Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Накипіло
Читаю думки деяких батьків і диву даюсь. В школі освіти не дають? Я сам вчитель. Розказати, що таке робота вчителя: гора документації (навчальна програма, план, методичні рекомендації, календарне планування, конспект уроку на кожне заняття), перевірка зошитів (самостійні роботи, контрольні, щомісячна оцінка за зошит), проведення уроків, щоденна підготовка до кожного уроку (а в день їх 4-5). Скажіть, яка людина буде за 1500-2000 грн. працювати над такою кількістю роботи, якщо не та, яка сама захоче. А якщо звинувачуєте вчителя, то спочатку представте докази. Відвідайте кілька уроків, попросіть календарне планування, щоб пересвідчитись чи тема уроку відповідає даті його проведення, подивіться контрольні роботи своєї дитини. Це не закрита інформація!!! Самі батьки спихають відповідальність на школу, жодного разу не прийдуть (крім 1 вересня і Останнього дзвінка) і не поцікавляться успіхами дитини, а потім: "То всі вчителі погані..." Почніть з себе, а тоді звинувачуйте когось!!!
Леонид Павленко
Для Накипіло: Шановний чи шановна "Накипіло" Прочитавши Ваш допис в мене "Закипіло".Більшість батьків стикаються з питанням влаштування своїх дітей до вчителів на додаткові уроки, платні додаткові уроки. Їх (вчителів) ще називають репетиторами. Тобто, вчителі – предметними навмисно не дають учням необхідний рівень знань чи навмисно занижують оцінки, чим змушують батьків оплачувати ще і додаткові уроки, які проводяться теж в стінах школи на що дирекції щкіл ніяк не реагують, а навпаки, - ще й грамотами нагороджують. Якби на цих додаткових уроках вирішувались завдання підвищеної складності, то це ще можна було би зрозуміти. Але на них вирішуються, в більшості випадків, домашні завдання або завдання завтрашньої контрольної чи самостійної роботи. Тобто – заплатив 50 гривень за годину «беспредела» і завтра твоя дитина отримає хорошу оцінку на уроці. Про знання тут мова не йде, вони тут непотрібні, особливо вчителям. Вчителі нарікають на маленькі зарплати. А в батьків учнів вони більші?
Леонид Павленко
Для Накипіло: В тому, що учні не хочуть вчитися винні, передусім, вчителі. Не всі, звичайно. Особливо винні ті вчителі, які прикриваючись своїм дипломом про вищу педагогічну освіту, хизуючись грамотами та похвальними листами, пишаючись своїм пед. стажем - продовжують калічити психіку своїх учнів і наших дітей. Тому, що для педагогіки із її методами навчання просто не вистачає місця в "світлих" головах багатьох педагогів. Про всіх підряд вчителів мова не йдеться. На наше щастя серед вчителів є достойні поваги і наслідування люди. Мова йде про тих вчителів які, працюючи в школі, отримуючи заробітну плату із податків батьків їхніх учнів, перетворилися в бізнесменів.Вчителі нарікають на маленькі зарплати. Тобто, вчитель зі стажем жаліється батькам, що йому держава платить всього- на- всього якихось 2 чи 2,5 тисячі гривень, а батьки, при цьому, отримують в 2 рази менше. Але їх це не цікавить, адже вони ВЧИТЕЛІ. І на тему "почніть з себе" - я сам працюю в школі більше 20 років.
Эскаланте
Для Леонид Павленко: Да не работаешь ты в школе, не ври! А если и работаешь, как ты утверждаешь, то надо понимать, что ты и есть тот самый достойный поваги та наслидування" педагог? Что-то совсем непохоже, судя по твоему злобному шипению... Уважаемые учителя, к сожалению, таких , как Леонид Пвленко, много, но, поверьте, адекватных родителей и учеников тоже немало. Спасибо за Ваш труд. Отец двух абитуриентов, которые к репетиторам не ходили, а ЗНО отлично написали.
