Батьки і вчителі проти ідеї 12-річної школи, - опитування

Переважна кількість батьків та вчителів не підтримують ідею впровадження 12-річної середньої освіти

Батьки і вчителі проти ідеї 12-річної школи, - опитування

Переважна кількість батьків та вчителів не підтримують ініціативу із запровадження 12-річної системи загальної середньої освіти. Про це свідчать результати опитування батьків, учителів та директорів шкіл, що було проведено Фондом "Демократичні ініціативи" та "Юкрейніан соціолоджі сервіс" у Києві та 15 областях України.

Результати опитування свідчать, що проти запровадження 12-річної школи виступає близько 70% опитаних батьків та 68% педагогів. Серед директорів шкіл немає однозначної позиції щодо цієї ініціативи.

Впровадження 3-етапної системи у середній школі (початкова школа, базова середня та старша школа) не підтримують більше половини опитаних вчителів (54%) та майже половина батьків (48%), тоді як серед директорів ця ініціатива знаходить певну підтримку (41%).

Разом з тим, переважна більшість опитаних батьків, вчителів та директорів оцінюють якість середньої освіти в Україні на середньому рівні.

Майже 50% батьків задоволені своїми можливостями впливати на стан справ у школах, більше 40% опитаних батьків кілька разів на місяць або навіть щотижня відвідують школи з власної ініціативи. Однак близько третини всіх опитаних батьків визнають, що не користуються цими можливостями і не беруть фактично ніякої участі у житті школи.

Значна частина батьків готова особисто робити щось для освітнього закладу своєї дитини: більше третини опитаних готові здавати кошти на потреби школи (35%), брати участь у засіданнях батьківського комітету (35%), майже третина (27%) – виконувати роботи з ремонту будівлі школи та прибирання подвір’я. Водночас близько 36% батьків заявили про відсутність можливості займатись особисто шкільними справами.

Результати опитування свідчать, що понад 90% опитаних батьків здавали гроші на потреби навчального закладу. При цьому 51% батьків визнають, що здавали гроші без належного офіційного оформлення з відповідним списком та підписом.

80% опитаних батьків планують, аби їхні діти продовжували навчання у вищому навчальному закладі, мотивуючи це необхідністю здобути високий рівень освіти (40%) та кращими можливостями для людей з вищою освітою знайти хорошу роботу (39%).

В оцінці ефективності навчального закладу середньої освіти переважна більшість батьків та вчителів основним критерієм визначає показник успішності самих учнів (72% та 62% відповідно), тоді як для директорів найголовнішим є критерій професійного рівня педагогічного та іншого персоналу (65%).

Серед найбільш актуальних та серйозних проблем, що потребують вирішення вже у найближчі роки, опитані батьки назвали проблему слабкої зацікавленості дітей здобувати знання (50%), слабку матеріально-технічну базу шкіл (49%) та застарілі програми і методики (42%).

Як першочергові кроки для покращення якості освіти більше половини опитаних батьків відзначили необхідність створення нових відповідних вимогам сучасності програм (56%), підвищення оплати праці викладачів (52%) та необхідність боротися з усіма проявами корупції і нечесності у середніх освітніх навчальних закладах (49%).

Для педагогів та директорів найбільш гострі проблеми освіти в Україні пов’язані насамперед із зниженням соціального статусу працівників освіти (62% та 88% відповідно) та ставленням влади до освітнього сектору як до другорядної, «витратної» частини державного бюджету (63% та 70% відповідно).

Покращення ситуації в освітній галузі педагоги та директори шкіл вбачають, так само як і батьки, передовсім у підвищенні оплати праці викладачів (80% та 90% відповідно) та у створенні нових програм, які відповідали б вимогам сучасності (56%). Серед пріоритетних заходів 68% директорів відзначають також необхідність надати більшу самостійність директорам шкіл та педагогічним колективам.

Переважна більшість батьків вірить у можливість проведення реформи в середній школі (62%), а в перспективу покращення ситуації в галузі внаслідок цієї реформи освіти вірять понад 70% опитаних батьків. Водночас в успішність проведення реформи освіти вчителі та директори вірять відчутно менше – 46% та 34% відповідно.

