На Львівщині перевіряють школи через завищення оцінок

У департаменті освіти Львівської ОДА виокремили три школи, де ситуація виглядала найкритичнішою

На Львівщині перевіряють школи через завищення оцінок

До кінця серпня стануть відомі результати перевірки директорів шкіл Львівщини, де були завищені оцінки. Про це на прес-конференції повідомила директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Олександра Небожук, повідомляє ZIK.

За її словами, у департаменті виокремили три школи, в яких ситуація виглядала найкритичнішою.

"Один наказ ми вже видали в червні, а другий наказ буде у серпні після тих заходів, які проведуть райони. Остаточне рішення про звільнення директора приймає районний відділ освіти. Ми тільки рекомендуємо розглянути доцільність перебування на посаді, розуміючи, що є проблеми у школі, аналізуючи дуже ретельно не тільки один, а декілька показників", - зазначила Небожук.

"На кінець серпня ми вже будемо мати результати, які саме заходи прийняли районні і міські управління освіти щодо тих директорів, які неналежно контролювали об’єктивність оцінювання у своїх навчальних закладах", - повідомила директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА.

Також вона додала, що під час перевірок у департаменті звертають увагу не тільки на завищення оцінок учнів, але також і на їх заниження.

Освіта.ua
04.08.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
дело учителей
Яка прблема! Більшої проблеми у нашій освіті нема! Не думав, що на Львівщині людям немає чим зайнятися! Зависили оцінки! Директорів вони перевіряють! А місцевих можновладців своїх усіх перевірили? А на митниці все у вас гаразд? Мафію свою вже побороли? Прочитав статтю - і таким "совєтіко" на мене повіяло. Сталінське "Дело врачей" відпочиває. Одне радує, панове, Джина Свободи вже випущено у нашій країні - назад у пляшку, його вже не запхнеш. Не заткнуть нам рота...
dinalt
тем кто пишет: "учителя слабые, не могут свои права отстоять, и ставят то что директор приказал"; Так вы задайте другой вопрос: "а почему менты берут взятки? почему у прокуроров в сейфе лежать миллионы ДЕНЕГ"? Почему в институтах берут взятки"? - это что ж получается у ментов нет силы воли не брать взятки? не воровать? у преподавателей в универах нет силы воли и они слабые? или я не прав?
вот и я о том же,
Для dinalt: если учитель слушает директора и ставит те баллы,что он просит, значит учитель ЧТО?Правильно, имеет с этого долю. В чём она выражается? В часах, в расписании (хотя,если рот не закрывать, то расписание и для ЛЮБОГО учителя будет создано наиболее рационально, с учётом жизненных потребностей).НО в таком случае выступать против директора как личности-моветон. Да, кстати, в университетах берут взятки чисто из рациональных умозаключений,высказанных преподавателем одного из провинциальных ВУЗов ещё в 90е годы примерно так: "Если студент старается,учится, то я ему ещё и ПОМОГУ.Но если он попал сюда по блату, а учиться не желает,не способен, то пусть платит. Брал и брать буду".Кто сказал-не помню, на тот момент в голове не отложилось,значит не знакомы были.
Коментувати
dinalt
дать вечером по голове не вариант? ну как один из вариантов, незнакомый человек ясное дело
Освітянин
Ви розумієте,що тепер буде!Спочатку нашими руками оптимізували вузи (ЗНО цього року було найскладнішим,визнав навіть Лікарчук),тепер,щоб не потрапити під чіслені перевірки, нам слід відбирати учнів у 10-ті класи,і таким чином зменшувати їхню кількість.А як наслідок- зиеншиться навантаження вчителів,а то й взагалі їхня кількість.Шановні,тоді приберіть із Закону "Про освіту" пункт, де зазначено обов’язковість середньої освіти!
выход ЕДИН -
собрать комиссию из учителей ЧУЖОЙ школы, представителей оно и проводиь контрольные опросы. Другого выхода НЕТ, по крайней мере Я не вижу. Был у меня подобный случай с девочкой, по поводу ОДНОЙ контрольной. Предложение было ОЗВУЧЕНО. Родители ОТКАЗАЛИСЬ. А ваши откажуться - один вариант действий, не откажутся - другой.
