12-річна школа відповідає євростандартам, - Квіт

За словами міністра українська середня освіта повинна перейти на 12-річну систему

12-річна школа відповідає євростандартам, - Квіт

Навчання у школі 12 років відповідає європейській та міжнародній практиці. Про це заявив Міністр освіти і науки України Сергій Квіт під час програми «Ранок у великому місті» на телеканалі ICTV 18 серпня 2015 року.

За словами Міністра освіти і науки, українська середня освіта повинна перейти на 12-річну систему. «Ми хочемо щоб наша освіта відповідала міжнародним стандартам, щоб нас розуміли в Європі та Америці»,- підкреслив Міністр.

Перехід на нову систему відбуватиметься поступово. «Діти, які підуть в школу в 2016 році будуть закінчувати 12 класів. Це буде здійснюватися поступово, за цей час ми встигнемо реалізувати матеріально-технічне забезпечення, кадровий склад тощо,- наголосив Міністр освіти і науки. - Це відповідає тій освіті, яка є у всьому світі».

Під час ефіру Сергій Квіт розповів, що однією з причин переходу на нову систему є перевантаження навчальних програм. Тому з переходом на 12 річну систему навчальні програми будуть розвантажуватись. «В минулому році ми змінили навчальні програми для шкіл: вони стали більш цікавими, а також менше перевантаженими»,- коментує Міністр.

Міністр розповів про зміни у фінансуванні вищої освіти, що плануються Міністерством. За словами Сергія Квіта, в законопроекті «Про освіту» не має такого поняття як державне замовлення. «Ми не відмовляємося від того, щоб частина дітей вчилась безоплатно. Держава все одно буде підтримувати студентів»,- запевняє Міністр освіти і науки. Міністр зазначив, що державне замовлення в тому вигляді, як воно є – це «система сталінського часу». Нова система, що пропонується, передбачає укладання угоди між державою і самими  університетами. Університет отримуватиме фінансування від держави і сам визначатиме кількість прийнятих на роботу викладачів, регулювати їх зарплату, а головне – скільки студентів зможе навчати за державні кошти.

Сергій Квіт підкреслив, що у питанні фінансування вищої освіти потрібно спиратися на досвід іноземної системи освіти. «Один з кращих зразків для України – це британська система. Ми повинні підтримувати кращих студентів та абітурієнтів»,- зазначив Міністр.

Сергій Квіт повідомив, що Міністерство постійно працює над спрощенням системи вступу для абітурієнтів з Криму та знаходиться у постійному діалозі з експертами з цього питання. «Україною не визнаються ніякі документи з непідконтрольній українській владі територій. Міністерство немає жодної статистики про тих, хто не поступив з Криму. Також до нас не надходило жодних скарг від мешканців Криму»,- додав Міністр. Як повідомив Сергій Квіт, Міністерству освіти і науки необхідно ще напрацьовувати систему та створити інші підходи та політику у вирішенні питання абітурієнтів з Криму. Зокрема, змінити деякі закони, а також відкритися тим людям, які бажають навчатися в Україні.

