Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Вільний читач
дивлячись на все кудахкання та паніки щодо (о божечки! як моє чадо здасть стільки всього чи вивчить стільки всього), можу зазначити декілька важливих пунктів. По-перше: проведення ДПА у формі ЗНО зроблене не з метою завантажити дитину по самі я..., а з метою відкинути "формальне" у 90 % школах ДПА, яке благополучно пишеться "як треба". По-друге: щодо самих предметів, то кожен із них є ключовим в сучасному житті: без математики говорити про аби-яке аналітичне мислення не варто, без інглішу далі України вам робити нема чого, не псуйте обличчя держави, а без української мови ви і заяву на роботу в макдональдс правильно не напишете По-третє: досить тріпатись щодо зниження рівня освіченості! Досить совка! В жодній країні нема стільки "освічених" як у нас. Якщо людина завалила тест - то чи треба її насилувати вищою освітою? Ринок не потребує стількох спеціалістів. І облиште ваші намагання виправдати щось дислексією. Таких так мало, що ви їх днем з вогнем не знайдете. ЩироВаш,випускник 2013
вася
Не умничайте,ЗНО 2013 не сравнить с будущим 2016.Посмотрел бы на вас,что бы вы говорили если вы были выпускником 2016.
Regina
Для Вільний читач: Нарешті голос розуму в пустелі ледарства й неуцтва!
Мати майбутньої випускниці
Шановний випускник 2013 року, а Ви, вибачте, теж 5 предметів здавали? І тряслися у квітні місяці, коли треба було і на уроки ходити і ЗНО з української готувати? Наприклад, для моєї спеціальності достатньо знати історію України на базовому рівні. (Я - хімік-біолог).
Коментувати
Наталія
Що робити? Як допогти й захистити свою дитину? Куди звернутися? Це ж порушення прав людини!
Оксана Кузів
Для Наталія: Не панікуйте. Ще остаточно нічого не вирішено. Бережіть здоров’я дитини.
ЦЦЦ
Для Наталія: А в чому Ви вбачаєте порушення прав людини? Навпаки я бачу захист прав більш сильних учнів на здобуття вищої освіти. Знаєш краще ВСІ предмети - навчайся у ВУЗі!
ЗНВР
Для ЦЦЦ: Тобто вчиться твоя дитина в школі з поглибленим вивченням аглійської, гімназії, воа більш сильна і має більше прав на здобуття вищої освіти. Тут мова йде саме про обовязкову іноземну мову. Чому саме зараз, в 11 класі дитина має здавати ДПА-ЗНО з предмету, який ніколи (ну в роки незалежної держави Україна не був обовязковим предметом ДПА)
Коментувати
Iryna Kotyk
http://pedpresa.ua/132199-zno-2016-sergij-kvit-pidpysav-rishennya-kolegiyi-mon.html Квіт це підписав!!!
для мамы выпускника
Куда пойдут дети, не сдавшие ЗНО? В ПТУ. Мой ребёнок, давно было, поступая в ВУЗ, параллельно поступала в ПТУ.Зачем? Если в ВУЗ НЕ попадает, то обучается ПРОФЕССИИ. РЕМЕСЛО в руках - голодным человека точно НЕ оставит.Дети, страдающие дислексией, имея УМНЫХ родителей, золотые руки, будут ЗАРАБАТЫВАТЬ много бОльшие деньги, нежели после ВУЗа, где бы то ни было. ЗАЧЕМ их мордовать, если они ни читать, ни писать не смогут?Ну, пожалуйста, думайте.Думайте,а не чувствуйте. Чувствовать-чудесно.Но продумать судьбу СОБСТВЕННОГО ребёнка можно же. А ребята министерские вообще ОБЯЗАНЫ продумывать судьбы уже не отдельно взятого ученика, а то, что эти дети станут делать ЗАВТРА
мама випускника
Майже 10% випускників (тих, що складали тест з англійської) не подолали пороговий бал, а вони ж готувалися, здавали добровільно. Скільки ж не здасть на другий рік? Куди підуть ці діти, шановне міністерство? Ви котрим місцем думаєте? Ви ананалізуєте і робите висновки? Чи вам мало криміналу на наших вулицях? Для чого людині, у якої "золоті руки"англійська? А чи відома. вам така вада як дислексія? Від неї страждають також багато відомих людей, які ніколи не зможуть ні читати ні писати навіть на рідній мові. Чому наші діти їдуть вчитися за кордон і не треба їм зно? Ким ви себе уявили, що руйнуєте майбутнє дітей? Працюєте на знищення нації, а не на її освіченість. Хто хоче вчитись той вчитись буде. Але ж не всім дано. Не нав’язуйте нікому нічого. Організуйте якісну освіту в українських школах, а не думайте де би то ще гроші відмити! Для того, щоб діти вчились, пишіть дієві програми, а не придумуйте хто би ще що здав!