Коментувати
Наталі
І взагалі - моя думка - завдання ЗНО мають бути адекватні, не такі, які були у 2015. Зроблено так, щоб просто "опустити" людину. Як так може бути: школи працюють за рівнями стандарту (більшість шкіл ) - шановні укладачі тестів - прочитайте програми рівня стандарту - прозрієте. Також за академічним та профільним рівнями. А завдання на ЗНО - там навіть профільний рівень поруч не стояв - там вище - особливо хімія. Окреме слово подяки укладачам тестів ЗНО з німецької мови - нарешті бездоганно - рівень В1/В1+, тему для висловлювання можна було б підібрати цікавішу, адаптовану до наших реалій, а не про те, чи варто залишати учнів на повторний курс, тут багато не напишеш, нема де розвернутись. Також адекватним було ЗНО з математики. Стосовно інших предметів - не знаю. Особливі "подяки" - ЗНО з фізики та хімії - ви для кого їх складали - для аспірантів з хімії та фізики????? Візьміть до рук шкільні підручники з грифами МО і складайте відповідно до них і до шкільної програми академічного рівня.
вчитель
Для Наталі: від завдань ЗНО з хімії я просто в шоці, окремі задачі абсолютно не адекватні, є завдання, які не відповідають програмі. Без репетитора дитині дуже важко справитись. Взагалі вважаю, що програма середньої школи напрямлена на те, щоб діти вчитись не хотіли і ненавиділи школу, на те, щоб "забрати" у дітей дитинство, а убатьків час (бо і домашні завдання інколи шокують). Це очевидно політика на винищення нації, на деградацію суспільства!
Коментувати
Gala
Моя відповідь тим, хто згадує кількість випускних екзаменів у радянській школі: українська література виносилась окремим предметом (по темах за 10 клас), а з української мови в 10 класі на екзамені писали диктант. І лише на вступних іспитах в інститут писали твір (переважно зі шпаргалок, а не "з голови"). А тепер порівняйте з теперішнім ЗНО з української, в якому об’єднано ТРИ іспити: українська мова і література по темах за 5-11 класи, і власне висловлення (читайте твір), для написання якого потрібно також дуже ретельно готуватись і мати неабиякі здібності. Ось і виходить, що випускники повинні складати не три екзамени, а П’ЯТЬ (укр. мова, укр. літ, твір, іноземна мова, математика або історія).
небайдужий громадянин
Для Gala: не перебільшуйте. Для того, щоб написати твір, треба думати і висловлювати свої думки. Але у більшості ця навичка відсутня через списування з ГДЗ. Висновок: менше списуйте і більше думайте - і буде вам ЗНО (щастя)!
небайдужий громадянин
Для Gala: і взагалі, я здавала екзамени починаючи з 5 класу. А в 11 випускні (5 штук), а потів вступні (2 шт) - і ще досі жива... ;)
Для Gala
А як перевірити знання мови без твору? Ви тут таке пишете, що купи не тримається. В школі пишуть твори? Пишуть! А у тестовій формі здають певні види контролю? Здають! То які питання ще можуть бути?! Я розумію, якщо 10 років відсиджував, а в 11 класі нагадав собі, що мама сказала, що треба в інститут, то ніякого рівня знань не буде. Тому витріть слізки і вчіться!
Коментувати
Наталі
Навіть не знаю, що й казати. З одного боку це не дуже весело, якщо організаційно буде так, як було цьогоріч - 23 квітня-навчання - 24 вже ЗНО. З іншого боку ніби й непогано. З власного досвіду: можливості будуть більшими. У цьому році нам не вистачило місця для ЗНО з історії щоб збільшити гілку можливостей для вступу. Донька вчилась у школі з німецькою мовою, до ЗНО з німецької не готувалась, обрала його, щоб просто перевірити себе, набрала більше 180 балів. А на ЗНО з біо та хімії результати не дуже (про бланки з хімії взагалі слів немає), тепер навряд чи є можливість вступити в омріяний вуз. Було б місце для історії - могли б вступити на філологію. Готові були навіть платно здати ЗНО з історії, проте такої послуги УЦОЯО не надає, шкода. Думаю, що будемо складати ЗНО й наступного року, щоб довести свої знання.