Освіта.ua
19.08.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ірина
Добрий вечір! Працюю в школі 7 років. Маю першу категорію. Офіційна зарплата 1994 грн. Хочу побажати міністру освіти отримувати і спробувати прожити на цей мізер. Школа 1-3 рівнів. Матеріально-технічна база формується за рахунок батьківських внесків. Рік збирали кошти, щоб замінити старі деревяні вікна (1962 рік будівництва) на другому поверсі. Наступний рік будемо збирати кошти, щоб замінити вікна на третьому поверсі. Фінансування з боку держави нульове. А в зимку діти будуть сидіти в рукавичках, тому що температура в класах 14 градусів тепла, а за вікном - 25. Які б зміни ви не планували - втілювати нам їх у життя на практиці, а вчителю необхідна достойна заробітна плата. Чому у вересні зняли дотацію, молодим спеціалістам доплати? Зверніть на це увагу! Фінансування галузі освіти на рівні 7 % від ВВП. Чому пільгове харчування дітей фінансується з бюджету освіти? У нас є міністерство соціальної політики куди абсолютно всі хто працює перераховують соціальні внески. Реформа потрібна, але і в цьому напрям
для salka
Меняет. Вы НЕ СМЕЕТЕ рассказываеть тем, кто живёт лишь на учительскую зарплату, ЧТО им делать.
salka
Для для salka: Да ради Бога – делайте как хотите. Я только изложил свое мнение, не больше. И не надо нервничать – можете язву достать. Не хотите – не работайте: только не жалуйтесь, если Вас плохо лечат, грубо обслуживают, требуют взятку, милиционеры не защищают, или с Вашими детьми или внуками поступают соответствующим образом в школе .
я ЗНАЮ
Для salka: а где нервы? С МЕНЯ взятки НЕ требуют. Мало того,неоднократно, БЕЗ ВЗЯТОК предлагались очень пристойные варианты. Имя,понимаешь ли. Имя-штука серъёзная. В союзе лечили отлично.И,что главное, бесплатно. И даже в 90е,когда людям лекарств УЖЕ НЕ БЫЛО, для моего диагноза ещё поставляли. МОИ дети частично видели, частично отказались, частично ЗНАЮТ, и дай им Бог больше НЕ встречаться с конвертами и предложениями... НО есть общая тенденция. И виной этому именно школа. Включите мозг и увидите,что,по всей вероятности, и Вы лично способствуете как коррупции, так всему остальному бардаку в этой стране
Коментувати
для salka
Вы живёте НЕ на чистую зарплату учителя государственной школы.
salka
Для для salka: Даже если так – это что – то меняет о сути?
Коментувати
для salka
"Саботировать работу не выход" говорят манипуляторы вот уж 22 года, со времён разграбления нажитого людьми имущества страны. Манипулируют те силы,которые понимают, что дети без присмотра - угроза именно им. К тому же именно ЭТО способно поднять и родителей, которые начнут возмущаться тем, что дети БЕЗ присмотра. И были бы силы, которые пояснили родителям ситуацию, то был бы толк. Вместо этого УЧИТЕЛЯ пошли путём ПОБОРОВ./// да, я понимаю, что именно на переменах, после уроков дети способны разобраться с учителем в том, что им неясно и вполне способны обойтись БЕЗ репетиторов./// И следёщее.Мы стремимся в Европу? Так в Европе и учителя ТРЕБУЮТ, а не слушаются тех, кто вылез на стульчик
salka
Для для salka: Но так саботируйте на здоровье. От этого зарплату поднимут, или родители к уму приходят? Это им (власть имущим) как раз: легче будет закрывать Вашу школу. И родители будут не против. Саботаж не выход, организованная защита интересов – да. Только вот что еще заметил - «саботажники» очень часто и не способны работать: не образованы, ленивые, подхалимы и т.д. – только прикрываются своим недовольством… Что до манипуляции – манипулировать как раз легче с необразованными, невоспитанными молодыми людьми. Как раз это в интересах власть имущих и не наоборот… Пообщаться в перерыве не заменяет репетитора, не беспокойтесь, но может дать какой то позитив и Вам, в том числе…
я ЗНАЮ
Для salka: что пообщение на перемене и после уроков ПОЗВОЛЯЕТ детям ликвидоровать те пробелы, которые у них образовались. Я ЗНАЮ, что МОИ ученики сдали МОЙ предмет и не только МОЙ на приличный уровень. я ЗНАЮ, что учаться они НА БЮДЖЕТЕ без проплат. Я ЗНАЮ, что работают, а некоторые прилично ЗАРАБАТЫВАЮТ. я ЗНАЮ, что это и МОЯ заслуга. А Вы пытаетесь МАНИПУЛИРОВАТЬ, сам(а) через подобное не проходя.Поэтому подобные высказывания от людей Вашего типа я считаю ПУСТОЗВОНСТВОМ.
salka
но Вы просто молодець, Бог с Вами...
Коментувати
salka