Учитель не английского
Для мама випускника: А куда идут дети с куплеными дипломами (заплатили за право учиться в ВУЗе, за экзамены, потому, что знаний нет и желания , а главное способности учиться тоже нет)? Они 5 лет тянут из семьи немалые деньги без всякого проку, а потом их содержит государство, выплачивая пособи по безработице.
Коментувати
мама студентів університету  та коледжу
Ви мене вибачте, але як випускники коледжів будуть здавати ЗНО, я маю на увазі в рік закінчення коледжу чи технікуму. Це майже не реально, або будуть втрачати рік і тільки тоді здавати ЗНО. Хто мав відношення до навчання в коледжі -той знає , що в період здачі ЗНО студенти здають курсові, звіти про практику, держ. екзамени, або пишуть і захищають дипломи. Як можна зрівнювати іх з 11-кл-ми? Повірте, якщо студент це робить сам - йому не залишається часу на інше. До того ж це може співпадати із часом здачі ЗНО. Тому я не думаю, що когось турбує доля цих дітей . Не секрет, що часто випускник коледжу, чи технікуму по професіоналізму не поступається випускнику інституту чи університету. А те, що в нашій державі потрібна дешева рабсила не секрет. Навіть у школах вчителів орієнтують на те, що якщо дитина не хоче вчитись, не потрібно її і примушувати. Діти однакові народжуються і в місті і в селі - тільки чомусь програми, кількість годин та книиг бувають різні. Факти говорять самі за себе.
Мама студента коледжу
Для мама студентів університету та коледжу: Студенти коледжів і технікумів взагалі покарані теперішньою владою. Їх обманули як лохів із вступом на 3-ій курс. Мій син 2 курс коледжу, здавав ЗНО. Зрозуміло, що так підготуватися до ЗНО як його колишні однокласники (які раз у тиждень ходили в школу, а решта готувалися до ЗНО), у нього не було. Здавав одночасно два ЗНО та 5 екзаменів. Результат -160-180 балів (навчаючись у школі могли б бути набагато більше). А атестат оцінки 5-7 (144), а в школі набагато слабші діти атестат 9-11 (в коледжі: знаєш дуже добре - 7, знаєш чуть гірше -6, знаєш добре -5. У школі -трохи знаєш 10, краще знаєш 11, майже нічого не знаєш -7) Тобто, ДЯКУЮЧИ коледжу, дитина втратила 40!!! балів конкурсного балу! Це злочин над дітьми коледжу. Тепер дорога моїй дитині на бюджет закрита! РАДЖУ БАТЬКАМ: якщо ваша дитина має знання на 8 балів і вище ОБМИНАЙТЕ КОЛЕДЖІ І ТЕХНІКУМИ десятою дорогою. Там вам не дадуть ні знань ні освіти!