Ученица
Я не зрозуміла.Учнів 9 класу це теж стосується?І цих 3 обов*язкових езамена?Тільки я не розумію,навіщо іноземна,якщо іноземна не всім при вступі потрібна.
Андрей
Да
Коментувати
для Отто
выпустила. "народ отупел". Ничего не бывает БЕЗ ПРИЧИНЫ. Ваша точка зрения - ПОЧЕМУ "народ отупел"? Вот был-был неотупевший,а тут взял и...ЧТО?
а ведь ответ на ЭТОТ вопрос
Для для Отто: МЕНЯ лично ОООчень интересует. В Вашем изложении
Otto
Для а ведь ответ на ЭТОТ вопрос: Які ж ви настирливі. І не ліньки вам писати :))) 1) Батьки і діти не бачать перспективи в знаннях. Кумівство і корупція прогресують. Навіщо вчитись, якщо за знання не платять, робітник отримує більшу зп в порівнянні з інженером. Наслідки совка. Зміни в оплаті праці так і не відбулись. Виняток, мабуть, тільки ІТ-галузь. 2) Величезна к-сть ВУЗів, які понижують прохідний бал. Навіщо вчитись, якщо і так поступиш куди-небудь або купиш платне навчання. 3) Батьки, зі своїми колись набутими знаннями, борються за виживання. Діти не бачать хорошо прикладу застосування освіти, психологічно занепадають духом. 4) Можливо нові вчителі дещо опустили планку, але не факт. Думаю, що старше покоління вчителів викладає на тому самому рівні, що і колись. Можливо, що все ж основним фактором виступає сімя, батьки не дають установки на навчання.
Ваш ответ как подарок.Меня редко интересует мнение других людей. А тут-даже ждать стала))
Для Otto: Настырность).Я завидую настырности маленькой девочки,захотевшей то,что имеет её виртуальная подруга, и доставшей взрослых мужиков настолько, что те таки собрали воедино кучу людей, чтобы отстала.Зато ЗДОРОВО ТО КАК получилось))).Вот ЭТО настырность.А тут-так - стремилась получить то в Вашем ответе, что и плучила.Я улыбаюсь. Спасибо.
Коментувати
Gala
Ще хочу висловити свою думку з приводу нерівності умов для тих, хто вирішив поступати в медичні університети. Так, їм потрібно здавати п’ять предметів. Але якщо вони погано здадуть біологію і хімію, то зможуть подати документи на інші спеціальності. І в цьому вони будуть мати перевагу перед іншими абітурієнтами.
Дарья
Для Gala: Преимущество? Помилосердствуйте! Если человек хочет поступать в мед. ВУЗ, то он сдаст и химию, и биологию. Но теперь возникает затруднение, поскольку нужно готовиться в ВНЗ и по английскому языку, и по математике/истории этой "чудной" страны. Это просто уже доходит до маразма.
Gala
Прочитайте, будь ласка, пост Наталі о 12:29
Коментувати
ида
Ну, хорошо. Будем сдавать мы иностранный. Но как добиться равного подхода, если у нас даже учебники разные. Уже много лет мы покупаем учебники английского у предыдущего класса, потому, что школа нас не обеспечивает ими. Вы все говорите о равном подходе, а даже сами учителя говорят, что детям были непонятны термины в тестах( например, по химии) потому, что в учебнике Поппеля это вещество называется так, а у Лахновсского(???) иначе.