:)
У нас в школе есть одна мамаша, которая ходит и третирует всех учителей на предмет оценок. Будучи домохозяйкой в свободном плавании, она приходила на уроки почти ко всем учителям и сделала вывод, что ее ребенку - объективно весьма способному - все должны ставить 12. Раньше она истерила из-за 9, потом ей надоели 10-ки, теперь уже 11 ей мало. Ей показывают критерии оценивания, но сам факт того, что она жалуется администрации на учителя, как-то не очень хорошо отражается на этом самом учителе. Подскажите, коллеги, что делать с этой мамашей?)
Арлекін
Краще б перевірили, скільки коштів виділено на школи і чи дійшли вони до них! ЦИРК ТА Й ГОДІ!
Арлекін
По - перше, оцінок у нас немає, у нас бали - і всі позитивні. То чому ж такий переполох? Це ж " гуманізація освіти": хто як зміг - на стільки й " досяг". А якщо виставити реальні " досягнення" - то вчителі та директори отримають " по шапці" - а кому це треба?Школа є відбитком нашого суспільства, у нас скрізь лицемірство : проголошують одне , роблять інше, думають третє.Виходить так: і низьких балів не став, і високих, і навчи тих , хто вчитися не хоче - словом, догоди , вчителю, всім: і учневі, і батькам, і директору, і методисту, й інспектору та ще бозна - кому. " Скачи, враже, як пан скаже", але завжди будеш винним.
ДА, queen,
это ВЕЛИКАЯ БЕДА. Именно она привела к тому, что министры получают неподобно, по сравнению с массой населения, и особенно учителями. Попробуйте увидеть РЕАЛЬНЫЙ мост между этими двумя ситуациями. Проблема в другом. Проблема в том. что начинают "проверять", вместо того, чтобы ОРГАНИЗОВАТЬ РАБОТУ НАПЕРЁД. Продумать схему и внедрить её в действие. В таком случае не будет СТРАХА перед проверкой или ещё чем бы то ни было, а будет внутренняя необходимость ставить те баллы, на которые ребёнок знает. Это как в обучении-воспитании.Создать УСЛОВИЯ,чтобы человек поступал именно рациональным способом,который приведёт к примерно необходимому результату. Это и есть умение РУКОВОДИТЬ, как с детьми. но со взрослыми.(не перечитываю)
queen
Подумаешь, оценки завысили, велика беда! Министрам зарплату завысили, и ничего!
Галина
У Чернігівській області є школа КЗ "Борзнянська спецалізована загальноосвітня школа-інтернат 1-3 ст. з поглибленим вивченням предметів та курсів" Чернігівської облради. Цьогорічні випускники навчались у класі з поглибленим вивченням української мови. Була в цьому році і атестація закладу. Оцінки в журналі - прекрасні. ЗНО з української мови: 35%- початковий рівень, 7%-достатній, 0%-високий рівень. Ганьба! І це у класі з поглибленим вивченням укр. мови!Куди йдуть державні кошти!!
Арлекін
Для Галина: У нашій школі запровадили профільність з 8 - го класу: математичний і гуманітарний ( а класів тільки два ).У математичний відібрали учнів з кращою успішністю, в гуманітарний - УСІХ РЕШТУ. От і вгадайте з першого разу, якими будуть результати. А винен буде знову хто?! Правильно...
Коментувати
Плюшка
Тогда нужно проверять все школы по всей стране,так будет справедливо. Не сомневаюсь, что в любой школе найдется директор или классн. руковод., которые давят на учителя, уговаривая поставить 10 вместо 8 сыну спонсора школы или дочке сотрудника СБУ. Сама с этим сталкивалась, считали меня слишком принципиальной и вредной, или еще хуже, что хабаря жду. Учитель - подконторольный директору субъект, не каждый может жалобу написать за давление и шантаж.
мы  тоже сталкивались с таким
Для Плюшка: да не надо быть спонсором... просто 2-3 чел. нужно показать відмінниками,+10чел. -на достатній, а ведь бывает больше и некого..., вот дети и переписывают свои контрольные с 7-8 на 9-10 баллов регулярно, а потом на зно эти 7-8 и всплывают и ладно в начальной это не критично, но в старшей дети получается уже привыкли, и не стараются.
Коментувати
Наташа
Ось такими завищеними оцінками школи переманюють до себе учнів. А в результаті ні оцвнок, ні знань. То чому б такі школи не перевіряти. І відповідати має не лише директор, а й той, хто продав совість. А батькам треба сбогодні бути бвльш розбірливими.
