Обговорення законопроекту «Про освіту»

Міносвіти запрошує 19 серпня на громадське обговорення проекту закону «Про освіту»

Обговорення законопроекту «Про освіту»

19 серпня 2015 року у Міністерстві освіти і науки України відбудеться громадське обговорення проекту закону «Про освіту». Про це повідомляє прес-служба МОН.

Обговорення законопроекту відбуватиметься під час двох тематичних сесій:

  • «Сесія 1» (9.00 — 11.00): загальні положення; структура освіти; заклади освіти; освітні програми; учасники освітнього процесу.
  • «Сесія 2» (11.30 — 13.30): професійний розвиток та оплата праці педагогічних та науково-педагогічних працівників; управління у сфері освіти; фінансування освіти та економічна діяльність закладів освіти.

Громадське обговорення відбудеться у приміщенні Міністерства освіти і науки України (м. Київ, просп. Перемоги, 10) з 9.00 до 13.30.

Для участі в обговоренні необхідно заповнити реєстраційну форму та надіслати на електронну адресу zaplotynska@gmail.com. Кількість місць обмежена. Дедлайн подання заявки на участь у обговоренні 18 серпня 13.00.

Проект Закону України «Про освіту» (у редакції після узгодження тексту з робочою групою)

Аналіз регуляторного впливу проекту Закону України «Про освіту».

Освіта.ua
15.08.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
маргарита
Сподіваюся,що 12-ти річну освіту не введуть.Бо розумнішими ми від неї не станемо,а те що в нас потім будуть інфантильні діті,які не пристосовані до життя,то це нікого не цікавить.
Тренер
Для маргарита: а вы считаете уроки до 5ти вечера в третьем классе это нормально? 12-летняя система позволит снизить нагрузку ежедневную и дети смогут больше времени посвящать спорту и другим интересам, развиваться разносторонне.
маргарита
А ви вважаєте що кількість уроків зменшиться?Я розумію,що діти зараз перегружені,бо сама недавно закінчила школу,але 12-ти річна освіта - це не вихід із ситуації.Цим ми лише продовжимо термін навчання у школі.Чи стала краще 11-ти річна освіта від 10-ти річної?Ми стали менш перегруженими?
Квіт,Совсун та Полянський
Для Тренер: 12-ти річна школа буде.Але скорочення уроків не гарантуємо!!!
Коментувати
Лилия
Сподобалася остання фраза проекту "Частина 2-3 статті 49 та частина 2 статті 51 цього Закону набувають чинності з 1 січня 2021 р. До цього часу сертифікація педагогічних працівників з подальшим присвоєнням їм кваліфікаційних категорій є добровільною. Доплати, згадані у частині 2 статті 51 цього закону,встановлюються тільки тим педагогічним працівникам, які пройшли сертифікацію" - це як розуміти - механізму проведення сертифікації ще немає, а доплати вже знімаємо? знімаємо всі категорії і звання , що є зараз? всі стають "педагог-стажист" зі стажем роботи 20 років?
Ігор
Якщо МОН України може дозволити собі викласти в мережу хай і проект Закону "Про освіту", але з такою кількістю орфографічних, граматичних, стилістичних і всіх інших помилок, то навіщо нам взагалі освіта під їхнім керівництвом
главное - суть
Для Ігор: грамматика подождёт пока взрослые, закончившие школу и ВУЗ люди, "науковци", желающие руководить образованием страны, станут ГРАМОТНЫМИ настолько, чтобы писать БЕЗ ошибок. "Науковци" ж.
Коментувати
Олександр
До статті 13. Як бути з початковою ланкою спеціальної мистецької освіти (школами естетичного виховання)? Для них не передбачено одержання Свідоцтва? Як бути з принципом "Безперервності і наступності" мистецької освіти? До статті 26. Хто здійснює керівництво позашкільним навчальним закладом? До статті 35. "Ліцензії на право здійснення освітньої діяльності закладам середньої, дошкільної та позашкільної освіти надає комісія обласної державної адміністрації, в яку входять представники обласної державної адміністрації..." Державна атестація при цьому скасовується? До статті 46. 4. "Для роботи у закладах дошкільної, середньої, позашкільної та професійної освіти на посаді педагогічного працівника особа має пройти державну сертифікацію". Диплом про вищу освіту не враховується? До статті 47. Доплати за Почесні звання скасовуються? До сатті 51. За Почесні звання у мистецьких закладах освіти підвищення не передбачено? Багато питань до проведення сертифікації педагогів мистецьких...
UP
Окремо хочеться зупинитися і на темі житла. Якщо працівник, згідно з вищенаведеною статтею, просто "має право" на державне житло , то у статті 47, п.п.4,7,8 пише чітко: "Особи, які навчаються у державних і комунальних закладах (середньої, професійної, вищої) освіти не за місцем проживання, на період навчання забезпечуються безкоштовними гуртожитками відповідно до порядку, визначеного Кабінетом Міністрів України". При цьому Порядку досі немає, і таким чином ці пункти в новому законі будуть лишень красивими словами, які ніхто не буде реалізовувати на практиці. Тому тут або потрібно одночасно розробляти і представляти цей Порядок, або не писати такого, продовжуючи практику "гарних" законів, яких на практиці мало хто дотримується через відсутність механізмів реалізації.
UP
От цікаво було прочитати у проекті закону (Стаття 45, п.1): Педагогічні та науково-педагогічні працівники мають право (тут пропущено "на" ;)): ...однорічну неоплачувану творчу відпустку НЕ РІДШЕ одного разу на 10 років із зарахування(м?) до загального і спеціального трудового стажу. Це як розуміти? :) Якщо це не обов’язково - то навіщо "не рідше". Якщо обов’язково - то чому цього серед обов’язків у п.2 нема?