Для для Юли: то, о чем Вы пишете как раз подходит для власть имущих: учитель не должен учить, лучше всего, если сам необразованный, лентяй и подхалим… «Никакого государственного образования» - но а этому они просто аплодируют. Скоро так и будет, может не «де юре» сразу, но «де факто», - точно. Еще пару таких идей – и Вас назначают министром (без) образования… Бесплатно работать конечно не надо – но плохо работают как раз рабы. Свободный, уважающий себя, учитель не может работать (сознательно) плохо. Лучше менять профессию… «Никакой деятельности между уроками и после уроков» - если после урока подходит ученик и что – то спросит, что ему сказать – «приходи после работы с кошельком?». (хотя такие дети, которые задают вопросы по учебному материалу «исчезающий, почти уже несуществующий вид»). Наконец - что – то не нравится – говорите открыто. В том числе начальству, родителям, кому угодно. Саботировать работу не выход и не делает чести педагогу (особенно, когда именно этого и ожидают от него).
Марія
Для salka: А ви прийдіть у супермаркет і скажіть, що вам мало тих продуктів, що взяли, нехай решту вам дадуть безплатно. І тоді скажете, куди вас пошлють. Тоді чому вчитель повинен жити за радянськими стандартами - допомагати всім, хто що попросить. Бо ти УЧИТЕЛЬ. Тоді ще то можна було зрозуміти - держава давала нормальну зарплату, безплатне житло, освіту та ін пільги. А тепер? Треба робити тільки те, за що нам платять! Наші діти напівголодні - бо ми вчителі. Їх то ніхто не жаліє, не допомагає. Дійсно, вчителю зі стажем важко працювати по ринкових відносинах, але якось треба вчитися жити по сучасному. Життя вимагає!
salka
Поясните Мария, пожалуйста - за что нам платят? Вы можете изложить перечень "работ", которых учитель должен выполнять и что нет? Я б не мог. Но если постоянно думать о том, что нас "используют", считают за дурака и в связи с этим как по меньше "работать" – можно потерять самоуважение (если человек «мыслящий», если нет – другое дело…) . В результате можно заболеть, стать алкоголиком, прожорой, потерять человеческий облик . От этого счастливее не станешь. И в супермаркете товаров по больше не дают.
Коментувати
для Юлии
Юлечка, солнышко, о забастовке ЗДЕСЬ уже говорилось.Вывод такой - киевких устраивает всё. Они НЕ поднимутся.Без киевских практически ничего не будет-это раз. 60%учителей-люди села. А люди села вопитаны В СТРАХЕ перед теми,кто вылез на стульчика - это два. Профсоюзы - лююди союза,умеющие ДОГОВАРИВАТЬСЯ, но не стоять на страже интересов тех,кто платит ИМ деньги.У нас жить за счёт других за 25 лет стало НОРМОЙ-это три. Как же мне нравятся фильмы Никиты Михалкова... Так что -НИЧЕГО НЕ ВЫЙДЕТ ЕЩЁ ЛЕТ 20. Жаль, но это так. Ищем способ заработать. Убираем из сознания возможность учить бесплатно. Работаем лишь НА уроках.Никакой деятельности между уроками и после уроков. Пусть несут деньги на дополнительные занятия. Пусть идут в частные школы.А нам необходимо ОТКРЫВАТЬ ЧАСТНЫЕ ЩКОЛЫ,либо заниматься частной практикой. Никакого государственного образования.Только по-минимуму.Это единственный выход на сегодня.Ребята,берегите ЗДОРОВЬЕ.Никто не должен работать бесплатно.НЕ будьте РАБАМИ
Regina
Для для Юлии: Ну что Вы, какие рабы, это же "справжні вчителі". Ибо стоит только заикнуться о том, что учительский труд - во всех своих проявлениях - должен оплачиваться, как в тебя летят камни и тапки: "учитель - это призвание", "діти не повинні страждати", "вы знали, куда шли", "всем сейчас тяжело, а учителям было тяжело всегда". Поэтому смиритесь и гордитесь своей высокой миссией ответственности за ВСЕ, начиная от здоровья и уровня воспитанности-образованности детей и взрослых и заканчивая всенародно избранной (опять же, с вашей, учителя, подачи - общество ведь думает только вашими мозгами) властью.
ну это не ко мне))
Для Regina: о тапках знаю не по наслышке. Как и о том, что "школа ДОЛЖНА заинтересовать","школа виновата в том, что мой ребёнок НЕ заинтересован", "а ЧТо они сделали,чтобы он(а) заинтересовался" от коллег,явно НЕ выполнивших со своей стороны подобных претензий.Мы в тёплых отношениях,но часть этих претензий и в мою сторону,возможно(скорее всего) с некоторой обидой, покольку есть дети,которые добивались поставленной цели и ЗНАНИЙ...). А вот влияние учительской массы на выборы руководства-это да.Это бесспорно.А посему вывод?
