рівня.Тих,які так само гидотно висловлюються. Якщо ж Ви прагнете донесту "суть",яку зрозуміла, до розвинених людей, будьте така ласкава висловлюватись так, щоб від Ваших слів ригати не хотілось
Тетяна
Взагалі тільки вчитель може виправляти помилки в тексті а не бачити суть проблеми. Ви зациклились тільки на собі, а інших небачите. У мене доречі вища освіта. Економічна. І за присутності плмилок ви все ж розумієте мене. І якщо вчителі вважають що їх професія найважча, то це егоїзм. І вже хтось писав: Ідіть вчитися і здобувайте другу професію. Буде більше часу на все. Так?
Finita
Для Тетяна: Так, малошановна. Саме Вам я порадила йти на "легкий" учительський хліб.
Коментувати
Галичанка
Для Тетяна: зверніть увагу на ’’е’’, ’’и’’ русизми і будову речень.
Галичанка
Для Тетяна: Пані Тетяно, будь-яка жінка і мати може висловити своє невдоволення в іншій формі, без , які Ви дозволили собі вживати. По-перше, підтягніть свою граматику. По-друге, підіть працювати у школу, це дуже важливо. Проведіть 6-7 уроків на день, підготуйте дітей до ЗНО, ще є олімпіади, конкурси і 60-80 зошитів для перевірки щовечора. Крім того, підготуйтесь до наступних уроків і приділіть увагу власним дітям. Тоді я сприйцму Ваш коментар. Успіху!
гала
панi Галичанко, а ви самi cкладали ЗНО?
Коментувати
Тетяна
Яке блядь підвищення? Які нещісні вчителі. Я працюю бухгалтером в держ.у танові, моя зарплата менша набагато більше ніж у них. І в дикреті вже отримую 800 грн. Це що гроші. Якщо піднімати на 20 відсотків то всім працівникам держ.установ. а то привикли що є вчителі і медики. Самі нещасні хабарники в країні. Обідно коли говорять тільки про їх. Одсидять свої години до обіду. І додому. Іди працюй ще десь. Решта посад до 18 год з дня у день. І питання якісь особисті вирішити нема коли хіба що вночі. А їм іди після уроків і що хоч роби. А як прийдеш у школу то показ моди якійсь. Одна поперед одної лахами видягаються недешевими. Бо не пристижно.:( Подумайте за інші верстви населення. Є люди які більше потребують тих 20 процентів. Дякую.
Scheletro
Для Тетяна: люто плюсую!))) Эти педагоги совсем охуели.
Вчитель
Для Тетяна: Це про вчителів з якої планети ??? Може і я туди попробую влаштуватися. Хочеться хоч раз в житті надіти недешеві лахи. Ну дуже хочеться !!!
Finita
Для Тетяна: То не скигліть, а здобувайте вищу освіту - і гайда вчителювати! І буде Ваша зарплатня більша набагато менше:)
Коментувати
Сеня
Определенные финансовые группы наращивают капитал, их банки богатеют, государственный бюджет подмяли под себя, а у простых учителей забрали эти копейки! Разогнать Верховную Раду к черту, почему в такой небольшой стране так много нардепов, даже больше, чем в России?
Натэл
Для Сеня: даже больше, чем в Германии.
Коментувати
Тарас Шевченко
Отаке воно майбутнє? Знову панщина, кріпаки бідують... а я все думаю чого це перевертаюсь, перевертаюсь...
A Priori
Представьте такую картину. Учителя США просят Обаму вернуть надбавку 20 % к зарплате...)) Начнем с того, что надбавка существенной роли не играет в то время, когда с 1 окт повышаются тарифы на ряд услуг. В США вышли бы на забастовку с требованием пересмотреть зарп-ту, или отправить мессидж)) о дискриминации, условиях работы и т.д. У нас эти унизительные 20 процентов - способ манипулировать учителем или способ давления на директора, который прирос к своему креслу и не хочет с ним расстаться.
К опыту-прибегая
Для A Priori: Умным манипулировать нельзя. В преддверии выборов депутаты, от системы "Образования", набирают себе очки, вбрасывая "популизм" в свои программы - как бы для выполнения обещания. Понимаете ли сами? Нарисуйте им и пошлите такую картину маслом. Де.пут на коне, а учительство с лозунгом 20%. Может не дадим таким пройти.
Коментувати
вчитель
"В Києві хронічне невиконання забезпечення освітнього стандарту. Разом з тим, мені не вдалося знайти жодної комунальної школи чи садочка, які б могли мені надати фінансовий звіт. Тому що, так звані батьківські фонди перетворили освітню галузь, як це показують соціологічні дослідження, в очах громадян на найбільш корумповану"
chernomor
Для вчитель: ЗНО-2015 ранее об этом сказало, к чему повтор?
Коментувати
Георгий Якобец
В нашем районе платят 10% за престиж праці вчителям.
ЛЮДМИЛА
Для Георгий Якобец: саме тому активно підписуймо петицію....подивимось, що нам скажуть.....чи хоч розглянуть?!
Для Георгий Кобец
В Харькове платили от 3% до5%, в этом уч. году будут платить 1%...
chernomor
Для ЛЮДМИЛА: Как может полуобразованный учит.ти.эль, не понимающий толкования слов(а) - "престижность", например и , требовать чего-то, от кого-то ? Срочно за парту! и не только вы, но и аналогичные учит.теля.
Коментувати
A Priori
Яценюк с Квитом хорошо придумали, как директор может манипулировать подчиненным: не делаешь, как надо, заберу надбавку и получу премию. Жаль, бесполезно с ними судиться.
chernomor
Для A Priori: недоросли не могут судиться, бо ничого не понимають, чого хочуть-то и сами.
Коментувати
Ірина
У Луцьку платять 20% за престиж праці вчителям.
ЛЮДМИЛА
Для Ірина: це добре, що у Луцьку платять 20%, але постанова 88 дає змогу не платити....щоб цього не було, треба її скасувати. Просто підпишіть петицію, і побачимо, що відповість Президент
Коментувати
Игорь Соломонов
Во, а что они ещё и едят?
Натэл
Для Игорь Соломонов: осталось только, как в анекдоте, поставить проходную, чтоб народ платил за вход на работу. Был закон о надбавке, по Конституции нельзя принимать законы, ухудшающие положение людей. Закон изменили, положение ухудшили, про Конституцию никто не вспомнил. Может, нужно придерживаться законов, чтобы Президента не просить о том, что и так принадлежит народу. Ну полный п...ц в стране, извините за выражение.
Алла
Уже про прохідну думають: чула, що з наступного року курси підвищення кваліфікації будуть платними. Хочеш працювати - заплати за це право біля 2000 грн раз в 5 років
Коментувати
Lol
А хрен вам!)))Какое вы имеете право что-то просить?????У нас АТО,президент несёт колосальные убытки.А вам лишь бы ваши мелкие проблемы решить.Рошен потеряла 10 % чистой прибыли!Нужно затянуть пояса и помочь нашему гаранту,компенсировать его потери.И да-Сидите тихо!!!А то Путин нападёт!
Vladimir Zvan
У Порошенко нету таких полномочий. У нас не президентская республика.