Emvina
Для ида: Есть современная номенклатура веществ и как-бы разные авторы учебников не называли вещества (особенно это наблюдается в органической химии) школьный учитель должен ознакомить своих учеников с принятой современной. Это,между прочим, требования программы.А то,что учителя еще и говорят,что термины непонятны говорит только об их нежелании идти в ногу со временем. Химическая номенклатура очень поменялась со времен их учения в ВУЗах.
Emvina
Для ида: Есть современная номенклатура веществ и как-бы разные авторы учебников не называли вещества (особенно это наблюдается в органической химии) школьный учитель должен ознакомить своих учеников с принятой современной. Это,между прочим, требования программы.А то,что учителя еще и говорят,что термины непонятны говорит только об их нежелании идти в ногу со временем. Химическая номенклатура очень поменялась со времен их учения в ВУЗах.
Emvina
Для ида: Есть современная номенклатура веществ и как-бы разные авторы учебников не называли вещества (особенно это наблюдается в органической химии) школьный учитель должен ознакомить своих учеников с принятой современной. Это,между прочим, требования программы.А то,что учителя еще и говорят,что термины непонятны говорит только об их нежелании идти в ногу со временем. Химическая номенклатура очень поменялась со времен их учения в ВУЗах.
Коментувати
Gala
Раніше останній дзвінок був 24травня, а випускний–20-22 червня. І ось протягом цього місяця, після закінчення навчання, учні мали можливість нормально готуватись до іспитів. А що тепер? За словами Лікарчука, у четвер у деяких школах випускники писали контрольні роботи з інших предметів, а у п’ятницю – ЗНО. Як за таких умов, без пропусків навчання у школі, коли вчителі вимагають явки на уроках, показати хороший результат? Учням просто не дають часу підготуватися до тестів. Знову процитую п.Лікарчука: «Потрібно змінювати графік навчального процесу в школах. В багатьох країнах світу навчальний процес призупиняється за місяць до проведення ЗНО!» А тепер запитання до панів з Колегії Міністерства освіти і науки: чому ви не повідомляєте громадськості, як буде забезпечуватися належна підготовка до ДПА-ЗНО? Чи це не ваші проблеми, мовляв, готуйтеся як і коли хочете, а здавати ДПА-ЗНО будете тоді, коли ми вирішили? Тільки не треба потім звинувачувати і учнів, і вчителів у поганих результатах.
Emvina
Для Gala: Підтримую обома руками.У 2009 році була така практика суміщати ДПА і ЗНО. Заняття закінчили у квітні. А у травні ходили на консультації і здавали ЗНО. Так можливо ,нове-це забуте старе???
Коментувати
Оксана
Тому і вступаємо після 2 курсу як всі після 11 класу. Невідомо що буде завтра, а тут про закінчення коледжу навіть і не говоримо. На наступний рік вже буде обовязкових 3 предмета та ЗНО-ДПА. А скільки це грошей на репетиторів. Тому не чекаємо закінчення коледжу. Всткпаємо цього року. Якщо Ви здавали цього року ЗНО моя Вам порада - вступайте до вузу цього року.
рационально
Для Оксана: успехов вам.
Для Оксана
А без репетиторів вчитися не пробували? Чи шкільні уроки, то для галочки, щоб мама думала, що донечка розумничка і вчиться?
Оксана
Син ходив до репетиторів з укр. мови та історії. Скажу Вам чесно і відверто, що без репетиторів високого результату не буде. Навчання з репетиторами систематизує знання. Я в цьому впененна і ніхто мене не переконає. Можна вчитись і готуватись до здачі ЗНО самостійно, але з цілого гамузу матеріалу тільки репетитор акцентує увагу на потрібному. А як учень може сам вибрати потрібний матеріал. Підручники для підготовки до ЗНО мають по 800 сторінок. Як вивчити весь матеріал самостійно? Ніяк!
Коментувати
Андрей
А буде якито проходний бал ЗНО в 9 класі? Скажіть будласка
да нет никакой логики.Прагматизм
проверить уровень того, что осталось в голове. Если в ней что-то осталось, то можно вкладывать в ней более существенную информацию.Ежели там пусто, то и незачем напрягать окружающих
перескочило.