На думку більшості батьків, вчителів та директорів, реформування освітньої галузі повинні ініціювати Міністерство освіти і науки (68%, 45% та 35% відповідно) та педагоги (54%, 34% та 44% відповідно). При цьому приблизно чверть опитаних батьків вважають, що реформу необхідно проводити вже в найближчий рік, тоді як вчителі та директори більш схильні підтримувати поступові і часткові реформи (54% та 47% відповідно), ніж швидкі та радикальні (33% та 41% відповідно).

Понад 70% педагогів загалом задоволені можливостями підвищення власної кваліфікації. При цьому можливості вдосконалення свого професійного рівня освітяни вбачають передовсім у інноваційних методах викладання (47%), найновіших здобутках у фаховій сфері (43%) та у володінні інформаційними технологіями (41%).

Переважна більшість вчителів та директорів не задоволені своїм статусом у суспільстві (82% та 59% відповідно), а ще більше – рівнем соціального забезпечення (93% та 94% відповідно). Приблизно стільки ж опитаних вчителів та директорів не задоволені рівнем своєї заробітної платні – 89%. Майже половина опитаних вчителів (46%) висловили готовність взяти участь в атестації, на підставі якої їхню зарплату може бути підвищено.

Освіта.ua
14.09.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Оксана
Ми прагнемо до європейських стандартів,так ми платитиме за навчання та підручники по європейським стандартам,а оплата праці лишається практично на останьому місті серед усіх держав.Та мова не тільки про оплату освіти наших нащадків.Нічого не змінилося в школах,ні методика навчання,ні методика виховання.Ось тільки прагнення до 12 річної системи все ,що нам залишилось.А хтось замислився ,а навіщо??? м.Ладижин обл.Вінницька ЗОШ №2.Батьки 4 класів.
ірина
Не можливо вводити 12 річну освіту доки в країні безлад. У дітей немає підручників,не визначені навчальні плани а ми рвемося до зарубіжної освіти. Спочатку наведітьлад в освіті . а тоді плануйте майбутнє
Лариса
Вы лучше введите ОБЯЗАТЕЛЬНОГО ШКОЛЬНОГО логопеда в КАЖДУЮ школу, и чтобы он РЕАЛЬНО занимался НЕ ТОЛЬКО устной речью школьников, но и проблемами ПИСЬМЕННОЙ речи (например: сотни ошибок даже при списывании из учебника и т.д.). Тесты ЗНО и ДПА сдаются ПИСЬМЕННО, а такой проблемой как ДИСГРАФИЯ у школьников НИКТО НЕ ЗАНИМАЕТСЯ!!! И потом конечно же закономерный результат, когда 20% НЕ сдают тесты ЗНО....... "Кожна школа в Україні повинна мати свого ШКІЛЬНОГО логопеда, який би допомогав дітям НАВЧИТИСЯ здобувати знання, корегував вади і УСНОЇ і ПИСЕМНОЇ мови. І обов’язково проводив ПИСЬМОВІ тестування на виявлення дисграфій і дислексії, як роблять за кордоном."https://petition.president.gov.ua/petition/8480
но ведь в СОВЕТСКИХ ШКОЛАХ
Для Лариса: это было? И собственный стоматолог. И доктор свой.
Коментувати
Григорій Коротич
Потрібно ввести 12 річну школу. 10-12 класи провести на базі училищ. Там де директори училищ на СВОЇХ місцях уже 10,11 не можуть набрати(наприклад Михайлівське ВПУ, Запорізька область). Бо батьки оцінюють і бачать шо навіщо їм ця школа потрібна? І віддають своїх дітей в ВПУ.
Григорій Коротич
Потрібно ввести 12 річну школу. 10-12 класи провести на базі училищ. Там де директори училищ на СВОЇХ місцях уже 10,11 не можуть набрати(наприклад Михайлівське ВПУ, Запорізька область). Бо батьки оцінюють і бачать шо навіщо їм ця школа потрібна? І віддають своїх дітей в ВПУ.
Евгений Прохоров