ученик
Посчитайте внимательно конкурсный балл на аттестат стоят очень низкие коэффициенты макс 10% ваш ребенок потерял не более баллов
Олекса Позняк
Для Мама студента коледжу: лікарчук-квіт - гриневич низькокваліфіковані негідники
Коментувати
Наталія
Навіщо випускникам коледжей здавати ЗНО? Вони одержують дипломи і мають знову йти на перший курс??!!!! Що це за неповага до людей? Чому не попередили, коли він поступав? Всі готуються до ЗНО 2 роки, а в них вже 2-й і 3-й курси були за спеціальностями. Як дитина може підготуватися до ЗНО і писати дипломні роботи. Це якесь знущання!! Ніде не можна точно прочитати розяснення. Вони зявляться у квітні або у травні. Тоді буде велика "подяка".
мама студентів університету  та коледжу
Для Наталія: Більше того студенти ВНЗ 1-2 рівнів акредитації вже не будуть рахуватися як студенти ВНЗ, бо комусь і для чогось потрібно було зменшити кількіст вищих навчальних закладів і тепер це буде професійна освіта і хочуть щоб випускники коледжів (навіть по профілю) вступали на перший курс інституту чи університету.А те що ці діти "парили" свої голови 2 чи 3 роки по професії нікому не потрібно.Сліпо виконувати вимоги МВФ -це дурість. А нашій державі немає куди більше грошей витрачати як вчити по другому разу ще 1-2 роки дітей по одній і тій же професії. "Повторение - мать учения."
Коментувати
Ученица
А чтобы пойти в 10 класс,в 9 на ЗНО что нужно?Только пройти пороговый бал и все?По-скольку я после 9 хочу в 10.
Ученица
А правда что иноземную на выбор? То есть можно и русский язык сдавать?
Дарья
Для Ученица: Если бы это было так, то было бы просто замечательно. Однако мне кажется, что наше "любимое" государтсво не даст возможности выбрать русский язык.
Маша
Для учениця: ні, читайте http://osvita.ua/legislation/Ser_osv/47375/
Коментувати
Наталія
Будуть здавати ЗНО випускники коледжів 2016 року, якщо вступатиме до ВНЗ за своєю спеціальністю?
Natalka
Для Наталія: Так
Коментувати
Vitalina
Слухайте, а можна якусь скаргу написати? Створити певний документ, зібрати підписи, щоб переглянули цей проект? Бо, звісно, будь-яка людина хоч трошки має знати математику, іноземну мову та історію, але для того, щоб складати ЗНО....Тим паче, це вплине не лише на тих, хто нічого не знає та не хоче вчити, а й на розумних людей, які просто фізично не зможуть так багато вивчити, хіба що зазубрити(це ніяких знань не дає)! Я збирають навчатись у медичній сфері, бажано на бюджеті, а тепер мені треба писати 5 зно. Якого чорта?! Те, що треба, я буду вивчати у ВНЗ Вже якщо так хочеться об.єднати ЗНО з ДПА, нехай всі пишуть додатково біологію та хімію. Чим це гірші предмети?
совесть
Для Vitalina: Потрібен наказ МОН, що затверджує рішення колегії. Здається так. Його ще не було.? На папері, теоретично, гарно виглядає порядок обов’язкових предметів. Але якщо половина випускників просто прийде поставити хрестики на іноземній - це дурниця і дискредитація зовнішнього оцінювання... Я якщо не прийдуть? Дуже дорога дурниця... А пропозицій щодо варіантів виходу з цієї ситуації навіть тут, в обговореннях, достатньо. Чи почують? Будь-який додатковий обов’язковий екзамен - ЧЕРЕЗ РІК! Це всім УЧАСНИКАМ процедури очевидно, окрім тих, хто планує на папері!
Vitalina
Тобто це ще офіційно не прийнято? Є можливість, що ці нововведення так і залишаться на папері?