Для да нет никакой логики.Прагматизм: это ответ ***
Коментувати
для Позняка с Оттом
Да кАк система способна стимулировать детей учиться а ЛЮДЕЙ- НЕ УКЛОНЯТЬСЯ ОТ НАЛОГОВ? Хорошо.Ещё раз.Вы однозначино в школе занимались физкультурой.Давайте представим себе,что вы ещё и занимались каким-нибудь спортом.Пусть у вас никакого разряда,а через год от вас ТРЕБУЮТ выступать на всемирной олимпиаде.Что желает тренер?Тренирует.То тело,которое ему попало.И пусть это тело изумительно.Но.Времени у вас-ГОД.Способен тренер создать ОЛИМПИЙСКОГО чемпиона за такой промежуток времени? ЧТО ему делать?Или ему нужно ВРЕМЯ для того,чтобы ТЕЛО СОЗРЕЛО для побед? Так же и в программах.Даже БЕЗ мотивации.Да и НЕТ у детей мотивации.Неужели вы оба(обе)мотивированы были учиться в школе все свои школьные годы?Неужели вы ходили в школу напрягать мозг?А не для общения ли с окружающими вы там появлялись?Неужели вы основным своим заданием видели наполнение мозга?Аааа,вас покоробило кое что иное))))))))0Ну так оно есть.От этого никуда.Безграмотность,она и в центре безграмотность
Для Позняка с Оттом
давайте посмотрим немного иначе. Приходит ребёнок в школу.В школе что? Необходимо что-то делать.Учителю нужно,чтобы ребёнок усвоил материал.Ребёнок же просто делает то,что ему предлагается(в любой системе это так,даже если он сам выбирает,этот выбор ПРОСЧИТАН,ПРОДУМАН взрослыми,а не пущен на самотёк).И вот когда ребёнок что-то увидел,повторил,получилось или нет,ему предлагают (программа требует) на основе этого выполнять следущую работу.А он то предыдущее всего лишь увидел-повторил,но в мозг и ручечки НЕ вложил.И что происходит?Были бы составители программ ГРАМОТНЫМИ людьми,они бы просто сообразили,что дальше о строить НЕ на чём.Фундамента нет. ВЫ ОБА СПОСОБНЫ СОЗДАТЬ СИСТЕМУ БЕЗ ПРОГРАММ? В таком случае ЧТО вы получите на выходе? С кем работать университетам? ЧТО станут делать выпускники школ? Я что-то таких предложений НЕ встречала.А ОРАТЬ О ТОМ, ЧТО СИСТЕМА-СИСТЕМА-легче лёгкого.А дети,родители которых НЕ мотивированы?
совесть
Як з власним висловленням: написано про все, але по суті?.. Освіта 20 років на теренах гуманітаризації. Ну і ... Іноземна усі ці роки була пріоритетом! Прийшов час НАРЕШТІ подбати про МАЙБУТНЄ ДЕРЖАВИ УКРАЇНА, яка має СВІЙ ГАЗ, ВУГІЛЛЯ, ПРІСНУ воду, поки ще Людський потенціал (!), але ЕКОНОМІКА, промисловість, високі технології ДЕ? МІЗКИ й РУКИ ЗОЛОТІ вимиваються з країни. Є сподівання на призупинення розкрадання бюджету (!), але й КАЗОЧКИ треба змінювати на Прагматику й Розвиток. Саме тому питання ПОЛіТЕХНІЗАЦІЇ на часі. А ви про "як корисно знати іноземну". Та корисно, тільки гаманці порожні...
тоже совесть
Для совесть: яке майбутнэ? у нашей державы нет майбутнього, вы что не видите?все к тому идет...