Учитель
Проще всего найти виноватого в лице УЧИТЕЛЯ, а вот родители не несут никакой ответственности. Я работаю в простой общеобразовательной школе, вокруг только "КРУТЫЕ" лицеи и гимназии. Так вот наша школа еле дышит, бесплатная, те, кто у нас учатся с первого класса никуда уходить не хотят, родители довольны, а дети просто как домой ходят. Но вот набрать первый класс всегда проблема, нет "КРУТИЗНЫ" у нас. А наши родители делать нам рекламу не хотят их очень устраивает, что в школе по 10-15 учеников, практически домашнее обучение. Дети с первого по одиннадцатый класс знают друг друга по имени, пятиклашки с девятиклашками на переменах в квача играют. Дети и ЗНО сдают нормально и на бюджет поступают, И С РЕПЕТИРFМИ ПРАКТИЧЕСКИ НЕ ЗАНИМАЮТСЯ. Но многим родителям нужны КРУТЫЕ школы, плюются, но детей туда возят - КРУТО ВЕДЬ МНОГО ЗА ШКОЛУ ПЛАТИТЬ, НАНИМАТЬ РЕПЕТИРОВ И ЖАЛОВАТЬСЯ ПОСТОЯННО.
Коментувати
Бюрократ
Відповідає європейським стандартам кажете? Та в Європі таких "стратегів", як Квіт, Совсун і Солянський давно б шапками закидали і відправили б працювати на ферму, збирати помідори. Бо більшої від них користі для освіти нуль. Зате український народ все стерпить. Своїх окупантів при владі стерпимо, вони ж українські.
Бюрократ
Полянський*
Коментувати
цікаво
Чим далі ми йдемо у Європу,тим гірше стає нашій нації.У нас різний менталітет,погляди на життя.Ми раніше дорослішаємо,ніж вони.А стосовно освіти,що хорошого у тому,що діти рахують табличку множення на калькуляторі???І ми теж будемо у 2 класі вчити табличку множення на 2,в 3 -на 3 і так до 9 нарешті вивчемо.
salka
Мы такой, частично европейский, частично африканский народ (хоть и белые). По зарплатам - самая дикая Африка, по тарифам – почти европейцы (на правильном пути). Сегодня полюбовался ценами для школьных товаров – опять Европа. С помощью родителям - что до покупки со стороны власть имущих – Африка (для того, что полностью «экипировать» одного школьника не хватит минимальной зарплаты, а если их больше?).Это без учебников . А там еще тарифы на электроэнергию с первого числа «европеизируют» … «Мягкий» геноцид…?
Анонімка
Кому потрібні ті Європейські стандарти.Європа піднялася на рахунок наших кадрів радянської школи і розвивається за рахунок гарного фінансування галузі, а не за допомогою кращих знань. Противно спостерігати як наші стеляться під Європою,майте хоть трохи гідності.
salka
Для Анонімка: Анонимка - Вы правы - только кого это волнует теперь?
Коментувати
В ЭТОМ СУТЬ НАШЕГО ОБРАЗОВАНИЯ
"Із здобуттям Україною незалежності навчання дитини в школі стало дорогим задоволенням та фінансовим тягарем особливо для малозабеспечених родин, а тепер ще й планується посилити цей тягар". ВОт только ничего Украина не здобула. Союз розвалили для БОЛЬШОЙ цели некоторых людей. Часть цели достигнута. Вторая - выполняется.
хорошо
Для В ЭТОМ СУТЬ НАШЕГО ОБРАЗОВАНИЯ: есть ещё кто-то, кто ЭТО видит.
Коментувати
rjkz
Пояснення досить просте: по-перше, витягування грошей з батьків на різноманітні заходи та потреби школи буде відбуватися 12 років замість 11-ти; по-друге, на повному оновленні підручників привладні книжкові корпорації зароблять мільярди , і ці мільярди теж будуть витягнуті з кишень батьків. Із здобуттям Україною незалежності навчання дитини в школі стало дорогим задоволенням та фінансовим тягарем особливо для малозабеспечених родин, а тепер ще й планується посилити цей тягар.
все дуже просто
Не потрібна нам 12-ти річна освіта і все.Якось прожили без неї і далі можна прожити.Навіщо розумним дітям ще рік сидіти у школі,коли у ВНЗ набагато краще.
Teacher
Для все дуже просто: згоден з вами. У нас інший менталітет. Мої знайомі живуть у Нью-Йорку. Їх дитина у першому класі складала пазли і гралася іграшками на килимі в оточенні своїх однокласників і вчительки, може ще малювала і виготовляла аплікації. Я випустив три роки тому 11 класників і був дуже радий, що вони не зробили своїх батьків дідусями і бабусями, а діти були дуже розумні, зараз воно всі студенти.Пригадую,як вони стогнали від навчання у школі і хотіли змін у своєму житті. Природу не обдуриш. Приходить час і молода людина хоче залишити школу. 12 років це дуже багато. Ми все тільки намагаємось копіювати, а своє українське, невже все таке погане?
Коментувати