Коментувати
для СОВЕСТЬ (о злости)
это РАЦИОНАЛЬНОСТЬ и дальновидность. Но НЕ злость.ЭТОЙ страны НЕТ и будет она НЕ скоро. Если вообще останется. Глобализация, она на то и глобализация, чтобы сожрать это несчастье, что решило назвать себя государством, и пойти дальше. Образования как системы НЕ будет. Нет предпосылок. Экономического развития НЕ будет.Нет предпосылок. Каждый сам по себе выживать будет. Долго ещё. А чтобы было Государство, необходим СИЛЬНЫЙ Лидер с КОМАНДА. Эта страна нацелена на воспитание лидеров,забыв о том, что подобное воспитание ДОЛЖНО происходить параллельно с воспитанием людей, умеющих быть НЕ лидерами. На одних лидерах команды НЕ создашь. Ну а если Вы считаете иначе - удачи
совесть
Для для СОВЕСТЬ (о злости): Да! Удача Совести не помешает, спасибо! ДА! В обществе появляется запрос на МОРАЛЬНЫХ АВТОРИТЕТОВ! А с этим явно туго... Князьки, кругом князьки... ДА, а кто этого еще не понял, обречен на провал... Да, если НАРОДУ ТУГО, то и ВЕРХАМ должно быть не до жиру! ЛЮДИ давно выживают, как могут, сами... Да, Верю, что пока есть УКРАИНЦЫ, будет и УКРАИНА! А КОМАНДУ формирует ЛИДЕР: ведь во многом его успех/провал - это РАБОТА КОМАНДЫ!
))
Для совесть: Пока ЗАПРОСА на моральные авторитеты Я НЕ вижу. Хорошо, что это видно Вам.Верхи? Это КТО? ЛИдера НЕТ. Команды, естественно, тоже. Платформа для экспериментов? ДА.
совесть
Змінювати свідомість народу, який давно не відчуває захисту держави, дуже важко. Але це не означає, що народ готовий відмовитися від неї! Це вже факт! Саме він і дає надію на ОЗДОРОВЛЕННЯ. А щодо глобалізації:якщо для виживання людству треба буде об’єднуватися (у будь-який спосіб), то рано чи пізно все одно це відбудеться. І хоч ваше "НІ" пройшло через зміст усіх дописів, відчувається, що це радше розчарування і втома, ніж вирок!
Коментувати
Класний керівник 11 класу
Цікаво, а хто буде обирати - математика чи історія. Школа чи учень?
Школярка
Добрий день! Я перейшла до 11 класу, і саме мені буде потрібно здавати ЗНО 2016. Я навчаюсь у Фізико-математичній гімназії № 17 м. Вінниці. Але ні англійської, ні математики здавати не мала. Ви уявляєте, як на даний момент мені? Я готувалась до: хімії, біології та історії. До англійської як до ЗНО зовсім не готова. Я ніколи навіть про це не думала, пому що за ціль мала друге. Ви хочете сказати что ми йдемо до євросоюзу? Це зовсім не так. Адже за кордоном ЗНО немає. Мені здається це вже занадто, і я не хочу навчатись в Україні з такими оборотами.
Яна
Для Школярка: А вы хотите сказать что за границей вообще никаких тестов не складывают для поступления на вышку? У них единицы кто заканчивает высшее образование , а не как у нас прутся все и сидят потом физики -ядерщики на кассах и на базарах . Это делается для отбора лучших из лучших . Иностранный язык необходимость для каждого кто хочет получать степень "бакалавра " .
Родион
Ідучи в 10 клас, кожен на щось розраховує, виходячи з існуючих норм. Міняти правила на майбутнє можна лише для теперішніх випускників дев’ятих класів: тут є можливість вибору.
совет мамы
прийдется подучить иностранный, после сдавайте свои химию и биологию выучитесь на врача, таких в Германии с руками оторвут.... и едьте отсюда подальше и детей своих с немцем рожайте в нормальной стране!