тю
Для Наташа: Вы c какой планеты
Наташа
Місцева я, землянка. А що вас, власне, вразил- гоніння шкіл за контингентом, відсутність у вчителя принциповості чи пофігізм батьків? Уже кожен вз цих чинників не працєю на знання, а як ще й разом...
Коментувати
N
Есть такие решения, от принятия которых тараканы в голове АПЛОДИРУЮТ СТОЯ.
ХУЖЕ всего то, что
те, кто кинулся "проверять" школы из-за завышенных оценок, не понимают тот вред. который они несуть подобным отношением к ситуации. Ведь если учителя завышали оценки, то их "руководители"(те,кто получал деньги за руководство) ЗНАЛИ об этом.Знали десятилетиями. А теперь эти же люди стали правильными у здравомыслящими и решили наказать других. Что будет в результате? Некоторые получат нервные приступы и умрут или заболеют надолго(не нужно быть очень умным и знающим,чтобы подобное понять), некоторые потрут журналы, подтасуют работы и станут утверждать нАлюди,что это задания ЗНО виной тому, некоторые проплатят (любым способом) результаты проверки. Неужели не нашлось трезвой головы, способной организовать работу так, чтобы людям НЕ нужно было завышать оценки. НЕ нужно было. А НЕ чтобы учителя БОЯЛИСЬ. До сих пор люди работают на то, чтобы ИХ БОЯЛИСЬ, вместо того, чтобы ОРГАНИЗОВАТЬ процесс, способный привести к результату,которого ждут
Наталья
Для ХУЖЕ всего то, что: Хорошо делают, что проверяют, т.к. наблюдала за медалистами: одни сдали всё на 190 и выше, а другие - < 170. Сдавали предметы по личному выбору, значит, по другим предметам еще хуже?
ДА, было бы хорошо, если бы не так плохо
Для Наталья: КТО проверяет? ТОТ, кто ЗНАЛ и повышении оценок. Вы понимаете БРЕД ситуации?
Коментувати
Наталія
Пропоную підвищити вдвічі заробітну плату вчителям української, іноземної, історії і математики, оскільки саме їх тепер будуть порівнювати і перевіряти.
Татьяна Данелян
Для Наталія: усі ті вчителі яких Ви перерахували заробляють гроші .призначаючі обов"язково індивідуальні заняття на дому за гроші. Порівнювати будуть всіх вчителів. А на уроці абсолютно однаково викладається і мовник. і математик. і трудовик . і фізкультурник . і історик... такі люди як Ви розділяють вчителів на престижні предмети і другорядні . а працють всі однаково на ізнос
Татьяна Данелян
Для Наталія: усі ті вчителі яких Ви перерахували заробляють гроші .призначаючі обов"язково індивідуальні заняття на дому за гроші. Порівнювати будуть всіх вчителів. А на уроці абсолютно однаково викладається і мовник. і математик. і трудовик . і фізкультурник . і історик... такі люди як Ви розділяють вчителів на престижні предмети і другорядні . а працють всі однаково на ізнос
Юрій
Дайте адреси таких учнів підроблю.
Коментувати
МАГНОЛІЯ
Школа-це не лише навчання, а й виховання. Не всі випускники йдуть до університетів, а от ЛЮДИНОЮ мусить бути завжди. Перевірка оцінок((???... Якесь безглуздя!!! А судді хто??? Починайте перевірку оцінок у вищих навчальних закладах, де самі ж діти кажуть, що кожен другий купує заліки, допуски, іспити, дипломні роботи. СОРОМ!!! Принизити вчителів(( Та їх і так вже опустили з усіх боків. На жаль((!!!!
богдан
Для МАГНОЛІЯ Оце в Точку! Благо "вищої доступнопроплаченої освіти" -найбільше зло беруть всіх, лиш би платили. То для чого кіндеру папика вчитись?
Коментувати
тетяна
може краще петевіряти не школи а тих хто перевіряв творчі завдання учнів з зно
Максим
Квіт щось про заборону перевірок у школі розповідав!!! Ну і ....????
Гостья
Для Максим: ну и? пусть процветает беспредел необразованных учителей, которые штампуют оценки, а сами не в состоянии написать ЗНО? Я, например, устала малевать оценки и слушать, что нужно жалеть детей. Я их и так жалею, выкладываясь на уроке. Но разве это жалость, когда ребенок знает на 7, а я рисую ему 11? Другой вопрос в том, что бы не сделать учителей опять козлами отпущения.
1
Для Гостья: Сделают,не волнуйтесь
Коментувати
Арго
Стоя аплодирую этим долбоебам!)))///////////////////////////////