гарне порівняння
Невже у Європі так само дітей вчать без підручників. Кажуть, що для 4 і 7 класів підручники будуть у березні 2016 року. Хоч би вчителям дали (продали)
123
Для гарне порівняння: Для вчителів підручники в інтернеті. Діти теж зараз розумні і мають планшети, скачують підручники. А деякі діти відкривають підручник на мобільному телефоні.
Коментувати
укладачі сайту
Не читайте таких тупих коментарів як у Лоли та для москалика.
ghfdlf
Для укладачі сайту: Ви праві. У цих людей стільки ненависті.
Коментувати
медалістка
Чекала з нетерпінням закінчення школи і нареті закінчила.У ВНЗ набагато краще,ніж у школі.
Всё просто
Уже сейчас всем страшно:12-летняя средняя школа - перспектива для каждого своя. Важно идти в ногу со временем и иметь позитивное мышление/отношение. Уже многие на своем опыте осознали, что кризис/проблема/стресс-это старт для нового развития, потому что ты не сидишь и не ждёшь, что тебе предоставят/ дадут/скажут как надо и тд. Хотим в Європу, а продолжаем жить по-советски и не хотим встать , даже сдвигаться со стула. Как было раньше уже не будет и пора начать движение за ветром, а не против него! Избавляйтесь от иллюзий прошлого, будьте смелее! Плюс 12-летней школы-занятость несовершеннолетних. Надеемся, что и после её окончания у детей будут и свидетельства о присвоении професии.
Все сложно
Для Всё просто: Лишний год в школе вопрос занятости не решит.Разве что,только оттянет время.В 16-17 лет человек уже готов сделать свой выбор.А за год это решение вряд ли поменяется.
Для всё сложно
Очень хорошо, что наши дети в 16-17 лет уже готовы сделать выбор (хотя практика показывает что в большинстве не все). Вопрос в другом, что этот выбор ( направление развития-профиль) дети должны уже выбирать в 8-9 класах и планировать свою дальнейшую траектрорию развития. Я думаю: хорошо, что в большинстве выпускники 12-летней школы будут совершеннолетние и учителя не будут заниматься розыском та привлечением уклонистов к полному среднему образованию. Было бы идеально, если б выпускник обязательно получал сертификат на профдеятельность за своим выбором за результатами обучения в старшей школе ( функция ПТУ), даже если он закончил академичный (старшая школа, обучение в которой нацелено на получение высшего образования), а не професийный (профлицеи та др.).
Все сложно
Для Для всё сложно: Знаете,но лучше больше поучиться в университете,чем еще сидеть год в школе.
Коментувати
анна
Знову в ту саму річку? Підручники коли побачимо в 7-х класах?
Квіт,Совсун та Полянський
Пишіть,що завгодно,але від 12-ти річної школи не втечете!!!Бо ми сумлінно виконуємо доручення від США.І прагнемо зробити Україну колонією США.Перший крок вже зробили ввели ЗНО з англійської.
до москалика
Для Квіт,Совсун та Полянський: щось вас так налякала англ. мова? московської не лякались, не мали страху стати колонією Московії. Ще США чи ЄС на нашу землю не претендували, а Кацапія вже відхопила Крим і окупувала частину Даунбасу. Щодо 12 років - чим більша і краща освіта, тим менш ймовірний той результат, на який ви натякаєте. Освічена людина - ворог ватосвідомості. Так, ми критикуємо нашу владу, в т. ч у освіті - але це наша влада, а не карликів посіпаки
Квіт,Совсун та Полянський
Для до москалика: Хто вам обіцяє якісну освіту???
инкогнито
Для до москалика: Найбільший ворог це,той,який не окуповує,а тихо сидить у куточку і керує світовими війнами.
Коментувати
Шиншилла
Квит вроде интеллигентный, честный человек, но ему продиктовали: делай 12-летнюю систему. Это как часть задания от МВФ. Но я хочу напомнить, что в договоре с этой организацией есть пунктик "Повысить зарплаты бюджетникам." Это почему-то не выполняется, это затерли от всех. И мне интересно, сколько человек будут в состоянии оплачивать 10, 11 и 12 классы?
Олекса Позняк
Для Шиншилла: вроде...
Опаньки
Олекса, как тока поймут,что на образовании "заработать" можно, уйдут честного человека в отставку, забудут про его майданные заслуги. Посудите сами, во что можно превратить экономию бюджетных средств в образовании, тендеры на учебники или столовую я не комментирую. Жаль,администраторы школы всегда на стороне грязноруких, из-за страха потерять свое место.
VVV
Для Шиншилла: А де сказано про оплату 10,11,12 класів? Мова йде про зміни у фінансуванні вищої освіти.
Коментувати