Коментувати
Мама
Хто вам дав право знущатися над нашими дітьми. Чому наші діти вчились в 10, 11 класі в профільних класах, вивчали профільні предмети по 5 годин. А тепер ви їм насаджуєте обовязкову англійську мову в ДПА, ставлячи їх в нерівні умови з дітьми зі спецшкіл, філологічих профілів. Нелюди. Ви ще не знаєте. що таке гнів батьків?! Чи ви, пане Лікарчуку, Квіте, думаєте, що вам все дозволено?????
Кіс
Для Мама: Які предмети вивчалися у вашій школі на профільному рівні? Якщо це математика, дитина буде у краших умовах; порівняйте гіпотетично учнів з 2-х профільних класів: з англ. спецшколи та математичної - кожен "досконало" знає предмет свого профілю. Але якщо профільно дитина вчить хімію, біологію чи інші, не згадані у переліку ЗНО предмети, чому саме іноземна отримала такий спротив? Математику, засвоїти на прохідному для ВНЗ рівні не легко. Взагалі, вважаю за потрібне мух та котлет, тобто шкільні й вступні іспити змішувати не потрібно: якщо йдемо у напрямку зарахування шкільних іспитів, як вступних - їх повина обирати сама дитина, відповідно до преліку сертифікатів ЗНО. Тобто: стільки-то предметів на ДПА здємо у школі, але потрібні для ВНЗ (а це для дитини індивідуально) - на ЗНО.
Мама
Однокласники мого сина готуються до ЗНО з англійської з 8, 9, 10 класів . Чому він повинен за рік крім своїх 4 предметів здавати ще англійську,готуючись до 5 предметів. Це нерівні умови, по-перше. По-друге, зараховувати однакові завданя ЗНО як ДПА для дітей з загальноосвітніх шкіл та спецшкіл-це несправедливо. І це думка всіх батьків нащого класу.
Коментувати
Христя
Я вважаю що можна робити ДПА у вигляді ЗНО але нехай іноземна не буде обов’язковою. Я так вважаю тому що мета ЗНО ,тому нам потрібно підтягнути з першу українську мову,а потім братися за іноземну бо так зразу ми отримаємо що 50% студентів не наберуть прохідного бала це призведе до зниження рівня освіти населення України.
Яна
Для Христя: Вы не понимаете к чему это ведется ? Государству нужна рабочая сила , а не Петя с дипломом юриста . Не поступили пусть идут работать .
Коментувати
Выпускник
Это не справедливо! Я не вижу логики в том, чтобы сдавать ЗНО по тем предметам, которые не нужны для поступления в ВУЗ! Зачем ЗНО по иностранному языку!? Ладно, украинский язык и математика - это понятно, всем нужно уметь грамотно писать и считать. Я не понимаю зачем сдавать иностранный язык, если некоторые абитуриенты не в состоянии сдать ЗНО по своему родному языку, не говоря уже про иностранный. А что говорить про учащихся сельских школ? Вы хотите сказать, что у них у всех достаточный уровень знания иностранного языка, чтобы сдавать его на уровне своего родного? Вы понимаете, что не реально наверстать меньше чем за год то, на что не обращал своего внимания все обучение в школе. Из-за этих непоследовательных реформ люди, которые реально хотят поступить и которые знают другие предметы лучше чем иностранный язык, которые уже давно готовились и знали куда будут поступать, могут просто не пройти по конкурсу, потому что видите ли у них не достаточный уровень знания иностранного!
Яна
Для Выпускник: тоже самое могу сказать про иностранный язык - он необходим каждому кто заканчивает вышку , даже тому врачу .
Тетяна
Для Выпускник:
Тетяна
Для Выпускник: А что говорить про учащихся сельских школ? - до чого такий коментар? Чи ви вважаєте, що в сільських школах працюють не такі самі вчителі, як у міських? Так вони закінчували ті ж самі ВУЗи, проходять курси підвищення кваліфікації в одних і тих самих інститутах. Чи діти в селі живуть якісь не такі? Такі коментарі недоречні.