Коментувати
VVV
Діти вчать іноземну мову з першого класу, а по закінченні школи здати тест викликає такий спротив. Не важливо, як хто здасть цей тест (ДПА-ЗНО), бо одні ліпше, інші гірше. Всі не будуть дипломатами чи перекладачами, але головне спонукати дітей до вивчення іноземної мови, бо це допоможе їм в майбутньому. Іноземна мова потрібна у всіх сферах: для патрульного і для програміста, для науковця і бізнесмена, секретаря-референта і оператора інформаційного центру, для залізничника чи шофера пасажирських і вантажних перевезень за кордон, працівників готелів, ресторанів, туристичних агентств…..
Андрей
А якщо нездаєш ЗНО в 9класі то що дальше робити
Олекса Позняк
Для Андрей: пту
Коментувати
мама
Для Эм: Раніше в 10 класі екзамени здавали навчальний матеріал за 10 клас, а ЗНО включає з 5 по 11 класи. І немає готових білетів за якими можна підготуватися.
Gala
Для мама: Повністю підтримую. А ще хочу нагадати тим, хто згадує СРСР, що українська література виносилась окремим предметом (по темах за 10 клас), а з української мови в 10 класі на екзамені писали диктант. І тільки для того, щоб поступити в інститут, писали твір. А тепер порівняйте з теперішнім ЗНО з української, в якому об’єднано ТРИ предмети: українська мова і література за 5-11 класи, і написання власного висловлення (читайте твору). Ось і виходить, що випускники повинні складати П’ЯТЬ екзаменів (укр. мова, укр. літ, твір, іноземна мова, математика або історія), а не три.
Emvina
Для мама:Ну що вже там порівнювати, що було і що є! Але заради справедливості: при вступі до ВУЗу білетів готових також не було і обсяг матеріалу також за всю школу. А ЗНО-це і є колишні екзамени до ВУЗу.А те що в школі сдавали екзамени-тепер ДПА також,наприклад біологія,тільки загальна. Так що зараз ще і полегше жити вступникам....
Коментувати
Ольга молодец.
Ещё СКОЛЬКО? лет нужно,чтоы прошло,чтобы ДОШЛО до мозга неучей,составлявших ПРОГРАММЫ, что они НАПАРТАЧИЛИ.И их НЕГРАМОТНОСТЬ теперь вылилась в проблемы детей и их родителей. А по большому счёту НЕГРАМОТНОСТЬ науковцив привела страну к позорному болоту невежества
Otto
Для Ольга молодец.: ха, знайшли винуватих ;), а може просто народ отупів ? ;)
Олекса Позняк
Для Ольга молодец.: причём тут программы? Создана система не стимулирующая детей учиться, поощряющая лодырей и хулиганов
Otto
Для Олекса Позняк: +
Коментувати
Эм
Блин. Сдавали в свое время в 10м классе 5 или 6 экзаменов и не жужжали. Все правильно делают в МО, а то развели по пол-класса медалистов, у которых большинство оценок куплены.
Ольга
Для Эм: Раньше экзамены начинались с 5 класса. Это во первых, а во вторых Вы программы видели или ,может, со своими детьми пробовали учиться. То, что Вы учили по 10-12 уроков, теперь они учат за 2-3. Что Вы по этому поводу скажете?
Андрій
Ну пів класа медалістів це навряд. Навчався в ліцеї, медалі мали лише учасники і переможці Всеукраїнських конкурсів. Хоча я був на Всеукраїнському МАНі по технологіях програмування, біологія мені медаль зрізала( Треба мутити щось типу спеціалізацій, навіщо скільки предметів в 9-11 класах? Тимчасово треба зробити щось типу кредитної системи з коефіцієнтами на предметах, а далі урізати то все діло до максимум 6-7 предметів.
Євгенія
Неможливо, щоб півкласу медалістів. У моєму класі медалі отримали ті, хто насправді заслужив. Не всі медалісти куплені. Є діти, які справді навчаються протягом 11 років і не заради медалі, а а заради знань.
Коментувати