12-летние образование непозволительная роскошь для Украины. У нас нет 12 лет на формирование гражданина, который бы мог взять на себя ответственность за себя, семью, государство. Активные, предприимчивые молодые люди нужны уже "на вчера", а не через 12 лет. Надо пересмотреть концепцию, какого гражданина мы выпускаем сегодня.
для Директора. Та й для отого Дятла, щоб  дзьоба не зламав.
Тягнути там немає що. Якщо немає коштів на окремі приміщення (а їх дійсно немає), то спокійнісінько усі розміщуються так, як і розміщувались. Лишень ввести вступ до старшої школи на конкурсній основі. Те, що в одному приміщенні величезних шкіл навчатимуться разом діти різного віку, то зовсім не так страшно, як комусь гадається. НАвчались же. Середні класи ходили в гості до своїх вчительок, проводили веселі перерви із молодшими учніми. Старшокласники були вожатими у середніх класах. Ті, хто бажав того. Нормальне дружнє веселе життя. І педофілів не було. Педофілія, вона в головах завдяки КОМУ??? Щодо запитувань. Як показує практика, люди ПРИЙМАЮТЬ те, що їм подають. В інеті покричати можуть, та то невеликий відсоток людей. Головне - почати.З прийому до старшої школи і введенням профільного навчання
Бєлий Володимир
З причини недолугості нашої політичної та освітянської еліти пересічному суспільству подають думку про 12-річну школу, а у всіх версіях проектів нового рамкового закону "Про освіту" проектується нова структура 12-річної загальної освіти, де 10 - 12 класи є окремою ліцейською ланкою, до якої потрібно поступати по-конкурсу у залежності до рівня підготовки та до БАЖАНОГО випускнику основної школи (9 - й клас) профільного напрямку.
Правдоруб
Завдяки 12-річній школі зможемо виховати нове покоління педофілів. Адже в одній школі будуть навчатися 18-річні дядьки і 12-13-річні дівчатка-підлітки.
Дятел
Для Правдоруб: Якраз не так: 16-18-річні навчатимуться окремо.
Правдоруб
Як казав один дядько: "Ай, не пи.зди!" Хто для них буде будувати окремі школи? За які гроші?
молодцы.
Для Правдоруб: Для Дятел: ЗАМЕЧАТЕЛЬНЫЙ диалог
Коментувати
СВІТЛАНА
Підтримую 12 річну освіту тільки програми повністю треба міняти, розвантажити дітей, бо з нинішньою наші діти, після 12 років навчання, будуть інвалідами, або пацієнтами психіатричних лікарень
SSS
Для СВІТЛАНА: Шановна, а ви в очі бачили ті "розвантаженні" програми для 6 го класу. у класах по 30 і більше дітей, після 12 років такого навчання "будуть інвалідами, або пацієнтами психіатричних лікарень", це ви в ціль.
директор
переконаний що необхяідна 12 річна школа,маю 4 річний досвід роботи в закордонному ліцеї, це необхідно!!!! але чи потягне уряд фінансування такої всеохоплюючої реформи? Це питання! Бо урядів за 12 років теж може бути 12 і кожного наступного разу новий уряд не підтримує реформи попереднього... такі вже ми є! Побачимо який закон буде прийнято. А запитувати у батьків чи вчителів про 12 річне навчання-це провокація на негативну відповідь,це дуже вже однозначно. Звідки вони можуть знати,що ж краще? успіхів всім педагогам!!!
Правдоруб
Для того, щоб розвантажити програму, треба повикидати звідти усіляку херню, типу "людина і світ", основи суспільс­твознавства, пра­во, економіка, основи етики і естетики, друга іноземна мова" (тут хоча б першу вивчили) і т.д. Школа повинна вчити дітей точних і природничих наук наук (математика, фізика, хімія, біологія), історії та літератури, а не промивати мізки "толерастією" до збоченців, кольорових і лихварів (чим якраз і займаються "вчителі" всього цього скаму. А що це за предмет "основи безпеки життєдіяльності"? Навіщо "екологію" виділяти в окремий предмет? Раніше весь необхідний багаж знань можна було отримати в рамках вивчення біології.
Коментувати