Коментувати
для Отто
Вами сказано,что "3) Батьки, зі своїми колись набутими знаннями, борються за виживання" то бишь ЗНАНИЯ для сытой жизни НЕ важны. Важно кое что иное. ЧТО? Вами сказано "основним фактором виступає сімя, батьки не дають установки на навчання"-а теперь, у Вас ведь есть ребёнок. И Вы точно ЗНАЕТЕ, что для мотивации родителями ребёнка к обучению необходимо потратить определённые усилия.Для одних родителей это легко и просто(как для спортивного человека пробежать стометровку и бегать её, или что иное раз за разом, поскольку организм САМ настроен на подобное, раавно как и мозг в общении с ребёнком настраивается на то,что есть рационально для наследника.Это происходит как правило спонтанно), для других-требует определённых затрат энергии.Теперь станем на место тех, кому сложно,а они,к тому же, выживают.Станут они напрягаться для мотивирования собственных детей? "Діти не бачать хорошо прикладу застосування освіти"-АПЛОДИРУЮ.Опять таки-ЗАЧЕМ напрягаться,если не видишь необходимости
Otto
Для для Отто: Захищаєте батьків, які не хочуть займатись дітками ? ;)
надеюсь, что общаюсь с УМНЫМ человеком
Для Otto: ))
ЭМОЦИИ - ЭТО ЗДОРОВО
Для Otto: но по-жизни я НИКОГДА И НИКОГО не защищаю ;). Зная причину ВСЕГДА ЛЕГЧЕ РЕАГИРОВАТЬ на следствия
Коментувати
"вчителі дещо опустили планку"
Для Otto: ОДНОЗНАЧНО, поскольку совковые(это особая каста учителей) учителя БОЯТЬСЯ быть "плохим учителем"-их к этой мысли ПРИВЕЛИ и держали в поле ЭТОГО МИРОВОЗРЕНИЯ десятилетия, а поэтому делают ВСЁ ВОЗМОЖНОЕ,чтобы ПОСТАВИТЬ детям баллы повыше. Как утверждает коллега,их даже в институте учили(о-го-го когда):"Ты с него жми что можешь на уроках, но на экзамене ПОМОГИ".Вот каждый на свой лад и соображает по этому поводу.Плюс программы, ГДЗ, шпаргалки...Вы понимаете,ведь в каждом действии существует тот скрытый смысл,который ВЛИЯЕТ на мировозрение.ОТКРЫТО распространяющиеся ШПАРГАЛКИ это как письки-сиськи, что висели на прилавках ларьков перед детскими глазами.А после новорожденніх детей в кульках задушенными находили. Вот и шпаргалки - неявное влияние на мировозрение. Есть что возразить?
Otto
Для "вчителі дещо опустили планку": Шпаргалки - зло. Змалечку насаджуємо дітям збочену моральність.
ну вот
Для Otto: ЗДЕСЬ наши выводы СОВПАДАЮТ
Коментувати
Дарья
Это просто какое-то вопиющее безобразие. Почему, чёрт возьми, обязетельный иностранный язык, а не химия/физика или биология? Вы, господа, считаете, что эти менее важны, чем иностранный язык? Как быть тем, кто жаждет посвятить себя естественныи или техническим наукам? Готовить на сдачу досконально 5 предметов? Ну уж помилосердствуйте! Такое ощещение складывается, что ни химики, ни инженера, ни врачи, ни биологи вам и даром не нужны. Нельзя так поступать. Мне кажется, что вы живёте в какой-то отдельной вселенной. Снизойдите к уровню образования в обычных школах. Преподаватели меняются, как перчатки. Английский не учится группой 30+ человек на одного учителя. Давайте реально оценивать способности и не вставлять палки в колёса, а иначе лечить будут филологи, проектировать мосты – историки, заниматься фармацевтикой – юристы.